Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ennyiből egy sokkal izmosabb gépet is össze lehetne állítani.

Alaplap: ASUS P5B (25000 Ft)

Proci: Core 2 Duo E4300 (25000 Ft) (ha pár száz MHz-el felhúzod kb. 2-szer vagy 3-szor erősebb lesz, mint a PentiumD)

Memória: 2GB DDR2 800MHz Geil (kb. 23000 Ft) (A Kingston elég drága)

VGA: GeForce 8800 GTS 320MB (kb. 70000 Ft)

 

Ez az árgépről van, lehet hogy valahol olcsóbb.

Link to comment
Share on other sites

Azt ajánlom, hogy az E6600 helyett vegyél egy E6300-at (vagy E6320-at), és azt húzd fel úgy 2,6 Ghz-re (ha már ilyen kircsi hűtőt veszel rá). Sokkal izmosabb lesz, mint az E6600 és megspórolsz egy rakat pénzt, amit másra költhetsz. Plusz ehhez a konfighoz elég egy 400W-os (esetleg 420-as) Chieftec is, azzal is lehet spórolni. Hidd el sokkal jobban jársz vele.

Link to comment
Share on other sites

Nem kell aggódni, láttam már olyat, hogy egy ember 3,7 GHz-re húzta a Core 2-jét, de neked nem kellene még 3 GHz-re sem.

Természetesen minden procit lehet húzni, csak nem ugyanolyan mértékben.

Ha az alaplaphoz nem adtak valami tuningoló programot, akkor a biosban (del gomb a bootolás kezdetén) tudsz húzni.

Link to comment
Share on other sites

De tudod húzni, csak nem érdemes 3 GHz fölé menni, mert akkor már VGA limit lesz.

Azt sajna nem tudom, hogy melyik opcióban kell húzni, mert minden alaplap bios-a más, de az biztos hogy valahol ott kell. (Majd mingyárt megnézem az enyémet, hátha okosabbak leszünk :) )

Link to comment
Share on other sites

Nekem így kell tuningolni a BIOS-ban:

Advanced - JumperFree Configuration - CPU Frequency

Nem tudom hogy neked így van-e, de az biztos, hogy CPU Frequency-t kell keresned (és azt is kell megemelni). Ajánlott 40-50MHz-es húzások után kipróbálni egy játékot, hogy jól működik-e (csak a biztonság kedvéért, ez nem kötelező).

Rajtad múlik melyiket veszed, de ha a kisebbik Core 2-t veszed, akkor majdnem 15000-et spórolnál, ami azt hiszem nem elhanyagolható (és több maradna VGA-ra B) ).

A 7900GS az jó neked (azt is nagyon jól lehet ám húzni :) )

Link to comment
Share on other sites

Látom, egészen szépen halad ez a topik. :) Érdekes, és ugyanakkor tanulságos számomra, hogy az előző hsz-om előtt eddig mindenki az AMD kétmagos megoldásait ajánlotta, most pedig a Core2Duo a befutó. Most nézegettem az árlistákat és nekem úgy tűnik, mintha a Core2Duo jóval drágább lenne, mint a kétmagos Athlon, főleg, hogyha megnézzük, hogy pl. egy Intel Core 2 Duo 2,13GHz E6420 s775 BOX kétmagos processzor 43.300 Ft, míg egy AMD A64 X2 AM2 5000+ processzor, ami 2.6 GHz valós órajelen fut, csak 37.483 Ft. (Extreme Digital árak). Erről mi a véleményetek?

 

Link to comment
Share on other sites

osztálytársam beszívta, mert neki a 6300-as nem ment nagyon, fel, egyes esetekben igen, én 6400-est venném, ez garantáltan jobban húzható... ;)

 

egyébként bios-ban célszerű tuncsizni, de van win alá is progi :)

 

azért azt nem mondanám, hogy az c2-k leverik az x2-eseket árban, a 6000+ br. 43k, ennyiért e6400-eset kapsz, aminél azért jóval gyorsabb (6600-6700 között megy)

Link to comment
Share on other sites

MartiniBoy, ha harmincezer forintnál többet akarsz (vagy tudsz) processzorra költeni, akkor már érdemes az Intel termékeit nézegetni. Persze a CPU csak egy tétel, illik mellé egy tisztességes alaplapot is venni, ami ismét komoly költség a C2 mellé. Az AMD-vel kevés pénzből, relatíve jó gépet lehet építeni. S ha valakinek játékra kell masina, akkor a fenmaradó összeget költheti egy jobb videókártyára.

 

FlashHU „tuncsizni”??! Ez meg mi a fenét jelent? :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...