Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

KANÁL: "Vid. kártyában, nagy különbség van a Geforce 9-es szériában, a 8-ashoz képest? Mert a mostanit 40e vettem,

ennyiért inkább 9-es szériát kellet volna? pl: 9800 512mb?"

 

Téged jól átvertek. Rádsóztak egy 2 éves kártyát. HD 4850 megeszi reggelire a 640MB-os GTS-t és hasonló árban van. De utólag már felesleges szomorkodni miatta. Vásárlás előtt kellett volna kérdezned.

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Új gépet szeretnék venni és kis segítséget kérnék a proci választásban!! Nem igazán tudom összehasonlítani az Intelt az AMD -vel. (Nem értek nagyon hozzá) Kb. ez a kettő van egy árba!! Melyik tud többet? Melyiket tudom jobban kihasználni!!??Játékra használom főként és egy ATI 4850 VGA lesz hozzá! Alaplapot pedig majd utánna választok ha eldőlt hogy melyiket érdemesebb venni. Az intel 2 magos míg az AMD 4. Ha jól tudom!!?? Mégis egy árba vannak..??

 

 

Intel Core 2 Duo E7300 2660Mhz LGA775 3Mb L2 Cache

 

AMD Phenom 9600 AM2+ BOX

Link to comment
Share on other sites

nah karácsonyra lesz egy vga,alaplap,proci memória csere.

 

most így gyorsan összedobáltam, hogy mi lenne a legjobb.

 

ASROCK P43Twins1600 - ha jól tudom ddr2 és ddr3-as ram is belemegy, ezért is tetszik [16 452 Ft]

2x CSX 2048MB DDR2 800Mhz - memória téren nem vagyok válogatós, ár a lényeg. [2x 5 435 Ft]

nah most jön a két gyengém: proci meg a VGA.

prociból két variációt tartok ésszerűnek. olcsóbb proci, de húzni kell az órajelen, vagy drágább proci és nem húzom, ergó nem megy le a gari.

INTEL Dual Core E5200 2.53GH [19 920Ft] (most nézem csak. ez meg dual core? :blink: vagy elírás vagy én vagyok a hülye :D )

INTEL Core2 Duo E7300 2.66GHz [29 577Ft]

 

vga: hát a mostani árakat figyelembe véve 9600Gt tűnik ésszerű megoldásnak. DE! karácsonyra lehet akármilyen akció, és ha az ATI 4850-esnek 30 ezer-re csuklik az ára akkor mindenképpen az érné meg jobban. időtállóbb.

 

GALAXY 9600GT 512MB DDR3 [26 640 Ft]

GAINWARD 9566-BLISS HD4850 512MB [39 626 Ft]

 

véleményeket várok. az árak ipon-ról vannak.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Egyik ismerősöm új gépet szeretne összehozni 100k-ból, karácsonyra. Minden kéne hozzá csak monitor nem. Azt mondja játékra kéne neki, habár nem tudom, hogy mennyire férne bele a keretbe. Mindegy, hogy amd vagy intel, vagy ati, vagy nvidia.

Előre is köszi a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

laja11 egy AMD konfig:

 

AMD Athlon 64 X2 5200+ AM2 BOX ~ 16.5k

GIGABYTE GA-MA78GM-S2H ~ 20k

CSX 2048MB DDR2 800Mhz CEC FAN KIT ~ 10k

GAINWARD 9412-BLISS HD3870 512MB PCIE ~ 25k

FSP ATX-400PNF ~ 7.5k

 

Ez összesen 79k körül van. Az árak ipon.hu-ról vannak

Link to comment
Share on other sites

hűha. érdemes depo.hu-n körülnézni. sok meglepetés érhet akárkit. nvidia 9800Gt - 31 000 Ft. lehet érdemesebb lenne különböző boltokban megvenni a cuccokat? :blink:

 

Hy all!

Új konfigot szeretnék majd venni!

Az a kérédsem, hogy érdemes vár nom vele 1-2 hónap?

Sztetek fog nak lejebb menni az árak mostanában?

köszi

hát most a recessziót figyelembe véve [tudod, gazdasági válság] nem lehet tudni, hogy minek hogy nő az ára, esetleg csökken. DE! egy-két hónap és itt a karácsony, mindenre ráaggatják a szép kis táblát "akció" jeligével. szóval most egy kicsit beláthatatlan a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

nah karácsonyra lesz egy vga,alaplap,proci memória csere.

 

most így gyorsan összedobáltam, hogy mi lenne a legjobb.

 

ASROCK P43Twins1600 - ha jól tudom ddr2 és ddr3-as ram is belemegy, ezért is tetszik [16 452 Ft]

2x CSX 2048MB DDR2 800Mhz - memória téren nem vagyok válogatós, ár a lényeg. [2x 5 435 Ft]

nah most jön a két gyengém: proci meg a VGA.

prociból két variációt tartok ésszerűnek. olcsóbb proci, de húzni kell az órajelen, vagy drágább proci és nem húzom, ergó nem megy le a gari.

INTEL Dual Core E5200 2.53GH [19 920Ft] (most nézem csak. ez meg dual core? :blink: vagy elírás vagy én vagyok a hülye :D )

INTEL Core2 Duo E7300 2.66GHz [29 577Ft]

 

vga: hát a mostani árakat figyelembe véve 9600Gt tűnik ésszerű megoldásnak. DE! karácsonyra lehet akármilyen akció, és ha az ATI 4850-esnek 30 ezer-re csuklik az ára akkor mindenképpen az érné meg jobban. időtállóbb.

 

GALAXY 9600GT 512MB DDR3 [26 640 Ft]

GAINWARD 9566-BLISS HD4850 512MB [39 626 Ft]

 

véleményeket várok. az árak ipon-ról vannak.

Asrockot semmiképp ne vegyél, az Asus hulladékaiból és rosszabb minőségű alkatrészeiből építi a lapjait.

Egyértelmű hogy C2D-t vegyél.

Egyértelmű hogy 4850-et vegyél.

 

Hy all!

Új konfigot szeretnék majd venni!

Az a kérédsem, hogy érdemes vár nom vele 1-2 hónap?

Sztetek fog nak lejebb menni az árak mostanában?

köszi

Érdemes várni vele.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Asus P4S800-as alaplapomhoz szeretnék venni processzort csak nemtudom milyet. Tudnátok ajánlani vmi jót? bőven elég vmi olyan amin a mostani játékok, közép vagy akár min grafon szépen futnak, árban ne legyen több 20ezernél...

 

Előre is köszi

 

Jah és a többi felszerelés a gépemben: 2 Gb RAM, és GeForce 7300 GS videókari

Egyébént most legelső célom h a Spiderman Web of Shadows, szépen fusson, akár min grafon...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Egy új gépet szeretnék venni, 100ból szeretnék kijönni, pici föle azért lehet.

Játékra kellene egy olyan amihez egy darabig nem kell hozzányúlni és elfut rajta az összes most kiadott virtuális agybutító játék ;) vagy legalábbis nagy részük.

(Légyszíves egy részletes konfigot írjatok le, táppal meg minden hasznos kacattal)

 

Ha tudtok ajánlani valamit azt nagyon megköszönném.

 

Üdv STeVe

Link to comment
Share on other sites

Steve: Alaplap GIGABYTE GA-EP35-DS3 1 db 21.756 Ft

Processzor INTEL Core2 Duo E7300 2.40GHz 775 BOX 1 db 27.331 Ft

Memória CSX 2048MB DDR2 800Mhz 1 db 6.420 Ft

Videókártya SAPPHIRE HD3870 512MB GDDR4 HTD Full PCIE 1 db 27.915 Ft

Merevlemez SAMSUNG 250GB 7200rpm 16MB SATA2 1 db 10.548 Ft

Optikai egység PIONEER DVR-115DBK Fekete 1 db 5.040 Ft

Ház SPIRE BergWind II SP-8198B 1 db 6.208 Ft

Táp FSP ATX-400PNF 1 db 7.319 Ft

 

 

 

115k.

Énis ilyet tervezek venni magamnak, kicsit több mint száz, de várj vele míg lemegy ez a válság és helyreállnak az árak, addigra meg csak összekuporgatsz a 100 mellé egy tizest.

 

 

D4NG3R

Link to comment
Share on other sites

Kössz D4NG3R az összeállítást, amennyit értek hozzá az alapján tetszik a dolog ;) !

 

 

Te egyébként netről rendeled a cuccokat vagy valamelyik számítástechnikai boltban adod le kész gépre az igényed :blink: ?

 

 

 

Azt viszont nem tudom, hogy várjak-e a vásárlással. 1 az hogy már kell, mert behalt a másik gép, sajnos elfüstölt :angry:

2 most lehet, hogy van lehetőségem olcsón hozzájutni ilyen elektronikus kacatokhoz

Link to comment
Share on other sites

D4NG3R a

www.ipon.hu

oldalról állította össze az árakat!

 

Steve, ha nem tudsz várni, vagy ha olcsobban hozzájutsz a cuccokhoz, akkor vedd meg!

Egyébként én 3 hónapja 90k körül rendeltem egy ismerősömnek ilyen gépet, és most 115k, tehát most olyan 25-30k-val drágább egy konfig, mint a válság előtt volt!

Link to comment
Share on other sites

Ahogy Chipi is mondta, igen, az ipon-ról vannak az árak.

 

Ha olcsóbban hozzájutsz akkor megveheted, de a többieknek ha nincs kapcsolatuk én azt ajánlom, hogy várjanak, de ez egyéni döntés. Hát... megérdeklődök a helyi boltokban, hogy milyen a kínálat aztán ha megvan minden amit szeretnék onnan veszem, ha pedig nincs rendelem.

Link to comment
Share on other sites

Nem érdemes a nyári árakra várni. Az utóbbi héten megtalálta a saját értékét a forint a kialakult helyzetben. A dollár nem nagyon fog csökkenni, főleg, hogy megtörténtek a választások az USA-ban. Az euró sem fog benézni mostanában 250 Ft alá.

 

mddevil: Az Intel X kezdetű chipkészletei a felsőkategóriát képviselik, így csak annyit tudok neked mondani, hogy piszok drágák lesznek. Bevezető áruk 50 000 Ft-nál fognak kezdődni szerintem. Ehhez hozzávesszük még a 3 csatornás DDR3 kit és még a legolcsóbb Core i7 proci árát is, akkor csak ez a 3 komponens bőven 100 000 Ft felett van.

Link to comment
Share on other sites

Hát szerintem még érdemes egy kicsit vátni, mert igaz, hogy most erősebb a forint, de a boltokban még a régi áras cuccok vannak készleten, és a boltok nem fogják olcsobban adni a raktáron lévő készletüket!

Pl: az ipon.hu-n az E8400-as most 40k körül van, normál ára 30-32k körül volt!

 

Szóval egy kis türelemmel több 10 ezer forintot spórolhattok egy-egy konfiguráció vásárlásakor (amit esetleg erősebb alakatrészekbe is befektethettek)!

Link to comment
Share on other sites

x58 hoz muszály 3 csatornás ddr3 kit? am 200e ftm van új gépre( vinyóm, házam, monitorom, egem, billem) igazából tehát csak alaplap proci ram és táp kéne

erre gondoltam:

Processzor:Intel Core i7 920

alaplap: valami olcsóbb x58

Vidkártya: radeon hd4870 (szerintem majdem mindeggy milyen márka én a gainward felé hajlok)

Ram: 2-4gb ddr3 (a 3 csatornás sztem má nem fér bele)

táp: hát ehez nem értek de 1 zalman 500w osra gondoltam

Ha valami nem jó szóljatok.

 

Még mielőtt valaki mondaná h ez kicsit erős lessz játékr, csak mondom h 3ds maxra kéne, de persz játszani is akarok rajta.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek!

 

Azt szeretném megtudni, hogy milyen márkájú tápegységeket ajánlotok?

 

Az FSP az mennyire jó tápokat készít?

 

Jó pár tápegység van a piacon, szerintetek melyek a legjobbak?

 

 

KÖSZI a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Asrockot semmiképp ne vegyél, az Asus hulladékaiból és rosszabb minőségű alkatrészeiből építi a lapjait.

Egyértelmű hogy C2D-t vegyél.

Egyértelmű hogy 4850-et vegyél.

 

 

Érdemes várni vele.

kösz a tippet.

változások am a konfigban:

alaplapból kéne egy 20e pénz alatt (max 20-21k)

vga:

nah úgy néz ki hogy 9800Gt lesz belőle. 30k pénzért lehet kapni, nem is márkátlan fost. 9600Gt és 4850 közötti teljesítmény és ár. még midníg tart az az ötlet, ha a 4850 30k lesz akkor az lesz :D

 

proci:

mi érdemes egy 9800Gt-hez? c2d 4500-600(vagy mennyi) megbírkózik vele? 25k-nél nem szeretnék többet prociba áldozni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...