Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intel Core 2 Duo E6420 2,13GHz 4M/1066 dobozos (s775) 41,369 Ft

 

Asus P5K s775 alaplap 30,118 Ft

 

Corsair 2GB DDR2 (2x1GB 800Mhz PC2-6400 5-5-5-12) XMS2 memória h?tőbordával 28,448 Ft

 

Hitachi 5400rpm/ 160GB -8MB 2.5" merevlemez 23,594 Ft

 

ASUS DRW-1814BLT Fekete SATA DVD Író Dobozos 8,016 Ft

 

Asus Geforce 8800GTS HTDP 320MB PCI-E 74,645 Ft

 

ASUS TA-881 Fekete-Ezüst + FSP 350PNF 12,504 Ft

 

Asus 19" Wide VW192S 3év 47,110 Ft

 

Logitech Value PS/2 billenty?zet fekete 1,589 Ft

 

Logitech B58 optical egér fekete 2,021 Ft

 

Ez már a végleges konfig amit összeállítottam a pcx.hu-n,mit gondoltok róla?És ezt így összeszerelik és kiküldik,szal szerintetek minden passzol benne?

Link to comment
Share on other sites

1., Azok a RAM-ok kicsit drágák, ahhoz képest, h. 800Mhz-esek és 5-5-5-12-es csak időzítésekkel működnek.

Inkább két db Kingmax 1GB (1066MHz PC2-8500) memóriát.:

http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=07516

Bár ez is CL-5-ös, de ezt 1066 Mhz-en tudja, így 800-on biztodsn 4-re is le lehet vinni...

 

2., Az a merevlemez Laptopokba való (kissebb, lassabb, drágább).

Egy SATA2-es Western Digital 320 GB-os winchester-t ajánlanék inkább (van ettől olcsóbb SEAGATE is, de az valamivel lassabb):

http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=02912

 

3., Az a videókártya "kicsit" drága, ha már 70 ezer forintot költesz videókártyára, akkor vagy HD2900 XT vagy 8800 GTS de 640MB-os memóriával:

 

Gigabyte NX88S640H-RH nVidia 8800GTS

 

Sapphire Radeon HD 2900 XT OC 512M

 

 

4., Tápnak pedig egy 470W-os Thermaltake-et javasolnék.

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Corsairből is van CL4-es :)

 

DDR2 2048MB 800MHz CORSAIR XMS2 Twin2X /2x1024MB, CL 4-4-4-12/ (3 év garancia) 24 050 Ft 28 860 Ft

alien

 

WD winyóba nem rossz, de tény, hogy a Seagate olcsóbb (picit lassab, viszont biztonságosabb)), viszont a Samsung gyorsabb és olcsóbb is... ;)

Link to comment
Share on other sites

Intel Core 2 Duo E6420 2,13GHz 4M/1066 dobozos (s775) 41,369 Ft

 

Asus P5K s775 alaplap 30,118 Ft

 

két db Kingmax 1GB (1066MHz PC2-8500)

 

Western Digital 320 GB

 

ASUS DRW-1814BLT Fekete SATA DVD Író Dobozos 8,016 Ft

 

Gigabyte NX88S640H-RH nVidia 8800GTS

 

ASUS TA-881 Fekete-Ezüst + FSP 350PNF 12,504 Ft

 

Asus 19" Wide VW192S 3év 47,110 Ft

 

Logitech Value PS/2 billenty?zet fekete 1,589 Ft

 

Logitech B58 optical egér fekete 2,021 Ft

 

470W-os Thermaltake

 

Ez így jó lesz?Ez már a végleges már csak a véleményeteket kérem?

Link to comment
Share on other sites

Corsairből is van CL4-es :) DDR2 2048MB 800MHz CORSAIR XMS2 Twin2X /2x1024MB, CL 4-4-4-12/ (3 év garancia) 24 050 Ft 28 860 Ftalien
Van de drágább és csak 800Mhz-es... a Kingmax is tudja ezt, kevesebbért.
WD winyóba nem rossz, de tény, hogy a Seagate olcsóbb (picit lassab, viszont biztonságosabb)), viszont a Samsung gyorsabb és olcsóbb is... ;)
Ez elég "meredek" kijelentés, a megbízható, olcsó de messze nem gyorsabb:
http://prohardver.hu/p.php?mod=21&id=1233

Link to comment
Share on other sites

Igazából azt lehet leszűrni, h. eggyik sem gyorsabb a másiknál. Nekem van 320-as WD-m, egy 120-as SEAGATE-em és egy szintén 120-as SAMSUNG-om az utóbbi két winchester közül mintha valóban a SEAGATE lenne gyorsabb. De az is lehet, h. a samunak nem ártana egy töredezetségmentesítés...

Csak Maxtort és Hitachi (IBM)-et nem vennék... mindkét gyártó terméke dobta már be nállam a törölközőt. :mellow:

Link to comment
Share on other sites

swen, ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz, de csatlakozom a kollégákhoz:

 

házból olyant vegyél ami tetszik, de én erőltetnék egy táp nélküli Spire-t, Foxconn-t vagy Cooler Master-t /pl. Centurion 5 - 5db nagy bővítőhely, alu előlap, porszűrő betétekkel, kék előlapi LED-ek, oldalt légkürtő a procihoz, és 2 gyári hűtő: egy elől egy hátul/. Sztem kicsit drága egy Thermaltake és nem hiszem hogy megér annyit neked. Tény hogy jók, de amit megtakarítasz, azt elköltheted másra is

pl. monitorra: sztem ha 19-est veszel akkor legyen inkább normál, nem széles (wide) mert ekkora képátlónál kicsi a képmagasság, plusz nem hiszem hogy minden játék gond nélkül alkalmazkodik a széles monitorok extrém felbontásaihoz, márpedig TFT-t fizikai felbontáson illik meghajtani. Ha már széleset akarsz akkor érdemes minél nagyobbat 20-ast, vagy inkább 22-est. /Ez olyan mint anno a 72cm 16:9-es TV-k anno amik olyan magasak voltak mint egy sima 55-ös/. Tény hogy 80-90E alatt mindegyikben ugyanolyan TN+ panel lesz, de az elektronika különbözhet, meg persze a szolgáltatások is. Véleményem szerint felesleges összehajtogathatós meg mélynyomós monitort venni, inkább a DVI csatlakozó ami számít, meg hogy normálisan elérj menüből mindent. Ezért nem vennék gombok nélküli TFT-t, mert ki akar játék közben kilépni hogy fényerőt állítson szoftveresen (ha a játékban nincs ilyen persze). Ami hatalmas becsapás és általában felesleges is, az a dinamikus kontrasztarány, mert a hagyományos kontrasztérték szinte minden panel esetén 600:1 vagy 700:1.

A vicc az hogy nemrég ismerősnek vettünk egy Sungoo monitort, amit a M*dia meg a S*turn forgalmaz, 5 év garanciával, és teljesen jónak tűnt minden paramétere. A javítást is ők végzik, tehát elvileg nincs para. A pixel garancia meg tök jó dolog, de hiába volt kicsomagoláskor egy haverom új LG monitorán vagy 3 fényes képpont, nem rohantunk visszavinni. Annál rosszabb egy ilyen se lehet. Nem azt mondom hogy bármelyik gagyi márka jó, de ezzel pl. pont mákunk volt eddig úgy fest.

Link to comment
Share on other sites

:D Nyelvtanórán nem vagyok olyan hülye hogy ilyeneket írjak. Különben tényleg direkt volt fogd fel, ez ilyen msn szleng. :D

Ja és igen, azt hiszem az alap P5K lesz, nagyon megtetszett főleg hogy olcsóbb mint a P5B Delux. Meg sztem jobb is, ár-érték szempontjából főleg.

 

JA, ÉS SZERETNÉM JELEZNI HOGY AZ ÉV ELEI HELYESÍRÁS FELMÉRÉSEM 4-ES LETT :D :D

Link to comment
Share on other sites

Ott azért valami más gebasz lesz. Én végigvittem (nem is egyszer) a játékot egy X1900XT-vel és megnéztem az új VGA-val is (szintén Sapphire X1950XT).

Működik ahogy kell, patch előtt valóban rázós volt a dolog. Az ATI kártyák olyannyira melegedtek, h. folyton lefagyott a játék. De én így is elvittem a Red forrest-ig... :DB)

persze újra kellett kezdenem a javítás miatt. :(

Link to comment
Share on other sites

MOst raktam össze 1 számomra új gépet a meglévő jelenlegi keretemből kellett választanom ami a végére ilyenre sikeredett:

 

Asus P5PL2-E alaplap

DulaCore Intel Pentium D 805, 2676MHz (20x134) proci

Sapphire ATI Radeon HD 2600pro 256MBDirectx 10,Pixel shader 4.0 video kari

200GB Samsung és egy 40GB szintén Samsung vinyó

1GB DDR2 ram

Sztetek mit kéne javítani hogy acélos gép legyen vagy jó ez így? :)

Link to comment
Share on other sites

Nekem eddig csak Amd-s procim és alaplapom volt, de szerintem inkább egy Core 2 Duo-t kellene megcéloznod az alacsonyabb árkategóriából.

A vga elég jónak tűnik.

A memóriát mindenképpen duálba rakd be. Mert így lényegsesen nagyobb a rendelkezésre álló sávszélesség, ergo gyorsabb lesz a memória írás-olvasás. Vagy 2x512-t vegyél, bár a mai játékok és a Vista inkább a 2x1024 Mb-t igényli, vagy még annál is többet.

Amúgy mennyit szánsz a gépre?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...