Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azt szeretném kérdezni hogy vettem egy AMD Phenon 8750 procit de még ugyan nem raktam össze a gépet.Olvastam egy tesztet a 8650 esről és azt eléggé lehúzták,vajon nem fogtam mellé ezzel a processzoral,tudom vehettem volna intelt is de egy kicsit szimpatikusabb nekem az amd,és most aggódok hogy vajon hogy fog muzsikálni pl ha játszok vagy ilyesmi.

ja meg a tesztben azt olvastam hogy a gyári aluminium bordás hűtővel melegebb időben nem tud elboldogulni,na most nekem meg a boltban egy gyári hűtőt adtak,szerintetetk cseréljem vagy ezzel se lessz gond?

Link to comment
Share on other sites

AMD phenon 8750

Asus M3A alaplap

Gainward 9600 GT 512MB dd3 ram amemória 256 bit

2x80gb vinyó

400wat fsp táp

2x2giga ram bufalo

 

Csak most olvasgatom a fórumokat és az alkatrészekről nem írják a legjobbakat,hát remélem nállam minden bevállik,de lehet kell egy jobb gyári hűtő.

 

Link to comment
Share on other sites

Szia hevescudarka !

 

55 ezerből ez nem megy, kivéve ha a monitor nem foglaltatik bele, ill. egyéb HW /nyomtató, scanner, stb. / nem kell, de ilyen feltételek mellett nem lehet összehozni játékra is alkalmas gépet.

 

 

 

Szia !

 

Az a gond a 64 bites op. rendszerekkel, hogy egy csomó játék, progi nincs rá megírva, ill. nincs driver hozzá. A 32 bites XP max 4GB címet tud kezelni, azaz jó esetben úgy 3.5GB RAM-ot tud használni, de ez ne riasszon el, mert ez a RAM mennyiség még kb. 2 évig biztos elég. Ha nem lenne elég, akkor is ott van a page.files a wincsin, igaz lassabb, de van. A három magos procinak nem sok köze van a memóriához, legalábbis ezen a szinten.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

csak most meg kicsit gáz van olvasgatom a netet és úgy látom hogy van egy gyenge pont az alaplap asus m3a azt írják fagyogat meg nem kezeli renedesen a memóriát meg a vinyókat,most nem tudom mit csináljak vegyek egy kicsit jobb alaplapot vagy próbáljam meg lecseréln az egészet egy intel core2 duo cuccra.lehet bepróbálkozok a boltban hogy vegyék vissza még nem is volt használva a dobozban van.

Link to comment
Share on other sites

Hi !

 

Ez lenne a legjobb megoldás /becserélés/ . Most igen jó árban kapható az Intel E5200-as cpu /2,5GHz, 800MHz FSB, 2MB L2 Cache, 45nm csíkszélesség, kb. 16000Ft/ , érdemes beruházni rá, amennyiben kicsi a pénz kereted. Hozzá egy Gigabyte alaplapot válasszál.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Beceréltem a cuccokat az alaplap egy ASUS P5K premium wifi-ap edition edition black pearl,a proci meg egy intel core2 duo E8400,csak kicsit most megint aggódásban vagyok mert az alaplapról felvilágosítottak hogy új de már egyszer volt használva ok mondom nem gond csak itthon kicsit megíjedtem mikor a hátúljára rá volt írva miért vitték vissza az ált rajta hogy nyírja a satás vinyókat.Rögtön hívtam a boltot hogy ez meg mi de mondta az eladó hogy ne aggódja mert a srác aki használta a vinyója volt rossz nem az alaplap.Kaptam rá a szokásos 1 év garanciát,de azért még egy ideig ideges leszek egy kicsit mert csak jövőhéten lessz házam meg proci hűtőm,és csak akkor tudom kipróbálni.Mondtam a srácnak hogy remélem hogy tényleg nem nyírja ki a vinyóimat azt mondta nem,azért az az 1 év garancia kicsit csak nyugtató.szóval remélem kellemesen fogok csalódni.

Link to comment
Share on other sites

Nos pctársak gépbővítés előtt állok. 140,000 ft nál nem költenék rá többet. Játékra kell és cpu tuningnál meszebb nem valószínű hogy elmegyek. Fontos lenne az ár/érték arány DE! hajlok az erősebb konfigra ha nem ugriasztja nagyon a végösszeget. AMD -m még nem volt, de amennyiben ti AMD -s alapokra fektetnétek az összeállítást nekem az is megfelel.

 

és természetesen a segítséget köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Gigabyte EP45-DS3 kb 25 (EP45-DS4 kb 35)

Intel E8400 kb 30-32 (E8500 kb 32-34)

2x1 GB Kingmax ram 8e forint (CSX OC, OCZ XTC, vagy Corsair Dominator 13-15e) Mind a négy 1066 Mhz-es, bár asszem hivatalosan a P45 nem támogatja az 1066 Mhz-et, de mivel az processzor jól tuningolható, így sztem előny, hogy 1066-os modulok dolgoznak benne.

AMD Radeon 4850 kb 35-40 között (4870 kb 55-60 között)

 

Ehhez vmi jobbfajta Corsair vagy FSP vagy amitakarsz tápegység még 10-15e, és ha mindenből az erősebbet veszed a legdrágább áron, akkoris csak 150e körül vagy. Mondjuk én egy szegedi bolt árlistájáról csemegéztem, tehát lehet hogy máshol olcsóbban is kaphatóak ezek a dolgok. Én a helyedben ezt a konfigot venném jelenleg.

Link to comment
Share on other sites

"2x1 GB Kingmax ram 8e forint (CSX OC, OCZ XTC, vagy Corsair Dominator 13-15e) Mind a négy 1066 Mhz-es, bár asszem hivatalosan a P45 nem támogatja az 1066 Mhz-et, de mivel az processzor jól tuningolható, így sztem előny, hogy 1066-os modulok dolgoznak benne."

 

Ennyi pénzből már simán vehet márkás RAM-ot. CSX OC nagyon jó. Sokkal kevésbé melegszik, mint pl a Kingmax.

Már a P35 is támogatja az 1066MHz-et. P45 meg 1 évvel újabb nála.

 

Link to comment
Share on other sites

Na mostmár meg van a végleges konfigom

 

asus pq5 alaplap

intel core2 duo E8400

buffalo 2x2GB 800mhz ram

gainward 9600gt 512mb gddr3 ram

 

Csak itt most egy kis gázom van ugye ha 32 bites rendszer lessz fent akkor ugye a 2x2gb ramból egy giga el fog vesszni vagy legalábbis 500mega biztos.Na most ha beteszem a két csíkot és ugye az egyikből csak 1gigát lát,és ugye dual ddr-be akarom,akkor nem lessz lassab semmise vagy egyáltalán lessz dual ddr em?Ja és mennyivel gyorsabb a dual ddr?

Link to comment
Share on other sites

images.netbag.hu/20080913/20245166564.JPG

 

"...bár asszem hivatalosan a P45 nem támogatja az 1066 Mhz-et..."

 

Tudom hogy mi mit támogat, ennyire azért értek hozzá, de köszi szépen :)

 

Nekem az Asus P5K (P35) dobozán nagy betűkkel van írva, hogy DDR2 1066 Support. Szerintem akkor hivatalosan támogatja. Tehát szerintem akkor az a lista nem pontos.

Nem azért írtam, mert kötözködni akarok, mert semmi bajom veled, de tényleg ezt írja a doboz.

 

Pityu:

 

Ha még nem vetted meg a gépet akkor:

 

"buffalo 2x2GB 800mhz ram"

 

Inkább CSX, OCZ, Corsair vagy Kingmax, de ne ilyen noname Buffalo-t vegyél.

 

"gainward 9600gt 512mb gddr3 ram"

 

Inkább HD 3870. De igazából csak kb 10k-val kerül többe a 4850 ami sokkal gyorsabb.

 

Dual channelben megy majd a memória, de csak 3,5GB-ot fog látni. Dual channel kb 3-5%-al gyorsabb, mint a sima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...