Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

Creoque, köszi szépen a válaszod, az e8400 3 GHz, és fel lehet tuningolni 3,5re, az e8500 3,16 GHz, de gondolom azt is lehet tuningolni. Vagy nem? Egyébként ezek milyen tuningok, a BIOS-ban kell átállítgatni dolgokat, vagy ez vmilyen más tuning?

 

a 4 magos procinál a Q6600-ra gondoltál? nagyjából az van egy árban az e8500-al. És ez mennyivel lenne jobb? az FSB-je 1066 MHz, akkor a memóriának is olyannak kell lennie, ugye? És ezekhez a procikhoz már csak a DDR3as memóriák jók, nem?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Igazából az amerikában csökkentik karácsonyra, hogy nálunk mikorra jelenik meg az árcsökkenés, nemtudni!

Itt a cikk:

http://ipon.hu/hir/vga_arcsokkentes_amd_es_nvidia_modra/4761

 

Zambog: Azért ajánlják a E8400-ast, mert az ugyan az, mint a E8600 (aminek csak az órajele magasabb).

Ha azt a pénzt amennyivel drágább, azt a pénzt fektesd bele egy jó hűtőbe, és akkor mát ilyen 4Ghz (vagy afölé) körülre lehet húzni a prockót!

A tuning, az bios-ban zajlik: FSB növeléssel, ha instabil, akkor + feszültség (mi melegedéshez vezet, ezért kell jóbb hűtő mint a gyári)! De ezt majd akkor mikor tuning előtt vagy már!

A négymagos felesleges, főleg ha játékra kell!

Négymagos procit még csak a kemény 3D modellezés használna ki!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!Pc ujjitás előtt állok.Lenne rá 250k-m.Szeretném segítségeteket kérni egy árban megfelelő konfigra.Végülis olyanra gondoltam amin a Crysis,STALKER-Clear Sky stb. szóval ilyen bika játékok dx10-ben jól futnának.Előre is köszi a segítségeteket!!!

 

 

Sziasztok!(megint)Légyszi rakjatok már össze nekem egy 250k-s PC konfigot.Én annyira nem értek hozzá.Elöre is kösszi!

Link to comment
Share on other sites

Na szóval leakarom cserélni az alaplapom de a proci maradna.

Jelenleg ilyen procim van: P4 3,4 ghz

 

Viszont olyan lapot szeretnék venni ami támogatja az újabb procikat is hogy később ki tudjam cserélni azt is.

Asus vagy Gigabyte amiben gondolkoztam kb 20.000 - 25.000 pénzig.

Ha tudtok ajánlani azt szívesen megköszönném.

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Üdv!

 

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

Egy olyan alaplap kellene, ami elbírja a duo procit,és van benne integrált vidi kártya (nvidia 8-as széria már jó).

Lehetőleg a leges leges legolcsóbb legyen, azok közül, ami a piacon van.

 

 

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

hy all! Mennyi különbség v az Intel e2200-asa/2,4esre gondolok/és az AMD 6000+-a között.Úgyértem h érdemese annyit spórolnom rajta v nem.A 6000+nak 2mb cache-e van az e2200-nak meg asszem épp feleannyi és ottv az a 600Mhz kül is,de ez játékokban mennyire nyilvánul meg? Mert ha nemmuszály nemveszem meg az AMD-t.

Köszi! :)

 

Most néztem h egy árban vnak :lol: Akk javítva e5200ra/ egy ezressel drágább/ de azért kiváncsi lennék a legkisebb e2200-zal kapcsolatbani véleményekre is,attól függ sajnos h mit veszek h menyiért tudom eladni a mostani gépemet. :(

Módosította Nhorbee
Link to comment
Share on other sites

hát ha rám hallgatsz, akkor hidd eel, hogy nem éri meg 200+ felett gépet venni. sőt. mindíg jön ki az újabb árcsökkenés, újabb termék, és sajna aza 250-ezres gép fél év múlva 150-et fog érni. csak.

jó, persze, nem én szabom meg, hogy mit vegyél de másra is el lehet azt költeni.

 

amúgy, ha kell, akkor itt egy(monior nélküli konfig)

leginkább játékra.

 http://img217.imageshack.us/my.php?image=gepab5.jpg

 

Nhorbee:

e2xxx széria legnagyobb tuning fenevad. :) bár minnél újabb szériát veszel, sajnos egyenesen arányosan úgy csökken a tuning-potenciáljuk is.

Link to comment
Share on other sites

Köszi az infót!

 

16 az teljesen jó árban van nekem, de nézegettem az alap+vid kártya kombinációt, és egy kicsivel többől jönnék ki.

Így meg legalább nem kell külön költeni videókártyára :)

A GeForce 8-as széria meg tökéletesen jó nekem.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni a hozzá értő guruktól, hogy mi különbség van eme alaplapok között.

Mert árban igen eltérőek és megéri-e ennyivel többet kiadni érte vagy értelmetlen? :blink:

A segítségetek előre is köszi

 

Gigabyte GA EP45-DS3 27000ft

vagy

Gigabyte GA-EP45-DS4 40000ft

 

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Előszőr is: megjött a gép, minden királyság, köszi a segítséget mindenkinek! :)

 

Annyi problémám lenne -amivel nem akartam külön segítség topikot nyitni-, hogy a betűk kicsit mosódottnak tűnnek 1280-as felbontásban. Nem tudom, hogy miért... 1024-ben pl. valamivel jobb, de úgy sem tökéletes.

Ezt hol tudom állítani? Vista alatt.

 

Minden driver fent van, az nem lehet probléma.

 

 

Ill. még egy kérdés: a VGA dobozára az van írva, hogy 500 wattos táp kell neki. Nem lesz abból probléma, hogy 460 wattos Superb van csak a gépben? Vagy azt már észrevettem volna ha gáz lenne?

 

Köszi :)

Link to comment
Share on other sites

Helló

 

"dobatm"össze 1 olcsó konfigot...

 

szerintetek?milyne?megéti?mi a gyenge benne?stb...

 

1. Gigabyte GA-M61PME-S2 alaplap

 

2. AMD Athlon 64 X2 5000+ dobozos Socket AM2

 

3. 1GB 800MHz DDR2 RAM Kingston KVR800D2N6/1G

 

4. 500GB Hitachi 7200rpm SATAII 16MB cache winchester (HDP725050GLA360)

 

5. Sapphire Radeon HD3850 512MB DDR3 Lite PCIExpress

 

6. LG GSA-GH20NS15 SATA DVD író fekete

 

7. Linkworld LC316-U 400W fekete ezüst P5 ház / 2628 /

 

80 200 ft-ba kerül...szerintem nem sok érte...

 

nah vélemények?

 

Link to comment
Share on other sites

Akkor kezdem:

Az 5000+ elég gyengus a VGA-nak! Akkor inkább egy 5050e jelzésű, de azon is húzni kell!

Manapság az 1 gb nagyon kevés, főleg ha játékra kellene (lassan a 2gb is kevés)!

Tápot nem ismerem, de szerintem jobban jársz, ha most költesz néhány ezer forintot tápra. Nagyobb biztonságban van a géped egy márkás tápal!!!

Link to comment
Share on other sites

ASRock K10N78HSLI-GLAN vagy ASUS M3N78-AM vagy ASRock K10N78FULLHD-HSLI R3.0

Ezekben ilyen van: NVIDIA GeForce 8200 Chipset

kb~16e.

De lehet, hogy jobban járnál 1 olcsóbbal és vennél bele tetszés szerint vga-t.

 

 

Köszi az infót!

 

16 az teljesen jó árban van nekem, de nézegettem az alap+vid kártya kombinációt, és egy kicsivel többől jönnék ki.

Így meg legalább nem kell külön költeni videókártyára :)

A GeForce 8-as széria meg tökéletesen jó nekem.

Ebből az Asust vedd, a másik kettő nem túl jó.

Link to comment
Share on other sites

Eleve most az AMD gyengébb mint az Intel!

A procinak 2*512k az L2-je, mig egy Intel hasonlójának 2-3Mb.

Ahhoz hogy 100%ban ki legyen hajtva a kártya, ahhoz 3ghz körüli órajel kell. Mivel az AMD nem olyan könnyű húzni mint egy C2D, ezért ez is nehezíti a feladatot!

Link to comment
Share on other sites

Hy all!

 

Szeretnék venni 1 teljes konfigot ,de ezért inkább hozzáértőkhöz fordulok ,remélem tudtok segíteni :)

Szóval egy Gamer gépre gondoltam és olyan 160-180e körüli összeget szánnék rá.

 

Prociból Intelt szeretnék (Nem tudom quad legyen ,vagy inkább egy erősebb dual core?)

 

VGA-nak mindenképpen Nvidiát szeretnék. (Én 9800 gtx-re gondoltam,nemtudom az mennyire jó)

 

Memória 4 giga

 

Winchestert 1terrásnak,

 

Tápot 550esnek v 600asnak gondoltam bár ehhez sem értek sajna.

 

Alaplapokhoz egyáltalán nem értek ,azt rátok bíznám :)

 

DVD író az mindegy ,csak megbízható legyen,

 

A gépházatt is rátok bíznám, azért jó lenne egy elegant ház :D

 

Szerintem több alkatrész nem kell már hozzá ,a monitor,bill,egér már megvan ,hangfalat meg majd nézek valahol.

 

Előre is köszi ,remélem nem gond a kérésem :)

 

Üdv

Link to comment
Share on other sites

Lenne nekem is 1 kérdésem: az Asus P5QC és a Gigabyte GA-EP45T-DS3R közül melyik a jobb alaplap? nagyjából 1 árban vannak. a márkátlan 350W-os táp egy újabb konfighoz (a fentie alaplap közül vmleyik, Intel Core 2 Duo E8500 proci, Gigabyte GeForce 9800GT 1GB videokari, OCZ 2GB 1333MHz DDR3 Gold memória, 300 GB, SATA2-es Maxtor vinyó) már gondolom nem lenne elég? Vagy igen? Ha esetleg mégsem, már kinéztem egy OCZ StealthXStream 500W tápegység ~15e Ft körül. erről is kérnék véleményt. üdv

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...