Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

Na elmondom mi lesz, mert volt időm átgondolni. Veszek egy jó kis alaplapot ami majd elbírja a fejlesztéseket késöbb. (monnyuk vmi jobb p5b-t) Azt a jó kis Kingston 2x1GB ramot is. Az intel C2D 2.0-s procit, amit majd tuningolhatok. Egy nagyon jó tápegységet. És nem veszek GTS-t ami 320MB-os, jobbat se, hanem egy olcsót, ami elbírja a mostani játékokat még éppen hogy, amiket eddig a szar gépem miatt nem tudtam kijátszani. Azért nem költök kb 80-at egy nagyon jó VGA-ra, mert amit most ennyiért kapok, az ok benne lesz a gépembe, de nem tudom kihasználni. Monnyuk van egy 512-es 86-ért, ami majd akkor lenne jó ha kiadják a GTA4-et meg a Mafia2-t, de addig csak meg lehet b*szni, nem tudom kihasználni, és eddig csak megy le az áruk, és inkább most kihúzom egy 256-ossal, és majd csak akkor veszek egy jó 512-est, ha már szükség is lesz rá. És akkor már olcsóbb is lesz jóval. Rájöttem hogy nem kell vagyonokat költeni olyan alkatrészekre, amik nagyon hamar elavulnak. Mert a VGA ilyen. folyton jönnek az újak, a régieknek meg megy le az áruk. Persze a többi alkatrész is elavul, de a procit tuningolhatom, a meg ramhoz vehetek még (de sztem erre nem lesz szükség). Szóal inkább jobb alaplapot veszek. És egyenlőre elég lesz nekem egy 256-os VGA, ráérek késöbb venni jobbat, mert értitek, most még télleg nincs rá akkora igény, ok a nagyon drágát is ki tudnám használni a mostani gamekkel, de inkább megyek közepes grafikán egy játékba egy olcsóbb kártyával.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szerintetek jó ez a konfig 205ezerért??

 

Tulajdonságok:

 

Alaplap: Asus P5N-ESLI s775

 

Processzor: Intel Core 2 Duo E6420 2,13GHz 4M L2 cache / 1066 FSB

 

Memória: KingMax 2 x 1GB DDR2 (800Mhz PC2-6400) Mars memória

 

Videókártya: Asus Geforce 8800GTS HTDP 320MB PCI-E

 

Merevlemez: 250 GB Hitachi 7200 SATA2 8MB

 

Optikai meghajtó: LG H42N Belső fekete DVD író

 

Számítógép ház: Thermaltake VB6000BNSD Swing fekete ház + Trust 520W BigFan halk tápegység

 

Link to comment
Share on other sites

„monnyuk”??! nem rossz... :blink:

 

Rájöttem hogy nem kell vagyonokat költeni olyan alkatrészekre, amik nagyon hamar elavulnak. Mert a VGA ilyen. folyton jönnek az újak, a régieknek meg megy le az áruk.

Ez nagy igazság, vegyél inkább egy jobb monitort a fennmaradó összegből...

/De meg ne kérdezd milyet lenne érdemes venni! Mert kitör a harmadik világháború! :lol: /

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy miért akadozik a S:T:A:L:K:E:R, Medal of Honour Airborn ezen a gépen?

 

A RAm: 1Gb Samsung DDR2

Vidi kari meg: Sapphire x1650pro 250Mb GDDR3 Pixel hader 3.0

Nem értem pedig ezen elvileg még közepes erős felbontásban is futnia kéne akadás mentesen:(

 

Válaszokat előre is köszönöm :)

MIt kéne javítani vagy csak tuning kell neki?

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Ok, és el se árulom milyet készülök, azt azért igen hogy nem Samsungot. :)

És azért döntöttem a mellett hogy majd késöbb veszek jobb karit, mert elbeszélgettem családtagjaimmal, és nem szépen néztek amikor közöltem hogy 200k +monitor amit ráköltenék. Szal 250 körül. Hogy abból már milyen motort vehetnék, és h nem adnának ki ennyit gépre. Ezért lett a limit 200k monitorral együtt, és én is rájöttem hogy érdemesebb inkább folyamatosan fejlesztésre képes gépet összerakni. Ráérek majd még 100-ast költeni egy karira. És amennyit most megspórolok ezzel, abból pont kijön egy monitor. Ja, és mégvalami. Vásárolt már vki többmindent is erről az Iponról??? Mert télleg baromi olcsó, és nagy a választék, de ez így gyanús kicsit... Nehogy selejtes alkatrészeket vegyek onnan, és b@sznának visszacserélni... Vagy az is ugyan olyan selejtes lenne amit cseréltek. Mert ez az Extreme Digital tudom hogy baromi megbízható, de azé drágább, meg kisebb a választék, és jó lenne pár ezrest spórolni.

Link to comment
Share on other sites

Ez jó konfig??? összesen 261ezer

 

Intel Core 2 Duo E6420 2,13GHz 4M/1066 dobozos (s775) 41,369 Ft

 

Asus P5K s775 alaplap 30,118 Ft

 

KingMax 1GB DDR2 (800Mhz PC2-6400) Mars memória 10,287 Ft

 

KingMax 1GB DDR2 (800Mhz PC2-6400) Mars memória 10,287 Ft

 

Hitachi 2.5" 5400rpm/ 160GB 8MB SATA 23,594 Ft

 

Pioneer 112-D DVD +/-RW író fekete OEM 6,970 Ft

 

Asus Geforce 8800GTS HTDP 320MB PCI-E 74,645 Ft

 

ASUS TA-582 MiniTorony számítógépház Tápnélkül 8,259 Ft

 

FujitsuSiemens 19" L19-1W TFT monitor 44,526 Ft

 

Trust DS-3300X wireless optical billentyũzet és egér 8,362 Ft

Link to comment
Share on other sites

Csak az a baj hogy ezt a pcx.hu-n raktam össze és ott nincs pioneer 212-d csak 112-d

meg még az bajom hogy a winchesterek közül is csak 160 gb-s a legnagyobb vagy én nézek valamit félre

meg az lenne a kérdésem hogy hangkártyát milyet nézzek hozzá?(lehetőleg olyat nézzetek ki ami a pcx.hu-n is választható)Vagy kell egyáltalán hozzá vagy van vm beépített?

Link to comment
Share on other sites

Ez jó konfig??? összesen 261ezer

 

Intel Core 2 Duo E6420 2,13GHz 4M/1066 dobozos (s775) 41,369 Ft

 

Asus P5K s775 alaplap 30,118 Ft

 

KingMax 1GB DDR2 (800Mhz PC2-6400) Mars memória 10,287 Ft

 

KingMax 1GB DDR2 (800Mhz PC2-6400) Mars memória 10,287 Ft

 

Hitachi 2.5" 5400rpm/ 160GB 8MB SATA 23,594 Ft

 

Pioneer 112-D DVD +/-RW író fekete OEM 6,970 Ft

 

Asus Geforce 8800GTS HTDP 320MB PCI-E 74,645 Ft

 

ASUS TA-582 MiniTorony számítógépház Tápnélkül 8,259 Ft

 

FujitsuSiemens 19" L19-1W TFT monitor 44,526 Ft

 

Trust DS-3300X wireless optical billentyũzet és egér 8,362 Ft

 

Házat inkább AeroCool Aero Engine II-t vennék,azzal tuti jó lenne a ház szellőzése,elől 14cm venti,hátul 12-es.16k körül van az ára.

Ramokat meg Corsair-t vagy Geil-t,párban kapsz 25k körül.

Vinyót ugyanebben az árban kapsz 400-as Samsungot.

Táp meg FSP 500W 21k.

Ez így 294ezer.

Link to comment
Share on other sites

Háj!

 

A gepbolt.hu-n van gépösszerakó, ha mindenképpen ki akarod azt is próbálni.

 

Személy szerint top alaplapot nem javaslok, mert rakat f/sságot tud amit sosem használsz ki. Ami átlag júzernek kell azt megfelelő chipkészlettel bármelyik lap tudja. És mielőtt rámtámadnátok, hogy ez hülyeség, gondoljatok bele hogy pl. minek egy SLI egy olyan gépbe amivel játszol ugyan, de a felső középkategóriás VGA-t is úgy spórolod bele, illetve minek a HDMI csatlakozás ha nincs LCD TV-d.

Meg kell fontolni azt is, hogy átlag júzer nem tuningol, így a tuning opciók nagy hányada kihasználatlan marad, viszont fizettél érte.

Az átlag júzert most megmagyarázom kicsit: elég sokat játszik, filmeket néz és netezik is, néha babrál képeket Photoshoppal vagy ilyesmivel. Szóval mindent csinál. Ezért fontos hogy a gép stabil legyen, de később is bővíthető. Ettől lesz időtálló - már amennyire egy számítástechnikai termék/szórakoztatóelektronikai cucc az lehet.

 

A köv hsz-ben folytatom, hogy ne legyen túl hosszú.

 

Ami nagyon számít hogy márkás dolgokat vegyél, de ez nem azt jelenti hogy a legdrágábbat, pl.:

 

Alaplap - Asus, MSI, Gigabyte kábé bruttó 20-25-ig,

Proci - nekem AMD van, de ha megengedheted akkor Core 2 Duo - ez lehet combos,

Proci hűtő - pl. az Arctic Cooling gumis felfüggesztésű cuccai nagyon jók és nem olyan sok pénzért

RAM - Kingston, Kingmax is megfelelő, bár inkább stabil mint tuning /Geil, Corsair is jó lehet de OCZ már túlzás sztem/

VGA - mindenképp DirectX 10-es kártya legyen, és ott se a memória mennyisége számít hanem a sávszélessége, meg a GPU teljesítménye, és a shaderek száma - ezt te tudod mit vállalsz be, de tény hogy a csúcskártyák irtó gyorsan avulnak, a legjobb egy felső középkategóriás, ha van rá akkor pl. GeForce 8600GTS,

ODD - LG-k jók és olcsók, de én a Pioneer-ben bízok abszolút. Lightscribe +1k, spórolni nem érdemes rajta, de nem is fogod kihasználni nagyon, és egyenlőre úgysem tud színes mintát égetni. Egyenlőre még jobbak az IDE-sek

HDD - Samsungok újabban halnak el ahogy több boltos havertól hallom, viszont a WD-k jók. Mindenképp SATA legyen

Táp - ez nagyon fontos mert ha nem stabil az áramellátás akkor az új géped szép lassan gallyra megy, vagy nagy túlfesz esetén hirtelen hal meg! Mindenképp márkás legyen: FSP, Chieftec, Enermax de nem kell 25-ért venni mert az meg túlzás 400 v. 450W márkás táp a legtöbb gépet elviszi /a gagyi 500-as pl. sose ad le 500-at csak névleg. Codegent nem szidom de inkább kerüld el ; )/ bruttó 15 körül van jó.

ház - anyagból legyen, ne a legvékonyabb lemezből, és a szellőzése legyen megfelelő /nem kell bele 15 venti, de legalább elöl-hátul legyen egy 8 vagy 12 centisnek hely, és az se árt ha van porszűrője a ventiknek. A bővíthetőség sem utolsó szempont meg a kivezetések (audio, USB-k) elhelyezése. Olcsók a Spire-ök és elég szépek és a Foxconn-ok is. Ha ütősebbet akarsz akkor Cooler Master vagy pl. Chieftec - ez olyan 20-nál ne legyen több, kivéve ha pl. Chieftec és van benne táp /táp nélkül nincs értelme drágábbat venni/

Monitor - Samsung vagy LG, lehetőleg DVI csatlakozós pl. Samsung 932BF kb. 65E vagy LG 1953TR - kb. 52E

 

egyenlőre ennyi, nem veszem el a helyet a többiek elől, ha lesz reakció majd írok még pár gondolatot.

Amúgy tényleg megfontolandó egy egyszerűbb PC /akár 200-220-ért monitorral/ és egy konzol pl. Wii vagy Xbox360 beszerzése.

Link to comment
Share on other sites

Amint látom, te is belecsöppentél a hardverek világába :)

VGA - mindenképp DirectX 10-es kártya legyen, és ott se a memória mennyisége számít hanem a sávszélessége, meg a GPU teljesítménye, és a shaderek száma - ezt te tudod mit vállalsz be, de tény hogy a csúcskártyák irtó gyorsan avulnak, a legjobb egy felső középkategóriás, ha van rá akkor pl. GeForce 8600GTS

Ezen azért vitatkoznék, a memória nagyobb felbontáson igen is nagyon sokat számít.

Nem feltétlenül kell dx10-es kártya azért az 1-2 dx10-es játékért, én inkább megvárnám a Karácsonykor megjelenő dx10.1-es karikat.

A 8600GTS szerintem nem éri meg az árát, ha hozzádobsz még egy 10-est (esetleg 15-öt), akkor már van egy kétszer-háromszor gyorsabb kártyád.

Nem csak a csúcskártyák avulnak, de azok különösen.

Link to comment
Share on other sites

Tomy1000tomy ez azért ilyen drága mert csak 2,5 colos és nem 3,5-ös

Swen amúgy tápot nem akarsz bele venni? :D Mert a ház az tápnélküli legalább is azt írtad.Tápból amúgy Chieftec,FSP,Enermax szóval ilyen márkásabbakat ajánlok.

 

Tudom,csak minek?Jó a 3,5"ös is és abból legalább 2x akkora kapacitásút tud venni.Szerintem.

Jah,tápot én is hozzáírtam neki,mert elfelejtett vagy nem tudom.

Link to comment
Share on other sites

Az a videókártya édes kevés a STALKER-nek. Azért patch-eld meg a játékot, javulni fog a teljesítmény. Patch nélkül minden VGA-n szaggat, mert swap-el folyamatosan.

A Medal of Honor - Airborne: részletgazdag modellek, nagy terek, pergő akció... szintén kevés a videókártya teljesítménye.

X1650Pro (RV530):

Pixel Fillrate: 2360 Mpixels/s

Memory Bandwith: 11.04 GB/sec

Ha a RAM-okon sikerül húznod, akkor a fenti értékek javulhatnak.

Link to comment
Share on other sites

tkrisz007: teljesen egyetértek. Szívem szerint ezt javasoltam volna én is, csak attól próbáltam óvni nehogy valami elavult Dx 9-est rásózzanak mondván, hogy "óccsó".

Memória: persze hogy számít, de önmagában kis órajelű memória, keskeny sávszélességgel nem képes csodákra hiába van belőle akár 512 mega.

A 8600GTS-nél gyengébbet meg egy ilyen árfekvésű gépbe tenni meg szerintem gáz, ezért ezt írtam.

Na most megmagyaráztam a bizonyítványt :lol:

reméljük, swen most már eleget tudsz ahhoz ne tudjál dönteni :P

 

Ja amúgy hangfal: szerintem ha van hifi tornyod akár egyszerűbb is, egy kábé 600Ft-os kábellel kiviszed a hangkártya jelét a hifi hangszóróira, és nem kell 5-10 rugóért megelégedni egy kis sztereó esetleg 2.1 hangfalpárral, vagy belenyomni súlyos tízezreket egy komolyabb Creative vagy Logitech számítógépes hangrendszerbe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...