Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sziasztok!

 

Tegnap az ágyban az jutott eszembe, hogy nem is biztos, hogy dx10-es vidikártyát fogok venni a leendő gépembe, mert egyenlőre abból még csak a GeForce 8800 van, mint zászlóvivő, és rádaásul egyenlőre még csak az az egyetlen, ami megfizethető (de még így is rohadt drága), így, ha mondjuk csak egy 40-50 rugós, de csak dx9-es vidikártyát vennék (felső-középkategóriásat), akkor több pénzt fektethetnék a Core2Duo prociba illetve az alaplapra. Mit gondoltok erről? És melyiket válasszam, ATi 19xx szériát, vagy inkáb GeForce-ot?

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

 

Nos, nézegetve az árakat és a termékeket, összeegyeztetve a Ti véleményetekkel, az alábbi konfigra gondoltam:

 

Alaplap:

-ASUS P5B

 

Processzor:

-Intel Core2Duo E6400 (2,13 GHz)

 

-Memória:

2x1GB Corsair, vagy KingSton 800MHz

 

Érdekelne, hogy Ti is jónak találjátok -e ezt, vagy valamit cseréljek le?

A videókártya ügyben még nem nagyon tudtam dönteni, úgyhogy kérlek, abban is segítsetek! ATi 19xx vagy GeForce? Az tuti, hogy mindenképpen DirectX9-es lenne, mert csak később szeretnék beújítani 10-esre, majd ha lesz konkurenciája a GeForce 8800-nak, és ennek kapcsán kicsit lejjebb mennek majd az árak.

 

Kérlek, írjátok meg a véleményeteket!

Link to comment
Share on other sites

A konfig jó talán annyi,hogy inkább Core2-ből inkább 6420-ast vegyél mert annak nagyobb a Cache számszerint 4MB ennek meg csak 2Mb és durván egy árba vannak.

VGA kérdés az most mindenkinél nagy dilemma ha DX9-ben gondolkozol akkor én akkor is geforce-ra szavazok mondjuk egy 7900 vagy 7950-es karira persze attól függ mennyid van rá.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Kb majd ősszel lesz a nagy gép-csere és szeretnék kérni tapasztalatokat,vagy ötleteket a configomhoz!

 

Alaplap:Asus P5ND2-SLI Deluxe

Proci:Intel Core 2 Duo E6420

VGA:2xInno3D GeForce 8800GTS 320MB

Táp:Fsp Epsilon FX700-GLN 700W

Memória:2xKingston HyperX KXY6400D21G 1GB

 

Ez Most

 

-Nettóban:293.616.-Ft :huh:

-Bruttóban:352.339.-Ft :blink:

 

Várom az ötleteiteket! :rolleyes:B)

Link to comment
Share on other sites

Csatlakozom az előttem szólóhoz ;)

De én nem vennék 2 db VGA-t. Hatalmas a fogyasztása. Inkább egy sima 8800 Ultra-t. Bármilyen meglepő, ez a sima kártya gyorsabb, mint a 2 db 8800GTS. Az ára pedig ugyanott van. (Az ASUS az egyik legdrágább, de egy rakat extrát adnak hozzá, tehát mindenképpen megéri.)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Háát a videókarin még gondolkodok,hogy Inno3Ds legyen-e,de az alaplapom mindenképpen Asus lesz! :P

Ja és a memóriát félreírtam!Bocs.Ez a jó verzió: 2xKingston KVR667D2D8F5/1G 1GB :lol:

És így a configom már csak

N:287.776.-Ft;B:345.331.-Ft :lol: :lol: :lol:

Mit gondoltok,őszre le fognak esni az árak? :rolleyes:

Ja még a 8800 Ultrához annyi a hozzáfűzni valóm h nagyon drága!Nem éri meg megvenni egy 640 megás kártyát sztem,mert ennek is nagy a fogyasztása szal ugyanoda jutunk ki :rolleyes:

Na várom még az 5leteiteket! :)

 

Bye

Link to comment
Share on other sites

Semmiképpen se legyen Inno-s. Nem egy megbízható cég.

Az nVidiánál hamarosan egy nagy árcsökkenés lesz, ami főleg az Ultra-ra és a GTX-re vonatkozik. Én még mindig azt mondom hogy jobban megéri az Ultra. A fogyasztásról pedig annyit, hogy a 2db 8800GTS fogyasztása együtt kb. 294W, a sima 8800Ultra-é pedig csak 175W. Ezután te döntöd el hogy mit veszel, nem akarlak befolyásolni, csupán azt, hogy ne hozz rossz döntést.

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Ennyi különbség van a 2 videókari fogyasztása között????????? :lol: :lol: :lol:

Hát ez loller nagyon! :rolleyes:

Hát akkor sztem nem kérdéses hogy meiket választom! :lol:

Ja és az Inno3D télleg nem valami nagy durranás mert nekem régebben volt egy ugyanilyen GF 7600GSem de vmi baja volt(sztem rossz volt a hűtése vagy GPU hiba),becseréltettem egy másikra de az most jó szerencsére.Csak az a baj h a hűtése nagyon kaki :D

tkrisz007 kössz a tanácsot! :D

Link to comment
Share on other sites

tkrisz007 te most a 768 megás videókarira gondolsz vagy a 640esre?Megmondom őszintén,hogy én szerintem nem veszek 768 megásat,mert az 1xerre sok! :rolleyes: Hanem inkább egy 640eset és egy 320at majd hídba kötök.Megeggyeznek a GPU és a memória órajelei.És így a végén kapok egy 980 megás kártyát :P Habár a fogyasztását nem tippelem oan nagyra de sztem ez a verzió is megérné!Igazából beleférne a 27 centis 8800 Ultra csak nem éri meg nekem :o

 

És egyenlőre ha ezzel a 640megás videókarival nézem a rendszert nem is oan drága!

N:184.189.-Ft;B:221.027.-Ft :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Hogy érted,hogy procilimit?Amit kinéztem elég jó proci hiszen az L2 Cache mérete 4 MB az órajele meg asszem 2.13 GHz :rolleyes: És szerinted sok az a 700 W tápnak?Sztem a Crisys simán elmegy full grafin rajta :rolleyes: :rolleyes: De attól,hogy nem adjuk össze a memóriákat attól még lehet hídba kötni a kettőt,nem? :blink:

Link to comment
Share on other sites

De hogy a 8800GTS-t normálisan kihajtsa, ahhoz legalább 2,7 GHz-n kellene mennie. Ehhez a géphez elég lenne egy 450W-os Chieftec is :) (2 videokártyához is elég az 550-es). Lehet SLI-be kötni őket, de ha már SLI-be van, akkor procinak is 3 GHz-n kellene járnia, hogy szinkronban legyenek (különben a VGA-k sokkal gyorsabbak lennének, mint a proci és ezért ez visszafogná a gépet).

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nyugodtan vehetsz Innot, még anno a 6600 GT AGP-vel volt egy szar szériája a hibás HSI chippek miatt, és azóta mindenki csak hordja le az egész céget. (Példának okáért a 7-es széria legtuningosabb tagjai egyértelműen az Inno 7600 GST, mert legtöbbet 1.2-es ramokkal szerelik, és vicces, hogy olcsóbbak, mint a 7600 GT-k :)) Hameg megnézed azért olcsóbb, mert nem adnak mellé "ajándékba" egy rakat felesleges cd-t. (az ajándék nem jó szó, mert igazából kifizeted :) )

Két vga-t meg egyáltalán nem éri meg venni. Az SLI az egy érdekes jelenség, soha sem érte meg, mivel a két vga áráért mindig lehet kapni egy jobbat, arról meg nem is beszélve, hogy az SLI rohadtúl nem támogatott egy csomó játékban, és nemcsak a játékokat, de még a drivereket sem optimalizálják SLI-re. A Crossfire-nek több értelme van, de az is elég felejtős. Szerintem vegyél egyelőre csak 1 vga-t, és ha kevés lesz (de nemhiszem), akkor add el, és vegyél majd egy másikat, de az sli-t szerintem felejtsd el! Igazából, ha összerakod ezt a gépet, menni fog, meg frankó gép lesz, és nem fogod kevésnek érezni, de ha lenne rá lehetőséged, hogy kipróbálhasd egymás után két vga-val, meg eggyel, egy kicsit drágábbal, akkor éreznéd, hogy annyival nemjobb, mint amennyibe Neked ez került, sőt nagy rá az esély, hogy észre se vennéd, ha titokban kicserélnék :lol:

Link to comment
Share on other sites

tkrisz007 tudod az a baj,hogy Intel Core 2 Douban nincs 3 GHzes proci,de van 2,7GHzes de az már drága és nekem szerintem ez a config bőven jó lesz! :rolleyes: A táp lehet csak egy 600Wos CoolerMaster RS-600-ASAA lesz. :unsure:

Memnon igazából most összevagyok zavarodva,hogy mien videókarit vegyek.Mert hallottam olyat is aki az ASUSt szidja mert xar a hűtése,van aki meg az Inno3Dt mert chiphibás.Megmondom nekem is volt egy GF 7600 GSem ami chiphibás volt szal így már nem nagyon lehet megbízni benne :unsure:

A SLIről meg annyit hogy szerintem megéri,mert jelentős teljesítmény javulás érhető el vele,még ha drága is. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Jelentős teljesítményjavulás? Egy sima 8800Ultra erősebb, mint az SLI-be kötött 8800GTS. Ez nem teljesítményjavulás. Ráadásul árban ugyanott vannak, csak az Ultra-nak kisebb a fogyasztása.

Mindenképpen húzd fel a procid pár száz MHz-el bármilyen VGA-t is veszel, mert 2,13 GHz-n nem sokra megy vele egy ilyen teljesítményű VGA.

(Ez érdekes hogy nekem nem hibás a 7600GS-em, valszeg az enyémet pont eltalálták :) .)

Link to comment
Share on other sites

Hát azért az nem mondanám,hogy árban ugyanott vannak :rolleyes:

Azt elhiszem,hogy egy 8800 Ultra erősebb mint SLIbe kötött 8800GTS,meg a fogyasztása se nagy az Ultrának csak drága! ;) Nah még lehet elgondolkozok a 8800 Ultrán és egy 2,7GHzes procin :lol::D Mert ha úgy nézzük van olyan hogy Intel Pentium D 935:

# Órajel: 3,20 GHz

# Gyorsítótár: 2 x 2 MB L2 Cache

# Rendszerbusz sebesség: 800 MHz

# Architektúra: 65nm, LGA775

# Processzormagok száma: 2

# Intel Virtualization Technology: Nincs

# Hyper-Threading Technology: Nincs

# Enhanced Intel SpeedStep Technology: Van

# Intel Extended Memory 64 Technology: Van

# Execute Disable: Van

# Dobozos termék, gyári cooler

 

Csak nem tudom,hogy egyenértékben van-e egy Core 2 Dous Intelel? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ok.Amúgy nagyon durca lenne egy Pentium D proci mellé egy 8800 Ultra :lol: :lol: :lol:

De nem fog elszállni a procim ha majd felhúzom? :blink: Mert azért nem akarok feleslegesen kiadni 40 ezer ftot :rolleyes: De 8800 Ultrából 2 verzió van,ugye? :rolleyes:

Asus EN8800ULTRA/HTDP/768M

Asus EN8800ULTRA/G/HTDP/768M---ehez adnak S.T.A.L.K.E.R.t is :lol:

Link to comment
Share on other sites

Most néztem az árakat 8800 Ultra és 8800 GTS között:

Asus GeForce EN8800GTS 320MB: Nettó:62 900.-Ft; Bruttó:75 480.-Ft

Asus GeForce EN8800GTS 640MB: Nettó:79 000.-Ft; Bruttó:94 800.-Ft

Asus GeForce EN8800GTX 768MB: Nettó:117 000.-Ft; Bruttó:140 400.-Ft

Asus GeForce EN8800 Ultra 768MB: Nettó:137 900.-Ft; Bruttó:165 480.-Ft

 

Háát.....Nagyon elmarasztaló a 8800 Ultra ára :(

 

Mellesleg a STALKERt már vagy 3xor kiakasztottam szal nem kell letöltenem :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...