Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

@Memnon: egy GTS-t kihajt lazán egy x2, de azokat 3ghz felé ritkán húzod fel az c2d-knél meg lazán föl mehetsz 3G fölé. Egy azonos kategóriájú c2d és x2 még partyban van ha az x2-őt húzod, de ugye a c2d-t is lehet húzni :) Én nem védem az Intelt meg semmi ilyesmi világ életemben AMD-m volt, de az tény, hogy most a c2d-k sokkal jobbak.

 

@tkrisz007: a magok számának nincs köze, ahhoz hogy mennyire hajtja ki egy cpu a vga-t, már egy 2magos proci simán kihajtja a GTX-et/Ultra-t. Viszont ezekhez már kell a 3G fölötti c2d.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a 6400-esnél ez sokkal jobban megéri:

http://www.argep.hu/main.asp?suche=AMD+5600&x=0&y=0

 

intelt csak annak éri meg venni, aki abszolút felső kategóriásat akar, vagy tuningolni akar

 

Nem teljesen az alsó kategóriára gondoltam. Hanem például erre:

http://www.argep.hu/product_418788.html

Vagy erre:

http://www.argep.hu/product_390373.html

Magában nem egy "nagy szám", de tuningolva már az lesz :) .

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

én AMD-ből csak és kizárólag Brisbane magosat vennék, mert azok nem melegszenek annyira és sokkal jobban húzhatóak. 4000+,4400+,5200+ ezekből tuti van Mo-n is brisbane. A 2x512 cache-ről lehet őket felismerni, ha nem írák mellé milyen magos. Amúgy igazad van fölösleges 6420 még plusz 4-5k és ott a E6600...

Link to comment
Share on other sites

egyébként idézek egy tesztből:

A 320 MB-os 8800 GTS mellé is jól jön egy 2,66 GHz körüli Core 2 Duo processzor, az Athlon 64 X2 2,6 GHz-en már kevés hozzá.
Link to comment
Share on other sites

ha alapon hajtod akkor nem, de van bennük elég sok tartalék :) a 4400+-os birsalmákból meg csak előteszteltet vennék, mert azok tényleg biztos h viszik egy jó alaplappal meg ramokkal a 3g-t. Mert mindenki csak azt nézi, hogy ha hajtod az x2-őt akkor befogja a c2d-t alapon(!), de a c2d-t is eleht húzni akkor meg már kezdenek lemaradni az ikszkettők :)

Link to comment
Share on other sites

Na leírom én is milyen gépet fogok hamarosan vásárolni a pénzösszeg rá kb.: 125k, de sajnos a monitoron kívül mindent nekem kell megvennem. Véleményeket tanácsokat várok hozzá :)

Alaplap: ASUS P5K

Proci: INTEL Pentium 3.2 Ghz 2MB cache

Vid. Kari.: ASUS 8600 GTS

RAM: Kingmax 1 GB 1066 Mhz

Winyó: WD 80 GB SATAII

DVD író: Pioneer vagy NEC SATAII

Ház: Aerocool Masstige-A és Radimax Ares között vacilálok

Táp: fogalmam sincs valami olcsó legyen és elbírja ezt a configot, mert fél éven belül minőségire csere lesz, most pénz híján erre nem költök jelentős összeget.

Egér, Bill.: Logitech RX300, Logitech Internet 350

 

Monitornak egy 19"-os Wide SAMSUNG DVI csatlakozóst néztem ki 40k körül, mi a véleményetek róla, miért ilyen olcsó?

NA mindenesetre várom a válaszokat :)

Link to comment
Share on other sites

ha alapon hajtod akkor nem, de van bennük elég sok tartalék :) a 4400+-os birsalmákból meg csak előteszteltet vennék, mert azok tényleg biztos h viszik egy jó alaplappal meg ramokkal a 3g-t. Mert mindenki csak azt nézi, hogy ha hajtod az x2-őt akkor befogja a c2d-t alapon(!), de a c2d-t is eleht húzni akkor meg már kezdenek lemaradni az ikszkettők :)

 

Igen, de úgy gondolj bele, hogy 15k-ért kapok egy procit, ami, ha meghúzok, nemhogy befogja, de jobb lesz, mint a 10k-val drágább. Igaz, a 10k-val drágábbat is tudom húzni, és akkor jobb lesz, de akkor is 10k-val drágább!! Tehát 14-ért nem kapsz olyan intelt, amit akárhogy tuningolsz behozza az AMD-t. Nah ez a lényeg, hogy legolcsóbban használható jó procit AMD-ből kapsz csak, és szerintem ez nagyon fontos, mivel nem mindekinek 100 ezernél kezdődnek a gépek, hanem ott fejeződnek be, és sokszor nincs is szükség arra a nagyobb teljesítményre, amit azért a +10k-ért kapsz. CSak azt akarom modani, hogy nem az a jobb, amelyik gyorsabb, széttuningolhatsz egy ladát és lenyomhatod a ferrarit, akkor sem lesz jobb kocsi, csak gyorsabb (najó ez már kicsit más :) ) Sokan vesznek drágán procit, mert az jobb, miközben nincs is szükség rá, azt a +2-3 fps-t meg amit még kihajt a vga-ból az meg nem fog hiányozni, elmondom, hogy sok Core mániás gépébe titokban X2-t raknánk észre se vennék! :P

Link to comment
Share on other sites

Egyébként én is ezen az állásponton vok szal nem is akarok veszekedni :) Amikor én veszek vmit akkor is mindig azt nézem mivel járok a legjobban ár/teljesítmény szempontjából ill. milyen igényeim vannak és milyen vastag pénztárcám. Az AMD alacsony áron nyújt relatíve jó teljesítményt ami pl nekem (is) bőven elég. Sőt én sem szeretem ha szidják az ájemdét, mert alapvetően már egy 4-5éves konstrukció foltozgatása az X2, míg a c2d 1,5-2éves :) Vannak olyan emberek akik az anyjukat is eladnák, ha pár ezer ponttal többet kapnának 3d markba na én őket nem bírom :D Akkor ezt most megbeszéltük egyetértek veled. A hasonlattal nem igazán, mert nem értem :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hali szerintetek milyen konfog lenne?(Tudom h agp és h az ASRock nem a legjobb, de sajnos most nincs pénz és egy ideig nem is lesz pci-os kártyára)

 

 

ASRock AM2NF3-VSTA

AMD Athlon 64 X2 5000

2GB 800MHz DDR-II RAM Geil Ultra (2 X 1GB)

Samsung 200gb hdd 8mb

Shapphire Radeon x1600pro

 

Link to comment
Share on other sites

Pentium nagyon gáz lesz, kegyetlen le fogja húzni és VGA sincs benne

 

Na leírom én is milyen gépet fogok hamarosan vásárolni a pénzösszeg rá kb.: 125k, de sajnos a monitoron kívül mindent nekem kell megvennem. Véleményeket tanácsokat várok hozzá :)

Alaplap: ASUS P5K

Proci: INTEL Pentium 3.2 Ghz 2MB cache

RAM: Kingmax 1 GB 1066 Mhz

Winyó: WD 80 GB SATAII

DVD író: Pioneer vagy NEC SATAII

Ház: Aerocool Masstige-A és Radimax Ares között vacilálok

Táp: fogalmam sincs valami olcsó legyen és elbírja ezt a configot, mert fél éven belül minőségire csere lesz, most pénz híján erre nem költök jelentős összeget.

Egér, Bill.: Logitech RX300, Logitech Internet 350

 

Monitornak egy 19"-os Wide SAMSUNG DVI csatlakozóst néztem ki 40k körül, mi a véleményetek róla, miért ilyen olcsó?

NA mindenesetre várom a válaszokat :)

 

Link to comment
Share on other sites

Egyébként én is ezen az állásponton vok szal nem is akarok veszekedni :) Amikor én veszek vmit akkor is mindig azt nézem mivel járok a legjobban ár/teljesítmény szempontjából ill. milyen igényeim vannak és milyen vastag pénztárcám. Az AMD alacsony áron nyújt relatíve jó teljesítményt ami pl nekem (is) bőven elég. Sőt én sem szeretem ha szidják az ájemdét, mert alapvetően már egy 4-5éves konstrukció foltozgatása az X2, míg a c2d 1,5-2éves :) Vannak olyan emberek akik az anyjukat is eladnák, ha pár ezer ponttal többet kapnának 3d markba na én őket nem bírom :D Akkor ezt most megbeszéltük egyetértek veled. A hasonlattal nem igazán, mert nem értem :lol:

 

Jólvan, végül sikerült megérteni egymást, örülök :) Amúgy, ha ittartunk a kétmagos proci is tök felesleges, de ha 15k-ért lehet kapni, akkor naná, hogy azt veszünk, csak mi lesz a "régi" egymagosommal, lassan a kutyának se kell :(

Link to comment
Share on other sites

Na leírom én is milyen gépet fogok hamarosan vásárolni a pénzösszeg rá kb.: 125k, de sajnos a monitoron kívül mindent nekem kell megvennem. Véleményeket tanácsokat várok hozzá :)

Alaplap: ASUS P5K

Proci: INTEL Pentium 3.2 Ghz 2MB cache

RAM: Kingmax 1 GB 1066 Mhz

Winyó: WD 80 GB SATAII

DVD író: Pioneer vagy NEC SATAII

Ház: Aerocool Masstige-A és Radimax Ares között vacilálok

Táp: fogalmam sincs valami olcsó legyen és elbírja ezt a configot, mert fél éven belül minőségire csere lesz, most pénz híján erre nem költök jelentős összeget.

Egér, Bill.: Logitech RX300, Logitech Internet 350

 

Monitornak egy 19"-os Wide SAMSUNG DVI csatlakozóst néztem ki 40k körül, mi a véleményetek róla, miért ilyen olcsó?

NA mindenesetre várom a válaszokat :)

Szerintem sokkal jobban járnál egy 800 MHz-s Geil Ultra-val. És persze egy Core 2-vel, ahogy azt már előttem is említették.

Link to comment
Share on other sites

Jólvan, végül sikerült megérteni egymást, örülök :) Amúgy, ha ittartunk a kétmagos proci is tök felesleges, de ha 15k-ért lehet kapni, akkor naná, hogy azt veszünk, csak mi lesz a "régi" egymagosommal, lassan a kutyának se kell :(

 

igen ez a nagy fejlődés kétoldalú dolog...az, hogy több mint 100ezret buktam a gépemen rövid idő alatt az elgondokodtatott azon érdemes-e fejlesztgetni folyamatosan :) Nekem volt X2-őm az legelső szériából amikor a 4200+ került 90-be úgy, hogy külföldről hozattam egy tesztgépből :) A GTX-em is régóta meg van azon talán nem is buktam sokat, de egy jó 30k-t igen. Kétmagosnak alapvetően, hát hogy nincs értelme az nem mondanám már van. Már win-be is észrelehet venni, nem kell megvárni mire betölt a vírusírtó stb már lehet indítani a böngészőt, winampot stb meg eleve kevesebbszer fogo látni a homokóra effektust :) Meg azért jobbak konvertálásnál is... ráadásul utánnad dobják 15k-ért a legolcsóbb x2-őt ami sztem elég jó vétel. Sajnos a régi dolgokat hugyér'szarér' kell eladni :( Haverom adta el a gépét asszem a 3500+-os procija 6k-ért ment el és vette anno 50k-ért...

Link to comment
Share on other sites

Én is 939-et akartam, de megvártam az AM2-t. Mindig is olyan konfigra gyúrtam, hogy a legkevesebből kihozni a legtöbbet. Akkor kezdte AMD az olcsósítást, 20-ért vettem a 3500+ AM2-be, előtte 40 volt! Gondoltam majd olcsón lecserélhetem X2-re, de ennyire nemgondoltam, hogy olcsón :) Lassan megérett az idő, hogy én is belépjek a kétmagosok klubbjába, bár annyira nem szükségszerű, de mi lesz az Athlonommal? Mert ok, hogy ér kb 6-7k-t de nem kell senkinek se :(

Kulcstartónak meg drága volt...

Link to comment
Share on other sites

Állítottam én is neked össze egy lehetőséget:

 

ALAPLAP:

Gigabyte GA-M61P-S3

-socket AM2, Dual channel DDR2 800MHz, PCI-Express x16

ÁR:18000Huf körül

 

Processor:

AMD Athlon 64 X2 5200+

-2600MHz, 1 MB x 2 L2 Cache, AM2, OEM

ÁR:34000Huf körül

 

Videókártya:

Gainward BP8600GTS-256-GS /8460/

-NVIDIA GeForce 8600GTS, 256 MB DDR3 memória

-Memória órajel: 2200+ MHz

-Grafikus processzor sebesség: 725 MHz

-Csatoló: PCI-E

-Full Microsoft

Módosította PxE
Link to comment
Share on other sites

Pentium nagyon gáz lesz, kegyetlen le fogja húzni és VGA sincs benne

A Pentium miért gáz és miért húzná le a VGA teljesítményét? A VGA-t már javítottam :)

 

Szerintem sokkal jobban járnál egy 800 MHz-s Geil Ultra-val.

Hát nem tom azért a Kingmax az csak 1066Mhz-es és úgy tudom jól is húzható. De a Geil Ultra amit említettél gyorsabb lenne?

 

És persze egy Core 2-vel, ahogy azt már előttem is említették

Pénz szűke híján erre később fog sor kerülni :)

 

Nemteljesen hozzám gondoltad, de:

Az még nem annyira,inkább az hogy 8600GTS-t venni 52k-ért nem kis butaság. Az a kártya akkor lenne jó ha az ára 2/3-áért SE adnák

Tehát én is ezt a kártyát néztem ki magamnak, csak valamiért elfeljtettem leírni(azóta javítva), szóval nem értem miért nagy butaság egy 8600 GT ~30k és egy 8600 GTS ~44k, na most nekem a "régi" gépemben 7600 GT van. Attól csak jobb, nem kevéssel és azér az sem rossz kari :) De ha van valami más 5leted akkor légyszi írd meg de max 45k Ft értékben jöhet szóba.

Link to comment
Share on other sites

A Pentium tényleg elég gyenge, nem fogod érezni, hogy jobb VGA-d van.

A memória pedig hiába hogy 800MHz-s de a válaszideje lényegesen jobb (4-4-4-12), ezért gyorsabb lenne.

A 8600GT/GTS alig gyorsabb a 7600GT-nél, ezért nincs értelme költeni rá. 45 ezer körül nem fogsz találni 7600GT-nél jóval gyorsabb dx10-es kártyát.

Link to comment
Share on other sites

Már mindenki? Az órajel nem sokat jelent (kivéve persze a tuningolást). Sokkal többet jelentenek a különféle szolgáltatások, támogatások és természetesen a cache. Ez régen is így volt, hogy a Pentiumok 3GHz-n mentek/mennek, az Athlonok meg 2GHz közelében, mégis lépést tudtak tartani a Pentiumokkal (sőt :) ).

Link to comment
Share on other sites

Értettem mester ;)

Akkor egy E4300 és egy E6600 között nem sok különbség van?

De szerintem akkor maradok az E4300-nál 24k érte sztem nem sok és az kihozza a középkategóriás vid. karikból a maximumot :)

Ui.: MSN-t tudnál adni? Mert lenne még egy pár kérdésem :)

Link to comment
Share on other sites

Akkor egy E4300 és egy E6600 között nem sok különbség van?

Mindig olyan kérdéseket tesznek fel, amire fingom nincs mit válaszoljak :) .

De itt azért nem csak az órajel különbség van. Az E4300-nak 800MHz az FSB-je, az E6600-nak 1066. Az E4300-nak 2 mega L2-je van, az E6600-nak 4 mega. Na és persze az órajel, ami szerintem nem sokat jelent :) .

Link to comment
Share on other sites

Nah, megvettem!!!!! :))

 

Még nem fejeztem be teljesen az hw-ek installálását, de már majdnem kész vok. Aki tudni szeretné, milyen a konfig, az megtalálja az uccsó hozzászólásomnál.

 

Mindjárt elkezdem tesztelgetni, annyit viszont mondhatok már most, hogy nagyon csendes kis masina lett és a gyári integrált 7.1-es hangkari is NAGYON jól muzsikál :)))

 

Nemsokára újra jelentkezem. És szeretném persze megköszönni a segítségeteket! Nélkületek nem ment volna, kedves Pirate-ezők!

 

 

Köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...