Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Hello all!

Szóval...a mostani gépem elég gyenge már, továbblépnék... Mindenképp olyan vas kéne, amin jól elmennek az újabb gamek is, nemkell full kidolgozás meg ilyenek, de viszonylag szépen, normálisan elfusson.[Nemtom ki CoD4-ezik közületeket, de például ott van 25 fpsem....ha égre nézek 50-60 :( - ezt úgy megkéne növelni min. fix 120asra]

Szóval 1 teljes konfigurációt kérnék, ki mit ajánl, de ne olyat ami most még jó, aztán 3 hónap múlva dobhatom ki. Amin még a Crysis is rendesen játszható lagg nélkül. Nagyjábol 150.000 et rátudnék költeni. Tehát 1 Full config!! DDR ram?, Proci? stb...

 

Köszi!! :) Ja és bocs ha szájbarágós vok :D :D

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Én ezt a configot állítottam össze neked: ;)

 

Alaplap GIGABYTE GA-EP45-DS3L 1 db 22.332 Ft

Processzor INTEL Core2 Duo E8400 3.00GHz 775 BOX 1 db 33.571 Ft

Memória CSX 2048MB DDR2 1066Mhz CEC FAN KIT 1 db 10.980 Ft

Videókártya GIGABYTE R485ZL-512H HD4850 512MB PCIE 1 db 36.689 Ft

Merevlemez SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2 1 db 13.536 Ft

Optikai egység NEC AD-7200S Fekete 1 db 5.052 Ft

Ház COOLERMASTER RC-331-KKN1-GP Elite 1 db 7.944 Ft

Táp CORSAIR VX450W 1 db 15.108 Ft

Összeszerelés 1.800 Ft

 

Összesen: 147.012 Ft

 

Árak: ipon.hu

Ezzel vígan elszalad a Crysis is,meg egy jó ideig elég lesz sztem!!! ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Alaplap inkább Gigabyte GA-EP45-DS3, ne "DS3L". De lényegében nem sokat számít. Corsair tápok is nagyon jók.

Gépházat ízlés szerint válassz, de CM RC690 hűtés szempontjából nagyon jó! Nem tudom világítós cuccok mennyire jönnek be, de külön plexi is rendelhető hozzá(asszem) és vehetsz akár CCFL ventiket is bele, de ezek már csak a részletek...

Ezen elszaladgálnak a játékok, nyugodtan megveheted! ;)

Link to comment
Share on other sites

"A GTA IV hivatalos oldalán feltüntették az ajánlott gépigényt, ami nem is olyan vészes, az ennél gyengébb teljesítményű gépeken is fog futni, legfeljebb csak kicsit fog laggolni (akadozni):

 

* Windows XP(Service Pack 2-vel)

* Kétmagos processzor (Intel Pentium D vagy jobb)

* 2GB RAM

* 18GB szabad hely a merevlemezen

* 512MB memóriával felszerelt DirectX 10 kompatibilis videókártya vagy DirectX 9 kompatibilis kártya Shader-támogatással

* Dual-Layer DVD-ket támogató DVD-olvasó"

 

Futni fog...bőven!

 

De amúgy: "Google is your boyfriend, WIKI is your girlfriend!" :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

 

mint mindneki aki ebbe a topikba ír én is egy konfigot szeretnék összeállítani és ebben kérném a segítségeteket! (Dadus már sokat segített privátban, Neki itt is köszönet érte! :) )

Azért több véleményt/konfigot is szeretnék látni, hogy legyen miből választanom.

 

Nos a ráfordítandó összeg házzal és táppal együtt(!) 150.000 forint.

Kezd kirajzolódni előttem a végleges konfig, ha van jobb ötletetek szívesen veszem!

Szóval:

 

Gigabyte GA-EP35-DS3 (GA-EP45-DS3 (???) mivel jobb?)

Intel Core2 Duo E8400

CSX 2048 MB DDR2 (?)(nem tudom hány Mhzes ramot vegyek.. )

Sapphire HD4850 Toxic 512 MB DDR3 v. GAINWARD 9559-BLISS HD4850 512MB PCIE

SAMSUNG 400GB 7200rpm 16MB SATA2

 

Háznak ezt gondoltam:

AeroCool AeroEngine II-BBP Fekete

 

Tápnak... ajánljatok valamit ami könnyedén elviszi ezt a konfigot.

 

 

Ha vki ír egy tökmás konfigot ami jobb azt is szívesen veszem!

Link to comment
Share on other sites

Szerintem szimplán abban jobb hogy P45... :) Lehet hogy közhelynek tűnik, de ha a jövőre tervezel akkor P45, ha nem igazán, akkor P35. De a P45 fejlettebb chipset.(?) Jó lenne ha írna jobban hozzáértő emberke is...rám felesleges alapozni. :) De Én a P45-öst venném.

 

Találtam pár hozzászólást az overclock.net fórumon:

 

"P35 seems to be the overclocking champ right now if your not going SLI.

I can get 600+FSB with the P35"

 

"P45 is rev (1600MHz fsb and PCI-E 2.0 etc) of P35 and won't be cheap when it is out. Get P45 if you have budget. Othewise, a nice P35 board should be fine. DDR3 ram will become mainstream ram but not now. Extra $300 may just gain few percentages of performance. By the time, BIOS becomes more mature and components is able to take full advantage of DDR3 ram etc, the price will be lower."

 

"Im in the same boat man..at first i was thinking wait for p45..but then again p35 is a well and proven solid board and very capable at overclocking and the first wave of p45 boards maybe buggy and stuff, im thinking of just going with the P35 DK."

 

Remélem tudsz angolul... :)

Link to comment
Share on other sites

Hali mindenki! Szeretném beújítani az alaplapomat (mivel most s478as, agp stb...) és akkor már venni kell új procit is, de szeretném megúszni 20ezer HUF körül...

én spec így gondoltam:

-Asus P5B MX alaplap (gyári integrált vga, legalább arra nem kell költeni, csak karácsonykor beújítani)

-Intel Core2Duo E2180 2,0 GHz proci

-Kingston DDR2-RAM 1GB 667 MHz

 

Ha valakinek van valami észrevétele a konfiggal vagy tapasztalata az alaplappal kapcsolatban az plz írjon, köszi! :D

Link to comment
Share on other sites

Alaplapnak inkább ezt ajánlanám: GIGABYTE GA-G31M-S2L

Normálisabb chipkészlet.

És ha már memóriát veszel, akkor azt a kb 200 Ft-ot szánjad rá, hogy 800 Mhz-es legyen a RAM.

Proci tökéletes, nekem is ilyen van az egyik gépemben.

 

Vedd azt figyelembe, hogy csak két IDE eszközt tudsz csatlakoztatni ezekhez az újfajta alaplaphoz.

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Én ezt a configot állítottam össze neked: ;)

 

Alaplap GIGABYTE GA-EP45-DS3L 1 db 22.332 Ft

Processzor INTEL Core2 Duo E8400 3.00GHz 775 BOX 1 db 33.571 Ft

Memória CSX 2048MB DDR2 1066Mhz CEC FAN KIT 1 db 10.980 Ft

 

 

Az E8400 mögött igen komoly tuningpotenciál rejtőzik, ezt hiba lenne "elrontani a DS3l-es lite lappal! Kevés a proci feszabályzó ezért ingadozhat tuningnál az áramerősség.

 

P35 vagy P45 Gigabyte tuti jó lap és nagyon tuningbarátok! de felejtsd el a DS3L-t

Link to comment
Share on other sites

hi all!

 

szeretnék összerrakni gépet

 

alapla:asus p5q 28224ft

na proci-t nem tudom mit kéne(dual core 2,5 fölött veszettül ugranak az árak)2,5 Dual core elég lenne?

és vajon milyen a beépített táp a házakba(márkára)420W-os de érdemes vagy inkább külön vegyek?

Winyó:320GB Sata-s 11760ft

2x 1gb kingmax ram

vga:na ebbe is kéne help hogy mi a jó a piacon

 

kb ennyi

előre is kössz

 

Link to comment
Share on other sites

hi all!

 

kössz,játékra kellene főképpen(néha film,írás,stb)

de alaplapra azt mondták hogy ha újat veszek akkor p45-ös chipset-et tudja,35-öst már nem érdemes(+ha az van akkor meg ne cseréljem le,csak ha új konfig akkor azt vegyek)

erről mi a véleményetek?

 

"VGA: Sapphire 3870 512 DDR4"

kössz Chipi,ATI fan vagyok

és arra gondoltam ha kijön a GTA IV azt legalább vigye

 

köszi

 

Link to comment
Share on other sites

P45 annyival rosszabb, hogy nem támogatja az 1066 Mhz-es memóriákat csak OC módban (ez mit jelent, sose értettem, a régi Asus M2NPV-VM lapom se támogatta a 800 Mhz-nél gyorsabb ramokat, mégis vígan futott 960 Mhz-en a 2x1 GB Kingmax... :S), de viszont már PCIe 2.0 foglalattal jönnek, ami viszont nem igaz a P35-re, de az viszont támogatja az 1066 Mhz-es ramokat.... Szal döntsd el, melyik kell neked. Gyorsabb memória, vagy extra tápcsatlakozó nélküli videókártya.

Link to comment
Share on other sites

HI ALL!

 

AUS P5Q sem támogatja? o_O

és vajon meik a jobb?

(értem mit mondassz,én is néztem,hogy nincs rajta AGP-s slot,de meik számít játékknál jobban?nem a vga?)

mert akkor p35,de az full játékra

 

na ezen gondolkodni kéne(és meghallgatni a ti véleményeteket is)

 

köszi

Link to comment
Share on other sites

hi!

 

látom Kecsóról vagy :)

én 5-10k árkülömbségen nem fogok(elnézést ha vannik itt ilyen vallásúak)zsidóskodni,ha jobb,se tápon

ez kb olyan hogy nincs pénz azt spórolk a fékfelújításon 40k azt megveszem a bontóba,de ha baj van akkor csáá

de mennyivel tud többet a p45?

 

elnézést ha ezzel valakit megbántok,de jobb példát nem tudtam

 

szoval ha azt mondjátok,jobb,megbízhatóbb,jobb az élettartam nyilván azt veszem

 

köszönöm

 

Üdv

Link to comment
Share on other sites

sziasztok, lassan gondolkodok venni egy új gépet a mostani helyett

játszani nem játszok, max 1-2 régebbivel, inkább hd filmnézésre kellene. mi a vélemény a következőről?

Alaplap_sAM2 Gigabyte GA-MA69G-S3H /AMD690G/

Processzor_AMD AM2 Athlon 64 X2 5200+ Box

Memória DDR2 2x2GB 800MHz Geil Value

VGA_PCI-E Sapphire Radeon HD3650 256MB

esetleg a hd filmnézésre mennyire elég az integrált videókártya? elvileg az alaplap adatai szerint tudja ezt az új ati avivo technológiát, ami a h264et is tudja már hardveresen gyorsítani

köszi

Link to comment
Share on other sites

AMD chipsetes lapon nagyon jók az integrált chipek, szal ha olyan lapot veszel, akkor nem bánod meg. A 690G már elég régi chipset, olyat semmiképp nem vennék, minimum egy AMD 770-es alaplap.

 

Szvsz, én is a P45-öt ajánlom inkább szintén a PCIe2.0 miatt. A ramoknál nagyobb szerepe van a késleltetésnek, mint az órajelnek.

 

http://prohardver.hu/teszt/intel_p45_front_side_bus_utoljara/intel_p45.html

 

Itt egy részletes táblázat a lap alján a P45 és a P35 közti különbségekről. Gyakorlatilag semmi nincs a 2.0-ás PCIe támogatáson kívül, bár azt furcsállom, hogy nem írja a P35-nél az 1066 MHz-es ramok támogatását.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...