Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

Hali ismét..!

 

Olyan kérésem lenne, hogy állítsatok össze egy 4850-es és egy 4870-es konfigot, játékra. Mennyivel nagyobb teljesítményre képes a 70 az 50-eshez képest?

Megéri-e 1 gigás modellt venni pl. 4850-ből vagy az csak parasztvakítás? Ezt főként azért kérdezem, mert több helyen olvastam hogy egyre több játék használja ki és szereti a videókártyában lévő több memóriát....?!

 

A 4850-es konfigra 190 rugó áll lesben (ház ebből 13 lesz, tápot ajánljatok...).

Viszont ha jobban megéri és mondjuk kijön 220-ból egy korrekt 4870-es konfig, akkor az lenne...

Ja igen még egy kérdés. A memóriák sebessége. Az elterjedt a 800 Mhz-es memória, megéri-e egy játékra szánt gépbe plusz ezresekért ugye magasabb órajelű memóriát venni...? Vagy gyakorlatilag semmi jelentősége..?

 

 

Tenksz :)

 

Itt egy gép, neked:

http://kepfeltoltes.hu/view/081204/205k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

205k ból raktam össze. HD 4870-essel!

Igazábol az 1 gb az inkább reklám! 256mb elég ha csak 1024*768-ban játszol (és a játék nem kér 512)

A memória amit beleraknék, az 2*2gb 800-as, igazából egyenlőre elég + tuning ramok, amik 1000-1300 Mhz-ig húzható.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sziasztok!

 

Tanácsot, véleményt szeretnék kérni , mivel egy új gépet szeretnék összeállítani és sajnos régóta nem figyelem a technikai fejlesztéseket.

 

Alaplap (775-ös foglalat): Asus P5Q (P45 ICH10R, Front S. B. 800-1066-1333-1600, 4 db DDR2 foglalat 667-800-1066-1200, PCI 2.0 kártya hely + a többi sallang) Ár: 30000 Ft

A mai világban kihasználható a P45 ICH10 és a PCI 2.0, vagy egy jóval olcsóbb régebbi chipkészletes (G35, P35) alaplap is megjárja?

 

Processzor: Core 2 Duo E6750 (2,67 MHz 1333 Mhz, 4 MB) 33000 Ft, vagy C2D E7200 (2,53 MHz, 1066 MHz, 3MB) 30000 Ft, esetleg C2D E7300 (2,66 MHZ, 1066 Mhz 3 Mb) 29000 Ft.

 

Videokártya: Radeon HD3850 512 Mb DDR3 25000 Ft, vagy HD4830 512 MB DDR3 33000 Ft, vagy nVidia EN9500GT 512 MB DDR3 20000 Ft, EN9600 512 MB DDR3 25000 Ft

Van már jelentősége a DirectX 10.1-es kártyáknak (a 10-esekkel szemben)?

 

Vinyó: valamennyi SATA 2, 500 GB, 7200, 32 MB, Maxtor 15600 Ft, Seagate 15600 Ft, WD 18000 Ft, Seamax 12500 Ft, Samsung (16 MB! ) 15500 Ft

 

Memória (2 x 1024 MB 1066 MHz DDR2): CSX 2x4200 Ft, Kingmax 2X3100 Ft, Geil Ultra SPD5 (2x1 GB) 9800 Ft

 

400 W-os tápot gondoltam. DVD író, egér, billentyűzet megmarad a régi gépből.

 

A gépet leginkább a fiaim (13-17-18-23 évesek) fogják gondolom nagyrészt játékra használni, de nem cél, hogy a legújabbak fullon menjenek a gépen. (Videokódolást nem tervezek rajta)

 

Ezeket az alkotórészeket találtam még megfizethetőnek a számomra, és kíváncsian várom az ár-érték arányról szóló véleményeket, javaslatokat, illetve az intéseket, ha valamelyik alkatrész túl sokat, vagy éppen keveset tudna a többihez képest. Bocsánat a hosszúra nyúlt írásért.

Köszönöm.

Sziasztok!

Link to comment
Share on other sites

Mivel az árak ugrálnak, meg az se mindegy az ember hol veszi.

Mivel játékra lesz.

Vga: legalább nvidia 9600Gt vagy ATi 48**széria (a directx-nek meg akkor lesz jelentősége, ha lesz hozzá normális op.rendszer)

Proci: Elvileg ez is elég E7300

Alaplap: kihasználás arányában (szerintem elég p35 chip-es) (kezelje a procit)

táp: ha minőségi akkor elég a 400W

Ram: legalább 800Mhz (2*1Gb kit-be)

HDD: WD vagy Maxtor

Ezekből amit írtál, egy egész jó gépet ki lehet hozni

Ez az én meglátásom.

Link to comment
Share on other sites

A processzorra a legkönnyebb válaszolni, egyértelműen E7300.

Videókártyánál az ATI HD4670, vagy a HD4830 lehet a befutó. De játékra inkább a HD4830.

Vinyóból sosem elég, tartja a mondás. Egy Samsung 640 gigás merevlemezt ajánlok, mert gyorsabb, hűvösebb és nagyobb, mint az 500-asok és csak 2e Ft-tal több.

Memória Egy 2 x 2Gb-os KIT 800 Mhz-es CSX, Geil, OCZ (10 év garancia elég jó biztosíték) Most érdemes memóriát venni, mert az árak a padlón vannak. Cégek zárnak be ez miatt, illetve a maradékok egyre több kapacitásukat a DDR3 ramok gyártására állítják át, így szép lassan elkezd felfelé kúszni az áruk. (Legalábbis az utóbbi fél év híreiből erre merek következtetni.)

Tápból a Gigabyte Superb 460W jó és olcsó.

Alaplap: Igazából azt mondom, hogy hosszú távra tervezve ár/érték arányát tekintve egy P43-as alaplapban érdemes gondolkodni. konkrétan a Gigabyte GA-EP43-DS3L termékére közel 10 000-rel olcsóbban. (Ha lesz a későbbiekben videokártya csere.) De van egy nagyon jó, kifejezetten olcsó alaplap, amit bátran ajánlok mindenkinek, ez pedig a GIGABYTE GA-G31M-S2L. Nagyon jó össze van rakva, a legújabb processzorok is mennek benne, a fentebb ajánlott VGA-khoz tökéletesen elég és az ára csupán 12-13e Ft.

 

Link to comment
Share on other sites

Chipi nagyon köszi a konfigot :)

 

Azt nézem, hogy 70.535 az 512 megás, de van 71.500-ért 1 gigás "Lite" :blink:

A 460 wattos táp elég neki akkor is, ha később másik vinyót is akarok belepakolni?

 

Ja és igen: valaki azt meg tudná mondani hány %-kal nagyobb a teljesitménye a 4870-nek az 50-hez képest?

Link to comment
Share on other sites

Itt egy teszt, amiben összehasonlítják őket:

http://www.ipon.hu/elemzesek/hd4870_es_gtx260_egyezzunk_ki_dontetlenben/222/

 

A 70-ön GDDR5-ös memória van, plusz emelt órajelen duruzsol a Shader, Gpu, meg a memória!

Max terhelésen egy E8500 2 winyóval és 2*2 gb memóval, olyan 240W zabál! mit zabál, inkább csak nassolgat!!!!!

Egy plusz vinyó max 20W fogyaszt.

Szal belefér!

Link to comment
Share on other sites

Chipi nagyon köszi a konfigot :)

 

Azt nézem, hogy 70.535 az 512 megás, de van 71.500-ért 1 gigás "Lite" :blink:

A 460 wattos táp elég neki akkor is, ha később másik vinyót is akarok belepakolni?

 

Ja és igen: valaki azt meg tudná mondani hány %-kal nagyobb a teljesitménye a 4870-nek az 50-hez képest?

 

Nézz szét jobban én 55e ftért vettem a 4870 et árgép.hu ezzel az oldallal sokat lehet spórolni.

nem akarok anti reklámot az iponnak de nem mindíg az a legolcsóbb ha ott vettem volna konfigot akkor 260k lett volna így csa 200k

és ez 1 intel i7-es konfig 4870 el

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

 

Kérhetek egy véleményt az összeállításról vásárlás előtt vagyok.

http://ipon.hu/site/builder_page2_mod/22/reset?page=builder_page2_mod&id=22

 

A vga még plussz egy Asus EAH4670 HTDI 512 mb PCIE csak a rendszer nem hozza mert van az alaplapban is.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Tisztelettel krizsanv

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

 

Kérhetek egy véleményt az összeállításról vásárlás előtt vagyok.

 

GIGABYTE GA-G31M-S2L

menny: 1 db

egységár: 12.012 Ft

 

INTEL Core2 Duo E7300 2.66GHz 775 BOX

menny: 1 db

egységár: 29.203 Ft

 

ASUS EAH4670 HTDI 512MB PCIE

menny: 1 db

egységár: 20.832 Ft

 

GEIL Value 4096Mb DDR2 800Mhz KIT

menny: 1 db

egységár: 10.548 Ft

 

GIGABYTE Superb 460W

menny: 1 db

egységár: 10.008 Ft

 

SPEEZE EE-2009B Blackfin III

menny: 1 db

egységár: 6.528 Ft

 

SAMSUNG 640GB 7200rpm 16MB SATA2

menny: 1 db

egységár: 17.760 Ft

 

ASUS DRW-20B1LT Fekete+Fehér

menny: 1 db

egységár: 7.188 Ft

 

Összesen: 114.079 Ft

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Tisztelettel krizsanv

Link to comment
Share on other sites

talán 2giga ram is lehetne, illetve egy fsp táp (400W). így tudsz áldozni pár ezer plusszt vga-ra.

4830-at ajánlom (28-35k Ft), olcsóbb kategória a 3870/nvidia9600Gt(25-30k). ha elég a 4670-es vga akkor fölösleges az e7300-as intel proci, persze csak ha játékra használod. így is kb. ennyiből jösz ki.

 

amúgy végülis ígyis király összeállítás, csak érdekelne, hogy mire használnád.

 

gyurihorde:

szerintem ha tavasszal veszed, jobban jársz ;) megjelent az új intel proci, remélem lassan,de biztosan nyomja lefele a core2-esek árát. vga helyzet meg kitudja, most ati az uralkodó, de kíváncsi vagyok mivel rukkol elő az nvidia. :)

Link to comment
Share on other sites

Csá!

Lenne egy kérdésem:

GTA IV alatt milyen hardver módosítással érnék el valamennyi teljesítmény javulást?

a gépem Core 2 Duo E8200,2GB Ram,BFG Tech 9600GT OC 512mb.

 

Én arra gondoltam hogy mondjuk a VGA-t lecserélem HD4850-re de lehet inkább HD4870 kellene.

Link to comment
Share on other sites

Felesleges. Másik fórumon is látom, hogy a GTA miatt vesznek új gépet az emberek. Egy szutyok játék miatt kár gépet újítani.

Elvileg 1-2 héten belül jön egy patch amivel kicsit jobban fog menni a játék. Nekem amúgy nagyon tetszik a játék csak eléggé optimizálatlan.

Link to comment
Share on other sites

Itt egy gép, neked:

http://kepfeltoltes.hu/view/081204/205k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

205k ból raktam össze. HD 4870-essel!

Igazábol az 1 gb az inkább reklám! 256mb elég ha csak 1024*768-ban játszol (és a játék nem kér 512)

A memória amit beleraknék, az 2*2gb 800-as, igazából egyenlőre elég + tuning ramok, amik 1000-1300 Mhz-ig húzható.

 

 

Visszatérve erre a hsz-re :)

 

Úgy tűnik megrendelem a gépet. Az általad írt CSX memória helyett én egy OCZ-t néztem ki, nem tudom mennyire jó vagy nem jó... (OCZ 4096 MB DDR2 800Mhz Fatality KIT) De 2 kával olcsóbb, mint a CSX :)

 

Illetve mivel most 2...de inkááább 3... évig tutira nem akarok hozzányúlni a géphez és minőséget szeretnék emígyen már vásárolni, ezért egy Gainward HD4870-et néztem ki 1 GB DDR5-ös rammal. (Nem csak a minőség és a 3 év garancia miatt, hanem mert valószínűleg egy szép nagy (22"-os) monitor lesz a fa alatt. Nagyobb felbontáshoz akkor kell azért az 1 giga...?)

 

 

Emígyen a végleges konfig így nézne ki:

 

Gigabyte GA-EP45-DS3

Intel Core2 Duo E8400

OCZ 4096 MB DDR2 Fatality KIT

Gainward 9597-Bliss HD4870 1Gb DDR5 PCIE

WD 500GB 7200 rpm 16MB SATA2

Aerocool AeroEngine II-BBP (mert ez jobban tetszik :) )

Gigabyte Superb 460W

 

Amit házon és memórián spórolok azt beleteszem a kártyába :D Szóval ez így korrekt konfig lenne a közeljövőben?

Link to comment
Share on other sites

talán 2giga ram is lehetne, illetve egy fsp táp (400W). így tudsz áldozni pár ezer plusszt vga-ra.

4830-at ajánlom (28-35k Ft), olcsóbb kategória a 3870/nvidia9600Gt(25-30k). ha elég a 4670-es vga akkor fölösleges az e7300-as intel proci, persze csak ha játékra használod. így is kb. ennyiből jösz ki.

 

amúgy végülis ígyis király összeállítás, csak érdekelne, hogy mire használnád.

 

gyurihorde:

szerintem ha tavasszal veszed, jobban jársz ;) megjelent az új intel proci, remélem lassan,de biztosan nyomja lefele a core2-esek árát. vga helyzet meg kitudja, most ati az uralkodó, de kíváncsi vagyok mivel rukkol elő az nvidia. :)

 

 

Köszönöm a választ!

Link to comment
Share on other sites

http://prohardver.hu/teszt/jatekhoz_valo_konfigok/jatekos_konfiguraciok_i.html

 

Ezt azért érdemes elolvasni, mielőtt többtízezreket dobtok ki feleslegesen erős alkatrészekre/rossz párosításokra.

 

Kita100: Ahogy rögtön utánad mondták is, felesleges, minden gépen rosszul fut, konfigtól függetlenül, sőt Ati kártyákon el sem indul, úgyhogy ebből a szempontból kár is lenne a HD4850...

Link to comment
Share on other sites

Hali Panki51!

Ez olyan alap írás :D De amúgy kösz időközben utána olvastam én is láttam hogy 4magos gépen se megy.

Amúgy érdemes lenne megvárni a 32nm-es procikat 2009 végére vagy érdemes erre a Core i7-re beruházni majd idén/jövőre?

Link to comment
Share on other sites

Hello all!Tegnap eladtam a régi gépemet és szeretnék újat venni olyan 60ezer ft-ból.Valami jó kis AMDset összetudnátok rakni??Külön videókártya nem kell az majd késöbb lessz!!

 

GIGABYTE GA-MA78G-DS3H ~ 20k

AMD Athlon 64 X2 5000+ AM2 BOX ~ 15k

KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 800Mhz ~ 5k

WD 160GB 7200rpm 8MB SATA2 ~ 10k

FSP ATX-400PNR ~ 5k

 

Ez 55-56k körül van, ház meg tetszés szerint. Vagy ha valahonnan tudsz szerezni még pár ezret, akkor vehetsz nagyobb proci, vagy vinyó

Link to comment
Share on other sites

Hali Panki51!

Ez olyan alap írás :D De amúgy kösz időközben utána olvastam én is láttam hogy 4magos gépen se megy.

Amúgy érdemes lenne megvárni a 32nm-es procikat 2009 végére vagy érdemes erre a Core i7-re beruházni majd idén/jövőre?

Mármint mi az alap írás?

 

Am szerintem számítástechnikán belül nincs olyan hogy "érdemes beruházni". Mire az a valami kerül megfizethető állapotba egy átlag magyar ember számára, már kint van az új és a jobb, és a nyálcsorgatóbb alkatrész.... Akkor arra kezdünk el spórolni, mire az kerül megfizethető állapotba, már kint van az új és a jobb és a nyálcsorgatóbb alkatrész... Akkor arra kezdünk el spórolni, mire az kerül....... És így tovább.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!Pc ujjitás előtt állok.Lenne rá 250k-m.Szeretném segítségeteket kérni egy árban megfelelő konfigra.Végülis olyanra gondoltam amin a Crysis,STALKER-Clear Sky stb. szóval ilyen bika játékok dx10-ben jól futnának.Előre is köszi a segítségeteket!!!

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Egy Ati 4830 vételén gondolkodok, hiszen nem is túl drága és még egy darabig a játékokhoz elegendőnek kell, hogy legyen. Nem tudom, melyik márkát kéne venni. Talán Sapphire vagy más? Hozzá egy Intel Core2duo-t vennék, de abból is melyiket ami megfelelően kihajtja és olyan árban van mint a VGA? +egy jó alaplap,3GB DDR2 800MHZ Ram. Mi a véleményetek róla? Lényeg, hogy menjen rajta a gta 4, cod 5 és hasonló mai játékok.Nem tuningolnám. Válaszotokat várom, előre is köszi.

 

Üdv.: jangoo

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

 

 

 

Kérdésem lenne hardverrel kapcsolatban!

 

Most akarom lecserélni az alaplapomat , mivel nem támogatja a duo procit.

 

Egy ilyenre gondoltam:

 

ASUS M3N78-AM

 

 

proci hozzá:

 

AMD Athlon 64 3600+ X2 OEM

 

 

 

 

Kérdéseim:

 

Kompatibilis a kettő?

Az alaplapba integrált videókártyán mik futnának? (játék, prg)

Tudtok olcsóbb megoldást, egy olyan konstrukcióba,hogy duo core proci legyen és az alapban integrált videókártya?

 

 

Előre is köszönöm a segítéget!

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Helo mindenkinek, én is új gép vásárlása előtt állok, van egy Mercury házam, egy 300 gigás, SATA2es maxtor vinyóm, és egy 450 W-os tápom, ezeket nem szándékozom lecserélni. Amit vennék:

alaplap: Asus P5QC s775 DDR2/DDR3 PCIE (neten néztem, ára kb 30-35e Ft körül)

processzor: Intel Core 2 Duo E8500 BOX (46-48e Ft körül)

videókártya: Gigabyte GeForce 9800GT 1GB PCIE VGA GV-N98TZL-1GH (40-42e Ft körül)

memória: DDR3 2GB 1333MHZ DDR3 RAM modul KINGMAX (13e Ft körül) bár az ipon.hu-n láttot teszt meggyőzött és már jobban hajlok egy OCZ 2Gb 1333MHz-es memória után, bár ez kb 20e körül van, de talán ez jobb is ennyivel a Kingmaxnál. Ez így 135-150e körül van kb.

 

Kérdésem az, hogy ez így milyen összeállítás? A következő 4-5 évben nem tervezek újból beruházni, egyszer veszek, de akkor jót. Egyébként már annyit nem játszok a gépen, de azért már vigye el a legújabb játékokat is. Még egy olyan kérésem lenne, hogy AMD-s konfigot ne ajánljatok, Intelben gondolkodjatok, ha van jobb és nagyjából ilyen árban van. A márkák tekintetében rugalmas vagyok (alaplap, videokari, és memória is)

 

Ja, és ha tudtok ezekről olyan oldalt ahol tesztelték őket (leginkább maygarnyelvűt!) azt még nagyon jó néven venném.

 

Köszi előre is minden hozzászólást.

Link to comment
Share on other sites

little rocker 93:

 

Fekete lesz, megrendeltem :)

 

 

zambog: amit én hozzá tudnék tenni a konfigodhoz, az annyi lenne, hogy e8500 nem ér meg plusz 6-7-8 ezret a 8400-hoz képest. Ugyanis utóbbit alig tuningoltad és már 3,5 Ghz-en van.

 

Ha hosszabb távra tervezed a gépet, érdemes 4 magos procit venned annak függvényében főleg, hogy mint rtad elsősorban nem játékra kell, de azért az is menjen.

Fentebb olvashatod, hogy nekem sem ajánlották a magasabb órajelű ramot, mert igazából tuning szempontjából fontos csupán. Vegyél szerintem DDR2-est, de márkásat.

 

A többit majd mások... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...