Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

Szia Nesztek !

 

Én csak a 2. kérdésedre válaszolnék, a többit meghagynám másnak. Persze ha nem kapsz választ a többi kérdésedre, akkor szívesen megválaszolom azokat is.

 

Tehát CL = CAS Latency = Column Address Strobe vagy Column Address Select Latency, magyarul az oszlop cím kiválasztási látencia, azaz az az időtartam, ami ahhoz kell, hogy ez a funkció / oszlop cím kiválasztás / sikeresen végrehajtódjon.

 

Idézet /nem az enyém/ :

 

"A memóriaterületen az adatok sorokban és oszlopokban van elhelyezve. Az egyes chipek kapacitása határozza meg a sorok és oszlopok számát a modulon. Ha sok tömb található, akkor ?memory bank? (oldal) is képződik.

Az egyes chipek elérése kontroljel segítségével történek. A sor címzése a RAS (row address strobe), az oszlopé pedig a CAS (column address strobe). Van még ?write enable? (WE), ?chip select? (CS) és számos egyéb parancs is (DQ). Azt is fontos tudni, hogy egy adott pillanatban melyik sor az aktív a mátrixon belül.

A modern számítógépekben a parancsok sebességét általában a BIOS határozza meg, ez általában 1-2 ciklus. Ez azt mutatja meg, hogy a RAS mennyi idő alatt kerül végrehajtása a chip kiválasztása után.

A memóriavezérlő kiválasztja az aktív sort, ám mielőtt az ténylegesen aktívvá válna, s lehetne küldeni a CAS jelet, a vezérlő 2-3 ciklust vár - tRCD (RAS-to-CAS delay). Ezután jöhet az olvasási parancs, amit szintén késleltetés - a CAS latency - követ. A DDR RAM-oknál a CAS latency jellemzően 2, 2,5 vagy 3 ciklus. Miután az idő letelt, az adat a DQ lábakra kerül. Az adat lekérdezése után a vezérlő ismét deaktiválja a sort, amit a tRP idő (RAS precharge time) alatt történik meg.

Van még egy technikai korlát: a tRAS (active-to-precharge delay). Ez azt jelzi, hogy legkevesebb mennyi cikluson keresztül kell aktívnak lennie egy sornak, mielőtt deaktiválni lehetne. A tRAS átlagosan 5-8 ciklus.

Az időzítéseket általában fontosságuk sorrendjében szokták feltűntetni:

2-3-2-6

CAS-RAS to CAS-RAS precharge-active to precharge"

 

Ez a magyarázat még a DDR érában készült, a DDR2 moduloknál már nagyobb késleltetések vannak.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Feleslegesen drága alaplap az az Asus, a Chipi által ajánlott lap 30e magasságában van és kielégíti minden igényedet.

16e pénzért már 500 gigás HDD-t kapsz, így azt érdemes inkább beletenni.

A Samsung DVD-íróitól ments meg Uram minket... Egy Pioneer 216D hasonló áron sokkal jobb választás lenne.

 

 

 

Az alaplapos dolgot még átgondolom. Lesz rá idő, hogy aludjak rá párat, mert csak nyár magasságában tervezem megvenni a gépet. De nagy esélyt látok rá hogy az olcsóbbat választom. :)

 

A HDD sem annyira fontos, mert van most is majdnem 1 terányi helyem összesen, ezért nem akartam annyira nagyot venni bele.

 

A dvd író is csak azért kell bele, hogy a windowst valahogy feltegyem, de lehet hogy csak egy sima dvd olvasót teszek bele, az úgy még olcsóbban jön ki.

Írni amúgy sem szoktam, csak nagyritkán, arra pedig bőven elég az ami a laptopban van, szal az író sem lenne túl fontos dolog.

Bár még ezen is majd agyalok.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szia Nesztek !

 

Én csak a 2. kérdésedre válaszolnék, a többit meghagynám másnak. Persze ha nem kapsz választ a többi kérdésedre, akkor szívesen megválaszolom azokat is.

 

Tehát CL = CAS Latency = Column Address Strobe vagy Column Address Select Latency, magyarul az oszlop cím kiválasztási látencia, azaz az az időtartam, ami ahhoz kell, hogy ez a funkció / oszlop cím kiválasztás / sikeresen végrehajtódjon.

 

Idézet /nem az enyém/ :

 

"A memóriaterületen az adatok sorokban és oszlopokban van elhelyezve. Az egyes chipek kapacitása határozza meg a sorok és oszlopok számát a modulon. Ha sok tömb található, akkor ?memory bank? (oldal) is képződik.

Az egyes chipek elérése kontroljel segítségével történek. A sor címzése a RAS (row address strobe), az oszlopé pedig a CAS (column address strobe). Van még ?write enable? (WE), ?chip select? (CS) és számos egyéb parancs is (DQ). Azt is fontos tudni, hogy egy adott pillanatban melyik sor az aktív a mátrixon belül.

A modern számítógépekben a parancsok sebességét általában a BIOS határozza meg, ez általában 1-2 ciklus. Ez azt mutatja meg, hogy a RAS mennyi idő alatt kerül végrehajtása a chip kiválasztása után.

A memóriavezérlő kiválasztja az aktív sort, ám mielőtt az ténylegesen aktívvá válna, s lehetne küldeni a CAS jelet, a vezérlő 2-3 ciklust vár - tRCD (RAS-to-CAS delay). Ezután jöhet az olvasási parancs, amit szintén késleltetés - a CAS latency - követ. A DDR RAM-oknál a CAS latency jellemzően 2, 2,5 vagy 3 ciklus. Miután az idő letelt, az adat a DQ lábakra kerül. Az adat lekérdezése után a vezérlő ismét deaktiválja a sort, amit a tRP idő (RAS precharge time) alatt történik meg.

Van még egy technikai korlát: a tRAS (active-to-precharge delay). Ez azt jelzi, hogy legkevesebb mennyi cikluson keresztül kell aktívnak lennie egy sornak, mielőtt deaktiválni lehetne. A tRAS átlagosan 5-8 ciklus.

Az időzítéseket általában fontosságuk sorrendjében szokták feltűntetni:

2-3-2-6

CAS-RAS to CAS-RAS precharge-active to precharge"

 

Ez a magyarázat még a DDR érában készült, a DDR2 moduloknál már nagyobb késleltetések vannak.

 

Üdv.: Dadus

 

 

Szia Dadus!

 

Köszönöm a válaszod. :)

Hát, bevallom, ez így elsőre kicsit sok infó, de majd valahogy kiigazodom rajt. Van olyan rész ami tiszta, és van ami kevésbé, de azoknak majd utána nézek, hátha sikerül okosodnom.

 

üDV: Nesz

Link to comment
Share on other sites

Szia Nesztek!

 

Ha csak nyáron akarod megvenni a gépet, akkor felesleges már most összeállítani, ugyanis, addig még sok alkatrsz eltünhet a piacról, sok új, jobb jöhet!

Ha elöre tervezel akkor inkább négy magos procit válassz, mert a későbbiekben jól jöhet!

Link to comment
Share on other sites

Hello,

 

> Amd Athlon 64 X2 7750 Am2 Box Black Edition-hez...

Milyen proc hűtőt rendeljek iponról hogy fel tudjam huzni 3.2 ghz felé ? Ne legyen 6k felet

 

ram: CORSAIR Dominator 2048Mb DDR2 1066Mhz KIT

vga: SAPPHIRE HD4830 512MB DDR3 PCIE

alaplap: GIGABYTE GA-MA770-UD3 ű

táp: CHIEFTEC GPS-450AA

Link to comment
Share on other sites

Jah, Tudsz emelni kb 200-300 Mhz-t!

Az nemsokat ér!

Én az E7300-on 800Mhz-t húztam a TX2-segítségével!

Többet is bírna, csak pepecselni kellene, és nincs időm rá!

Emelt frekivel + feszűltséggel most annyi a proci hőmérséglete mint a gyári hűtővel tuningolás nélkül!

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Szerintem most egy HD4830-as is elég, nekem is ez van, bár csak stratégia és NFS megy, de ha jobban belegondolsz, és pénzed is van rá, akkor vedd meg a HD4850-est, ui. ebben az esetben még tudod majd a későbbiekben bővíteni a memóriát, de ha a HD4830-ast veszed, akkor a váltás során bukni fogsz pár ezer Ft-ot.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

üdv arrol lenne szo hogy venék számítógépet olcsón amiben legalább 1gb DDR2-es ram van

továbbá mondjuk egy G-force 9600-8600(nem toom mejik a jobb)

proci az meg kétmagos és legalább 4400+-os

winyo: minimum 120 gb , ház, táp min 300 w, cd-dvd-OLVASÓ ÍRÓ

Link to comment
Share on other sites

Mennyi pénzt szánnál rá?? Mire kellene a gép (iroda, játék, net gép, filmnézés)??

 

1Gb memóri irodai gépekbe is majdnem kevés! Minimum 2Gb ha játékra is kell!

A gf9600 nem egy jó videókari, főleg nem ér annyit amennyiért árulják! 30k ért már HD4830-at kepsz, ami nagyon jó kártya!

4400+-os proci elavult, szerintem már nem is kapható! Ebből gondolom hogy AMD konfigot akarsz!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

 

Ehhez mit gondoltok, menni fognak vele majd a játékok?

 

Alaplap: GIGABYTE GA-MA790X-UD4 - 30.416 FT

Processzor: AMD Athlon 64 X2 7750 AM2 BOX Black Edition - 19.080 FT

VGA: SAPPHIRE HD4830 512MB DDR3 PCIE - 28.740 FT

RAM: GEIL Value 4096Mb DDR2 800Mhz KIT - 12.719 FT

Táp: CHIEFTEC GPS-450AA - 13.560 FT

 

És esetleg ha az alaplap amit irtam UD4 NAGYJÁBOL EGY SZINTEN VAN GIGABYTE GA-MA770-UD3 evvel, akkor megéri-e hosszutávra az ud3 is ha majd phenom 2öt akarok, meghajtja e majd

Link to comment
Share on other sites

Hi rAp1d!

Amit összeraktál konfigot az nem rossz, de egy MSI KA790GX alaplappal jobb lenne és ez a későbbiekben BIOS frissítéssel támogatja a phenom II-őt, illetve ebben 790GX chipset van ami jobb tuningban, mint az általad említett lapokban és még olcsóbb is mint az UD4.

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, Segítséget szeretnék kérni.

Áprilisban a születésnapomra szeretném magamat meglepni egy szgéppel.

Amiből összekellene hozni 100eFt maximum 120eFt

Ami kellene:

Lehető leghalkabb hűtési rendszer...

2gb memória

minimum 160gb háttértároló

egy olyan videókártya amin azért a mai játékok elmennek :)

és dvd író/olvasó

 

Remélem segítetek nekem :)

Link to comment
Share on other sites

4870-nel 1024-be...! :o Ezt inkább nem is olvasom el... a 4870-nel akár Full HD felbontásba is játszhatsz, nehogy már 1024x768-ba használd... Azért kár megvenni, arra még talán a 4830 is sok... Na jó az azért nem, de ilyen felbontás mellé semmiképp nem érdemes 4870-et venni...

Link to comment
Share on other sites

Persze játéktól is függ, de valahogy így osztanám be:

HD4830: 1024*768 - 1280*1024

HD4850: 1280*1024 - 1600*1200

HD4870: 1600*1200 - ++

 

Megegyzem, hogy az én kis HD3850emmel is tudok minden játékot futtatni 1280*1024-ben.[Talán GTA IV kivétel de az nem mérvadó.] Crysis-ban auto-beállítást nyomtam, és 1280*1024-re tette, és el is viszi.

Mellesleg CoD4 multiplayer 1280*1024; 250 FPS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...