Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Szerintem is maadhat nyugodtam a GeiL, én is majdnem azt vettem, mivel nagyon lcsóak mostanában, de a Corsair kevésbé melegszik azért választottam inkább azt.

Tegnap kiderült, h 2,1 V-on mégsem túl stabil 916 MHz-en 4-4-4-12-es időzítéssel, Orthos órákon át ment, viszont Crysis alatt 5 perc alatt kékhalál lett belőle, ezért most 5-4-4-15-ös időzítéssel járatom, és teljesen stabil alapfeszültségen. Azt nem tudom, hogy 2,2V-on bírná-e a 4-4-4-12-t, majd lehet, hogy kipróbálom, vagy azt, hogy 2,1V-on 5-4-4-15-ön meddig lehet emelni az órajelet.

Link to comment
Share on other sites

tuningoltam egy kicsit a biosban a 6420-asomat (2.1)-ről felhúztam 2.67-re,de semmit nem állítottam csak 266-ről 333-ra.na most az xp-m meg néha úgy tölt be(10-ből 8-szor), hogy fekete képernyő van ott amikor megy a csík és kb 1 perc múlva jön csak be a windows töltés.ez mitől lehet?kéne egy kis feszültséget adni neki?a windows meg tök stabil meg a 3d markot is lefuttattam semmi fagyás.csak ez a lassú töltés.

Link to comment
Share on other sites

Gondoltam. Tipikus hiba a P5K-nál. Nem a tuning miatt szarakszik, hanem azért, mert valamit elcsesztek a gyártásnál.

Valakinek előjön, valakinek nem. Nem lesz semmi baja a hardvernek tőle.

Azt ígérte az Asus, hogy kijavítják majd a hibát egy új BIOS-sal.

 

Link to comment
Share on other sites

Hi all,

A kérdésem az lenne, mivel most kezdenék bele az E6300-am tuningolásába, hogy a HyperThreading( remélem pontosan írtam le) azt vissza kéne vennem 4x-re, de a BIOS-ban sehol sem találtam ilyet. :unsure: És most nem tudom, hogy így bele merjek e vágni, mert lehet baja lesz a gépnek, vagy egyszerűen ez nincs támogatva és kezdhetem a tuningot? :unsure:

Itt a konfigom:

-Asus P5B

-1Gb 800Mhz Kingmax

-Intel Core 2 Duo E6300

-Inno3D 8800GTS 320mb

-Hipro 450W

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Jól tudod.

Semmi mást nem kell csinálnod mít apránként emelned a CPU Frequency-t (320 bátran felviheted, még gyári hűtővel is).

Baja nem lesz a gépnek, maximum nem indul el, vagy újraindul.... mielőtt nekilátsz nézd, meg az alaplap manual-ját, h. hol lehet CMOS törölni.

 

Ez nagyban függ a CPU hűtődtől. Gyárival nem érdemes feszültséget emelni, 1.5V fölé már csak erőslég vagy vízhűtéssel érdemes menni. 1.6v (és e felett) pedig hosszú távon már károsítja a CPU-t.

Ha nem értesz hozzá ne piszkáld! Először keresd meg mennyit megy alapfeszen, utána kisérletezhetsz némi feszültségemeléssel.

 

szerk.: ne idézd a közvetlen előtted szólót (szabályzat)! szerkeszd a hozzászólásod mielőtt egy moderátor észreveszi...

 

szerk2.: apám, nem kellett volna törölni a hozzászólásaid (csak átszerkesztteni), senki nem harapta volna le a fejed. :)

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Amire a FECA77 gondolt az a HyperTransport, amit az AMD használ. HyperThreading, remélem jól írtam le, az Intel prociknál van, vagy volt, és azt jelenti, hogy képes a proci a többszálú futtatásra.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Nekem egy AMD Sempron 3000+ CPUm van, ami 1,60GHz-n megy.megpróbáltam felhúzni kis lépésekben.Az FSB frekvenciát 200-232-ig lehet huzni.Csak 210MHz-ig tudtam huzni az FSBt,mert 215 már nem indult el a gép.1,68GHz-ig tudtam felhuzni a CPUmat.Nem tudná vki megmondani,h hogyan tudnám mégjobban felhuzni a CPU-t?

 

Előre is kösz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...