Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

Még a nevemet sem tudod leírni. Ja és a hozzászólásomba írtam azt hogy P35-ös chipsettes alaplapot vegyen? Én csak ajánlottam!

http://prohardver.hu/teszt/tizenket_p35-os_alaplap_tesztje/nyomtatobarat/teljes.html

ez a nyomtatóbarát verzió és még annyit hogy elolvastam (rég)

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ugyan miért vagy ilyen rövidlátó... gondolom sok géped volt meg sok boltos haverod van... az microsoft az oprendszerpiac legnagyobbja, mégsem mondod rá azt hogy jó... namost az ASUS meg a számítástechnikai piac (egyik) legnagyobbja...

 

anri (sorry a névhibáért) rég ? mikor rég?

ez a teszt alatt lévő infosor:

 

Szerző: fLeSs | Dátum: 2007-10-01 13:51 | Rovat: Alaplap | Típus: Elemzés

 

a te hozzászólásod ideje

 

anri Hozzászólás Tegnap, 15:33

 

tkrisz007 gondolom (kispista) a BIOS (mindkét fajta) minden egyes opció funkcióját tudja... ahogy te is :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ugyan miért vagy ilyen rövidlátó... gondolom sok géped volt meg sok boltos haverod van... az microsoft az oprendszerpiac legnagyobbja, mégsem mondod rá azt hogy jó... namost az ASUS meg a számítástechnikai piac (egyik) legnagyobbja...

 

anri (sorry a névhibáért) rég ? mikor rég?

ez a teszt alatt lévő infosor:

 

Szerző: fLeSs | Dátum: 2007-10-01 13:51 | Rovat: Alaplap | Típus: Elemzés

 

a te hozzászólásod ideje

 

anri Hozzászólás Tegnap, 15:33

 

tkrisz007 gondolom (kispista) a BIOS (mindkét fajta) minden egyes opció funkcióját tudja... ahogy te is :lol::lol:

Úgy értettem hogy a te hozzászólásodhoz képest rég (1napja) de az a lényeg, hogy elolvastam még tegnap.

Szerintem ne vesszünk ilyenek miatt össze neked ez jön be nekem meg az.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem hadjuk mindenkinek az az alaplap jó amelyik bevált.Pl köztudott,hogy az Asrock nem túl jó de akinek az bevállt az esküszik rá és csak jót tud mondani róla.

Bunfi kezébe sok rosz Asus alaplap megfordult jó ezt értem meg azt is,hogy ez alapján nem szereted ami nem is csoda de attól még nem szar mert nem véletlen az egyik legjobb és legnagyobb alaplap gyártó cég.

Link to comment
Share on other sites

.....Bunfi nem tudja mit beszél.

 

anri én ezen "sérődtem be".... finomabban is ki lehet fejezni az egyet nem értést... vagy megkérdezed hogy miért ez a véleményem...

 

Gabi89

1, M2N32-SLI Deluxe/Wireless Edition... megvette haverom... én raktam neki össze, mert ő csak megvette 67000 HUFért (!!!!) és amikor összeraktam és felraktam neki a magyar 32-bites XP-t és elkezdtem felrakni a drivereket és HOPP nem kapok egy ilyen krv drága alaplaphoz hangkártya dirvert a 32-bites XP-hez, rakjam fel neki a 64-bites XP-t ANGOLUL... hehehe

 

2, A8N-SLI... Lanparty... reggel 8 óra... a gép nem indul... ok BIOS reset... semmi... bekapcsol és semmi... megy... elkezdjük szétszedni... és délután kettőkor miután mindenki hótideg... megjavul... vajh miért?

 

3, A8N-SLI Deluxe ugyanaz a szituáció lanparti... kevesebb idő alatt áthidaljuk a problémát, mert az előző tapasztalatokból kiindulva rögtön darabokra szedjük a gépet és levezetjük az alaplapról a "kóborfeszt" (magunk között hívjuk így)

 

4, A7N8X-X (saját tapasztalat)... inkább nem részletezném... első gépem volt, még nem nagyon értettem hozzá, és miután eljátszotta az utóbbi két pontban leírt tevékenységet, és én nem tudtam megjavítani, sőt ismerőseim sem (akkor még nem sok volt) és mivel már nem volt garos, így beadtam egy NF-7 be és buktam rajta 10 rongyot

a hu.asus.com szerint: Pont a jó funkciók és teljesítmény

 

5, A7V600-X a változatosság kedvéért lanparti és amikor beteszik a 80 gigás vinyót rackben a déli-híd fogja magát és kenyérpirítót játszik...

a hu.asus.com szerint: K7 teljesítmény értékre ügyelőknek

 

összegezve ennyie peches nem lehetek, hoyg csak szar asus lapokkal találkozom, de LEHET hogy csak én vagyok peches... én nem szeretem és nem ajánlom... és hogy mit ajánlok az a szuverén magánügyem... nem a levegőbe beszélek (a saját és ismerőseim tapasztalatai alapján)

nekem az etalon a DFi (a régi lanpartik) és az ABiT ennyi...

Link to comment
Share on other sites

én ezt a gépet raknám össze 300k ért

proci : INTEL Core 2 Duo E6850 - 3GHz,1333MHz, 4MB, S.775, Conroe 64 220 Ft

vagy INTEL Core 2 Quad Q6600 2,4GHz,1066MHz, 8MB, S.775, BOX 63 756 Ft

alaplap: Abit IP35 Pro 40 313

vga: ASUS EN8800GTS/HDTP/640MB DDR3,2DVI-I,PCIe 92 291 Ft

ram: Corsair XMS2 c4 DHX DDR2-RAM 2GB PC2-800 Kit 35 300

táp: ATX 520W Corsair CMPSU-520HXEU 22 813 Ft

vinyó: samung 320GB SATAII 7200rpm, 16MB, NCQ 17 681 Ft

proci hűtő : Asus Silent Knight 12 200

ez igy 285 000 FT

15 ezer megmarad házra

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Akkor sietni kell :)

 

Alaplap: ASUS M2N (16k)

Processzor: AMD Athlon 64 X2 4000+ AM2 Box (14k)

Memória: Kingmax TinyBGA 1024Mb DDR2 800Mhz (5k)

Videokártya: Inno3D GeForce 8600GT 256MB DDR3 PCI-e (21k)

Winchester: Western Digital 160GB 7200rpm 8MB SATA2 (11k)

DVD-író: NEC AD-7170S SATA OEM (6,5k)

Táp: FSP SAGA 350W (8k)

Ház: ami tetszik (10k)

 

Később tegyél még bele egy ugyanilyen memóriát (nem lesz nagy dolog, 5000-ret szerintem gyorsan össze lehet gyűjteni).

Ezzel kb. mediumon elfutnak a mai játékok (kivéve a Crysis :))

Link to comment
Share on other sites

Amit tkrisz007 kollega összeállitott az most elmegy egy darabig de csodát ne várjatok ennyi pénzből. A másik mielőtt elmentek vásárolni érdeklődjetek az árak után mert ezek az árak sztem a sarki számtech boltba nem biztos, hogy müködni fognak. :D

Link to comment
Share on other sites

Hi! Így karácsonyra megajándékoznám magam 1 új géppel...aminek a konfigja így nézne ki:

-ASUS P5B alaplap

-Intel Core2 Duo E4500 2,2GHz Dobozos

-Samsung 200 GB 8MB cache SATA2 winchester 3év gar.

-ASUS GeForce 8600GTS 256MB DDR3 HTDP PCI-E Monitorvezérl?

-Chieftec táp 400W táp

-Kingmax 1GB 667MHz DDR2 memória x2

ez így 140.000 Ft. főleg játékra lesz a gép, plz véleményezzétek h szerintetek jó-e, vagy valamin változtassak, de áron nem nagyon akarok :D előre is thx!

Link to comment
Share on other sites

Egy ideig jó lesz.Amit modosítanék,hogy ne 667Mhz-es ramok legyen hanem 800Mhz-esek már csak tuning szempontból is és persze nem árt ha duálba mennek de az megoldható mivel kettőt veszel belőle.Többi jó P5B alaplap még mindig nagyon jó ha nincsenek extra igényeid.Annyit azért elárulok,hogy egy IDE vezérlő van rajta csak.

Mellesleg nekem ez a konfig kijött 118ezerből (már 800Mhz-es ramokkal) durván itt néztem az árakat:

http://ipon.hu

 

Amúgy így lehet beleférne a 140ezerbe egy 8800GT is ami azért jobb kártya mint a 8600-os.

Link to comment
Share on other sites

Amúgy így lehet beleférne a 140ezerbe egy 8800GT is ami azért jobb kártya mint a 8600-os.

Ami azért 3x-4x gyorsabb :D

Igen, a P5B még mindig jó, habár ugyanezen az áron már kapsz P35-öst is (Gigabyte GA-P35-DS3L), én ezt venném.

Tápnak pedig inkább FSP-t (FSP BlueStorm II. 400W)

Link to comment
Share on other sites

na szóval raktam össze a neten egy faxának tűnő összeállítást, csak mivel nem vok túl nagy profi ezen a téren, szeretném megkérdezni, hogy ezek így kontabilisek-e egymással, és hogy milyen az összeállítás.

 

a már meglévő cuccos:

-2 hdd:IDE maxtor 40 GB

SATA 2 samsung 400 GB

-IDE dvd iro és egy olvasó

 

A vásároli kívánt cuccok:

http://ipon.hu/?product_id=18669    <----proci
http://ipon.hu/?product_id=18930      <----alaplap
http://ipon.hu/?product_id=9631       <----ram
http://ipon.hu/?product_id=11729      <----táp
http://ipon.hu/?product_id=14979     <----proci hűtő

 

véleményeket kérek, megvegyem ezeket a cuccokat vagy ne, és stimmelnek-e egymáshoz!!

naon sürgös lenne a válasz

 

előre is kössz!!

:)

Módosította dani414
Direkt link használata tilos.Máskor használj Code tagot. [code] [/code]
Link to comment
Share on other sites

2IDE csatlakozó van rajta neked 4eszközöd van szóval nincs vele baj hacsak valamelyik optikai meghajtó nem rinyál,hogy ő egyedül akar lenni mert akkro megszívtad.A gép maga nem rossz :) A proci proci hűtő inkább Zalmant ajánlanék vagy ha nem akarod tuningolni a procit akkor szerintem bőven elég a gyári is.VGA milyen lesz bele? Mert ha valami nagyon erős akkor lehet 400W-os táp helyett inkább 450W-os kellene.Főleg,hogy látom SLI-s alaplapot veszel olyat meg akkor vesz az ember ha 2db VGA-t akar.

Link to comment
Share on other sites

bocsesz, de mi az az SLI, csakmert még ilyet nem is hallottam <ha lehet mondjátok meg h mi is az>

 

amugy VGA-t még nem néztem <-------majd lesz vmi jo XD

 

Télleg ezekhez milyen alaplapot ajánlotok????

 

 

és hogyhogy a 6400+-os procit má nem naon lehet tuningolni??

 

 

amugy alaplapoknál mi a különbség a ATX és a microATX között??

 

előre is kössz a választ a sok kérdésemre!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...