Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

most olvasgatom a fórum ezen részét (hosszú idő után újra :o ) és most néztem Décadence az általad összeállított konfigot, meg hogy mi is lenne. hát lehet phenom x2550-el jobban járnál. bár ez csak egy tipp. ez is tényleg igazán húzható, nem szenved olyan tuningpotenciál-hiányban mint az előző amd procik. néztem tesztet, 3,8ghz-ig elmentek ezzel is. memória igaz ddr3-as kell, ha már am3-as amd deszkát vennél. persze ez csak egy lehetséges alternatíva, de azért énis összerakok már így egyet hirtelen :D

 

ASROCK M3A770DE -

http://www.ipon.hu/webshop/product/asrock_m3a770de/117556

APACER 1024Mb DDR3 1333Mhz x2

http://www.ipon.hu/webshop/product/apacer_1024mb_ddr3_1333mhz/25954

AMD Phenom II 550 3.10Ghz

http://www.ipon.hu/webshop/product/amd_phenom_ii_550_3.10ghz_am3_box/115578

 

ha már videókártya akkor pedig legkifizetődőbb az gainward Nvidia 9800GT 22ezer forintos árával. vagy Gigabyte ATi 4670 a "legalja", ami 17ezer pénz. teljesítménykülönbség igaz 5 ezer forint, de jóval nagyobb futás közben, ergó a 9800GT most nagyon megéri.

 

nekem is valami hasonló összeállítás lesz a gépezet, csak 4850/70 kerül a vga helyére.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hát nem tudom little rocker 93, szerintem nem menne azért ugyanolyan stabilan, s igen erőteljesen belém van ivódva az amd ellenesség :)

 

 

Köszi a vid. kártya tippet :) Azt még majd megfontolom.

 

Dadus, Igaz, hogy az elég szépen tuningolható, de abban meg sajnos - ha jól tudom nincsen VT...

 

Ez a téma volt perdöntő, hogy jó lesz ez nekem :)

 

http://prohardver.hu/tema/intel_pentium_e6000_szeria/hsz_1-50.html

 

Szép eredményeket futott azért ez is, s a VT miatt szerintem jobban megéri.

Link to comment
Share on other sites

Szép napot! :)

 

little rocker 93, Dadus azért hívta fel rá külön a figyelmet, mert talán a legbrutálisabban tuningolható alapórajel ellenére is. Teljesítmény/ár/tuningolhatóság szempontjából az egyik legcélszerűbb megoldás tuning őrülteknek (én mondjuk annyira nem vagyok az őrültje, csak a biztonság biztos határmezsgyéjét ostromlom majd pár száz Hz-vel).

Visszakanyarodva még egy fél mondat erejéig az amd vs Intel-re: azt meg még nem is említettem okként, hogy az amd áramzabálása elég komoly elrettentés, a fent sorolt indokokon túl is. Nálam rengeteget megy a gép, mindig munkálkodik valamin, s ez egy nagyon fontos érv az intel mellett.

 

Dadus, valószínűleg igen, fogom. Hát, szerintem bőven elég lesz, de a gyakorlatban majd elválik :) Változtatásra már nincs lehetőségem, a nagykerből már elhozva, s ma meg is fogom kapni :)

Link to comment
Share on other sites

Üdv! Mindenkinek !

 

Érdeklődöm, hogy 80 000 ft értékben most milyen gépet lehet összeállítani jelenleg?

 

milyen alaplap gigabyte ???

milyen proci ??

mennyi memória ??

ezt már sokan dicsérték sapphire hd 4850 1Gb Gddr3 vapor-x PCIE

 

Ha tudtok segíteni várom a véleményeket.

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

GIGABYTE GA-G31M-ES2L 1 db 10.950 Ft

INTEL Dual Core E5200 2.50GHz 775 BOX 1 db 14.738 Ft

KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 800Mhz 1 db 7.612 Ft

SAPPHIRE HD4730 512MB GDDR5 HDMI LITE PCIE 1 db 21.625 Ft

WD 320GB 7200rpm 16MB SATA2 1 db 10.250 Ft

NEC AD-7241S fekete 1 db 5.563 Ft

ANTLER SKII-386 Fekete-Ezüst 1 db 5.212 Ft

FSP ATX-350PNF 1 db 6.738 Ft

82.688 Ft

ipon.hu

 

Sajnos 80ezerből nem jön ki 4850-es vga-val.

Én inkább gyűjtenék még 100ezer forintig, abból már nagyon jó kis konfigot kilehet hozni, amit fejleszteni is lehet.

Persze ez is jó konfig, bármi elfut rajta, csak fejleszteni lesz nehéz.

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

MSI 770-C45 1 db 18.562 Ft

AMD Athlon II X2 240 2.80Ghz AM3 BOX 1 db 13.662 Ft

KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1600Mhz 1 db 12.413 Ft

SAPPHIRE HD4850 512MB GDDR3 HDMI BSP PCIE 1 db 26.118 Ft

WD 320GB 7200rpm 16MB SATA2 1 db 10.350 Ft

NEC AD-7241S fekete 1 db 5.563 Ft

ASUS TA-B12 1 db 7.300 Ft

FSP ATX-400PNF 1 db 7.513 Ft

101.481 Ft

Link to comment
Share on other sites

krizsanv:

Az alaplapot modosítanám erre, ha még nem késő, mert az msi 125w tdp-ig támogatja a procikat, és valamennyire (nagyonpicit) gyengébb is az alaplapja. Bocsi hogy csak most jutott ez eszembe.

ASROCK M3A770DE 17.237Ft

 

Ramból, majd később, ha már szükséges bővítheted egy ugyanilyen modullal 4 gb-ra.

Link to comment
Share on other sites

na végül sikerült megbeszélni szülőkkel hogy hamarosan gépújítás. jihá. részemről. részükről meg hát csak "pénzkidobás -.-' " :D de hát nem ez a lényeg. mostani 7 éves konfig már a halálát járja, netezésre, töltögetésre, zenélésre még éppenhogy alkalmas.

 

de most inkább jöjjön az újdonsült erőmű, 70ezerért én ezt dobáltam össze:

amd (szívem szerint ez éri meg legjobban)

AsRock M3A785GMH/128M mivel egy tuning vadállat hírében áll, és nagyon gyors ez a 785-ös chipset :)

Apacer 2048Mb 1333Mhz sajnos csak 2 giga ram, de mostani állás szerint bőven elég, főleg, mivel ddr3-as, és tuningot is bírja

Asus EAH4850/HTDI/512M brutális nagy hűtő van rajta, ahogy néztem, ATi-nál meg nem hátrány :D

AMD Phenom II 545 3.00Ghz az új phenom II amd nagyot alakított, az c2d féle 7xxx szériát kb. veri, bár az intel fogyasztása pár W-al jobb

 

73 356Ft - (nem ipon, ismerős boltja)

 

intel féle megoldás:

 

Gigabyte GA-P43-ES3G intel részről ezt a deszkát választanám, tuningbarát, de sajnos ddr3-at nem támogat

Kingmax 2048Mb 1066Mhz ddr2-es ram, kb. ugyanolyan árban, mint az apacer ddr3-asa

Asus EAH4850/HTDI/512M

Intel C2D e6500 2,93Ghz intel féle tuning állat, kedvező fogyasztással. teljesítményre egy kicsit marad el PhenomII-től, bár tuninggal orvosolható. persze amd-t is ugyanúgy lehet húzni, tehát a különbség ígyis-úgyis megmarad :D

 

72 765Ft (szintén nem ipon, de árban ott körül van mind a két konfig)

 

nos a két gépezet közötti árkülönbség elenyésző. én szívem szerint az AMD-t választanám, mivel fejlettebb architektúrára épül az egész rendszer, és az újdonsült phenomokból is lehet 4 magos cpu-t csinálni. vagyis unlockolható, mivel 2 mag le van tiltva.

videókártányál nem találtam jobb megoldást, 25 ezer forintos áron szerintem legjobb teljesítményt adja. illetve GTS 250 jöhet még szóba, de az pedig a 8800Gt/9800GTX sokadik átnevezése. nem igazán szimpatikus, bár a PhysX a mentségére szóljon, jó kis fícsör. teljesítményben 10-15, helyenként 20%-os különbség van a GTS250vs.4850 között (amd javára). (nem igazán nagy meglepetésre) de a mirror's edge-ben, illetve crysis (warhead)-ben az nvidia az ATi fölé kerekedik. ez a döntés még megválaszolatlan, de itt is inkább AMD felé hajlok :D

táppal nem lehet baj, 400w-os, FSP.

 

véleményt várom, előlre is köszi :D

 

szerk.: sorry a kilóméteres írásért :D

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Az amd-s konfig jó lesz.

De a processzornál nem garantált, hogy tudod aktiválni a két letiltott magját. Ettől függetlenül jó választás.

Ramból, ha tudsz kingmaxot vegyél, ha nem, jó az apacer is.

 

Alaplapból teljes atx méretűt vegyél. Ezeket ajánlom, mindhárom jó. Azért írtam többet mert nem tudom, hogy mi van készleten az ismerősödnek. Az első kettőben nincs integrált vga, ha nincs rá szükséged, akkor ezeket is választhatod.

 

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P

ASROCK M3A770DE

ASROCK M3A780GXH/128M

ASROCK M3A785GXH/128M

GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H

 

A tápod jó lesz.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Ezt a gépet szeretném lassan összeszedegetni.Egyszerre nem tudom megvenni így marad a darabonként.

 

Gigabyte MA770T-UD3P AMD770 SAM2 ATX alaplap

AMD Phenom-II 545 X2 AM3 Box 1év processzor vagy ???

Zalman CNPS7500-Cu LED

Kingmax 2GB/1600MHz DDR-3 PC3-12800 memória *2

Chieftec GPS-550AB-A 550W Box ATX tápegység

és persze egy SATA2-es vinyó meg egy ház :D

 

VGA-t tegnap vettem a mostani gépembe egy EAH4550-est.

Nem egy drága gép tudom,de erre telik.Mondjatok róla véleményt légyszi.

Esetleg jobban járnék egy DDR-2es lappal vagy most vegyem a lapot és majd 1-2 hónap múlva a RAM-ot addig lejjebb megy a DDR3 ára?

És talán betudnék akkor újítani egy jobb VGA-t is vagy egy jobb procit mert ebbe megy az x4es Phenom is ha jól olvasom.

 

Köszönöm előre is :)

Link to comment
Share on other sites

A DDR2-es memóriák ára folyamatosan növekszik. Lassan DDR3 szinten van és tendenciálisan hamarosan drágábbá válik, ahogy vált a DDR1 is a DDR2-höz képest. Szerintem eljött az idő, hogy új gép vásárlásakor a DDR3-ban gondolkodjunk.

Az alaplap jó választás, megbirkózik a nagyobb éhségű X4-es procikkal is.

Ha nem akarod húzni a procit, akkor felesleges a Zalman hűtő, inkább költsd jobb memóriára, nagyobb vinyóra, erősebb VGA-ra azt a pénzt.

Feleslegesen nagy és drága is a Chieftec táp is. Nagy favorit a GIGABYTE Superb 460W itt és más fórumok gépösszerakó topikjaiban, ami nem véletlen. Olcsó és minőségi, mindezt megfelelő teljesítménnyel.

 

Egyébként a helyedben az egyes alkatrészek árára szánt pénzt félreraknám és egyben venném meg az összes cumót, ha összegyűlt a rávaló.

 

Ha csökkenne a legkisebb i5 proci ára, mire összegyűlik a pénzed, akkor érdemes akár abban gondolkodni.

Link to comment
Share on other sites

Schumifun,igen én is ezért várnék még a DDR3-ra egy kicsit :)

A procit pedig szeretném húzni,sőt a 4. magot is életre kelteni,de olvastam már rosszat erről hogy nem mindig tökéletes a 4. mag és szétb@szhatja az egészet,ezét inkább akkor egy jobb 2 magos is elég lenne nem?A legújabb játékoknak se kell 4 mag nemde? :D

tápban akkor maradok a Superb-nél nem te vagy az első aki mondja hogy jó.

Az meg nem fog menni hogy összegyűjtögessem a pénzt ismervén magam,mert úgy is elmenne másra de így legalább ha veszek egy jó lapot akkor utána már olcsóbb lesz a memória és a proci is talán.

És ugye a lappal jó kezdeni abba veszünk cuccost nem a cuccos alá lapot...:)

Most meg akadt a szemem ezen : Gigabyte MA790XT-UD4P AMD 790FX ATX alaplap

Hát majd még alszok rá.

Köszi szépen!

 

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Az amd-s konfig jó lesz.

De a processzornál nem garantált, hogy tudod aktiválni a két letiltott magját. Ettől függetlenül jó választás.

Ramból, ha tudsz kingmaxot vegyél, ha nem, jó az apacer is.

 

Alaplapból teljes atx méretűt vegyél. Ezeket ajánlom, mindhárom jó. Azért írtam többet mert nem tudom, hogy mi van készleten az ismerősödnek. Az első kettőben nincs integrált vga, ha nincs rá szükséged, akkor ezeket is választhatod.

 

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P

ASROCK M3A770DE

ASROCK M3A780GXH/128M

ASROCK M3A785GXH/128M

GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H

 

A tápod jó lesz.

 

hát sajna csak apacer memória van :S de az sem rossz, szerintem. ezeket a méreteket sose értettem, hogy mit takarnak :D de rendben, ezt a tanácsot is megfogadom :)

deszkából ASROCK M3A770DE van, árban is ezzel jövök ki a legolcsóbban. nemtudom, 770es chipset mennyire bírja a tuningot? meg a 785-ösnek nagyon fekszik :D

vga-t még mindíg nem tudok választani. de 4850hez húz a szívem. illetve még azon gondolkozok hogy, esetleg nem ütközök majd proci limitbe egyes játékoknál? 1280x1024-be fogom tolni (szóval átlag), mennyire szokott jelentkezni ilyenkor proci limiet? bár mondjuk csak ki kell neki hajtani, új cucc, meg nem is gyenge. :D

Link to comment
Share on other sites

Az említett felbontáson bőven elég a 4850, és CPU limittel szerintem nem fogsz találkozni (de ha fogsz is, biztosan meglesz a minimum 30 FPS, szóval emiatt szerintem nem érdemes aggódni). Főleg, ha magas grafikán játszol, mégha nem is magas a felbontás, biztosan nem lesz processzorlimit.

AsRock lapot én mondjuk nem vennék, részben előítélet miatt... Amúgy okés a dolog.

Link to comment
Share on other sites

Ha tuningolni akarsz, akkor vegyél Phenom II x2 550 black edition-t, mivel ez szorzózár mentes, gyerekjáték tuningolni vele. A 770-es chipset is alkalmas tuningra, ha tudsz akkor MA770T-UD3P -t vegyél, a giga kicsit jobb a tuningban.

A 4850 a legjobb választás, a procihoz is passzol.

 

http://logout.hu/cikk/gigabyte_ma770t-ud3p_gyorsteszt/bevezeto.html

Link to comment
Share on other sites

Hello Mindenkinek!

 

Én ezt a config-t gondoltam megvételre:

 

Intel s775 Gigabyte GA-EP31-DS3L 13 750 Ft

GeIL DDR-2 2048Mb /1066 Ultra Series 10 875 Ft

Intel Dual Core E5200 2.5GHz 2Mb BOX 15 500 Ft

Ati Radeon PCI-e HD4850 512Mb Sapphire 25 250 Ft

CPU COOLER Arctic INTEL Freezer 7 Pro 4 625 Ft

Western Digital 320Gb SATA-II 16Mb WD3200AAKS 10 250 Ft

 

Ház 460W táppal Codegen 3319-CA 9 875 Ft

Ház 400W táppal Codegen 3319-CA 7 850 Ft

Ház 400W táppal Codegen 6221-CA 9 000 Ft

 

Ez a config működőképes lenne, ugye?

 

Mekkora táp szükséges bele?

 

Nem tudom, hogy hogy érdemes venni tápot, ház táppal együtt vagy külön táp, külön ház, mert amennyiért veszek tápot, annyiért kapok házat táppal együtt.

 

Ez a 3 ház közül melyik bizonyul a legjobbnak ehhez a config-hoz?

 

Ezen a config-on akadozás nélkül elfut pl. az NFS Undercover vagy Tomb Raider Anniversary és hasonló évjáratú játékok, ugye?

 

Előre is köszönöm a segítaéget.

 

buckalako

Link to comment
Share on other sites

jaja codegen-től félni kell, vagyis új gép során, mivel régi gépembe codegen van, igaz 400w-os, de baj még nem akadt vele. csak mákdaráló. :D este pl.: torrentezni nem lehet hagyni, mert halláskárosodást szenved az ember. igénytelen cucc, na.

többi cucc jóféle, bár lehet nem kéne a cpu hűtő, hanem egy e6500-as a +5k forintból. frissebb, tuninggal se kell "küszködni". az e5200 szinte már csak tuniggal hajtja ki a 4850-est. ja és az oylan játékok, hogy gta 4 is lazán elfutkároznak (ésszerű beállítássokal persze)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni...egy 5éves konfigot szeretnék lecserélni, de tanácstalan vagyok, ahogy érzitek nem igazán értek hozzá, mit mivel lehet "párosítani"! Sok pénzem sincs rá a plafon az alább megjegyzett összeg lenne. Találtam -egy helyi szegedi boltban- egy lehetséges alternatívát, tudom nem egy csúcs szuper masina, de amire használnám, képszerkesztés (photoshop), filmezés, egy pici játék (itt azért fontos lenne, hogy a mai játékok elmendegéljenek rajta), talán jó lehet !(?)... és szeretném, ha pár évig gép maradna (pl. RAM bővítés...).

 

Erről lenne szó :

GIGABYTE GA-M56S-S3 alaplap

ATHLON 64 X2 7750 AM2+ CPU

KINGMAX 2GB DDR2 800 memória

GIGABYTE HD4670-512MB GDDR3 videokártya

SAMSUNG 320GB SATA2 HDD

NEC 7203S 20x SATA DVD író

MTEC M23 ház 420W csendes tápegységgel

billentyűzet

Genius optikai egér

integrált 10/100/1000Mbit hálózatikártya

integrált 7.1 hangkártya

Ár : 86.490 Ft!

 

Válaszokat előre is hálásan köszönöm mindenkitől!

Üdvözlettel:

BCsabesz

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

ASROCK A770DE+ 1 db 14.080 Ft

AMD Athlon II X2 240 2.80Ghz AM3 BOX 1 db 13.713 Ft

KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 800Mhz 1 db 8.744 Ft

SAPPHIRE HD4670 512MB GDDR3 HDMI PCIE 1 db 17.263 Ft

WD 320GB 7200rpm 16MB SATA2 1 db 10.225 Ft

NEC AD-7241S fekete 1 db 5.563 Ft

GENIUS KB-C100 Magyar 1 db 3.163 Ft

ASUS TA-B12 1 db 7.300 Ft

FSP ATX-350PNF 1 db 5.875 Ft

85.925 Ft

ipon.hu

 

+2.500 Ft szállítás, mely rendelkezik egy garanciafutár nevű szolgáltatással.

Bővebben erről:

http://ipon.hu/site/faq#23

Vidéken sajnos drágábban jönnél ki, és kevesebb is a kínálat.

 

ui: Ha tudsz tobjál a keretedre még 5.000 Ft-ot, és így kijön egy am3-as alaplap és ddr3 memória. Ez csakis azért lenne jó, mert később a ddr2 nagyon drága lesz (most is az), a ddr3 pedig olcsóbb lesz.

Link to comment
Share on other sites

Hello,

 

Le szeretném cserélni a régi gépemet, és konfigot szeretnék kérni tőletek, hogy mit lehetne kihozni ennyi pénzből. Videókártya nem muszáj olyan erős a gépbe, mert nem sokat játszok rajta.

Körülbelül 100.000 Ft-m lenne rá (+-5000).

 

Várom a konfigokat, előre is köszi. :P

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Gigabyte GA-MA770T-UD3P 19,875 Ft

AMD Athlon-II X2 240 dobozos 13,650 Ft

Kingmax 2GB DDR3 1600Mhz 11,838 Ft

Sapphire 4850 512MB GDDR3 HDMI 25,613 Ft

Samsung 500GB 16MB SATA2 HD502HJ 12,288 Ft

Sony AD-7241S-0B OEM LightScribe Fekete 5,350 Ft

Gigabyte Superb 460W 8,788 Ft

Cooler Master RC-335-KKN1-GP Elite 335 fekete 9,200 Ft

106.602 Ft

pcx.hu

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok ! Jövőhéten szeretnék egy új gépet venni , amit általában filmek nézésére és játékokra használnék... Crysis tudna futni max grafikán egy 120 ezer Ft értékű konfigból ? Szal 120 körül lenne az új gép kb. Segítségetek is előre köszönöm ! Intel vagy AMD lenne jó ezt sohasem tudtam.... Melyiket érdemesebb venni ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...