Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

Mivel BOX ezért van hozzá hütő.Dual Core helyett Core2-t ajánlok mondjuk vmi 2,13 2,4Ghz körülit.

A ramok közül hát mindenképpen a 800Mhz v. 1066Mhz-s ramot.Fontos még,hogy ezeket az alaplap is tudja kezelni szóval olyat kell hozzá venni.Asus alaplapjai elég jók manapság.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hali!

 

Ez a proci Intel Pentium D,igaz?Na inkább jobb lenne egy Intel Core 2 Duo E4300 1,8Ghz LGA775 processzort mert jobban megéri! ;) (23.160 HUF)

Alaplap terén jó az amit kinéztél,de én nem bízok az MSI-kben(Pl egyik haverom azt vett és egyből a gépe be se indult mert hibás volt az alaplap,meg sokmindent kispórolnak belőlle!)De ahogy nézem neked PCI-Expresses videókarid van?Na és én az Asust ajánlom neked alaplapba:

Asus P5B.Sztem ez neked tökéletes lesz.(22.700 HUF)Habár nem tom,hogy elég-e 3 PCI slot.(Sztem igen) :rolleyes: Egyébként passzolnak azok amit kinéztél proci+alaplap. ;)

Memóriát pedig 800 MHz-et vegyél mert az a tuti!!!!De jobb lenne ha Kingston,mert az a legjobb márkájú memória!Szal 800MHz-es legyen mindenképp!Azt,hogy milyen márkájú RAM-ot veszel,Rád bízom!Én csak adtam ötleteket,hogy később ne hozz rossz döntéseket ;)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Thx a gyors válaszért mindkettőtöknek, szóval sokkal jobban megéri a core2 duo?

Core2 Duo-1,86GHz/800MHz LGA775 2MB Box (E4300) 1év 17434 23 642 Ft. 28 370 Ft

 

Akkor ez az alaplap megy hozzá?

 

ASUS P5B LGA775 ATX 15400 22 958 Ft. 27 550 Ft.

 

Kingstonban csak 667-es van nekik, a PQI-ről mi a véleményetek? Nekem most az van eddig semmi gond nem volt vele.

 

1GB/800MHz DDR-II PQI PC2-6400 17083 10 683 Ft. 12 820 Ft.

 

 

Ez a hármas így passzol szeritnetek?

 

A video karom ATI Radeon 9550 128 mb, ez még jó lesz egy darabig, úgyis csak COD2 lesz rajta játszva. :)

Link to comment
Share on other sites

ezt az alaplapot akarom mert ennnek az alaplapnak az erősebb változatával tesztelten sok hejen Asus P5B (S775-iP965-Dual DDR2 800-PCI Express-6 SATA II) ez lenne az 31 020 FTproci hűtőből meg Gigabite G-Power prot akarok 7200 tesztekbe nagyon jól szerepelt kivéva a db szint kicsit magasabb volt az átlagnáltudnátok valami jó c2d alaplapot ajánlani 30 k körül ?

Link to comment
Share on other sites

Akkor egy 17colos TFT-n az 1280x1024 a legjobb a többi torzit?

 

Igen, az összes tft csak ezen a felbontáson (1280x1024) működik rendesen, ez a TFT felbontás. E miatt is van sok szívás, hogy mivel ez lett az alapfelbontás az 1024x768 helyett mióta tft korszak van, és a középkategóriás vga-k meg már nem nagyon bírják ezt a felbontást, de akinek tft-je van, nem tud más felbontást használni :angry: kivan ez találva, vegyél drágább vga-t :angry:

 

gjábor, szerintem az sli-s alaplapról is lemondhatsz nyugodtan, mivel mire gyengének bizonyúl majd a 640-es GTS, addigra már DDR3 lesz meg lehet, hogy új PCIE foglalat is, szal akkor úgyis vagy konfigot kellene cseélned. A csúcskártyák árai általában állandók, így mire gyengusz lesz, addigra már nem fogja neked megérni mégegyet venni, inkább eladod ezt és veszel 1 sokkal jobbat. Anno engem is elkapott az SLI láz, volt is 2 6600 GT-m, de még időben észbekaptam és eladtam őket. Mondjuk ettől még lehet sli-s lapod, de az is drágább, mint egy sima. De mondom olvasgass teszteket, hogy mit (nem) ér az SLI, és akkor majd belátod, hogy ez nem biznisz <_<

Link to comment
Share on other sites

A core2+Asus P5B jó választás (nálam is a párosítás)

A 667-es ram kevés lesz szerintem de végülis ha csak COD2-zöl bőven elég... de azért jobb lenne a 800-as már csak a proci miatt is.

A PQI ramokról se negatív se pozítivat nem tudok mondani sajna. Még annyi,hogy a VGA-d PCI-E csatolású ugye:

 

Link to comment
Share on other sites

Ha max. 20 ezred van rá, akkor szerintem azt használjuk ki, hogy ne legyen VGA limit.

Galaxy GeForce 7300GT - 256MB DDR3 PCI-e (Az árgépen 18.910 Ft)

Ráadásul ezen a kártyán egy igen jó Zalman hűtés található.

Mindenképpen a DDR3-as változatot vedd meg, mert a DDR2-es jóval lassabb.

Link to comment
Share on other sites

Igen,a Galaxy GeForce 7300GT - 256MB DDR3 PCI-e jó választás lenne plusz még a Zalman hűtéses is! ;) Szal azt mondod,hogy nincs készleten nekik 800 MHz-es Kingston?Hát akkor sztem próbáld meg azt amit kinézél magadnak RAM-ot vagy pedig rendelj máshonnan,ahol van készleten 800 MHz-es Kingston ;)

Link to comment
Share on other sites

Egyébként igazad van Memnon!Én már az elején is olvasgattam ilyen teszteket és az egyiknél vagy megérte a SLI a másiknál meg nem szal így nem tudtam döntést hozni :rolleyes: De még most se tudok dönteni! :lol: Lehet igazad van,hogy nem éri meg a SLI :rolleyes: Alaplapról még nem tudok dönteni,hogy milyen legyen a végleges :blink: Valószínű,hogy SLI-s lesz :rolleyes: Na mind1,még van idő őszig sok és majd meglátom,hogy akkor mit hoznak ki a SLI-ből :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!!! Most szeretnék új gépet venni, de nagyon nem tudom, milyen is kellene.

Ezeket már megvettem:

 

monitor: Samsung SyncMaster 720N

modem...(márka nemtom)

billentyűzet-egér

hangfalak

Vista Ultimate-DVD (ezt meg nyertem :D )

 

Na szóval, 170 ezerből kellene kihozni gépet, a lényeg, hogy jó gyors legyen,

király videókártya, 120 Gb winchester, és vagy 2GB RAM.

És valami zajcsökkentő szerkezetet :D

Olyan gép kellene, amin simán megy a Vista, és még mellete el bírom indítani (egyszerre) pl. a Carbont, MSN-t, Firefoxot, Flashgetet és a Photoshop Elements 5-öt akadás nélkül.

 

Lehet, hogy hülyén írtam, le, nagyok az elvárásaim, ki tudja...ha ennyiért nem lehet normál gépet, kicsit túlléphetitek a keretet max. 200 ezerig :)

Légyszi írjatok javaslatokat, milyen alkatrészeket, és mennyiért kellene vennem!!!

Köszi :rolleyes: a segítségeteket előre is!!!

Link to comment
Share on other sites

Alaplap: ASUS P5B (23k)

Processzor: Intel Core 2 Duo E6320 (35k)

Memória: 2x 1GB Geil Ultra Kit (28k)

VGA: ASUS EN8800GTS 320Mb (65-70k)

Táp: Chieftec 450W (12k)

Winchester: Seagate Barracuda 320GB (20k)

DVD-író : Pioneer DVR-112D (7k)

 

Ez így 190 ezer. Persze lejjebb lehet faragni (pl. proci E4300, vagy olcsóbb memória stb.), de ez a konfig igen combos.

Link to comment
Share on other sites

Jaja,csatlakozom az előttem szólóhoz! :lol: Az Asus egy jó márka mind az alaplapban,mind a videókártyában! ;) A GigaByte-ról nem tudok sokat mondani mert nekem csak egy DVD/CD íróm van belőlle,de az is hibátlanul műxik.Amit ajánlott tkrisz007 Neked,az sztem tökéletes lesz!A vista simán elmegy rajta! ;) Az még az én régi P3-as gépemen is elment,igaz néha beszagatott. :lol: 2 Giga RAM bőven elég lesz! ;)

Link to comment
Share on other sites

Nah sikerült deszkát meg szöget találnom bele! :lol: :lol:

Deszka:ASUS P5N-E SLI LGA775,1333/1066/800/533MHz,Intel Quad-Core/CoreTM Extreme/Pentium D /Pentium 4/Celeron CPU processors

Szög:Kingston HyperX KXY6400D21G 2 x 1GB 800Mhz DDR2

 

Na ez remélem már jó lesz! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Időközben újabb fejlemény. :D

 

A boltos mondta, hogy ha nem onnan veszem a kártyát akkor az összeszerelés már nem ingyenes. Rábeszélt egy Sapphire Radeon X1650 PRO 256MB GDDR3 PCI-E DUAL DVI-I / TV LITE-re, itthon meg is néztem gyorsan a neten hogy is néz ki de akkor tudatosult bennem mit is jelent ez a DUAL DVI-I. :D

Szóvel a monitormból egy sima "hagyományos" kimenet van ami belemegy a VGA-ba.

Kérdésem az, hogy lehet venni valamilyen átalakítót hogy tudjam csatlakoztatni a montiort az új kártyával?

Ha igen mi a neve és kb mennyi? :)

 

Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...