Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Persze. Attól még hogy kétszer akkora a memóriája semmivel sem gyorsabb.A 640 megás magas felbontásoknál (1600x1200 és e fölött) jobban megállja a helyét, de egy átlagember úgysem játszik 1280x1024 fölött. (Most is azt mondom, hogy soha sem szabad a memóriákat összeadni)

Link to comment
Share on other sites

Visszatérve a topik közepén az SLI-s témára.

A két vga teljesítménye nem adódik össze. Szóval ha van 2db 8800Gts kártyád akkor az nem 2x olyan erős mint 1 8800GTS szóval azért mondta helyesen tkrisz,hogy nem éri meg 2-t venni.

Amúgy tényleg erős proci kell egy ilyen VGA kihajtásához. DE egy Core2 E6300-as procit is fel lehet húzni simán 3Ghz-re és akkor stabilan megy még mindig pedig alapból 1,86Ghz-n fut. Szóval ha veszel egy 2,4 v. 2,6Ghz-s Core2-t azt felhúzod 3Ghz-re simán kihajtja a kártyádat még az is lehet,hogy fel se kell húzni .

 

Link to comment
Share on other sites

Thx __Psion__ ;) Jaja sztem is hülyeség lenne megvenni az Ultrát.Inkább veszek kettő 320 megás kártyát és le van tudva! :rolleyes: A procikat addig is nézegetem :lol: tkrisz007 azért ne hidd,hogy miliomos a családom :lol: De igaz,aki nek van pénze rá az vegyen 8800 Ultrát.Én megeléxem a kettő GF 8800 GTSsel

Link to comment
Share on other sites

Hát igen, egy normális tft se két fillér. De ha csak 1024x768-ban játszik, akkor minek neki tft? Gondolom tud a monitorja 1280x1024-es felbontást. (Én ismertem egy gyereket, aki vett egy E6400-at, meg egy izmos VGA-t, a monitorja meg csak 1024x768-at tudott.)

Link to comment
Share on other sites

Miért a két 8800 GTS az két fillér? 60-ért lehet kapni frankó 19"-es TFT-t, és akkor az már nem a legolcsóbb, mert az 50 alatt van!!

Najó, nincs is azzal gond, ha valakinek crt-je van, mivel nekem is az van, de 21-es és 1280x960-ban használom (amin van 1024x768 azon nincs 1280x1024, mivel az egyik 4:3-as a másik meg 5:4-es, ne keverjük a kettőt!). Csak ha ennyire fontos, hogy jól menjenek a játékok, és nem arra gondolok, hogy 500 fps legyen cod2-ben :lol: , hanem aki ilyen gépet tervez, az gondolom azért, hogy rárakhassa az AA-t, meg az AF-t, de az igazán szép képhez magasabb felbontás is dukál, és 1024-ben nemhiszem, hogy túl szép képet kapna, akkor meg mineg a méregdárga SLI-s rendszer?

Link to comment
Share on other sites

Hallode Memnom!Nem vagyunk mi olyan nagyon gazdagok,hogy mindent megvehessünk amit akarunk!Örülök ha ezt a rendszert is megtudom valósítani!!!! :lol: Am én is gondolkoztam azon,hogy kéne egy LCD monitor,de egyenlőre jó ez is ami van. :rolleyes: tkrisz007 az én monitorom is ugyanezt tudja,mint a tiéd!

Na és a configom most már végleges!

 

Alaplap:Asus P5ND2-SLI Deluxe

Proci:Intel Core 2 Duo E6600

Vid.kari:ASUS EN8800GTS/HTDP/640M

Táp:Cooler Master RS-600-ASAA

Memória:2 x Kingston KVR667D2D8F5/1G

 

Thx mindenkinek a véleményét,tapasztalatát,ötletlét! ;)

Link to comment
Share on other sites

Miért a két 8800 GTS az két fillér? 60-ért lehet kapni frankó 19"-es TFT-t, és akkor az már nem a legolcsóbb, mert az 50 alatt van!!

Najó, nincs is azzal gond, ha valakinek crt-je van, mivel nekem is az van, de 21-es és 1280x960-ban használom (amin van 1024x768 azon nincs 1280x1024, mivel az egyik 4:3-as a másik meg 5:4-es, ne keverjük a kettőt!). Csak ha ennyire fontos, hogy jól menjenek a játékok, és nem arra gondolok, hogy 500 fps legyen cod2-ben :lol: , hanem aki ilyen gépet tervez, az gondolom azért, hogy rárakhassa az AA-t, meg az AF-t, de az igazán szép képhez magasabb felbontás is dukál, és 1024-ben nemhiszem, hogy túl szép képet kapna, akkor meg mineg a méregdárga SLI-s rendszer?

Hmm ez fura mert nekem a régi CRT monitoromon is volt mint2 felbontás és a mostani TFT-n is van mind2 felbontás.Na és persze az 1280x1024-et használóm azon jobban elférek.

 

gjábor: A memóriák 800Mhz-sek legyenek.A többi jó lesz a táp is elég lesz neki minősége is jó.Szóval minden rendbe lesz :)

Link to comment
Share on other sites

Na srácok, akkor egy kis felvilágosítás monitor szinten, mert látom szó szerint nem vagytok képben :lol: :lol: Tudja a felbontást, ezen gondolom azt érted, hogy be lehet állítani. De a monitor képernyőjének van egy fizikai mérete, szélesség és magasság, ha ezt leméred, és elosztod egymással, akkor megkapod a képarányt. CRT-nél 4:3, TFT-nél 5:4, Wildsreennél 16:9. Namost ha veszel egy felbontást, mondjuk 1024x768, akkor azt láthatod, hogy 4:3, tehát a CRT lesz jó, beállíthatod tft-re is, de annak a fizikai méretei 5:4, tehát az 1024x768, az kisebb lenne, mint a képernyőd, ezért kinyujtja, és így egy torzult képet kapsz, ami nem szép látvány, ugyanez van fordítva is. A TFT-kkel meg az van, hogy csak 1280x1024-et tudnak, minden más felbontásban torzítanak.

gjgábor, elhiszem, hogy nem a fárol szeditek a lóvét, azért is mondom, hogy ami van, azt ésszel kell elkölteni, ezért nemajánlom az SLI-t. Az SLI-nek csak akkor van értelme, ha a létező leggyorsabb kártyából van kettő, mert ugye annál nincs gyorsabb, de kisebb kategóriákban semmi értelme sincs, és ezt nem én találtam ki, hanem az összes teszt ezt mutatja.

Amúgy 800-as ramot vegyél, nem vagy alig drágább, és sokkal jobb!

Link to comment
Share on other sites

Na elősször is ha azt mondjátok,hogy 800as RAMokat vegyek akkor alaplapot is kéne cserélnem,de az jóval drágább lenne :rolleyes::blink:

Másodszor Memnon,ha azt mondod,hogy nem éri meg a SLI akkor ne vegyek 640MBos videókarit vagy mi?Mert én úgy határoztam,hogy még egynlőre nem SLI-zek majd később.Csak azé veszem meg a SLI alaplapot meg a videókarit,hogy később ne keljen ;) De már egyet kinéztem: Asus Commando :lol:

Link to comment
Share on other sites

Na srácok, akkor egy kis felvilágosítás monitor szinten, mert látom szó szerint nem vagytok képben :lol: :lol: Tudja a felbontást, ezen gondolom azt érted, hogy be lehet állítani. De a monitor képernyőjének van egy fizikai mérete, szélesség és magasság, ha ezt leméred, és elosztod egymással, akkor megkapod a képarányt. CRT-nél 4:3, TFT-nél 5:4, Wildsreennél 16:9. Namost ha veszel egy felbontást, mondjuk 1024x768, akkor azt láthatod, hogy 4:3, tehát a CRT lesz jó, beállíthatod tft-re is, de annak a fizikai méretei 5:4, tehát az 1024x768, az kisebb lenne, mint a képernyőd, ezért kinyujtja, és így egy torzult képet kapsz, ami nem szép látvány, ugyanez van fordítva is. A TFT-kkel meg az van, hogy csak 1280x1024-et tudnak, minden más felbontásban torzítanak.

 

Akkor egy 17colos TFT-n az 1280x1024 a legjobb a többi torzit?

Link to comment
Share on other sites

én ezt akarom osszerakni 2 honap múlva ha minden összejön :D

 

Proci: c2d e6320 1.86 Ghz 4 mb cache 35 000 ft

Alaplep: Asus p5b ddr2 800 Mhz 31 000 ft

Ram :ddr2 2048 mb 800 Mhz corsair xms 2 twin2x cl 4 4 4 12 30 000 ft

videókértya gainvard 8800 gts 320 mb golden sample 550/1760 72 000

proci hűtő 7000 ft

 

ez igy 175 000 ft

igy ez faja gáp lessz :D

Link to comment
Share on other sites

Annyi különbség van a két alaplap között,hogy a P5k-n 2db PCI-e slot van van benne alapból firewire kártya meg több rajta az USB na most ha nincs 2db eszköze PCI-e slotra akkor felesleges + 8ezret adnia érte.Persze igazából aki az igényetktől függ ki melyiket veszi.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Fel szereteném újítani a vasat, a helyi bolt árlistájából ezeket néztem ki.

 

Proci: P4-Dual Core-3,2GHz/800MHz LGA775 2X2MB Box 64bit (935) 1év 25000 ft durván, ha tudtok jobbat mondani ami jobban megéri hasonló árfekvésben akkor várom. :)

 

alaplap: Ehez várnék ötleteket max 25000 huf árfekvésig, ami elbírja ezt a procit. én ezt néztem ki, de a socket dolgok még nem mennek annyira: MSI 945P NEO3-F LGA775 ATX 15921 15 733 Ft. 18 880 Ft. szóval lehet hogy nem is passzol a kettő

 

Memória: Ebből is melyiket érdemes? Ezek közül melyik legyen?

 

1GB/533MHz DDR-II Kingmax PC2-4200 16157 9 075 Ft. 10 890 Ft.

1GB/667MHz DDR-II Kingmax PC2-5300 16159 9 192 Ft. 11 030 Ft.

1GB/800MHz DDR-II Kingmax PC2-6400 16161 10 342 Ft. 12 410 Ft.

1GB/1066MHz DDR-II Kingmax PC2-8500 19153 12 642 Ft. 15 170 Ft.

 

Ja és egy hűtőtis mondhatnátok a procihoz, vagy ezekhez adnak gyári hűtőt?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...