Jump to content
PirateClub.hu

Nokia N95


NicK
 Share

Recommended Posts

Nokia_N95.jpg

n95_2_20060926.jpg

n95_1_20060926.jpg

 

A régebbi specifikációhoz képest az újabb, "félig-hivatalosnak" mondható sem tartalmaz sok új információt. A gépnek két irányú csúszkája lesz, felül pár multimédia gomb, alul pedig a numerikus billentyűzet kapott helyet. Az operációs rendszer természetesen Symbian, méghozzá 3. generációs S60. Érdekesség, hogy ez lesz a Nokia első HSDPA-t támogató készüléke. A gép mérete tudásához képest kicsinek mondható, 99 x 20 x 53 mm.

 

A "félig-hivatalos" specifikáció:

 

* 3. generációs Symbian S60 operációs rendszer

* Négy sávos GSM/WCDMA hálózatok támogatása

* 5 megapixeles, Carl Zeiss optikás kamera

* WiFi, Bluetooth, IrDA

* Beépített GPS vevő

* 150MB belső memória

* microSD bővítőslot

* miniUSB csatlakozó

* 99 x 20 x 53 mm

 

Az N95 megjelenése 2007 első negyedévében várható, 700 USD körüli áron (~150.000 forint).

 

 

 

Forrás:

http://www.pdamania.hu/content/6738/

 

 

szvsz. ez a top. ha valakinek lesz egy ilyenje elfekvőben megdobhatna vele :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

azt hallottam h ugyebár márciusban jelenik meg a telo. és h nem érdemes venni csak ugy junius körül mert h car a kezdetleges rendszere :( tehát ugy néz ki h marad az n80! n90-93 tul nagy. és a gáz nekem w-lan kell a teloba :D tehát értitek h miért marad a 80as :P

Link to comment
Share on other sites

egyetértek, alapszabály, hogy nagyon frissen kiadott op.rendszeres telot nem szabad egyböl megvenni.

had essen ára, meg ezeknek még tényleg instabil a szoftverük.

bár a Nokia-nal van már lehetőség on-line frissítésre, jobb megvárni, amíg a gyárilag frissebbek kijönnek.

 

n90-93 valóban nagy, viszont n80-nál én attól tartok, hogy a sok flip-huzogatástól a 2 részt összekapcsoló szalagkábel hamar tönkre fog menni.

az n80 másik hátránya a tesztelők szerint a nagyon rövid készenléti idő (kb. 1-1,5 nap).

tehettek volna bele valamivel nagyobb kapacitású aksit is...

 

én is gondolkodok rajta, hogy meglepem magam karácsony körül egy n-szériás telóval.

eddig n73 és n80 között vaciláltam, de alapos utánaolvasások után valószínüleg marad az n73.

szép kijelző, 3Mp kamera - autofokusszal (ami az n80-ból érthetetlen módon kimaradt), és jó készenléti idővel.

 

remélem karácsonyra lesznek jó árangedményes akciók, és akkor még olcsóbban leválthatom a jelenlegi 6600-mat, amivel eddig tökéletesen meg voltam elégedve :)

Link to comment
Share on other sites

háááát van benne vmi! de én most néttem h 2év garival 105+30 eoro volt n80 :P nekem k700am van tehát arrébb vaok! n73 mellett nem naon döntenék mert h joyos :( és na k700am és haver k508-ának is az a fő parája h egy idő után akadozik ugymond! N90et most teszteltem tennap, és non non nagy :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Engem nem érdekel,hogy eleinte nem sok progi lesz rá,a Symbain 9.1-nél is ez volt,ott is azt monták nem érdemes megvenni,1 hónapra rá csomó progi volt rá,úgyhogy megéri meg venni,ha majd kijön,csak jönne már ki a telo,hol van még március :(:(:(

Nokia N95 powaaaaa :lol::lol::lol:

B)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...

hali! tudnál csinálni egy képet arról, ahogy megnyitsz egy doc filet, hogy hogy néz ki, és zoomolva milyen, me quick office előző nokiámon sms szerüen nyitotta meg a doc fielokat, és az sz.r volt....most az U600 és U700 tünik jo választéknak, de ez a teló is jó lehet, csak infó kéne a doc kezelésről :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Egyik ismerősömneki is ilyen van, régebben én is ilyenben gondolkoztam, de 1. drága, 2. Meg sz*r!

A srácnak 1 hónapja van meg és már lötyög esik szét az egész... a GPS is 0, egy GPS progival ami olyan mint az IGO (nem tudom mi a neve) olyan pontatlan mint az állat! Nekem most egy GPS-es PDA-m van és amikor mentünk kocsival letettük az enyémet meg az övét egymás mellé és borzalmas volt nézni ahogy szenved egy főúton :D

Úgy ment a kis nyíl mint ha 10 méterenként megálltunk volna 10mp-re és 3 utcával arrébb járt :D :D :D

Nekem az IGO tökéletesen ment és méterre pontosan mutatta hol is vagyunk.

Ja és ez a kis "akció" közben /kb fél óra/ majdnem teljesen lemerült a telefon, úgy hogy a srác aznap reggel töltötte fel csutkár. Szóval nekem ez a véleményem erről az N95-ös csodavalamiről.

A kamerája 3megapixeles az 5 megapixeles kép már szoftveres nagyítás... nem hiába esik szét a kép ha 5megapixelre van állítva.

 

De ettől függetlenül szép telefon, de szerintem nem ér ennyit. Ha fele ennyibe kerülne akkor is meggondolnám 3szor hogy vegyek-e ilyet ezekután....

De aki arra használja hogy villogjon vele hogy neki N95-öse van annak azt mondom hogy vegyen 2-őt és villogjon vele, amíg szét nem esik :D :D :D <-- és ezt a szó szoros értelmében mondom! :)

Ismerősöm is már adja el a p*ába és vesz egy normális telefon! :D

Link to comment
Share on other sites

Vampa01:

Nekem is N95-öm van:

Lötyögésről annyit:

nekem is lötyög egy kicsit,de azért el kéne azon is gondolkozzni,hogy 2 írányú csúszka sosem lesz stabil :lol:

Gps:

nekem érdekes semmi bajom nincs vele,amúgy amiről te beszélsz az a Garmin progi,nekem jó müködik :)

Azért kicsit hülyeség,hogy fél óra alatt majdnem lemerül,mert én már 1 óránnál tovább is használtam navira és akkor sem merült le,pedig nem volt fullra töltve az akksi ;)

5mpxes kép:

szétesik a kép,mi van??? :o Ezen jót röhögtem,nekem ilyen nem volt.

Amúgy nem a 10 és 12-es szofttal kéne sz.rakodni,hanem felrakni a 20-ast,abban sok javitás van.

 

Abban egyetérek,sokan csak divatból vesznek N95-t,és fullra nem értenek hozzá,én amúgy nem bántam meg,hogy meg vettem,mert a t*k*mnek kéne pda :lol::rolleyes:

 

Amúgy ismerösöd minek vette meg,ha nem tetszik neki:

Sztem jobb lett volna telo vásárlás előtt utánna olvasni a telonak,és akkor nem lett volna ez :D:D:D

 

B)

 

Link to comment
Share on other sites

Hidd el utánaolvasott! :)

Amúgy azért vette mert tetszett neki, nekem is tetszik, csak ugye az ember a saját kárán tanul.

Amúgy minden tezstben azt írják hogy gagyi anagokból van összerakva és ez szerintem így is van! Én mindíg Nokia párti voltam, most is van még egy Symbianos telefonom a PDA mellett, de én nagyon meg vagyok elégedve a PDA, val meg ahol dolgozom jól is jön a kis ketyere ;)

 

Lehet hogy szoftver miatt esik szét a kép, de amúgy tényleg elér szar minőségű képeket csinál ha 5mpxre van állítva a fényképezőgép. Lehet hogy az a szoftver amiről Te beszélsz már jobb és stabilabb és ki van javítva benne az a sok hiba ami az elsőkben volt, de akkor is láttam mit láttam :) Nekem nem jöttek be ezek a tulajdonságai. Főleg hogy ilyen gyatra benne a GPS :(

Link to comment
Share on other sites

Hidd el utánaolvasott! :)

Én megértelek,hogy nem jön be a gps,de én öszintén megmondom,hogy nem vártam csodákat,egy olyan telefontól,amibe elsőként épitettek be gps-t :rolleyes:

Gagyi anyag:

Az tény,hogy nem a legjobb,de valamin sóprolni kellett sztem,mert még drágbb lett volna a telo,azért egy titán N95 nem lett volna rossz B)

Nekem mondjuk azért nem kell pda,mert úgye nekem elég a windoes a gépen,a telon meg jó a Symbian,meg valahogy nekem a pda-k formailag sem tetszenek,de kinek mi jön be elven :)

Én is mondjuk még a 12-es zsoftot használom,de várom a 21-est,abba még több újitás lesz ;)

B)

Link to comment
Share on other sites

nem tudom, hogy azért mert már az én n95-öm az első javítás, vagy csak simán a friss szoftver, de képre nagyon jókat csinál. imádom. főleg a video, hát az hihetetlen jó.

 

a gpsről annyit, hogy indulás elött 5 percel ki kell rakni az ablakba, mertha egyszer megvannak a műholdak, nekem atombiztosan fogja őket.

 

sztem a sima n95 annak ellenére, hogy kerek egy éves, még mindig a legjobb választás. n95 8gb kis visszafejlődésnek látom, n82 meg lehet, hogy hiper érzékeny gps-el van feltöltve, és xenon flash van benne, nem érzem egy végig gondolt telefonnak :)

 

n95ben tényleg benne van minden ami csak lehet. én legutobb a giroszkópon szartam magam alá, hát az baromi jó dolog. eddig csak azért huztam ki a média gombokat, hogy azzal elfordítsam a képet, mostmár meg mint az iphone. pár napja raktam is fel videót, annyira megtetszett ( csak a youtube elcsúsztatta a hangot)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Dq_4L7bAFCQ

Link to comment
Share on other sites

Igen az komoly benne! :P

Volt is egy ilyen cikk hogy a Nokia eltitkolta hogy giriszkop van az N95-ben! :D De állítólag az N70-ben is van ;)

 

 

Visszatérve így mindenre, szerintem 130-ért /srác még annyiért vette/ legyen már jó anyagból egy telefon, vagy ez túl nagy kérés szerinted? :D

Amúgy nekem is tetszik formailag, szép képet is csinál, de ha felteszed gépre az 5mpixeles képet és rámész hogy tényleges méret akkor látod hogy miről beszéleg. Legalábbis a régebbi szoftvernél, úgy tudom az újnál már kijavították ezt a hibát...

 

 

Link to comment
Share on other sites

jó, azért képeket, nem 100%-ra széthúzva kell nézni :D :D :D

 

amúgy mit értesz jó anyag alatt? :D belső cuccok, vagy szószerint :D csak azért kérdezem, mert a 8gbnek puhább a műanyagja :D lehet mások is finnyásak voltak rá :D

Link to comment
Share on other sites

Lavigne:

írtad,hogy neked 5 perc alatt talált műholdat,én csináltam egy videót régebben mert nem nagyon hitték el,hogy a belső gpssel müködik a Route66-t,pont amikor a video csináltam,akkor másodpercek alattt talált műholdat,és ezt persze úgyhogy előtt nem használtam a gpst! :)

 

Vampa01:

N70 nincs girószkóp :rolleyes:

 

A pda-dról megnézztem a tesztet,sztem 60 000ft simán meg ér,egyedül én a 524-es procit és a 64mb ramot írigylem <_<

B)

Link to comment
Share on other sites

Dj Tommy: Ezért vettem meg én is, így ár / érték alapján nagyon megtetszett! :)

 

Lavigne: Miért használjak külső GPS-t, ha már megvettem azt ami benne van jópénzért?! :)

Jó anyag alatt azt értem ami nem nyeklik nyaklik és nem kopik olyan könnyen. Olvasgattam teszteket, fórumokat amikor még gondolkoztam a telón, de sok helyen olvastam hogy kopik pár hónap után :(

És mivel egy N95-ösön nem olyan könnyű az előlapcsere hogy csak lepattintod és felteszel egy újat így szerintem nem megengedhető hogy a gyári ház így kopjon!

Ilyen kopással még nem találkoztam, csak olvastam több helyen is. Ismimnek szép nagyon nem láttam rajta semmit ami szemet szúr volna egyedül a lötyögéssel nem voltam kibékülve! :( Meg azzal hogy ennyi pénzért nem olyan mint amilyennek kéne lenni!

 

Én most így utólag nem bántam meg hogy a PDA mellett döntöttem, egyrész az érintőkijelző tetszik nagyon :) másrészt meg az egész telefon / PDA :) Eddig még sosem volt PDA-m mindíg Nokia okostelefon párti voltam (a 3660-tól kezdve), de most átáltam teljesen a kis Mobil Windows-ra :) Jópofa, igaz nem lehet annyi mindent rátenni mint egy Symbianos telefonra, de azért erre is vannak okosságok! :)

Link to comment
Share on other sites

hát azért ezt az előlap cserét, mostmár álltalánosságban el lehet mondani minden telórol. a 3310-ek ideje lejárt :D

 

külső gps pl, tesomnak kéne gps, a képek miatt csak lockolva adnám neki oda. és mivel az ő telójára is van nokia maps, így ő is tudja használni. vagy bármi másra. mind 1, sztem néha hasznos lehet :P

 

lötyögésről annyit, hogy nekem még nem csinálja, így erről nem tudok mit mondani, de mivel azért mégis csak két irányban csúszik, sztem ez belefér. ha meg idegesítő nokia boltba meghuzzák (:D)

 

árrol se tudok mit mondani, nekem 7500 ft volt (meg persze vissza kellet adni az 1 éves n80-at :Đ). de sztem megéri. mindigis nokiás voltam, de ennyire telót még nem szerettem

Link to comment
Share on other sites

Ez a lötyögés szerintem használattól is függ meg balszerencse kérdése is gondolom.

 

Olyan mint ha veszel egy új autót és egy kis idő után egy csomó gondja lesz. Viheted vissza szervízbe hogy megcsinálják... aztán megint jó, de később megint viheted vissza.... most az ember nem azért vesz új autót hogy szervizbe járjon vele állandóan!

De pl valaki másnak meg semmi baja, és lehet hogy nem is lesz vele semmi gond. Annak a szerencsétlennek aki meg szervízbe járogat vele, meg balszerencséje volt vele mert pont kifogott egy olyan kocsit ami hajlamos az ilyenekre.

 

N95-el is hasonló a helyzet. Van akinek semmi baja vele, van aki meg szídja.

Én mindkét oldalon ott vagyok. De ha már én is megvenném jó pénzért lehet nem idegesíteném azzal magam hogy lötyög, mivel akkor már úgyis mindegy mivel kiadtam rá x ezer forintot és használom. Eladni meg úgysem adnám el, ha már egyszer megvettem :)

Én így külső szemmel mondtam ezt a lötyögést, biztos meg lehet szokni és egy idő után már az lenne a baj hogy nem lötyög! :D

Link to comment
Share on other sites

Igen? :o

 

Kb annyira cserélhető szerintem mind a céges telefonom :D Motorola V3i.

Azon is akartam előlapot cseréltetni, de ahova eddig bevittem GSM boltba azt mondták hogy ők nem tudnak vele mit kezdeni :( Tehát nem értenek hozzá :( Max szervízben tudnák.

De mondjuk ez Nokia, nem lehet annyira bonyolult szétkapni! :) Általában vannak is hozzá fórumokon leírások, képek hogyan kell szétszedni, de N95-nél még nem találkoztam ilyennel...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...