Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

Laptop vásárlás elött vagyok de szeretném a véleményeteket kikérni mert egy kicsit leragadtam, 2-őt néztem ki magamnak.:

 

Az egyik konfig:

Gyártó Packard Bell

Processzor típus AMD Phenom™ II X4 N970

Processzor frekvencia 2,2 GHz

Processzor FSB frekvencia 3600 MHz

Chipkészlet AMD RS880M

Memória 4GB DDR3 1333MHz

Memóriahelyek száma 2 db

Memória max. bővíthetőség 8GB

Merevlemez kapacitás 750 GB

Merevlemez sebesség 5400 RPM

Kijelző méret 15,6

Kijelző típusa LED

Kijelző felbontás 1366x768 pixel

Grafikus vezérlő ATI Radeon HD6650

Grafikus vezérlő memória 1GB

Optikai meghajtó SuperMulti

Hálózat 10/100 LAN, Bluetooth, WLAN

Csatlakozók 3xUSB 2.0, HDMI, LAN, VGA

Audio csatlakozók fülhallgató kimenet, mikrofon bemenet

Kártyaolvasó 2in1

Operációs rendszer Windows 7 Home Premium 64bit

Operációs rendszer kompatibilitás Windows 7, Windows Vista

Akkumulátor típus Li-ion

Akkumulátor teljesítmény 4400mAh

Akkumulátor cellaszám 6

Billentyűzet nyelv HU

Extrák beépített webkamera

Ez kerülne 150 000Ft-ba

 

 

A Másik pedig:

Gyártó Acer

Processzor típus Intel Core i7-2670QM

Processzor frekvencia 2,2 GHz

Processzor FSB frekvencia 4,8 GT/s

Chipkészlet Intel HM65 Express

Memória 4GB DDR3 1066MHz

Memóriahelyek száma 2 db

Memória max. bővíthetőség 8GB

Merevlemez kapacitás 750 GB

Merevlemez sebesség 5400 RPM

Kijelző méret 15,6

Kijelző típusa LED

Kijelző felbontás 1366x768 pixel

Grafikus vezérlő nVidia GeForce GT540M

Grafikus vezérlő memória 1GB

Optikai meghajtó SuperMulti

Hálózat 10/100 LAN, Bluetooth, WLAN

Csatlakozók 1xUSB 3.0, 2xUSB 2.0, HDMI, LAN, VGA, fülhallgató kimenet, mikrofon bemenet

Audio csatlakozók fülhallgató kimenet, mikrofon bemenet

Kártyaolvasó van

Operációs rendszer Linux

Operációs rendszer kompatibilitás Linux, Windows 7, Windows Vista

Akkumulátor típus Li-ion 48 WHr

Akkumulátor teljesítmény 4400mAh

Akkumulátor cellaszám 6

Billentyűzet nyelv HU

Extrák 16:9-es képarány, Kensington zár, beépített mikrofon, beépített sztereó hangszórók, beépített webkamera

Ez pedig 210 000 Ft-ba kerülne

 

 

A célfelhasználás játékra, netezésre illetve általános használat lenne

Én az intel felé hajlok mert már régóta használok intelt és nagyon megvagyok elégedve vele, de az AMD-s konfig teljesítményben hasonló de mégis sokkal olcsóbb, ezért kérném ki a véleményeteket hogy melyik a jobb teljesítményileg és minőségileg, melyik birkózna meg jobban a játékokkal a jövőre nézve?

 

Előre is köszönöm as egítségeteket.

Üdv.:Maggisz

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E két gép közül egyértelműen ,messze az Acer gép az erősebb nem is kicsivel. A CPU-k között van a legnagyobb különbség, ugyanis hiába natív négymagos a Phenom II-es is, az még az öreg Stars architektúrára épül, míg az Acer gépben egy teljes értékű Sandy Bridge lapka ketyeg. Ez utóbbi sokkal erősebb architektúra és nem utolsó sorban az energiagazdálkodása is jóval fejlettebb. A két mobil videokártya között nincs olyan nagy teljesítménybeli különbség, még multimédia téren is nagyon hasonló a tudásuk. Ha az anyagiak engedik, akkor hosszabb távra mindenképp az Acer gépet éri meg venni inkább, hiszen ezzel a Sandy Bridge procinak köszönhetően jóval többet lehet kisajtolni egy adott videokártyából, mint egy Phenom II-vel és ugye itt még bejön a képbe, hogy a SB-nél HT is aktív, vagyis akár 8 szálon is képes dolgozni, feltéve persze ha az adott szoftver támogat ennyi feldolgozó szálat. Teljesítmény, energiamenedzsment és időtállóság tekintetében egyértelműen az Acer gépe a jobb a kettő közül.

 

 

Link to comment
Share on other sites

E két gép közül egyértelműen ,messze az Acer gép az erősebb nem is kicsivel. A CPU-k között van a legnagyobb különbség, ugyanis hiába natív négymagos a Phenom II-es is, az még az öreg Stars architektúrára épül, míg az Acer gépben egy teljes értékű Sandy Bridge lapka ketyeg. Ez utóbbi sokkal erősebb architektúra és nem utolsó sorban az energiagazdálkodása is jóval fejlettebb. A két mobil videokártya között nincs olyan nagy teljesítménybeli különbség, még multimédia téren is nagyon hasonló a tudásuk. Ha az anyagiak engedik, akkor hosszabb távra mindenképp az Acer gépet éri meg venni inkább, hiszen ezzel a Sandy Bridge procinak köszönhetően jóval többet lehet kisajtolni egy adott videokártyából, mint egy Phenom II-vel és ugye itt még bejön a képbe, hogy a SB-nél HT is aktív, vagyis akár 8 szálon is képes dolgozni, feltéve persze ha az adott szoftver támogat ennyi feldolgozó szálat. Teljesítmény, energiamenedzsment és időtállóság tekintetében egyértelműen az Acer gépe a jobb a kettő közül.

 

 

Köszönöm a segítséget akkor jól sejtettem hogy az Acer a jobb, akkor mindenféleképpen azt veszem meg, mivel nem szeretnék évente újat venni

Link to comment
Share on other sites

Üdvözletem!

Kérnék egy kisebb segítséget! Gamer PC-t szeretnék összetenni. Néhány alkatrészt ki tudtam önállóan választani, néhányban viszont nem tudok dönteni, mert annyi választék van...

 

Alaplap:

Gigabyte GA-P67A-UD3 - 29 900 Ft

http://restartshop.hu/product.php?id_product=1129

 

Processzor:

Intel Core i7-2600 3.4GHz BOX - 64 500 Ft

http://restartshop.hu/product.php?id_product=1031

 

VGA:

Sapphire AMD Radeon HD6870 1Gb Toxic - 48 900 Ft

http://restartshop.hu/product.php?id_product=714

 

RAM:

KINGMAX 4096MB DDR3 1600MHz - 2x7 312 Ft

http://ipon.hu/webshop/product/_kingmax_4096mb_ddr3_1600mhz/169955

 

Ház:

Enermax Volcanus Black (ECA3180) - 16 500 Ft

http://restartshop.hu/product.php?id_product=153

 

Ehhez még hiányzik egy Táp: Itt az a lényeg, hogy a konfigurációhoz illjen, megbízható márka legyen, és a lehető legolcsóbb. :) Ezen felül a még hiányzó dolgokat majd átteszem a mostani gépemből (Winyó, optikai meghajtó).

Most ez az ár: 174.424 Ft (+szállítási költség), az összérték ne nagyon haladja meg a 180-190 ezer Ft-ot, ha lehetséges!

Ha valamelyik alkatrészben tudtok jobbat, vagy nem illik bele, akkor nyugodtan babrálhatjátok! :)

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Én akkor meg is ragadnám az alkalmat és belebabrálnék a konfigodba. :)

Mivel a gép legfőképp játék területen kell brillírozzon, ezért én több hardvert módosítanék, ugyanis azonos teljesítményt érhetsz el sokkal alacsonyabb árfekvésben is! Akkor talán haladjunk sorjában. Az alaplap szép darab, de a gond vele, hogy túl drága. A jóval fejlettebb (több fontos funkcióval ellátott) Z68 chipset köré épülő alaplapokat is hasonló árban lehet kapni. Az általad megnevezett üzletben itt van ez a modell:

http://restartshop.hu/product.php?id_product=1421

 

A processzor egyszerűen felesleges, semmi pluszt nem kapsz játéksebesség terén, de cserébe több tízezer Forintot fizethetsz érte. Ezen a téren én egy Intel Core i5-2400 típusú CPU-t tartok a legjobb választásnak, mivel játékok alatt semmivel nem lassabb, mint a 2500K és nem utolsó sorban nincs K jelzés sem mellette, ami szintén előnyös lehet a későbbiekben.

http://restartshop.hu/product.php?id_product=901

 

A VGA nem rossz, de mivel a fenti két hardveren sikerült jelentős összeget megspórolni, így azt egy erősebb VGA-ra lehet fordítani. A 6870-es helyett én legalább egy Radeon HD 6950-ben gondolkodnék, természetesen a 2 GB-os verzióban. Remek választás lehet egy GeForce GTX 560 Ti kártya is, ami az említett 6950-nel van egy szinten teljesítmény téren.

http://restartshop.hu/product.php?id_product=718

 

A memória rendben van, bár itt bőven elegendő az 1.333 Mhz is, mivel a CPU ennél nagyobb frekvenciát nem támogat. Itt arra kell figyelni, hogy 8 GB legyen meg gyári kiszerelésben (KIT 2×4 GB).

 

A tápegységhez pedig ezt tudom ajánlani:

http://restartshop.hu/product.php?id_product=675

 

Ezekkel a módosításokkal kb. azonos ársávban vagy (170-180.000 Ft), de ugyanakkor sokkal erősebb gépet kapsz, ami a játékok sebességét illeti, hiszen a VGA jóval erősebb.

Link to comment
Share on other sites

Megnéztem ezt az alaplapot. Szerintem kevés rajta a foglalat. Vagy nem?? Pl PCI-E-ből csak 1db 16x-es, van, EX-1 3db, és sima 2db. Bár mondjuk az eddigi gépeimbe sem dugtam semmit a PCI-e csatlakozókba. És az Asrock mennyire megbízható? Mert pár éve, még nem nagyon szerették az emberek.

Én Z68 chipsetesből ezt néztem (igaz ez pár ezerrel drágább, de több rajta a bővíthetőségi lehetőség):

MSI Z68A-G43 (B3)

http://ipon.hu/webshop/product/_msi_z68a_g43_%28b3%29/186864

 

Összeraktam a hiányzó részeket:

Alaplap:

MSI Z68A-G43 (B3) - 32.252 Ft

http://ipon.hu/webshop/product/_msi_z68a_g43_%28b3%29/186864

vagy:

ASRock Z68 PRO3-B3 - 27.500 Ft

http://restartshop.hu/product.php?id_product=1421

 

Processzor:

Intel Core i5-2400 3.10GHz BOX - 42.500 Ft

http://restartshop.hu/product.php?id_product=901

 

RAM:

KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT - 11.551 Ft

http://ipon.hu/webshop/product/_kingmax_8192mb_ddr3_1333mhz_kit/158065

 

VGA:

Sapphire ATi Radeon HD6950 2Gb - 60.900 Ft

http://restartshop.hu/product.php?id_product=718

 

Táp:

CTG-500-80P - 14.300 Ft

http://restartshop.hu/product.php?id_product=675

 

Ház:

Enermax Volcanus Black (ECA3180) - 16.500 Ft

http://restartshop.hu/product.php?id_product=153

 

Ez így összesen: 178.003 Ft (MSI alappal)/173.251 Ft (ASRock alappal)

Link to comment
Share on other sites

Több PCI-E 16x sínre csak akkor volna szükség, ha az ember több videokártyás rendszert (SLI,CrossFire) szeretne építeni. Ha te úgy érzed, hogy jó esélye van annak, hogy a jövőben ilyen jellegű terveid vannak, akkor természetesen más lapot kell nézned. Én az átlag felhasználó szemszögéből indultam ki, ahol az esetek túlnyomó többségében felesleges az egynél több 16x sín. Az általad kiszemelt MSI lap megfelelő többvideokártyás rendszer építésére.

Az ASrock, mint gyártó ugyanolyan "megbízható", mint bármely más gyártó, itt mindössze a fapadosság a jellemző, vagyis itt az árak az extrák és a tuningbarát felépítés hiánya miatt alacsonyabbak. Attól nem kell félni, hogy egy ASrock lap hamarabb beadja a kulcsot, mint egy ASUS feltéve ah az ember nem tuningol. ;)

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Segítségre lenne szükségem.

Egy teljesen új konfigot szeretnék összeállítani, a követelmények vele szemben:

 

-Kifejezetten játékkonfig legyen.

-160-170 ezer környékén álljon meg a végösszeg, de legfeljebb 180-nál.

-Inkább Nvidia kártya legyen benne, mint Ati.

-Minőségi alkatrészek (asrock alaplapot, gagyi tápot mellőzve).

-Ne kelljen hozzányúlni pár évig (a jelenlegi konfig 5 éves, szóval ez is bírjon 4-5 évet!)

-Adott esetben bővíthető legyen. (+ram, adott esetben bírja a táp egy új vinyó bepakolását stb.)

-Ha nagyon azon múlik, hogy befér-e a keretbe, akkor házat nem feltétlen szükséges írni.

 

Előre is köszi, minden segítséget.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Creoque: Mivel én is annyiért szeretnék gépet venni, így: Kicseréled az alaplapot a konfigomból (de mint írta "Husky", egy Asrock alaplap semmivel nem megy hamarabb tönkre, mint más), meg a VGA-t. Huskydog17 leírta, hogy mely VGA-kat érdemes venni jelenleg játékokhoz! Minden más ott van az utolsó HSZ-emben!

@Huskydog17: Ezekben az új alaplapokban már mindben EFI BIOS van nem? Mert azt olvastam, hogy ha ilyen van benne, akkor sokkal gyorsabban tölt a gép (SSD nélkül is) a rendes BIOS-hoz képest, mert vannak benne, ilyen-olyan segédprogramok.

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Segítségre lenne szükségem.

Egy teljesen új konfigot szeretnék összeállítani, a követelmények vele szemben:

 

-Kifejezetten játékkonfig legyen.

-160-170 ezer környékén álljon meg a végösszeg, de legfeljebb 180-nál.

-Inkább Nvidia kártya legyen benne, mint Ati.

-Minőségi alkatrészek (asrock alaplapot, gagyi tápot mellőzve).

-Ne kelljen hozzányúlni pár évig (a jelenlegi konfig 5 éves, szóval ez is bírjon 4-5 évet!)

-Adott esetben bővíthető legyen. (+ram, adott esetben bírja a táp egy új vinyó bepakolását stb.)

-Ha nagyon azon múlik, hogy befér-e a keretbe, akkor házat nem feltétlen szükséges írni.

 

Előre is köszi, minden segítséget.

 

Az előző, azaz a 2408-as számú hozzászólást ajánlom a figyelmedbe! Mivel NVIDIA VGA-t szeretnél, így a Radeon HD 6950 helyett a GeForce GTX 560 Ti modellt kell nézned. Ez azonos ársávban van az említett AMD termékkel és nem utolsó sorban azonos (pontosság kedvéért inkább nagyon hasonló) teljesítményszinten is van vele.

 

StandoFF: Az UEFI-rről ezt így nem lehet kijelenteni. Igaz, hogy van olyan gyártó, amely a Sandy Bridge alapkapokhoz kizárólag EFI-t rak a deszkára, de olyan gyártó is akad, amely úgynevezett hibrid EFI-t alkalmaz, ahol még a régi BIOS-t ötvözik az EFI 1-2 előnyével. Az (U)EFI modern, egérkurzort is támogató, grafikus felhasználói felület, amely a BIOS-t hivatott leváltani. Elméletileg gyorsabban képes tőle bootolni a gép, de itt nem szabad hatalmas csodákat várni, másrészről leginkább az adott konfigurációtól függ a bootolás sebessége. Az EFI egyik legnagyobb előnye, hogy a 2 TB-nál nagyobb merevlemezekről is képes bootolni. Ez egy hagyományos BIOS-al gyakorlatilag lehetetlen. Itt jönnek még képbe a korábban említett hibrid EFI-k, amelyek gyakorlatilag olyan BIOS-ok (vagyis a régi felület), amelyek képesek 2 TB-nál nagyobb tárkapacitású HDD-ről bootolni.

EFI téren az a legjobb és legegyszerűbb, ha az ember mindig leellenőrzi a hivatalos gyártói oldalon, hogy a kiszemelt modell pontosan mivel is van felszerelve!

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a válaszokat.

@Creoque: Mivel én is annyiért szeretnék gépet venni, így: Kicseréled az alaplapot a konfigomból (de mint írta "Husky", egy Asrock alaplap semmivel nem megy hamarabb tönkre, mint más), meg a VGA-t. Huskydog17 leírta, hogy mely VGA-kat érdemes venni jelenleg játékokhoz! Minden más ott van az utolsó HSZ-emben!

 

Oké, hogy kicserélem az alaplapot a konfigodból, de: milyenre? Több a kérdés mint a válasz :)

 

ad1) Az ASRock alaplapot azért szűrtem volna ki még mindennek az elején, mert nekem személy szerint SEM voltak jó tapasztalataim vele szemben, amilyen véleményeket máshol olvastam ott SEM voltak elájulva tőle és így már nem tudok nyugodt szívvel egy új konfiguráció alapjának egy elég kétes hírnevű alaplapot választani, ha van más is ugyebár...

 

ad2) A másik lehetőségként felhozott

lappal kapcsolatban aszongya':

INTEGRÁLT VGA: Igen

INTEGRÁLT VGA TÍPUS: Processzorban

 

Ez mi a fittyfene? Azt jelenti, hogy akár külön videókártya nélkül is indul a gép, meg lehet vele bohóckodni? De akkor már fennáll a kérdés, hogy nincs olyan alaplap esetleg amin nincs integrált vga és olcsóbb és ugyanezen paraméterekkel rendelkezik?

A másik, hogy 4 db 2.0-ás usb és 2 db 3.0-ás usb csatival rendelkezik. Az nem kevés egy cseppet? A mostani gépen is csak a "hátán" van 8-10, elől pedig 2 usb csati. :blink:

 

 

Ezen a téren én egy Intel Core i5-2400 típusú CPU-t tartok a legjobb választásnak, mivel játékok alatt semmivel nem lassabb, mint a 2500K és nem utolsó sorban nincs K jelzés sem mellette, ami szintén előnyös lehet a későbbiekben.

 

Egy kérdésem van, mi az a K jelzés és miért lehet előnyös a későbbiekben, ha az enélkülit veszem?

 

A videókártya akkor ezek szerint meg is van, az a gtx 560 és a RAM is, 8 giga legyen elég egy időre. :)

 

Nem kukacoskodni akarok, kérlek ne úgy vegyétek, de ha már az ember új gépet vesz, akkor rendesen körülszaglászik :)

Link to comment
Share on other sites

Az ASrock témával kapcsolatban csak annyit, hogy itt is az a helyzet, mint bármely más gyártónál. Vannak, akiknek rossz tapasztaltai voltak a gyártó termékeivel, vannak akik évek óta elégedett vásárlók. Te egyszerűen azok közé tartozol, akiknél valamilyen oknál fogva a hardver nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Ennek sajnos nagyon sok oka lehet. Minden gyártónál ki lehet fogni hibás darabot. Minden gyártónál lehet olvasni, hogy vannak olyan felhasználók, akik folyamatosan csak szapulják az adott gyártót. Az ASrock egy egyszerű felhasználó számára ugyanolyan jó, mint bármely más márka, feltéve ha nem akar eszeveszett mértékben tuningolni, akkor tényleg érdemes egy robusztusabb deszka után nézni.

 

Az integrált VGA kérdése az Iponnál rendkívül egyszerű. Mivel Z68-as chipsettel felszerelt alaplapról van szó, így az képes kiaknázni a Sandy Bridge processzorban található Intel HD Graphics 2000/3000 grafikus gyorsító képességeit. Ez annyit jelent, hogy ezzel az alaplappal menni fog az integrált grafikus egység (IGP) is, így nem feltétlen szükséges diszkrét VGA beszerelése. Az Intel chipsetek közül egyedül a P67-es esetében esik ki a HD2000/3000, vagyis ennél a lapkakészletnél nem tudod aktiválni a Sandy IGP-jét. Az összes Sandy Bridge processzor tartalmaz IGP-t, mindössze chipsettől (tehát alaplap típusától) függ, hogy azt lehet-e aktiválni vagy sem.

 

USB terén neked kell tudnod, hogy a 6 db port elegendő-e neked vagy sem. Ha egyszerre több, mint 6 USB portot akarsz használni (amit én valamiért igencsak kétlek), akkor jogos a felvetés, azonban ha nem így van, akkor nincs értelme többet rá rakni.

 

A "K" jelzés nem biztos, hogy előnyös. Ugyan ez a szorzózármentességre utal, vagyis a tuningos kedvűeknek ez előnyös tulajdonság, azonban tudni kell, hogy a K jelzésű Sandy Bridhe processzoroknál az Intel-féle virtualizáció kiesik a játékból, vagyis nem támogatott. A virtualizáció többek között játék szempontból a megatextúrázásnál lehet előnyös majd a későbbiekben, mint például a Rage esetében ,hiszen e játék motorja is ezt a technológiát alkalmazza. Tehát ha neked eszed ágában sincs a jövőben tuningolni, akkor felesleges K jelzésű CPU-t venni, sőt a jövőben talán némi előnyt is szerezhetsz ebből. Ha viszont úgy gondolod, hogy a tuning lehetőségének megléte fontosabb, mint a virtualizáció, akkor természetesen a K jelzésű az előnyösebb számodra. Az említett virtualizáció a virtuális környezeteknél jelenthet még nagy előnyt, hiszen jóval gyorsabb vele ott a feldolgozás.

 

A GeForce GTX 560 ti esetében nagyon figyelj rá, hogy a "Ti" jelző ott legyen, mert a GTX 560-ból kétféle kiadás létezik. A Ti mellett van egy "sima" GTX 560, ahonnan lemaradt a Ti jelző nem véletlenül, hiszen ez gyengébb modell.

Az érdeklődésed teljes mértékben jogos és természetes, ez csak jó, hiszen pontosan tudni akarod, hogy mit kapsz a pénzedért.

Link to comment
Share on other sites

USB terén neked kell tudnod, hogy a 6 db port elegendő-e neked vagy sem. Ha egyszerre több, mint 6 USB portot akarsz használni (amit én valamiért igencsak kétlek), akkor jogos a felvetés, azonban ha nem így van, akkor nincs értelme többet rá rakni.

 

Nem "egyszerre" fogom az összes USB portot használni nyílván. De ha vannak nyomtatóid, scannered, egér, bill minden usb-s, gamepadek, joyok stb, akkor persze megoldható, hogy kihúzom ami nem kell, bedugom ami épp kell ilyesmi, de ha már új gépet veszek, gondolok a jövőre is. Ennél csak több hely kell majd, kevesebb valszeg nem és akkor még a mindennapi tornától is meg van kímélve az ember, hogy lemenjen hasalásba, hogy kihúzza a gép hátuljából a scannert, hogy bedugjon vmi mást. Ezzel a lappal csak ez a bajom.

 

A proci és a GTX 560 Ti irányában köszi a felvilágosítást, tetszik mindkettő illetve a ram is, bár azzal sok szöszmötölés nem is lehetséges :)

 

Ugyebár ez az LGA 1155 foglalatú lapra lehet megoldás és több ilyen foglalatú, ilyen kategóriába eső alaplapot nem is nagyon látok.

Link to comment
Share on other sites

Ez a lap kitűnő alternatívát nyújthat neked, mivel ezen összesen 12 darab USB port található, ez már valószínűleg elegendő lesz a jövőre nézve is. :)

http://ipon.hu/webshop/product/_gigabyte_ga_z68a_d3_b3/178570

 

Itt a hivatalos oldala, ahol lehet vizsgálni a CPU és memória támogatási listákat:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3863#ov

Link to comment
Share on other sites

Na ez már tetszik, köszi :)

 

Akkor eddig a tényállás:

GIGABYTE GA-Z68A-D3-B3 - ~ 27 K

INTEL Core i5-2400 3.10GHz 1155 BOX - ~ 45 K

Nvidia GTX 560 Ti -milyen gyártó ezen termékét vegyem? - ~ 60 K

KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT - 11 K

SAMSUNG 1000GB vinyó, pontos fajtát nem döntöttem el túl nagy eltérések nincsenek, mégis egy tippet még szívesen várok :) - 14-15 K

LG DVD író - 5K

CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BOX (Gondolom elég a géphez) - 14 K

 

Ez saccra 180. Ezek szerint marad a ház, gondolom jól szellőző igényes házat nem kapok 10 körül amibe minden belefér.

Link to comment
Share on other sites

A VGA gyártója gyakorlatialg teljesen mindegy, a lényeg, hogy olyan modellt érdemes vásárolni ,amely referencia órajeleken jár, azaz nem gyárilag tuningolt verzió.

A tápegység pont optimális, mivel a géped terhelés alatt kb. 250 Watt környékén fog fogyasztani és ez pont 50 %-os terhelést jelent a tápegység számára és a PSU pont ezen a szinten képes leadni a legnagyobb hatásfokot.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Most állok alkatrészvásárlás előtt,85e forintból ezeket néztem ki:ASRock Z68 PRO3,Intel Core i5-2400 3.10GHz BOX,KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT.Mostani videókártyám egy ATI Radeon HD 4650 512MB,és mivel ez elég gyengécske szeretnék venni egy jobbat,de nincs 50-60e forintom pluszba csak erre,és azon gondolkodtam,hogy megérné-e építeni egy CrossFireX rendszert,ha e mellé vennék egy hasonló olcsó karit,ki tudnának e préselni magukból annyit,hogy megérje(persze ha ezt csinálnám egy pár ezressel drágább alaplapot kéne venni). Elsősorban játékra használnám a gépet(BF3,FIFA,COD,PES még pár évig).Ezen kívül még lenne egy kérdésem:szoktak lenni valamilyen karácsonyi akciók ezekre a cuccosokra,meg érné vári mondjuk december elejéig,hogy megspóroljak pár ezrest,és ha vannak akkor hol találhatom meg ezeket az akciókat,mert neten rendelném,de ha máshol lehet olcsóbban hozzájutni akkor inkább ott vásárolnék.

 

Link to comment
Share on other sites

A 4650 sehogyan sem üti meg a mércét, ha 5-öt tenném a gépbe, akkor sem... Ez alapján célszerű olcsóbb lapot és processzort venni, hogy beleférjen egy VGA is.

Gigabyte GA-H67M-D2-B3 - 19k

Intel Core i3 2120 - 31k

4GB Kingston HyperX 1333MHz (PC3-12800) - 7k

Radeon HD6770 - 29k

 

Memóriát később még lehet bővíteni, de a játékok még a 4 gigát se használják ki.

Esetleg célszerű lenne megvárni, hogy a bulldozerek elterjedjenek és egy olyan konfigot összepakolni.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a gyors választ!És az mennyi idő kb. míg a buldózerek elterjednek?Mert,ha mondjuk dec. vége jan. eleje akkor az kapóra jönne mert addigra lehet lenne egy kis plusz pénzem is.És ha elterjednek az mennyivel jobb nekem pénzügyileg?Nem akarom nagyon elhúzni mert még szeretném sokat nyúzni a BF3-at,FIFA-t,ACR-t.

Link to comment
Share on other sites

Közben utánaszámoltam,osztottam szoroztam,és körülbelül 110-120e forintom lesz karácsonyig új konfig vásárlására,átrágva tkrisz007 tanácsait.Elsősorban játékra szeretném használni a gépet.

 

Először is RAM,tényleg felesleges 8GB,ezért ezt néztem ki:Kingston 4GB DDR3 1333MHz Kvr1333d3n9/4g - 6k

 

Alaplap:Gigabyte GA-H67M-D2-B3(amit írtál) és Gigabyte GA-H61M-D2-B3,ami pár ezressel olcsóbb csak nem tudom miért,vagy mit tud kevesebbet,ha ezt leírná valaki,hogyan döntsek,és mi alapján azt megköszönném. 22k,15k

 

Processzor:Itt is két darabot néztem ki,csak nem tudom melyik érné meg legjobban:Intel Core i5-2300 2.8GHz,Intel Core i3-2130 3.4GHz(45k-35k).Itt nézegettem AMD procikat is,csak sajnos azokhoz semennyire nem értek,de egy 4 magos proci-t jóval olcsóbban meg lehet kapni egész jó órajellel,hol itt a trükk,vagy játékok szempontjából melyik érné meg jobban?AMD Phenom II X4 965 3.4GHz AM3 - 36k

 

Videókártya:Sapphire Radeon HD6850 1GB 256bit DDR5 PCI-E és Sapphire Radeon HD6870 1GB 256bit DDR5 PCI-E - 42k - 50k.Itt az lenne a kérdésem,hogy megér ennyi plusz ezrest,vagy egyáltalán ebben az árkategóriában milyen kari lenne a legjobb választás.

 

Összesen:

-ha az olcsóbb cuccokat veszem:98k

-ha a drágábbakat:123k

 

Ha esetleg van pár tanácsotok amivel kevesebbet költhetek,vagy az adott pénzből erősebb gépet tudnék összeállítani,azt szívesen várom.

 

Bocs a duplázásért.

Link to comment
Share on other sites

Nos, én mindenképp Sandy Bridge platformot ajánlanék. Többek kzött azért, mert a Phenom II lassan kifutó széria a gyártást hamarosan teljesen leállítják, ezen felül az AM3 foglalatra se ruháznék be, mert az is kifutó termék. Bulldozer CPU-t én még véletlen se vennék, ugyanis az nem sikerült valami fényesre játék szempontból.

 

CPU fronton én egy Core i5-2400 típusú modellt vennék, ez a proci játékok esetén ugyanolyan gyors, mint egy 2500K, de a 2400-nál kapsz VT-d támogatást, aminek én sokkal több hasznát látom, mint egy unlockolt szorzózárnak. Igaz, hogy nagy felbontás (1680 és afelett) esetén gyakorlatilag hibahatáron belül van a különböző CPU-k közti különbség, de olyan grafikus motoroknál, melyek alaposan megdolgoztatják a procit is (pl. Dunia Engine), ott hatalmas előnyre tesznek szert a SB modellek. Azonos VGA esetén jóval több FPS-t képesek kisajtolni jóval alacsonyabb fogyasztás mellett. Videokártyából pedig egy Radeon HD 6850-et, mivel a 6870-nél nem éri meg meg a majdnem +10.000 Ft-ot az a minimális teljesítménytöbblet, valamint a 6850 egy darab 6 pines PCI-E csatit igényel, míg a nagy testvére kettőt, vagyis teljesítmény/fogyasztás téren a 6850 a legideálisabb választás. Ezek persze akkor érvényesek, ha beleférnek az adott anyagi keretbe.

 

Vagyis összegezve a témát:

CPU: Intel Core i5-2400

VGA: AMD Radeon HD 6850

Az alaplapot rád bízom, nézz egy számodra szimpatikus 1155-öst. Neked kell tudni, hogy mennyire van szükséged SATAIII, USB3 és egyéb nyalánkságokra (több PCI-E 16x sín, méret stb.).

Amúgy tápegység van már hozzá? HDD stb?

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a segítséget,akkor ezekkel fogom meglepni magam karácsonykor.Alaplappal gondba vagyok,mert nem nagyon értem,pl. a SATAIII,és USB3 milyen előnyöket jelenthet számomra,esetleg leírhatnád rövid tömören vagy mondhatsz is egy példát egy egyszerű átlagfelhasználónak.HDD-t pár éve vettem 500GB-os,Samsung,teljesen elégedett vagyok vele,ezért ezt nem vennék.Tápom az már régebbi,de még a márkáját se tudom,az Everestbe meg nem találom,lehet gyenge lesz egy 4 magos procinak meg egy ilyen karinak,mert már azt tényleg régen vettem,de eddig nem volt vele gond így nem is cseréltem le.A gépházam szintén régebbi darab,de már megszoktam és tetszik is szóval erre sem költenék.Ha nem kell tápra költeni akkor 20-25k forintot szánnék alaplapra,és ezzel ki is merült a 120k-s álomhatár.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Üdv ismét! Összejött a pénz, így rendelem a gépet! Néhány dolgot kicseréltem azóta, kicsit erősítettem rajtuk:

PC.jpg

Pár hónap múlva jön majd mellé a HD6950-es VGA (2gb), 1-vagy 2 terrás winyó, és majd egy SSD is. (ezért is raktam bele a 600-wattos tápot).

Szerintetek milyen? Cseréljek még valamit ki esetleg? :)

Köszönöm az eddigi segítségeket is, és ezt a visszaigazolást is.

Link to comment
Share on other sites

Core i5-2500+Radeon HD 6950 tökéletes párosítás feltéve, ha ez utóbbi 2 GB fedélzeti memóriával van ellátva. Én a tápegységet cserélném ki, erre a 600 wattos dögre csak akkor volna szükség ha 2 db 6950-et akarsz egyszerre üzemeltetni, vagyis Crossfire módban használni. Egy darabhoz bőven elegendő egy normál mezei 500 wattos is.

Link to comment
Share on other sites

Azért tettem bele ekkora tápot, mert több helyen megérdeklődve azt mondták, hogy egy ilyesmi gépnek már kevés az 500W. Azt mondták, hogy nem a futtatással lenne gond, hanem ha tenni szeretnék bele más dolgokat (bővíteném), akkor már kevés lenne neki az 500-as táp. Így tettem bele egy 600-asat, hogy nehogy gond legyen a bővítésnél...

Egyébként maradtam volna az 500 W-os CTG-nél! :)

Köszönöm a visszajelzést! ;)

 

OFF: Amúgy nem tudja valaki, ha az ipon-on kérek összeszerelést, akkor megkapom a cuccok dobozait az esetleges kábelekkel (amik megmaradnak)?

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom, hogy ki mondta ezt neked, de jó nagy hülyeséget mondott azt biztos!

 

Igazából nagy pénzkidobás volna megvenni azt a Corsair tápot, már amennyiben csak egy darab 6950-es VGA lesz a gépben. Ha így van, akkor 10.000 Ft-ot kidobnál az ablakon feleslegesen. Itt egy ugyanolyan jó tápegység, jóval alacsonyabb áron:

http://ipon.hu/webshop/product/chieftec_ctg_500_80pb_500w_oem/138838

Link to comment
Share on other sites

Több boltban is ezt mondták az eladók (ki tudja mennyire értenek hozzá), akiket megkérdeztem. Sőt az egyik haver, aki szerelő, ő is ezt mondta, hogy inkább egy 600-as táp legyen benne, minthogy kevés legyen.

Még van egy kis időm, hogy eldöntsem, kell-e nekem az a 10 ezer ft, vagy sem.

Azért köszi! ;)

Link to comment
Share on other sites

Nos, vásárlás esetén az első és az egyik legfontosabb aranyszabály: soha ne az eladó ajánlása alapján dönts! A legtöbb üzletben azt ajánlják amit el akarnak adni és ez egyben azt is jelenti, hogy feleslegesen nagy tápegységet akarnak rád sózni, hogy még több zsét akasszanak le rólad. Ez a legtöbb helyen így megy. Még egyszer mondom: egy darab Radeon HD 6950-es VGA esetén bőven elegendő egy 500 wattos tápegység!

A legegyszerűbb ha megnézel néhány tesztet a 6950-es VGA-ról és akkor látni fogod, hogy mekkora nagy butaság és pénzkidobás lenne megvenni azt a Corsair-t.

Link to comment
Share on other sites

Tudom, hogy az a céljuk, de én direkt mondtam nekik, hogy nem tőlük fogom venni, úgyhogy ez alapján mondják. :)

Amúgy az ipon fórum oldalán is ezt mondták, hogy inkább legyen a 600-as. Na majd olvasok még 1-2 tesztet, és döntök!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Sziasztok!

 

Új konfigot szeretnék venni, kíváncsi vagyok a véleményekre:

 

Alaplap:..........ASUS M5A97 PRO

proci:..............AMD FX-4100 3.60GHz AM3+ BOX

ram:...............CORSAIR 4096MB XMS3 DDR3 1600MHz

 

A videókártyával nemtom mi legyen az az igazság nem nagyon akarom lecserélni mert anno 60ezer volt. Sapphire Radeon HD 4890 Vapor X 1Gb.

Ja és a táp is maradna: Gigabyte superb 460w.

A mai játékok elszaladgálnak rajta? Vagy inkáb a régebbiek? De ez nem lényeg végül is úgyis régebbi játékokkal játtszok. 2-3évesekkel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...