Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Úgy értettem monyó is kell neki. :D Hát sajna nálunk ilyen árak vannak :( Egyébként User's árait néztem,de pesten olcsóbb boltok is vannak,nem úgy mint itt nálunk...

Nem elgújabb,de nekem tökéletesen megy,nincs vele semmi problémám és ez csak egy megjegyzés volt.Írtam neki hogy nézzen magának valamilyen lapot.

Link to comment
Share on other sites

Ejjha vannak itt ám ötletek :D Egy-két dologba belekötnék amit írtatok... mert én már csak ilyen kötekedős f. vok :)

Pontokba szedem a dolgokat:

1.)200k a keret... AMD felejtős, egyáltalán nem jobb az Inteltől sem játékban sem pedig semmiben... egyedül a memória írás/olvasásban, de ez a gyakorlatban pl.: játékok alatt egyáltalán nem érződik :) Ha ennyire jók lennének az AMD-k akkor minden AMD proci C2D-t reggelizne :) Ennyi pénzből mindenképpen c2d-t kell venni. Az meg, röhej hogy nem tudja azonos kategórián belül felvenni egy c2d egy x2-vel a versenyt... ez fordítva van.

Viszont én nem ajánlom az e6300-at maximum az e6320-at. (több cache stb). (így zárójelben megjegyezném, hogy nem vagyok intel fan, világ életemben AMD-m volt azt viszont el kell ismerni, hogy a C2D-k sokkal jobbak, azonos órajelen 20-30% a különbség az x2-ők és a c2d-k között. Ehhez hozzájön még, hogy a c2d-k lazán mennek 3G felett....)

 

2.)Alaplapot megintcsak ne 15k-ért vegyünk vagy P5B Dlx 35k-ért meg hasonlók :) P35-ös lapot kell venni, mert azzal lehetőség lesz későbbi cserékre lapváltás nélkül.

 

3.) tomy1000tomy szerinted miért jó választás az 1950xt 64k-ért? Közel annyiért lehet kapni 8800GTS-t ami az XTX-et is elveri elég csúnyán....

 

A végére összeállítok egy konfigot amit nagyon sok embernek ajánlottam mostanság. Közvetlen ismerőseim közül is van egy pár ember akiknek ilyen van.

 

Alaplap:

ASUS P5K, CF, 4SATA/FW/GL,775/1333,iP35,eSATA 28 837 Ft 2 év

vagy

ASUS P5KC, CF, FW, GLAN,775/1333,DDR2/3,iP35,eSATA 32 316 Ft 2 év

(a P5KC-t ajánlom, mert 6db memória slot van rajta 4db ddr2 és 2db ddr3 így később dobhatsz bele ddr3-at is ;) )

 

CPU

INTEL Core 2 Duo E6320 1,86GHz LGA775 4M/1066 TRAY 36 287 Ft 1 ÉV

INTEL Core2 Duo E6420 2,13GHz 4M 1066MHz BOX 42 715 Ft 1 ÉV

INTEL Core 2 Duo E6550 2,33GHz LGA775 4M/1333 TRAY 37 739 Ft 1 ÉV

INTEL Core 2 Duo E6750 2.66GHz LGA775 4M/1333 BOX 45 839 Ft 1 ÉV

 

RAM:

DDR2 PC6400 800MHz 2048MB GEIL ULTRA KIT 2DB (Chip BGA, 1.8~2.3VV, , SPD: 4-4-4-12) 24 869 Ft Élettart.

2x1024MB DDRII 800+ A-DATA Extreme Edition 23 452 Ft 2 év

(A mostani Geil ramok nem vmi tuningbarátok, ezért ha nagyobb tuningot akarsz akkor az A-Data-t javaslom)

 

TÁPEGYSÉG:

500W Chieftec EPS 12cm 14 837 Ft 1 év

 

CPU Hűtő:

Coolermaster HYPER TX 2 S775/754/939/AM2 5 837 Ft 1 év

 

HDD:

WD 320GB 7200RPM 16MB CACHE RE2 SATA-II/300 OEM 19 338 Ft 3 ÉV (ha gyors winyót akarsz)

 

VGA:

Gigabyte 8800GTS 320MB PCI-e VGA 68 822 Ft 1 év

 

 

Σ: 211858 Ft

 

Ez akkor van, ha a felsoroltak közül mindegyikből a legjobbat választod. A procin is lehet spórolni, ha nem a legjobbat veszed. A CPU hűtőn is, ha nem akarsz nagy tuningot.

Link to comment
Share on other sites

Én Extreme Digital-ról vásárolok, állítólag nagyon megbízható, és tényleg nagyon olcsó. PxE nagyon köszönöm a konfigot és a tanácsokat, és külön plusszpont a képedért. :P

Azt mondtad ugye hogy az Intel kétmagosok azonos órajelen jobbak mint az AMD kétmagosok, csakhogy amit én kinéztem AMD-be az 2.6 Ghz-s, az Intel pedig 2.0-s. AMD: 31k, Intel: 28k, sztem nincs nagy különbség az árukban, de az órajelben viszonylag hatalmas, és ezt az AMD-t mostanában árazták le nagyon nagyon. Asszem 86k körül volt az ára, persze nyár elején.

Ja, és különösebb tuningot nem tervezek. Ja, és abból a 200k-ból tényleg mindent meg szeretnék venni az egérig, kivéve a monitort.

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Ebben az esetben kb ugyanazt a teljesítményt nyújtja a 2 proci. Bár azt nem szabad elfelejteni, hogy az 5000+ 2.6Ghz-en az E4400 pedig 2Ghz-en ketyeg alapból és így vannak pariban...Jó alaplappal és ramokkal lazán megy az E4400 3G-t...

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Hát azt hiszem kezdtek meggyőzni... :) Mégis azt magyarázzátok meg, hogy sztem nem véletlenül lehetett ez az AMD proci 2-3 hónapja 86 000 Ft, most pedig csak 30 000. Na persze látom hogy az Intel az ezt veri mindegyik grafikonon, de akkor sem értem hogy miért került ennyibe, arra tudok gondolni hogy talán jobb anyagokból van, és többet bír, tehát hosszabb életű. Ezt ugye csak gondolom. Vagy lehet hogy csak kapzsi volt az AMD... Különebn tényleg nem lehet rossz vétel ez az intel kétmagos, mer készlethiány van. Akkor már kezdek hajlani az intel felé, de még bizonytalan vagyok. Főleg az érdekelne hogy játékokra milyen az Intel, gondolom nem volt gond egyik játékkal sem nektek ugye? (Na persze attól kérdezem akinek intel procija van...)

PxE, kösz a konfigot, ha eldöntöttük melyik proci lesz, valószínű az intel, akkor leírom a mi konfigurációnkat, és elmondhatnátok róla a véleményeteket, aminek nagyon örülnék, és szívesen várom.

Link to comment
Share on other sites

Az amd azért csökkentette az árat, hogy valamilyen szinten versenyképes maradjon az Intellel. Annak idején mikor az AMD volt ilyen fölényben az intel nem tette ezt meg... Most gyakorlatilag az AMD-k ára a teljesítményükhöz van mérve.

Link to comment
Share on other sites

Ja és Pörkültszaft, ez a vita (amiről mondtam is hogy nem kéne belebonyolódni) onnan indult hogy félreértettelek, nem figyeltem ám a grafikonon azt a két AMD-t, én az intelemre voltam kíváncsi... :)

Jó, beismerem úgy vitatkoztam hogy nem néztem utánna, nem is igazán tudtam melyik két típusról beszélsz, fáradt volta, nagyon, és meg is ittam egy sört. :P

Asszem arra akartam rámutatni hogy az Intel 2.0-s ez az AMD meg 2.6-os, és mégis csúnyán veri az Intel. :)

Úgyhogy abbahagyhatjuk ezt a vitát már tényleg, mert elnéztem az adatokat, meg amikor írtam, nem is igazán érdekelt. :)

Szal 3:0 az Intelnek. :P

Link to comment
Share on other sites

Na ez döntő, mostmár biztos hogy ezt az Intel kétmagosat fogom választani, de a VGA kártya... hát az nagyon kérdéses, a Galaxy 8800GTS 320MB PCI-E nagyon jó lenne, de 74800 Ft, ami nagyon nem fér bele a költségvetésbe, és tudom most azt fogjátok mondani hogy ha egyszer játszani akarok, akkor kell költenem a VGA kártyára, de ennyit nem tudok. Sajna.

De mivel több mint egy hónapja került fel erre az oldalra, vagyis akkor dobták piacra, ezért lehet hogy érdemes lenne várni egy hónapot hogy leessen kicsit az ára.

Vagy vennék egy másikat, régebbit. :( Vmi 320 MB-os körül gondoltam, vagy persze inkább több, attól függ.

Ati-król vélemény? Persze én is inkább Nvidiát szeretnék, de azok amik 256-osak, azok is nagyon drágák...

Link to comment
Share on other sites

Nem tudsz olcsóbban hozzájutni a GTS-hez? Nézz körül, mert a ~75 elég sok érte. Mostanság nem hiszem, hogy nagyon leesne az ára a 8-as szériának...

A 8800GTS-t már régen piacra dobták kb. év elején, a GTX-et pedig még régebben.

Link to comment
Share on other sites

Na hát ezen parázok nagyon hogy ha pl kiadják a GTA 4-et, ahoz elég lesz e ez az Intel C2D 2.0 Ghz-cel... :S

Úgyhogy nyugtassatok meg szépen hogy megéri, és sokáig fog szolgálni, futnak vele ajátékok. Mert ha nem, akkor megérné egy drágábbat megvenni, és mondjuk vmi máson spórolni. Tehát eljutottunk odáig hogy az Intel 2.0 Ghz-cel veri az AMD 2.6 Ghz-es procit... De az a kérdés hogy megvegyem e ha én játszani használnám, és elég lesz e pár évig a játékokhoz.

 

teljesen mindegy hogy intel vagy amd.akkora különbség nincs egyibe se hogy +10 vagy -10 fps-el jobban mennek a játékok.engem eddig se érdekelt hogy milyen proci van a gépbe inkább a vga meg a ram a fontos.de azok nagyon.a proci az úgyis a töltést befolyásolja na azért ram is kell hozzá.olyat meg nemnygyon fogysz tapasztalni a gta 4-nél hogy egyszer csak megáll a játék és elkezd tölteni mert kevés a proci feltéve akkor ha kevés ram lesz a gépedbe.

Link to comment
Share on other sites

Nem tudsz olcsóbban hozzájutni a GTS-hez? Nézz körül, mert a ~75 elég sok érte. Mostanság nem hiszem, hogy nagyon leesne az ára a 8-as szériának...

A 8800GTS-t már régen piacra dobták kb. év elején, a GTX-et pedig még régebben.

 

hát őszintén én még 50-et se adnék egy 8800gts-ért lehetne akár 640mb-os akkor se,főleg most hogy elterjedt a pletyka hogy jönnek az új vgá-k meg a dx10.1.nálam megszűnt az az időszak hogy mindennel fullon akarok játszani, mert minek.úgyis előbb vagy utóbb szaggatni fog mindenen a játékok.arra hogy közepesen játszak(ami nekem bőven elég) arra most nagyon is elég egy 8600gts is.aztán meg meglátom mi lesz később.

Link to comment
Share on other sites

Ja értem... hát megnézem máshol is. De sztem max pár ezressel lehet olcsóbb, dehát ki tudja... Szal lehet h erről le kell mondanom. Atit nem ismerem, van egy Radeon HIS X1650Pro 512MB DDR2 AGP típusa, beszélj le róla vagy nem tudom, nem tok róla semmit... :) Talán az nem tetszik első látásra hogy DDR2-es... Na erről is jó lenne kis vélemény. :)

 

d_14656.jpg

Link to comment
Share on other sites

engem eddig se érdekelt hogy milyen proci van a gépbe inkább a vga meg a ram a fontos.

Ez szerintem nem így van. Itt van a fontossági sorrend: VGA, proci, memória, alaplap.

Ha erős procid van az nagyon is meglendítheti az fps-t, jobban mint a memória.

 

Ja értem... hát megnézem máshol is. De sztem max pár ezressel lehet olcsóbb, dehát ki tudja... Szal lehet h erről le kell mondanom. Atit nem ismerem, van egy Radeon HIS X1650Pro 512MB DDR2 AGP típusa, beszélj le róla vagy nem tudom, nem tok róla semmit... :) Talán az nem tetszik első látásra hogy DDR2-es... Na erről is jó lenne kis vélemény. :)

 

d_14656.jpg

DDR2-eset semmiképpen se vegyél. Sokkal gyengébb mint a DDR3-as.

Link to comment
Share on other sites

DDR2-eset semmiképpen se vegyél. Sokkal gyengébb mint a DDR3-as.

 

így van igaza van,sokkal lassabb a ddr2 mint a 3.a radeonokat énse ismerem mert még nemvolt és több mint valószinű hogy nem is lesz.valahogy mindig elmaradottnak tartottam az atikat az nvidiákhoz képest.de ez van nem lehet mindeki jó.

Link to comment
Share on other sites

Na haggyuk a VGA témát, mer ha a többin egy picit spórolok, akkor esetleg meg tudnám venni ezt a 8800GTS-t 74-ért, máshol néztem, a legolcsóbb 71 volt, de volt 90 körül is ugyan ez. Namost nekem minden egy helyről kéne bonyolult okok miatt, úgyhogy ha megveszem, innen veszem meg 74-ért. Viszont ha az Asus P5B Deluxe alaplapot veszem meg, akko végképp kimerül a malacpersely, mert 44 200 Ft-ba kerül, ami sok, és nézegetem még őket... Azért ajánlhatnátok vmilyet 20-25k környékén. Ja, és télleg kösz az eddigieket. :)

Link to comment
Share on other sites

@sam fisher

 

a tesztek tökélesen bemutatják a procik teljesítménybeli különbségét.

 

teljesen mindegy hogy intel vagy amd.akkora különbség nincs egyibe se hogy +10 vagy -10 fps-el jobban mennek a játékok.engem eddig se érdekelt hogy milyen proci van a gépbe inkább a vga meg a ram a fontos.de azok nagyon.a proci az úgyis a töltést befolyásolja na azért ram is kell hozzá.olyat meg nemnygyon fogysz tapasztalni a gta 4-nél hogy egyszer csak megáll a játék és elkezd tölteni mert kevés a proci feltéve akkor ha kevés ram lesz a gépedbe.

 

Ez meg egyáltalán nem igaz. Akár 20fps különbség is lehet.

 

A VGA-s dx 10.1-es dologhoz annyit fűznék, hogy még rendes dx10-es játék sincs akkor szerinted mikorra jönnek a dx10.1

-es játékok? Ez legalább egy 1-1,5év és egyáltalán nem úgy lesz ez, mint ahogy egyesek képzelik.

 

@Bubberman

ha nincsen keret a GTS-re, akkor én ezt ajánlom:

XpertVision HD2600XT vagy Sapphire HD2600XT ~kb. 25k ez best buy ennyiért. Később pedig újíthatsz valami jobbat.

 

Megkérnék mindenkit, aki segíteni szeretne azt CSAK akkor tegye, ha rendelkezik elég háttérinformációval esetleg személyes tapasztalattal ilyen téren, hogy NE vezesse félre a segítséget kérő embereket ill. ne ajánljon olyat ami teljesen butaság. Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Szép és jó, de ekkora butaságot ritkán olvasni:

AMD felejtős, egyáltalán nem jobb az Inteltől sem játékban sem pedig semmiben... egyedül a memória írás/olvasásban, de ez a gyakorlatban pl.: játékok alatt egyáltalán nem érződik

 

A mondat első fele egyszerű csúsztatás:

vegyünk egy 5200+ EE- X2-est 29 000, vágjunk alá egy Asus M2N-E-t 18 000 Ft. A CPU-t simán 3G fölé lehet vinni, ekkor megfelel egy 6000+-nak.

De spóroltunk 20 000 forintot! Ezt hozzzácsapjuk a Gigabyte 8800GTS 68 822 Ft árához, amiből vehetnünk egy jóval nagyobb teljesítményű 2900XT-t.

Ha játékra kell a gép, ennél jobb választás nem nagyon lehet.

 

Másrészt, az alábbi ph-s tesztben magad is láthattad, h. legalább annyi tesztben előzi meg az Intel az AMD-t, mint az AMD az Intel-t.

http://prohardver.hu/cikkek/2007-08-07/nagy_processzorhelyzet/

 

A mondat második fele szimpla butaság (vagy egy elvakult "inteles" álláspontja):

Az egyetlen dolog ami miatt játék alatt nem érezni ezt a óriási sebességbeli külömbséget az, h. a játékokat nem 2 GB (vagy e feletti) memóriára optimalizálják, hanem 1GB-ra. Ezért inkább swap file-t használják egyenlőre.

Nézz meg egy patchelt Stalkert, vagy egy moddolt Obliviont egyből észrevehtő lesz a külömbség.

(ez az írási/olvasási sebbeség külömbség az AMD processzorába integrált memóriavezérlőből fakad)

 

Szóval továbbikban csak ennek tükrében:

Megkérnék mindenkit, aki segíteni szeretne azt CSAK akkor tegye, ha rendelkezik elég háttérinformációval esetleg személyes tapasztalattal ilyen téren, hogy NE vezesse félre a segítséget kérő embereket ill. ne ajánljon olyat ami teljesen butaság. Köszönöm.
Link to comment
Share on other sites

3.) tomy1000tomy szerinted miért jó választás az 1950xt 64k-ért? Közel annyiért lehet kapni 8800GTS-t ami az XTX-et is elveri elég csúnyán....

 

Hát csak azért gondoltam,mert elég elég jó kártya,sztem,és mert inkább az ATI-AMD felé hajlok.Meg 10k-val olcsóbb és ahogy olvastam kezd lefogyni a malacpersely.

Link to comment
Share on other sites

Hali _Psion_!

 

Látom eljöttél te is :) Akkor kezdjük:

1.) Azt, hogy az AMD integrált memória vezérlője nem segíti a szintetikus teszteken kívül sehol sem komolyabban nem én találtam ki, hanem ez látod minden tesztben.

2.)Mindig azt próbálod bizonygatni, hogy brisbane-ek lazán mennek 3G-t. Ez teljesen igaz, csak kb akkor sem elég a teljesítményük ahhoz, hogy befogjanak egy c2d-t. Talán befogják, ha a c2d alapórajelen megy, de ugye ez nem dícsőség. Felhozok egy olyan példát ami személyes tapasztalat.

Az egyik barátom 1hónapja vett gépet. Procit E6420-at, VGA 88GTS. A procija alapfeszen megy 3.4G-t, az alap 2.13-hoz képest lett némi teljesítmény különbség.

Az 5200+-t biztosan nem viszed 3G fölé, sokaknak a 3G sem megy csak kitesztelt példányokkal. A 6000+-ból sem hoztak ki 3.3-3.4G-nél többet, de ezek kivételes darabok és kaptak már feszt rendesen, fűtenek, mint atom és ezen órajelen nem is annyira stabilak. Ugye technológiai határ. Nem elvből beszélek az AMD ellen, én is szeretem, de miért vennénk AMD-t, ha az Intel most jobb? Az AMD azért ilyen, mert egy 3-4 éves architektúra toldozgatása, a Core2Duo pedig 1.5-2éves. Ha így nézzük szépen tartja magát az AMD. Én azt ajánlom, amit jobban megéri venni és 200k-ból nem x2-őt éri meg venni...kivéve, ha rövidesen cserélni akar valaki.

 

 

Igaz az 5600+ban van még szerencsés esetben 400Mhz+...egy c2d-ben elég sok :)

Ennek fejében érdemes elgondolkodni miben van több tartalék mind időtállóság ill. teljesítmény terén.

 

Szerk.: Azt meg el is felejtettem mondani, hogy ASUS alaplapban AMD procit nem nagyon fogsz tuningolni, főleg nem M2N-E-ben ;)

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleid=2156&page=1

ide elég sokminden le van írva a procikról, pl. a fogyasztásuk, a tesztek alapjáni teljesítményük...

Az olcsósága miatt én az :

 

AMD Athlon 64 X2 5600+ 2*512kb dobozos Socket AM2 33 600,-

venném

Asus M2N32-SLI Deluxe Wireless edition alaplaplappal. 34 320,-

 

egy darabig nem kell újra költened!

vagy:

Intel Core2 Duo 2.33GHz 4MB dobozos Socket 775 E6550 -----38 400,-

 

Asus P5K alaplap 29 880,-

 

áruk közel azonos!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ez az én álláspontom:

Megvenném a 8800GTS 320MB-os VGA kártyát 74800-ért (hogy azzal ne legyen gond egy darabig) és megvenném hozzá ezt az Intel C2D 2.0Ghz-es procit 28000-ért, és ha má ez a proci nem lesz elég, akko felcsavarom egy picit, mer úgy is hallottam hogy az Inteleket jól lehet húzni. Alaplap pedig lehet hogy egy sima ASUS P5B lesz 26.700-ért.

Mindez az Extreme Digitalon, de nem lenne rossz ha ajánlanátok egy olcsóbb internetes céget ami szintén nagyon megbízható, mert nem lenne rossz egy kicsit spórolni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...