Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

Én szerintem meg felesleges ennyit költeni 1 gépre mikor veszel 1 konzolt ami kb fele ennyi és azon nem fog akadni és lassabban avul mint a pc. Ja és nem kell fejleszteni!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Én is így voltam mindíg fejleszgettem és sose volt elég jó :D

Halkan mondom hogy a pc sosem fogja leverni a konzolt!

A másik feléből meg veszel 1 minden máésra tökéletes pct

Ez az én véleményem :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ebben van igazság, meg elég kényelmes megoldás is.

 

Viszont van ennek egy másik oldala is.

Én például nagyon élvezem a pc-m fejlesztgetését. Jól esik nézegetni a teszteket, árakat, kihozni a pénzemből a lehető legjobbat. Azon kívül idáig nem is volt olyan jó a konzolok grafikája mint a pc-jé (mondjuk most már az x360 vagy ps3 + egy hdtv azért már kiküszöbölte ezt a hiányosságot) (Bár az is igaz, hogy fél éven belül biztos lesznek olyan dx10-es játékok amik űberelik a konzolok grafikáját). A kontrollerekkel sem vagyok kibékülve (mindíg úgy érzem, mintha egy bottal piszkálék egy egeret és úgy próbálnék játszani :D ).

 

Én valahogy nagyobb szabadságot érzek a pc-n játszás közben.

Link to comment
Share on other sites

Igen ez az. PS2-őn azzal a klasszikus játékvezérlővel játszottam, és nem tudtam egyszerre kezelni :S Viszont a PS2-t rá lehet kötni a billentyűzetre meg az egérre úgytudom. És a Mafia2 meg a GTA4 csak PS4-re jön ki. MAJD. A GTA4 lesz a PS4 nyitújátéka. Szal univerzális megoldás lesz sztem egy fejleszthető gép.

Link to comment
Share on other sites

Hát ok ez igaz. Azért vitatkozni lehetne ezzel a kijelentéssel, de nem nagyon értek hozzá. Viszont a PC fejleszthető, a konzol nem. Pl ha vennék egy ps2-t 80k-ért, akko megb@szhatnám ha a Mafia2-vel vagy a GTA4-el szeretnék rajta játszani. Mert ahoz majd a PS4 kell. És most a gép 200-lesz, a frissen kijövő ps4 pedig bőven több lesz mint 200 sztem, és késöbb majd adnak ki olyan játékokat, amik viszont meg ps4-re se lesznek jók. Viszont a gépemet ha fejlesztgetem, elfutnak rajta az új gamek. Most naggyából minden játék futni fog rajta, késöbb pedig 2008-ban ha nem lesz elég a kari, hát veszek egy jobbat. Ennyi. Egy fejleszthető gépet rakok össze, és 1-2 évig esetleg csak a karit kéne beújítani. Ha nagyon tele lennék, vennék konzolt is, de a PC a leg praktikusabb nekem, és meg merem kockáztatni hogy a leg gazdaságosabb is.

Link to comment
Share on other sites

Hát ok ez igaz. Azért vitatkozni lehetne ezzel a kijelentéssel, de nem nagyon értek hozzá. Viszont a PC fejleszthető, a konzol nem. Pl ha vennék egy ps2-t 80k-ért, akko megb@szhatnám ha a Mafia2-vel vagy a GTA4-el szeretnék rajta játszani. Mert ahoz majd a PS4 kell. És most a gép 200-lesz, a frissen kijövő ps4 pedig bőven több lesz mint 200 sztem, és késöbb majd adnak ki olyan játékokat, amik viszont meg ps4-re se lesznek jók. Viszont a gépemet ha fejlesztgetem, elfutnak rajta az új gamek. Most naggyából minden játék futni fog rajta, késöbb pedig 2008-ban ha nem lesz elég a kari, hát veszek egy jobbat. Ennyi. Egy fejleszthető gépet rakok össze, és 1-2 évig esetleg csak a karit kéne beújítani. Ha nagyon tele lennék, vennék konzolt is, de a PC a leg praktikusabb nekem, és meg merem kockáztatni hogy a leg gazdaságosabb is.

 

Szép lenne, ha igaz lenne... de sajnos, a PC-s piac sem így működik. Észbe sem kapsz, s már elavult a VGA illesztő felületed, a CPU foglalatod, vagy a memórák ugrottak verziószámot. Persze jöhet az alaplap csere, de ha már azt cseréled, cserélsz minden mást is, és a most drága pénzért megvásárolt dolgaidat bagóért tudod majd csak eladni. :unsure:

Ha csak játszani szeretnél akkor valóban vegyél konzolt (úgyis nagyából egy hónap alatt több játék jön ki bármely konzolra, mint PC-re egy egész év alatt). Inkább Xbox360-at, könnyebb hozzá játékot szerezni.

De ha néha szeretnél egy kicsit videót konvertálni, vagy grafikus, meg isten tudja milyen munkát végezni, akkor kizárólag csak a PC jöhet szóba (persze a PS3-ra lehet LINUX-ot installálni, PC-n sem egy leányálom a használata, mi lehet ott?).

 

ps.: agr ha egy PC vs. Konzol flémet akarsz generálni, nyiss neki egy külön topic-ot az egyéb hardverek témában. Biztos forgalmas lesz (tényleg). De ha szétoffoljuk a topic-ot gyorsan elkezdenek repkedni a warn-ok...

Link to comment
Share on other sites

Hello újjítanám a gépem én nem to eldönteni hogy meikből meik a jobb

 

ami biztos:

Intel C2D 2.66GHz E6750----------------------> 42000FT

2x Kingmax1Gb 800MHz ---------------------->1db 9300FT

Gigabyte GA965Gm-DS2 22800FT

 

Mit nem tok eldönteni:

VGA:

Inno ViisionGeforce 8600GT (ez nem tom DX hanyas) 22800FT vagy DX 10 es kéne

Inno 3D Geforce 8600GTS 24000FT

 

 

Asszem ennyi lehet mit elfelejtettem

lécci segítsetek!!!

Link to comment
Share on other sites

Ilyen erős proci felesleges egy ilyen VGA mellett.

A memória ne Kingmax 800MHz-s legyen (hanem például Geil Ultra, vagy A-DATA Vitesta)

Alaplap P35-ös legyen.

 

Valahogy így fog kinézni:

Alaplap: ASUS P5K (~26-28k)

Proci: Core 2 Duo E6550 (~38k)

Memória: 2x1GB Geil Ultra Kit 800MHz (~25k), vagy 2x1GB A-DATA Vitesta Kit 800MHz (~25k)

VGA: InnoVision GeForce 8600GT (~23k)

 

Esetleg ha van még egy kis plusz pénz, akkor vehetsz egy 8600GE-t is a Galaxy-tól.

Minden GeForce 8*** dx10-es.

Link to comment
Share on other sites

valóban nem támogatja az alaplapod a 1333 mhz-es FSB-t, de nekem még az a fránya alaplapi videókártya is szemet szúrt, szóval lehet h nem ez az alaplap kéne neked

 

inkább:

ASUS P5B -t (IPON ár: 24.245 Ft) vagy ASUS P5K -t (IPON ár: 29.220Ft)

az utóbbiba 2 db Nvidia videókari is mehet

 

a videókártyáidról csak annyit h mind2 DX10-es

 

a prociról csak annyit h nem érdemes E6750-et venni mert az E6350-et fel lehet húzni E6750-ra (IPON ár: E6350 38.487Ft, ALIEN-ben: 36 210 Ft)

Link to comment
Share on other sites

inkább:

ASUS P5B -t (IPON ár: 24.245 Ft) vagy ASUS P5K -t (IPON ár: 29.220Ft)

az utóbbiba 2 db Nvidia videókari is mehet

Tudtommal a Asus P5K nem támogatja az SLI-t hanem inkább a Crossfire-t támogatja tulajdonképpen ezt nem értem, hogy mire gondoltál avval hogy az utóbbiba 2 db Nvidia videókari is mehet.

Link to comment
Share on other sites

Hi tkrisz007 a SLI-re gondoltam csak gondolom ha nem tudja a téma nyitó akkor ezt biztos megérti és kösz h kijavítottál a CrossFire-rel kapcsolatban tényleg az van rajta nem figyeltem meg h mi van rajta mert általában ASUS-okon mindig SLI van

Link to comment
Share on other sites

één azért szerettem volna egy jó kis erős procit hogy legközelebb ne kelljen procit is meg videókarit is venni hanem elég legyen csak VGA t

 

Nah meg van egy pár dolog amit nem étek hogy az alaplap ezt meg ezt nem támogat stb....

 

am az az alaplap amit ajánlotattok akkor jó lenne az általam mondott procihoz iss?

 

Link to comment
Share on other sites

igen de teljesen felesleges mert fel lehet húzni az E6750 szintjére, és az alap ventilátor ezt bírja is és még spórolhatsz néhány ezrest rajta

 

hiába akarsz überfasza gépet mert a következő hónapban már dobhatod a kukába ahova való

 

amúgy nem értem minek kell DX10-es kari mikor nincs normális DX10-es játék :P

ez teljesen olyan mint mikor 7.1-es hangkártyát de van de nem tudod kihasználni teljesen fölösleges

 

na azt mondom ha vga-t később cseréled mikor már normálisat lesznek pl.:1-2 honap mulva akkor addig vegyél egy pl: ati x1600 körülit vagy a nvidia kell akkor vmi 7600gt félét

Link to comment
Share on other sites

nem tom nem vok a tuninng nagy híve valahogy naon nem

 

me ha a gép elsz*ródik...

 

jah és anri télleg nem GTS bocsi csak GT

 

Am ti a depo.hu hoz mit szóltok sztem jó ára vannak csak ne tom mennyire megbízható

 

 

 

 

ez az alaplap amire gondoltatok mert láttam másik változatát iss: Asus p5k se

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Alaplap, proci, ram, vga csere után nem sok minden marad a régi gépből. Én még a tápot is cserélném, ha a régi nem valami minőségi pl.: chieftec, enermax, fsp...

Link to comment
Share on other sites

nem tom nem vok a tuninng nagy híve valahogy naon nem

 

me ha a gép elsz*ródik...

 

jah és anri télleg nem GTS bocsi csak GT

 

Am ti a depo.hu hoz mit szóltok sztem jó ára vannak csak ne tom mennyire megbízható

ez az alaplap amire gondoltatok mert láttam másik változatát iss: Asus p5k se

 

 

Csá nem az Asus P5K SE-re hanem a sima P5K alaplapra gondoltunk.

 

 

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

hy all,

a közeljövőben tervezek egy nagyobb gépfelújítást,és a véleményeteket szeretném kérni,kinéztem már magamnak 1-2 dolgot:

Asus M2N DigitalHome / WIFI-AP alaplap (sAM2) nForce 430 MCP

AMD Athlon 64 X2 5000+ CPU (sAM2) BOX 2x128 KB/2x1 MB, 2,5 GHz

Kingmax 1GB DDR2 RAM 1066MHz

Point of View 500W PFC Black Diamond EATX tápegység (12cm)

Asus Extreme EN8500GT Silent Magic 512MB GDDR2, 128 bit, TV-out, DVI (PCX) (passzív)

 

jelenleg most erre lenne pénzem,később esetleg szóbajöhet +1GB RAM

 

Előre is THX!!!

Link to comment
Share on other sites

nah, amit írtál abból gondolom, hogy a gép HTPC-nek készül vagy legalább is a filmnézés lesz a fő célpont, ebben az esetben felesleges mind az 500W, mind a 2GB ram..., ha ez nem így van, akkor ez így egy elhibázott koncepció, a 8500gt nagyon kevés mindenhez (hd-ra is jobb választás lenne egy 2600pro, mert annak legalább teljes hd supportja van)..., ezenkívül a ram modulból elég 800-as (amd max ennyit visz) is, de htpc-be még a 667 se rossz...

 

még vmi: szentem a lapba nem fog belemenni egy a PCI-X-es VGA, úgyhogy, valami PCI-E(xpress) felületűt keress :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...