Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

Szia sukik !

 

Ennyi pénzből sokkal jobb konfigot is össze lehetne állítani /Intel/ , de ha nézzük a jelenlegi AMD-és megoldást, akkor a következő megjegyzéseket tenném:

 

Egy ilyen HW konfigurációval rendelkező, és ilyen pénz összegbe kerülő, gép mellé bűn Asrock alaplapot választani.

Teljesen felesleges pénzkidobás 8GB RAM.

Én nem vennék ekkora méretű wincsit.

Egér és ház, pénz pocséklás.

Felesleges 700W-os táp.

Feleennyi pénzből is kapsz igen jó CPU hűtőt.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szia sukik !

 

Fogadd meg Chipi tanácsát, igaz hogy csak 2 magos az E8400 /3GHz/ , de pl. a helyette alkalmazható Q9550 /2,83GHz/ majd kétszer annyiba kerül /kb. 78000Ft/ , és játékoknál semmivel sem jobb a másiknál. Az ugyanúgy 3GHz-en futó 4 magos Q9650 pedig szóba se jöhet, mivel rettentően drága /kb. 130000Ft/ .

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia sukik !

 

Jelenleg mivel a játék fontos, kb. egyformán teljesítenek, de mivel az E8400-as csak 2 magos, valószínűleg magasabb frekvenciára fel lehet tuningolni, viszont 1 év múlva már lehet, hogy lesz több játék is, ami ki tudja használni mind a négy magot. Azt vedd figyelembe, hogy a Q9650-es 3-szor annyiba kerül.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hát ha van kereted 130.000 ft-s procira, akkor igen, bár, akkor már inkább Core i7-es konfigra költeném a helyedben!

Ha játékra kell akkor az E8400 bőven elég! Ha majdan kevés lesz, akkor lehet rajta húzni, de felesleges a 4 magos proci, mert nincs kihasználva!

Azért mert a GTA 4-nek valaki azt írta, hogy ajánlott a 4 magos proci, azért nem kell 130k kidobni az ablakon!

Link to comment
Share on other sites

Szia sukik!

 

Alaplap:Gigabyte GA-EP-45 DS3

Proci:Core 2 Duo E8400/E8500 AMD-t nem ajánlanám...

Hűtő:Fölösleges olyan drága szerintem...

Videókártya: Sapphire,HIS,Gainward,ASUS HD 4870

Ház:Én is RaidMax-ot vettem, de izlés kérdése...

Memória:OCZ DDR2 800MHz 4GB Fatality vagy Corsair DDR2 4GB TWIN2X4096-6400C5 esetleg Geil DDR2 4096MB 1066MHz Ultra KIT2DB CL... de 1066mhz-re fölösleges többet fizetni...

Merevlemez szerintem WD..

Táp:Corsair 400W vagy 450W..de tápokban nem vagyok otthon csak olvastam, hogy a 400-as 450-es elbirja ezeket a gépeket..

 

Ha valamit szerintetek rosszul mondok javítsatok nyugodtan!

Link to comment
Share on other sites

lakiricsi, kiajvítanálak, egy-két helyen!

 

Felesleges a 8500, mert ugya az mint a 8400, csak emelték a frekvenciáját, amit bárki otthon is meg tud emelni annyire, és ezért felesleges többet fizetni.

A hűtőre érdemes költeni, mert jó hűtővel akár 40-60%os tuning is végbevihető!

Memóriából CSX-et ajánlom, mert nagyon jó tuningra (1300Mhz-ig húzható 800ról)

Tápból a Gigabytot ajánlom 550W, mert az biztos elég (4870-nak 500W irnak vagy nagyobbat!) és elég olcsó!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok :)

Milyen konfigot lehet kihozni 100ezerből?

Ami nem kell: Ház,táp,optikai meghajtó,egér+bill,monitor.

AMD és Intel konfigra is kíváncsi vagyok, persze olyan gépet próbáljatok össze csapni ami már gamer gépnek felel meg :)

Link to comment
Share on other sites

Clark:

Alaplap GIGABYTE GA-EP43-DS3L 1 db 19.800 Ft

Processzor INTEL Core2 Duo E7300 2.66GHz 775 BOX 1 db 27.955 Ft

Memória GEIL Value 4096Mb DDR2 800Mhz KIT 1 db 9.348 Ft

Videókártya SAPPHIRE HD4830 512MB DDR3 PCIE 1 db 30.221 Ft

Merevlemez SAMSUNG 320GB 7200rpm 16MB SATA2 1 db 12.240 Ft

99.564 -Ft

amd-st majd vaki más mondjon, de én a helyedben intelest vennék.

Nekem is nagyjábol ugyan ezek vannak, csak a vga-m kicsit gyengébb, és full visz mindent igy is.

Ha valakinek nem tetszik ez, javitson nyugodtan.

Link to comment
Share on other sites

Hello Mindenki!

Új konfiguráció vásárlása előtt állok ami kellene alaplap,processzor,videókártya.

A ráfordítandó összeg 35.000 Ft, esetleg túl léphető kicsivel:)

 

A többi kiegészítő megvan (nagyvonalakban ezek):

-2 Gb 800 Mhz-s kingston memória

-SPIRE 380W ATX/EATX 12cm táp

és még a többi átlagos kiegészítő...

Személyszerint AMD procira és valamilyen ati videókártyára gondoltam...

Főként játékra és néha 3d s tervezés, nem tervezem hogy tuningolom...

Előre is kösz

Link to comment
Share on other sites

35e forint? :D Most viccelsz ugye? Miből gondolod, hogyha szegény Zsolt16-nak nem tudunk egy irodai szintű gépet összerakni 50e forintból, majd 35e-ből egy játékra alkalmasat sikerül? Ehhez még toldj hozzá egy százast, akkor menni fog.... Csak a videókártya (HD 4830) el is vinné az összes pénzed, úgyhogy ehhez még gyűjtsél, de jó sokat. Sajnos ennyi közel sem elég.

Link to comment
Share on other sites

Panki51 ez fájt de már nem izgat a gép vettem helyette X360-at :D

 

Fightboy:35ezerböl télleg nem lehet ezeket megszerezni már ne haragudj :).Gyüjtsél hozzá még egy kicsit és akkor talán :).

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem, vásárlás ügyében:

 

(mostani gépem)

Asus P5B SE alaplap

Codagen 400w

Intel Dual Core E 5200 2,5Ghz processzor, tuningolva 10%al, 2,75Ghz-re (egyenlőre, még plusz hűtés nélkül)

2db 2GB DDR2/800 ram kingmax (3328mb, 32biten)

500Gb Samsung Winch. Sata Hdd +2dvd iró

Nvidia 8800GTS 640Mb DDR3 vid.kártya

513/792/1188Mhzről tuningolva 625/944/1565Mhzre, (+20%)

 

és most cserélem ki P5Q -ra, az alaplapot, lesz bele +2x8cm házventillátor, és

kb 550w táp, de olyan br 15e van rá és 3-4e kb beszámolják a másikat,=br 18e a tápra

milyet ajánlanátok? (az alsó sorban írt 2 Vga valamelyikéhez)

 

és érdemes lenne e 1066mhz-re kicserélni a ramokat, ha 800mhzesekt jó áron beszámítják nekem?

 

és utána melyiket vennétek meg előbb? procit (pl Q6600 2,4ghz 4magos), vagy VGA-t(9800Gtx+ 1gb/4850 1gb),

mert a mostanival (proci és VGA) pl 800x600 és alacsony beállításokon is eléggé beszaggat az NFS Undercover,

és GTA 4et még fel se merem tenni.

 

+hűtés után talán 3ghzig fel tudnám húzni a procit...esetleg

 

PCI-E 2.0 -ba jó még esetleg mind2 v.kari? a mostani, és amiket kinéztem?

 

előre is köszi a segítségeteket, mindig sokat tanulok nálatok: KANÁL

Link to comment
Share on other sites

Hát én nem tudom, hogy van e értelme lapot és procit valamint VGA-t cserélned mert szerintem nem lesz olyan látványos gyorsulásod mint amennyit most ráköltesz én a helyedben várnék egy kicsit amig normalizálódnak az árak és inkább beruháznék egy Core i7-es platformra.

 

"mert a mostanival (proci és VGA) pl 800x600 és alacsony beállításokon is eléggé beszaggat az NFS Undercover,

és GTA 4et még fel se merem tenni."

 

Ezt meg nem értem mert ezzel akonfiggal simán mennie kellene full grafikán az NFS-nek ott valami más probléma lehet.

 

A procira visszatérve már egy párszor ki lett tárgyalva itt is, hogy nem igazán éri meg a quad procikat megvenni mert játékokban úgy sem tudod kihasználni a 4 magot. A VGA -ból én mindenképpen az ATI 4850-et javasolnám mert ár- érték aránya sokkal jobb mint az NV-nek. De kinek melyik jön be jobban.

Link to comment
Share on other sites

Szia KANÁL !

 

Nálam gyengébb konfiggal is jól megy az NFS. Vélhetőleg valami beállítási, vagy szoftveres jellegű gondod lehet.

Szerintem szüntesd meg a lapozó file-t első lépésként. Egyébként ha mindenáron pénzt akarsz költeni a gépedre, akkor vegyél egy minőségi, nagyobb teljesítményű tápot /nem elképzelhetetlen, hogy a Codegen +12 Voltos ága gyengusz a konfigodhoz/ .

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Köszi előre is a tanácsokat!

 

Én a tápokhoz sajna nem értek, de br 15-18e lenne rá max. ennyiért tudnátok mondani, melyik márkás, illetve jobb?

 

Nagykerben dolgozom (sajna nem számtech) és amikor lemegy ez Euro, talán márciustól, akkor vennék erősebb majd Vga-t, mert nálunk is magas Euro miatt kb 8-10%-ot drágult minden, ha nem többet, igaz válság is van, de minden télen magas az Euro (270Ft), nyáron meg alacsony(240Ft banki dev árfolyam, amivel a cégek számolnak akár). Ettől is drágább minden.

 

De mire tavasz lenne, arra egy jobb lap, +hűtés +jó táp már meglesz. csak tápba milyet, ami elbírná majd az uj procit és Vga-t

 

És a régi géphez(fenti) 64bit Vista vagy 32bit Xp jobb? nekem eddig Xp32bit van fenn, mert mindenki azt mondta, hogy a

Vistával sok a gond, nem enged programokat telepíteni pl. meg ilyenek? akinek volt mind2 fent, tudna véleményt irni? Nekem azért lenne jobb, talán, mert a memóriát jobban kihasználná?

 

És eddig a lapozófálj be volt kapcsolva, akkor azt kapcsoljam ki, ugye? xp32bit-nél? úgy se tudja kihasználni...?

 

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

"És a régi géphez(fenti) 64bit Vista vagy 32bit Xp jobb? nekem eddig Xp32bit van fenn, mert mindenki azt mondta, hogy a

Vistával sok a gond, nem enged programokat telepíteni pl. meg ilyenek? akinek volt mind2 fent, tudna véleményt irni? Nekem azért lenne jobb, talán, mert a memóriát jobban kihasználná?"

 

64bites Vistám van 1 hónapja, előtt 2 évig 32 bites volt és semmi gond vele. Minden program fut ami XP-n.

4 GB memóriához érdemes 64 bites oprendszert használni.

 

Tápból pl ez nagyon jó: GIGABYTE Superb 550W PPFC 13 ezer Ft.

Link to comment
Share on other sites

szia KANÁL!

szerintem elég ha a vga-t és a tápot cseréled csak.

Táppol jó amit davidka004 irt, vga-bol pedig ezt ajánlom inkább a procidhoz: SAPPHIRE HD4830 512MB DDR3 PCIE

a 4850 már tul jo az e5200-hoz, és a 4830 nem sokkal rosszab nála, a procidhoz tökéletes. De ha ráakarsz költeni ami kb 8-10ezer forint, azt is veheted. mindkettö jó.

a gta4 viszont biztos hogy mennie kéne e5200-on. Youtube-on, és az sg-n is irták.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...