Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

csá, nekem amd athlon xp 2400+ ~2 ghz 15x133 -as procim fekszik egy abit nf7-es alaplapban és mikor átállítottam 10x200-ra csak 1,5 ghz-et ismert, sztem ne nagyon próbálkozz ha nem értesz komolyan a géphez, a visszaállítás csak a BIOS reset segítségével ment

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Meddig tudok húzni egy AMD Athlon 64 2800+-t?

Szóval egy ilyen procim van, szeretném megtudni mit tudok kihozni belőle. Előre is köszi!

 

Amennyiben a géped többi HW alkatrésze nem szab gátat a tuningnak, és a processzorod se egy kevésbé sikerült példány, akkor akár több száz MHz-el is tudod emelni a frekijét.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hello!

Nekem egy amd 3800+ van .Ezt hogy lehetne túlhúzni? Mit kéne állítgatni? Nincs valami tutorial képekkel? Már kerestem, de egyik se volt olyan mint az enyém.

Majd írom a további infokat csak megnézem...

Nah írom is:

AMD athlon 64 3800+

2*1 GB Kingmax 800 mhz RAM

450 W Mercury táp

ASRock AM2NFG-Vsta alaplap

A biosba nem nagyon nyúltam bele, csak a procinál az AM2 Boost-ot állítottam Enablead-re de ugyanolyan, nem csinált semmit. Szval részletes leírást kérnék ha lehetséges.

Előre is kösz

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

BIOS-ban:

 

H/W Monitor alatt:

CPU Quiet Fan > Disabled

 

Advanced/Chipset Settings alatt:

CPU - NB Link Speed > 800MHz

CPU - NB Link Width > 16 bit

 

Advanced/CPU Configuration alatt:

AM2 Boost > Disabled

Overclock Mode > [CPU, PCIE, Async.]

PCIE Frequency (MHz) > 100

Boot Failure Guard > Enabled

CPU/LDT Spread Spectrum > Disabled

PCIE Spread Spectrum > Disabled

SATA Spread Spectrum > Disabled

Cool 'n' Quiet > Disabled

Multiplier/Voltage Change > Manual

Processor Multiplier > hagyd úgy, ahogy van /12/

CPU Frequency (MHz) > alaphelyzetben 200, ezt az értéket kell növelni a tuninghoz. Javaslom, hogy 4MHz-enként növeld az értékét. Minden növelés után tesztelj erős játékkal, nézd a CPU, az alaplapi chip és a memória modulok hőmérsékletét, hogy ne melegedjenek túl. Amennyiben nem stabil a rendszer a következőket kell tenned vagy/és logikát alkalmazva:

1. pont

Processor Voltage > a legkisebb feszültség lépcsővel emeld az értékét

Advanced/Chipset Settings alatt:

DRAM Voltage > [High] , ha nem túl melegek a memória modulok,

2. pont

ha így sem stabil, akkor az előbbi kettő beállítást vissza eredetibe /Auto/ és

Memory Clock > [333MHz(DDRII 667)]

ha így sem stabil ismételgesd az 1. pontot, amíg túl nem melegszenek a CPU, az alaplapi chip és a memória modulok.

 

Remélem érthető a dolog.

 

Itt a tuning csak nagyvonalakban van leírva, még mielőtt valaki felháborodna, de nem volt kedvem több oldalnyi szöveget gépelni.

 

Sok sikert hozzá, de csak óvatosan. Szerintem CPU 2500 - 2550MHz környékén fog kezdődni az instabilitás, erre figyelj.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Szia !

 

Segíthetünk a processzort felhúzni, de ahhoz meg kellene adnod az alaplapod pontos típusát, a processzorod típusát, a memória modulok típusát minimum. Egyébként a legjobb a teljes hardver kiépítés ismerete lenne. Úgy látom alaplapra integrált grafikus chip-ed van, tehát ha játék miatt szeretnéd húzni a procit, az kevés lesz, ui. a komolyabb játékokhoz kell a diszkrét VGA kártya. Tehát ez esetben azt javaslom, hogy vásárolj VGA-t, ajánlani úgy tudunk, ha ismerjük az alaplapod pontos típusát és a processzorod típusát, ui. jó ha egy súlycsoportban vannak.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hali

 

Ez a gép fog épülni majd:

 

Intel s775

Gigabyte GA-P35- DS3

Socket 775 Core 2 Quad

Q6600 2.40GHz 8Mb BOX

GeI

DDR-2 4096Mb /1066 KIT Ultra Series

Nvidia PCI-express

8800 GT 512Mb ASUS

Chieftec 500W

CFT-500-A12S

DVD-RW

NEC 18x AD-5170A

Samsung

500Gb SATA-II 7200rpm 16Mb

CMedia

PCI CMI8738 5.1

 

 

Szerintetek a 4magos procit meddig lehetne még húzni? :D Erre most még nincs szükség, csak kíváncsi lennék.

 

 

Előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

hi!

lenne egy pár kérdésem. van egy (szerintem) elég jó konfigom, de (szerintem) még bőven lehetne húzni rajta. először feltettem a 3dmark06ot, hogy megnézzem, hogy mit tud, de nem a várt eredmény lett. 96xx pont lett a vége. ekkor elkeztem gondolkozni, hogy mi lehet a gond. az első dolog, amit megfigyeltem, hogy gyengébb konfiggal, de vista alatt bőven jobb eredményt lehet elérni. a teszt során feltünően kevés pontot kaptam a cpu-ra. kereken 2fps volt mindkét teszt, pedig a proci sem a leggyengébb. egy ismerős azt mondta, hogy mindenféleképp vistat rakjak fel, mert csak az tudja normálisan lekezelni a négymagos procikat. szerintetek lényegesebben jobb lenne a teljesítmény vista (és ezzel együtt dx10 alatt)? szerintetek lecseréljem az xp sp3at vistára?

amit még észrevettem, hogy a 3d markos teszt után a 2*1 gb 1066 mhz-s memóriámat csak 400 mhzn "nyúzza". bioszban bel is húztam szépen 1066 mhz-re, de az újbóli 3d mark teszt végén 0,0 mhz-t ír ki mindkét memóriára. ismét a kérdés: vista alatt jobb lenne? vagy tud vki mondani egy olyan progit, amivel lehet húzni windowson belül is a mhz-t?

és ez egy kicsit még távlati, de idővel jól fog jönni szerintem. van egy phenom 9600 osom (nem be) és rajta egy cooler master hiper tx2 es hűtőventi, ami alpjáraton 34-35 fokon tartja a procit. az alapórajel a biosban 2300mhz, de manuálisan lehet állítani. szerintetek meddig érdemes húzni?

a konfigom:

msi k9a2 platinum alaplap, 9600 phenom proci, ati 4850 videócard, 2*1 gb 1066 mhz-s kingmax ram... a többi asszem tuningolás szempontjából nem lényeges annyira.

a válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

"96xx pont lett a vége"

 

Gyenge a procid. 3,4 GHz kéne a videókártyának.

 

"a teszt során feltünően kevés pontot kaptam a cpu-ra. kereken 2fps volt mindkét teszt,"

 

Mindenkinél 1-2FPS, mert az a teszt lényege, hogy csak a procit terheli, a videókártyát nem.

 

Szerintem rakd fel a Vistát. Nekem is az van és olyan csúcsgépen, mint a tiéd semmivel nem lassabb, mint az XP. Sokszor gyorsabb is nála.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szia !

 

Minimálisan szükség lenne az alaplapod pontos típusára és a memóriád típusára. Ezenfelül jó ha rendelkezel megfelelő minőségű, ill. potenciállal rendelkező tápegységgel, valamint jól szellőző házzal, esetleg jobbfajta CPU hűtővel.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Rendben.

 

Az alaplapom egy Gigabyte GA-K8N Ultra-9 -es. A memóriám 4GB Kingmax 400 MHz-es. A táp egy 600W-os Superflower Aurora táp. A ház pedig egy 3 ventivel (elől, oldalt, hátul) felszerelt Thermaltake ház. A procihűtő pedig egy Zalman CNPS9500 (vagy 9700).

 

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Tedd a következőket a BIOS-ban:

 

PC Health Status alatt:

CPU Smart FAN Control > Disabled

 

MB Intelligent Tweaker(M.I.T.) alatt:

CPU Spread Spectrum > Disabled

PCIE Clock > 100MHz

CPU Voltage Control > Normal

Normal CPU Vcore > az itt mutatott érték a proci normál mag feszültsége /jegyezd meg magadnak/

az ezalatt lévők legyenek 'Normal' beállításban

CPU Frquency > a tuninghoz ezt az értéket kell növelned 200-tól felfelé pl. 5-ösével, ne nagyobb mértékben egyszerre. Minden emelés után tesztelj egy erős játékkal, ill. ellenőrizd a proci hőmérsékletét, ami lehetőleg terhelés alatt ne haladja meg a 60 C fokot. Amennyiben minden rendben, lehet tovább emelni az értéket. Ha gond van, akkor Vagy/És logikát követve az alábbi a teendő:

HT-Link voltage control > növeld egy ugrással /0.1V/ a feszültségét

CPU Voltage Control > az adott értékhez képest /először a Normál értékhez képest/ emelj egy lépcsővel /0.025V/ felfelé

Core Power Voltage Control > növeld egy ugrással /0.1V/ a feszültségét

DDR voltage control > növeld egy ugrással /0.1V/ a feszültségét

(vélhetőleg a fentebbi sorrendben jönnek elő a gondok, de nem 100%, illetve lehet, hogy egyszerre két vagy több állítást kell tenni, ezért írtam a Vagy/És logikát )

Az állítások után megint ellenőrzés és emelés vagy állítás, és így tovább

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Köszi a leírást.

 

A gond van alatt azt érted, hogy pl. túlmelegszik? Ez esetben álljak akkor gondolom meg a leguccsó elfogadható frekvencia értéknél és folytassam a többivel a hangolási játékot? Vagy éppen a gondot jelentő freki értéknél álljak meg és állítgassam a többit, amíg nem lesz okés?

Bocsi, ha láma a kérdés, de inkább most kérdem, mint utólag, ha már netán késő. :)

 

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

A gond alatt vagy a magas proci hőmérséklet, vagy az értendő, amikor tesztelsz egy erős játékkal, és kiszáll belőle, vagy akár az egész Windows elszáll /lefagy, újraindul/ . Amennyiben a hőmérséklet lesz túl magas 60 C foknál több, akkor vegyél vissza, de ha a tesztelésnél van gond, akkor kell állítgatni a BIOS-ban.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Így már vágom. Akkor még egy kérdés. Milyen megbízható progival mérjem a proci hőfokát? Most a sidebar-on van egy progim ami méri, az olyan 40-50 fokot mér terheléstől függően, de nem tudom, hogy hihetek e neki vagy sem...

 

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Én az Everest-et használom, ui. az minden más adatot is megmutat, ami a tuninghoz bővebb információként kellhet. Egyébként még biztos ami biztos, a proci hűtőborda tövét szoktam még megérinteni, ami azért nem olyan meleg mint a CPU magja belül, de következtetni lehet belőle. Amennyiben nem vagy túl gyakorlott, akkor ezt a módszert inkább ne alkalmazd. Továbbá ha nem jól van felhelyezve a hűtőborda, akkor téves infót adhat.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Csak érdeklődni akarok, hogy nekem van egy MSI K8N NEO4-F 939 lapom, benne egy Athlon 64 3500+ os procim, gyári hűtővel, 3 db 256-os kingstone ddr1 (abból 1 333Mhz@400Mhz, a többi 400Mhz) + 512MB 400Mhz kingstone!

Egy FSP 400W tápom van!

Kérdésem az lenne, hogy mennyire lehetne húzni a porocit?Gyári frekin megy most a proci 2000Mhz-n (asszem)!!

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Ok, köszi a tippeket! Az Everest-et én is használom, csak nem tudtam mennyire pontos, de akkor úgy néz ki, hogy a sidebar-on lévő adatok is jók, mert ugyan annyit mutatnak, mint az Everest, úgyhogy akkor majd figyelem és nekikezdek.

 

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...