Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jó estét kivánok :).Nos van egy olyan gondom hogy amit kinéztem cuccokat a PCX-en azok némeike nincs már ott ezért kellene a segitségetek :).Összetudnátok nekem rakni egy gépet ami maximum 50.000Ft??Plusz-minusz 1-2.000 lehet benne :).AMD-s legyen,VGA nem kell,DVDíró nem kell(az van),Bill.+egér szint úgy nem kell :).A ház ha lehetne akkor ASUS TA-B11 legyen :).

 

Elöre is köszönöm a fáradozást :).

 

Ui.:PCX-röl kellene a cuccokat összeválogatni :).

Erre még mindig várok válaszokat,lehetőségeket :).

Link to comment
Share on other sites

Szia Danger!

 

Először is köszönöm a válaszodat. Samsung optikai meghajtóm van a mostani gépembe is már vagy 6 éve és semmi baja, úgyhogy az szerintem marad. Az 550W-os táp már túl sok nekem, zabálja az áramot....Még ezt a 460-ast is sokallom egy kicsit...

 

Szia Chipi!

 

Neked is köszönöm a választ. Írtad, hogy Te is E7300-ás procit meg HD4850-es VGA-t akarsz venni. Szerinted akkor most érdemes várni nekem amíg a 4830-at újra kapni lehet az iPonon, vagy az 50-es hosszabb távon jobban megér plusz 10k-val többet? Nem tudom mi legyen....

Tévedésbe ne éljél, az hogy egy táp hány wattos, nem azt jelenti, hogy minden másodpercben annyi áramot húz ki a konnektorból, hanem hogy maximum akkora teljesítményt tud leadni. A te konfigod max 200 Wattot fog enni, de lehet hogy sokat mondtam.

Link to comment
Share on other sites

Hát én a Gainward 4850-re gondoltam, mert talán annak a legjobb a hűtése.

(de hát ez majd csak akkor lesz ha sikerül eladni a mostani gépem)

Az a baj, a 48** szériával, hogy nagyon melegszik, és még referencia hűtővel is nehéz hűteni!

Igazából ahogy kicsi rokker írta, mindegy, hogy melyik márkát választod! Asus, Giga, MSI, His, Gainward, Sapphire... mindeggyik jó!

 

Zsolti: Azért van kifogyva a PCX (és a többi bolt is) mert év vége van, leltározások vannak, és csak a munkájukat nehezíti az ha még berendelnek áruból.

Érdemes várni január közepéig, mert addigra újra feltöltik a raktárakat!

Link to comment
Share on other sites

Erre még mindig várok válaszokat,lehetőségeket :).

 

 

Szia Zsolt!

 

Proci: AMD Athlon 64 5000+ X2 OEM 14,368 Ft

Alaplap: Gigabyte GA-MA770-DS3 19,193 Ft

Memória: Corsair 2GB DDR2 2x1GB 800Mhz PC2-6400 5-5-5-18 XMS2 hũtőbordával 9,018 Ft

Ház: ASUS TA-B11 7,043 Ft

Táp: Codegen 400W 12cm 5,066 Ft

 

Összesen: 54,689 Ft

 

Én ezt a gépet venném meg:)

Link to comment
Share on other sites

Hát én meg nem! A Codegen Nagyon-nagyon NEM ajánlott tápok közé tartozik!

Gigabyte, FSP, stb. ezek közül érdemes válogatni (a többi márkás táp egy kicsit drágábbak)

Memóriából GEIL Ultra vagy Value memóriát ajánlom inkább, mert olcsobb, és hasonló teljesítményű!

A Proci OEM-es, tehát ehhez még kell hűtőt venni!

 

Link to comment
Share on other sites

Szia Zsolt!

 

Proci: AMD Athlon 64 5000+ X2 OEM 14,368 Ft

Alaplap: Gigabyte GA-MA770-DS3 19,193 Ft

Memória: Corsair 2GB DDR2 2x1GB 800Mhz PC2-6400 5-5-5-18 XMS2 h?tőbordával 9,018 Ft

Ház: ASUS TA-B11 7,043 Ft

Táp: Codegen 400W 12cm 5,066 Ft

 

Összesen: 54,689 Ft

 

Én ezt a gépet venném meg:)

Nah igen ezzel több baj is van:

1. nincs benne vinyó pedig az kell

2. alaplapban nincs IVGA(integrált videokártya)

3. A táp nem a legjobb mint ahogy azt chipi mondja :).

 

Mivel látom hogy tulnagy feladat nektek ezért csak annyit mondjatok meg hogy mien alaplapot javasoltok ami nem haladja meg a max 13-14ezret meg ami jó is és van benne egy ideiglenes VGA.

 

Elöre is köcce :).

 

Szerk.:Hát egyelőre hadjuk a tervezgetést mert már a táp sincs ott ami anno kinéztem az FSP 350W-os táp pedig az jó árban volt.Mind egy majd lessz valami azért köszönöm az eddigi segitséget :).BUÉK ALL!!

Link to comment
Share on other sites

Szia Zsolt!

 

Proci: AMD Athlon 64 5000+ X2 OEM 14,368 Ft

Alaplap: Gigabyte GA-MA770-DS3 19,193 Ft

Memória: Corsair 2GB DDR2 2x1GB 800Mhz PC2-6400 5-5-5-18 XMS2 hũtőbordával 9,018 Ft

Ház: ASUS TA-B11 7,043 Ft

Táp: Codegen 400W 12cm 5,066 Ft

 

Összesen: 54,689 Ft

 

Én ezt a gépet venném meg:)

 

 

Hát Codegen tápot szerintem se vegyél!Nekem is az van a régi gépembe és 1:nagyon hangos 2:egyfoyltába túlmelegszik!

A procihoz meg szerintem kell 1 hűtő is mert OEM-hez nem adnak semmit.

Link to comment
Share on other sites

egy kis lista rossz minőségű tápokról: (forrás: prohardver fórum)

 

Mercury

Skyhawk

KME

Eagle

Trust

L&C technologies

Acorp/JNC/TSA

Codegen/Display/Sowah (a nagyon régieket kivéve, illetve az újabb szériákban már előfordul korrektebb belvilág is, de a minőségük továbbra is szór, a ráírt adatok pedig mesébe illőek! P-3-as gépekhez még éppen ajánlható megoldás)

Eurocase/EC

Colorsit

Gaba (az SFX-eket kivéve)

Gembird

Mustang

Huntkey (egyes esetekben normális belsővel is előfordul)

Modecom (Valószínűleg hamisítvány, nagyon könnyű verziók!!! Amin szerepel az FSP logó/felirat az jó!!!)

Coolink APxxxDX széria 450W alatt

Volcano

Q-Tec

Macron/DTK/Azona

UTT

Comador

Chieftec 410-212 (szériahibás készenléti kör, gépre nem veszélyes)

Coolink APxxxX széria (gyenge készenléti kör, kondenzátorok)

Thermaltake sorozat sok, korábbi tagja

Chieftec régi (HPC főleg) szériái, ahol meleg környezetben vannak

Azona

Link to comment
Share on other sites

Egy bizonyos Novistar régi cikke a Macront pont hogy a jó minőségű tápok közé sorolja... Amióta gépem van Macron táp dolgozik alatta, igaz egy meghalt, de csak azért mert villám csapott bele, és semmi más alkatrészt nem vitt magával, csak a tápot... Úgyhogy bátran ajánlom azt is, bár boltba már sehol se láttam, hogy lehetne ilyet kapni.

 

Link to comment
Share on other sites

Macron-t ne. Nem véletlen nem ajánlják a prohardveren azok akik táp javítással foglalkoznak.

Macron jobb, mint a Codegen, de akkor sem ajánlott vétel, mert már FSP-t is lehet kapni olcsón. Annyi a fő baj vele, hogy a kondenzátorok 1-2 éven belül kiszáradnak általában és gyenge a 12V-os ág. Van benne 1-2 védelem ezért nem égeti szét a gépet.

Link to comment
Share on other sites

Miért ne lehetne? Gépösszerakó oldalon kiválasztod az optikai egységnél, hogy nem kéred.

Amúgy szerintem ezt a 50 ezer Ft-os gépvásárlást nem kéne erőltetni. Ennyi pénzből nem lehet használható gépet venni. Inkább spórolj és vegyél később egy jobbat.

Link to comment
Share on other sites

hát már nemtudom hány konfigot raktunk össze, de midnegyikkel volt valami baj. ha pedig tanácsot adtunk, nem szívesen fogadtad meg, pedig szerintem a legésszerrűbb választást akarod Te is. lehet most éppen arra elég a gép amire kell, de így rövidebb ideig fog "kitartani" (nem élettartamra gondolok), mint egy valamivel drágább, de nagyobb teljesítményű.

 

(off: panki, nem a "dnb-re való táncolást" (jobban nem tudom magam kifejezni :D ) hívják X-elésnek? x) ebbe a dances témába nem vagyok otthon :) )

Link to comment
Share on other sites

Meg amúgy épp néztem, hogy most minden drágább lett/volt egyrészt me gazdasági baromság, másrészt meg ünnepek... A "régi" EP35-DS3 lapom amit 21-ér vettem fél éve, most 24e forint ugyanabban a boltban. Szerintem sem kéne elsietni, én is szeretnék egy HTPC-t összerakni, de egyelőre még halasztom, meg most alig van pénzem, majd ösztöndíjat bevárom... :P Plusz egy-két gépszerelés árát is elteszem...

 

(off: de az x-elés is az, de dnb-re nem csak ikszelni lehet... :P ez amit a srác tol nagyon tetszik, egy kicsit lájtosabb változatát én is meg tudom csinálni :P)

Link to comment
Share on other sites

Zs0lt16: én ezt gondoltam, ez 66.600- Ft, dvd iro nélkül.

 

Gigabyte GA-M61PME-S2 11.150,- Ft

AMD Athlon 64 5200+ AM2 X2 Dualcore Box 15.460,- Ft

MSI RX3850-T2D256E-OC 14.580,- Ft

Geil 2048MB 800MHZ DDR2 Value CL5 5.510,- Ft

Samsung 250.0 GB 7200 16MB SATA 10.890,- Ft

Mercury M-Tech M23 Midi w/o Power 4.290,- Ft

FSP 350W ATX-350PNR 4.720,- Ft

 

Az árakat az

http://www.woxcomputer.hu/

-rol vettem. Várj még vele, biztos lemegy majd az ára. Az ipon most kifogyott, de ahogy nézem nincs különbség az árakon.

 

ui. ha valaki javitana ezen a konfigon, javitson nyugodtan :)

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...