Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

holnap jön meg a konfig és mielött még megjönne, szeretnék kérdezni.

a vga egy ati hd3870-lesz az alaplap pedig egy GIGABYTE GA-EP43-DS3L.

A vga-t rádugjam a tápra, vagy elég neki az alaplaprol kapott áram.

A másik kérdésemhogy az alaplapba 4 slot van sárga-piros, sárga piros. Ugy tudom hogy egy szinbe kell berakni a két memot, hogy dualba menjen. Jol tudom?Bár ez valoszinu hogy benne van a használatiába, de azért igy könnyebb lenne.

 

Még van egy olyan kérdésem, hogy ugyebár egy hd 3870-et rendeltem, közbe rájöttem hogy hd4830-at kellet volna.

a cucc egy intel e7300-hoz lesz. Most már nem fogok vele foglalkozni, jo lesz ez igy már, de azért megkérdezem hogy sok lesz-e a különbség a két kártya közt, ha a 4 giga ramot, és a proci teljseitményét is belevesszük.

Köszi elöre is. Többet már nem fogok irni ide, bocsi a sok kérdésért. :)

Link to comment
Share on other sites

Szia kulcsar1 !

 

Amennyiben van kiegészítő táp csati a VGA kártyán, azt használni kell, bár a PCIE 2.0-ás aljzat nagyobb tápellátást bír szolgáltani, de szerintem akkor is használd. Az alaplap gépkönyvében benne van a dual channel használati módja, de egyébként igaz. Általában ha szembe nézel az alaplappal, akkor balról jobbra megy a memória slotok számozása. Az első csatornát az 1. és 2. slot adja, a második csatornát a 3. és 4. slot. Tehát két modul esetén az alábbi módokon képezhetsz dual channel működést:slot 1. és 3. , slot 1. és 4. , slot 2. és 3. , valamint slot 2. és 4. . A klasszikus képzése, és én is ezt ajánlom: slot 1. és 3. . Bár vga teszteket nem sűrűn olvasgatok, de észrevehető különbség van a két kártya között, ui. tudtommal a HD4850 egy kicsit gyengébb a GeForce GT260-nál, a HD 4830 pedig csak csöppet gyengébb a HD4850-nél. Gondolom, hogy a vga guruk majd úgyis teljesebben válaszolni fognak ezirányú kérdésedre biztosan.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Akkor milyen procit ajánlassz Chipi? :unsure: De lehetőleg, ami nem olyan vészesen drága. :happy:

Trionin: Memória KINGMAX TinyBGA 1024Mb DDR2 1066Mhz 2 db 6.769 Ft :huh: oda volt írva, h 2 db

Érdembeni különbséget nem tapasztalsz, akár Kingmaxod van, akár CSX-ed vagy bármilyen egyéb tuningram, ha nem fogsz tuningolni, akkor ablakon kidobott pénz. Akárcsak egy Nike vs. kínai cipő esetében, itt is csak a betűket veszed meg, jó a Kingmaxokon nincs hűtő, de nem is kell, ha megfelelően szellőzik a ház....

 

Kulcsar1, a 3870 és a 4830 között azért bőven van különbség...!

Link to comment
Share on other sites

Amennyiben van kiegészítő táp csati a VGA kártyán, azt használni kell, bár a PCIE 2.0-ás aljzat nagyobb tápellátást bír szolgáltani, de szerintem akkor is használd.

 

A HD3870 105W-ot igényel. A PCI-E 2.0-ás alaplap meg 150W-ot tud biztosítani. Nem muszáj beledugni a kiegészítő tápkábelt a kártyába.

Link to comment
Share on other sites

A HD4830 kb. ~15%-al erősebb a HD3870-nél, szerintem nem csináltál rossz vásárt, de tény, hogy a 4830-as jobban megérte volna.

 

//

Szerintetek, nagy különbség lenne kettőjük közt?

 

HD4830-Intel C2D E7300

HD4850-Intel C2D E8400

 

Ár/Érték arányban melyik éri meg jobban,kihajtják-e egymást, és százalékosan mennyi különbség van?

Link to comment
Share on other sites

Figyelem, hülye kérdés jön! Elbizonytalanodtam... A jövő év folyamán szeretnék venni egy LCD tévét, ami rá lenne kötve a gépre. Természetesen ragaszkodjunk a legújabb dolgokhoz, HDMI kábellel szeretném majd összekötni őket. Namármost nekem ugye még mindig 8800GT-m van, ezért szeretnék egy Radeon-t vásárolni, hogy a kép és a hang együtt, egy kábelen meg legyen oldva. Kiszemelt áldozatom egy HD 4670. Azt szeretném kérdezni, hogy ez kb pariban van-e a 8800GT teljesítményével, vagy annál gyengébb?

Link to comment
Share on other sites

Csak ha esetleg kap egy kis túláramot a gép, akkor költhetsz megint 50k új gépre, mert szénné égeti a tápod a rádugott alkatrészeket!

A másik meg hogy ezek a tápok, 60% hatásfokkal dolgoznak, tehát a 400W az csak rá van írva, és kb 250 W amit le tud adni!

De ahogy gondolod! De ha összeraktad a géped, akkor ne írkálj, hogy nem indul a géped, meg újraindulgat! :)

Link to comment
Share on other sites

Csak ha esetleg kap egy kis túláramot a gép, akkor költhetsz megint 50k új gépre, mert szénné égeti a tápod a rádugott alkatrészeket!

A másik meg hogy ezek a tápok, 60% hatásfokkal dolgoznak, tehát a 400W az csak rá van írva, és kb 250 W amit le tud adni!

De ahogy gondolod! De ha összeraktad a géped, akkor ne írkálj, hogy nem indul a géped, meg újraindulgat! :)

 

 

Hatásfoknak semmi köze ahhoz, hogy mennyit tud leadni. Leadott teljesítmény amiről te beszélsz.

400W-os 80%-os hatásfokú FSP táp is lead 400W-ot, meg a 400W-os 70%-os hatásfokú is. Annyi a különbség, hogy a gyengébb hatásfokú táp többet vesz fel a hálózatból és ez miatt többet kell fizetni havonta. Gagyi tápot kár venni, mert veszélyes a gépre és a hálózatból is többet vesz fel és nem is tud annyit leadni, mint amennyi rá van írva.

Az új márkás tápok 80-86%-os hatásfokkal működnek.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm Chipi, elolvastam a Prohardveren is a tesztet, és hát igen. A HL2 jól fut, ami nálam lényeg, most meg csak az Audiosurf-fel, és a GTA IV-el szoktam játszani, amúgyse vok egy nagy gémer.... De viszont a tévé mellé majd néhány éven belül szeretnék egy PlayStationt is.... úgyhogy azért nem is kell erősebb VGA. Köszönöm a segítséget!

 

VAGY még az jutott eszembe, mivel a tévé amúgyse lesz olcsó, nem vennék külön VGA-t még melléje, hanem átvinném a hangot a gépről a tévére. Ezt hogy tudnám megtenni? Vagy már ne ide írjam ezt a kérdést? A tévén egy jack audio bemenet van, a gépere meg egy Creative P5800 5.1-es hangfalszett, az alaplapon viszont van egy integrált koax és egy optikai kimenet is. Igazából mondjuk elég korai ezt tervezgetni, mert fél éven belül szerintem nem tudom megvenni a tévét, de nem lényeg.... :D

Link to comment
Share on other sites

Processzor:

AMD Athlon 64 LE-1640 dobozos

7,952 Ft +áfa

9,542 Ft

 

Alaplap:

Asus M2N68-AM

9,699 Ft +áfa

11,639 Ft

 

Memória:

Kingmax 2GB DDR2 800MHz

3,674 Ft +áfa

4,409 Ft

 

Merevlemez:

Samsung 250GB 16MB SATA2

9,621 Ft +áfa

11,545 Ft

 

Optikai meghajtó:

Pioneer DVR-215D OEM Fehér

4,850 Ft +áfa

5,820 Ft

 

Ház:

ASUS TA-B11

5,869 Ft +áfa

7,043 Ft

 

Tápegység:

Fortron Factory ATX-350PNR

3,954 Ft +áfa

4,745 Ft

Összesen:54.745Ft

PCX.hu-ról válogattam össze :).

Link to comment
Share on other sites

jah, értelek. hát hallod amd-be nem vagyok otthon, de ha lehet szerintem ottis valami 6000+ x2-t kéne választani. (szerintem attól nem sokkal maradhat el) szóval biztos kifog szolgálni. vagy nem :D nem akarok hülyeséget mondani, de... :D nah mind1, aki ért AMD-s témához is, az majd megmondja ;)

Link to comment
Share on other sites

Tehát ASUS A8N-E alaplapomba bele tudok-e tenni 2 darab 1024 MB PC5300/667Mhz DDR RAM-ot?

Az itteni jellemzés szerint (http://prohardver.hu/tema/asus_a8n-e_alaplap/hsz_1-50.html) 400+ MHz a max. ami jelentheti azt hogy a 667 MHz-es működik is 667 MHz-en vagy csak 400-on fog?

 

Teljes config: alaplap:ASUS A8N-E

videókártya: GEFORCE 6600 GT

proci: AMD AThlon 64 3000+ s939 (1800MHz)

memória : 1x 256 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-2-2-6 @ 133MHz)

 

1x512 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-4-4-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-6 @ 133 MHz)

 

1x 256 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-3-3-8 @ 200 MHz)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tehát ASUS A8N-E alaplapomba bele tudok-e tenni 2 darab 1024 MB PC5300/667Mhz DDR RAM-ot?

Az itteni jellemzés szerint (http://prohardver.hu/tema/asus_a8n-e_alaplap/hsz_1-50.html) 400+ MHz a max. ami jelentheti azt hogy a 667 MHz-es működik is 667 MHz-en vagy csak 400-on fog?

 

Teljes config: alaplap:ASUS A8N-E

videókártya: GEFORCE 6600 GT

proci: AMD AThlon 64 3000+ s939 (1800MHz)

memória : 1x 256 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-2-2-6 @ 133MHz)

 

1x512 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-4-4-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-6 @ 133 MHz)

 

1x 256 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-3-3-8 @ 200 MHz)

 

Nem tudsz belerakni!

A PC3200-as memóriák amik benne vannak, azok DDR1-es tipúsúak, a 667-es meg DDR2. Teljesen más tokozású, igy nem tudod belerakni!

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Az árlistán ahol néztem ott DDR-nek volt írva a 667 MHz-es,de utána néztem és tényleg DDR2-es.

Köszönöm szépen.

Még annyit kérdeznék hogy ha veszek 2x1GB Kingmax 400MHz DDR PC3200-at és most van a fent említett 3 RAM-om,akkor hogy érdemes belerakni hogy a lehető legjobb sebességet használjam ki?

256 mb-osok max 133 MHz-en futnak ha azt berakom Dual Channel-ba meg a 2 db 1 gigásat is ami 400 MHz-en megy akkor azt nem veszi vissza 133 MHz-re?

Ha igen akkor jobb ha csak a 2x1Gb-osat rakom be és kipakolom a 3 régit,mert ugye ha a 2x1GB-os mellé berakom az 512MB-osat akkor nem lesz dual-ban a 2x1 giga?

Remélem érthető a problémám.

És az időzítésekkel van-e értelme babrálni?

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

2*1 gb KIT-ek mennek Dual channel-ban!

Tehát két azonos memóri (azonos frekvencia, oldalak, tipus)

Tehát amit KIT-ben, vagy párba válogatva árulják, azok mennek csak duálban. Ha beraksz mellé még egy memóriát, akkor az már nem tud menni duálban!

Tehát érdemes a 2*1gb-t használni!

Link to comment
Share on other sites

Tehát maradjak csak simán a 2x1 gigánál mert ha bármelyiket berakom mellé akkor a 2x1 giga is csak Single Channel-be megy majd?

Ha két egyformát veszek akkor is megy dual-ban állítólag,mert KIT-ben nem hallottam róla hogy van.

Még egy kérdés s939-es foglalat van az alaplapomon ha új procit akarok akkor csak s939-es foglalatos jó? mert azt írja hogy támogatja az Athlon X2-t is......valami jó procit ajanlanál? max.15-20.000 ft.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...