Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

Hy megnéztem a videókarikat és úgy találtam h egy Sapphire HD4850 1GB lesz bele.

 

Márt csak a procin variálok egy kicsit.

 

Ez az intel amd problem nem 1 egyszerű dolog

 

Az AMD Phenom II X3 720 Black Edition hez milyen hűtőt adnak? Gyári hűtővel meddig lehet húzni? Mert olvastam h van aki 3,5 GHz ig is felhúzta, de gondolom azt nem gyári hűtővel. Ill. milyen hűtővel lehet ezt megcsinálni?

 

 

 

 

150k de az nagyon max inkább olyan 130k házzal+táppal együtt

 

Szóval ezen az oldalon azthiszem minden kérdésedre választ találsz a intel és AMD prockórol de te döntsd el a tesztek alapján KB egy szinten van a 7500 intellel de a 8ezres sorozat még veri a 3 magos AMD-t Sztem totál felesleges húzni rajta ,még.Ami az alaplapokat illeti a Gygabit-et ajánlanám nem ismi azt az asrock alaplapot de az egy hybrid alaplap ami nem rossz ha később lesz lóvéd DDR3-as memókra Bios frissítésben is a Gygabit tényleg nagyon jó a többit nem ismerem.

post-1193181-1250632640_thumb.png

 

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/amd-phenom-ii-x3-720.html

 

Menj végig az oldalakon :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ehez mit szóltok:

 

Alaplap GIGABYTE GA-MA770-UD3 1 db 17.462 Ft

Processzor AMD Phenom II 720 AM3 BOX Black Edition 1 db 31.070 Ft

Memória KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 1066Mhz 1 db 6.488 Ft

Videókártya SAPPHIRE HD4850 1GB GDDR3 HDMI PCIE 1 db 29.725 Ft

Merevlemez SAMSUNG 500GB F3 7200rpm 16Mb SATA 1 db 13.888 Ft

Ház AEROCOOL AeroEngine II-SSP Jr Ezüst 1 db 14.250 Ft

Táp CHIEFTEC GPS-500AB 1 db 16.941 Ft

Összesen: 131.698 Ft ( 105.358 Ft + áfa )

 

Várom a véleményeket.

Link to comment
Share on other sites

Ok ok csak most nincs keret a memóriára majd fél év múlva rakok bele még egy ugyanilyet. A táp pedig csak biztonsági okokból gondoltam mivel a házon is van alapból 2 venti plusztban és azoknak is menniük kell valamivel. Jah és a Chieftec táp sztem jobb mint a Gigabyte.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Most írtam h még egy kicsit gyűjtök rá és veszek bele még 2 GB RAMot. Az 500 W os táp pedig a mint írtam biztonsági okokból megy bele h lehessen bele új procihűtőt venni a tuninghoz.

 

P.S.:A Kingmax memóriát próbáltad márt húzni?

Módosította Dadus
Ne idézd a közvetlenül előtted szólót (ha az időrendben utolsó hozzászólásra válaszolsz, ne a hozzászólás melleti Válasz gombot használd). /Szabályzat/
Link to comment
Share on other sites

De figyelj csak Modosm, a ventilátorok fogyasztják tán a legkevesebbet az egész konfigban.... Hülyeség 2-3 venti miatt venni egy jóval drágább tápot, szinte semmit nem fogyasztanak.

 

Kingmaxot próbáltam már, a 800 MHz-es ramjaimat sikerült 960 MHz-ig felvinni, még stabilan maradt, igazából a processzorom nem bírta (még régi Athlon X2 3800+ volt, csak 400 MHz-et engedett, utána már vagy a vindóz nem indult, vagy egyből behalt ahogy programot indítottam).

Link to comment
Share on other sites

Semmi baj nincs alapvetően a kingmax memókkal,attól,hogy olcsó nem biztos,hogy gagyiA samsung gyártástechnologiája megengedi,hogy ilyen alacsony ár mellett is lehet gyártani (ilyenkor szokott leégni egy gyár véletlen ha már nem éri meg gyártani) viszont azt hozzá teszem,hogy a memória időzítései például egy Corsair Twin2X 2048-6400C4DHX 2GB DDR2 4-4-4-12 a kingxtonnak pedig 5-5-5-18 minél kisebb az érték annál jobb ,némelyik alaplapban lehet állítgatni egyénileg

a memória időzítésekről

 http://hu.wikipedia.org/wiki/Mem%C3%B3riak%C3%A9sleltet%C3%A9s

Modosm annál a procinál pont az a lényeg,hogy mivel szorzózármentes tudod úgy húzni,hogy közben nem viszi fel a memória értékeit,de végül is te döntöd el,hogy mit akarsz vele tenni :D

Link to comment
Share on other sites

hello!

uj pc összerakásán gondolkodok és szeretném kérni a ti véleményeteket

ezek így összeillenek-e? mit cserélnétek? 350W os codegen táp bírni fogja?

 

ASRock M3A770DE AMD770 SAM3 ATX alaplap

AMD Phenom-II 710 X3 Triple-Core AM3 Box processzor

Sapphire ATI Rad. HD 4830 1G GDDR3 PCI-E HDMI / DVI-I / VGA LITE videokártya

2GB/1333MHz DDR-3 Kingmax memória

 

Köszi mindenkinek! B)

Link to comment
Share on other sites

hali!

90% h nem kell csere!még ha noname is

mutheromnak amd 7850x2 es (125 watt fogyasztás) és egy 9800gt je van(ami 110wattot eszik) 350 es micase táppal,lazán megy...ez a proci amit rambo 007 nézett 95 wattot eszik, a video kártya sem eszik többet, úgyhogy véleményem szerint elég lessz...ha mégsem akkor azt úgyis észre veszed...

egyébként az asrock lapokkal semmi gond nincsen,minőségi,olcsó , csak nem tuningolható.

Link to comment
Share on other sites

Akkor mázli, hogy édesanyádnak még működik a gépe. Nemcsak a fogyasztás számít, hanem az is, hogy van-e valamilyen (akármilyen) védelem a tápban.. Egy szar bóvli 3000 forintos, de mégis 650 Wattos táp jó ha egyrészt 200 Wattot le tud adni, másrészt semmilyen védelemmel nem rendelkezik, és még ingadozó lehet az áramleadás is. Ahogy látom, te se vettél valami Vargáné és társa tápot, szóval nem értem hogy miért véded a márkátlan, rossz minőségű tápokat... Egy kisebb vihar, és viszi magával az egész konfigot, rossz esetben akár ki is gyulladhat.

 

Ha meg az nem gond neked, hogy az Asrock az Asus hulladékaiból és gyengébb minőségű alkatrészeiből építi a lapjait, akkor miért Gigabyte alaplapod van....?

Link to comment
Share on other sites

Memória maxon van, többet nem kezel.

Videokártya cserélhető, processzor talán cserélhető Core 2 Duo T9400 -re.

Ezeket 100% -ra csak egy szervizben tudják megmondani miután szétszedték + beszereltetni is szervizben érdemes.(lehet otthon is próbálkozni vele ha szereted a zsákbamacskát)

 

A végösszeg kb. annyi lesz mint egy új laptop ára.

Link to comment
Share on other sites

Hali, segítségeteket kérném,

a héten vennék pc-t, de nem nagyon értek a hardveres részéhez, és segítsetek már összehozni egy jó gépet, max 105-ből szeretném megvenni, komplett gépet monitor nélkül, játszani is szeretnék rajta. nagyon köszi.

ja és ha megveszek hozzá mindent, akkor nem kell kábeleket, meg ieneket még venni pluszba, egyszerű összerakni? :)

 

Link to comment
Share on other sites

turbos

 

Alaplap: GIGABYTE GA-MA770-UD3 17.204 Ft (BIOS -t kell frissíteni, hogy kezelje az AM3 -as processzorokat)

Processzor: AMD Phenom II 550 AM3 BOX 23.800Ft

Videokártya: SAPPHIRE HD4850 512MB GDDR3 LITE PCIE 27.500 Ft

Memória: CORSAIR TwinX 2048Mb DDR2 800Mhz FAN KIT 9.325 Ft

Merevlemez: SAMSUNG 320GB 7200rpm 16MB SATA2 10.612 Ft

Táp: GIGABYTE Superb 460W 10.250 Ft

Ház: ASUS TA-B22 7.550 Ft

DVD író: PIONEER DVR-216D 5.562 Ft

 

Összesen: 111.803 Ft ipon.hu

 

Ki lehet hozni 105e Ft -ból is de akkor a processzort egy gyengébbre kell cserélni.

 

Pluszba nem kell semmilyen kábelt sem venned.

Nem bonyolult összerakni de ha nem szeretnél vele tökölni akkor az Iponon lehet kérni összeszerelést + tesztelést is, így ha valami hibás akkor ők azonnal kicserélik.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...