Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Titán, semmi problémája nem lesz attól a hardvernek, hogy ilyen érdekes elrendezésű a ház belülről. Nem egy olyan van még, aminek alul van a tápja, sőt, olyat is láttam, amibe két tápot is szerelhetsz, alulra meg felülre egyet-egyet. Szerintem azonban egy Cooler Master RC-690-nel járnál igazán jól, az egy nagyon korrekt ház, és belülről is követi a szabványos felépítést, árában mondjuk lehet (sőt biztos) hogy a 11e forint felett van.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok.

 

ismét kellene egy kis segítség.

Én ezt a konfigot dobtam össze a rendelkezésre álló összegből:

 

GIGABYTE GA-EP35-DS3 (olyan lap kell amin 2 IDE csatlakozó van)

CSX 2048MB DDR2 800Mhz CEC FAN KIT

FSP ATX-400PNF (Ez elég hozzá?? mert nincs pénz a BSII-re!!)

SAPPHIRE HD3870 512MB HTD Lite

INTEL Core2 Duo E7200 2.53GHz 775 BOX vagy

INTEL Core2 Duo E4700 2.60GHz 775 BOX (Ezeket a procikat meddig lehet húzni gyári hűtővel??)

 

Ez 80k. ha tudtok jobbat ennyiért, akkor légyszi javítsátok ki!

A lényeg nem a játék, de azért fussanak azok is rajta!

Módosította Chipi
Link to comment
Share on other sites

Köszönöm szépen a segítséget és a tiszteletet Panki51! Meggondolom h milyet vegyek!

De viszont felmerült bennem egy újabb kérdés:

Sokat számít a gépben a Crossfire? És eggyáltalán mit segít az a VGAban? Ehez a VGAhoz kell: Sapphire Radeon HD4870 512MB PCIe?

Előrre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Én személy szerint nem rajongok a többkártyás megoldásokért, ui. egykártyás megoldásban is már túlon-túl nagy teljesítményt adnak a gyártók, amit azért a CPU-nak is követnie kellene. Egyébként meg két VGA crossfire-ba kötésével nem fogsz kétszeres teljesítményt kapni csak kb. 1,5-szerest talán. Egy HD4870-es önmagában is elég erős kártya. Én nem játszom, de nejem gépén egy 8600GT van, és ez is tökéletesen megfelel, mivel elsősorban Sims2-vel, SimCity Rush Hour-al játszik.

 

Szia Chipi !

 

Én már inkább 4GB memória Kit-et vennék, ill. az E7200-ast, amit, ha nem fogtál ki egy igen gyér példányt, akkor gyári hűtővel fesz emelés nélkül fel tudsz tornázni 3-3,2 GHz-re. A táp vélhetőleg elég lesz, de 400W felett nem csak a BSII létezik, van azonkívűl is használható táp.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm szépen a segítséget és a tiszteletet Panki51! Meggondolom h milyet vegyek!

De viszont felmerült bennem egy újabb kérdés:

Sokat számít a gépben a Crossfire? És eggyáltalán mit segít az a VGAban? Ehez a VGAhoz kell: Sapphire Radeon HD4870 512MB PCIe?

Előrre is köszönöm a válaszokat!

Nincs mit, ez csak természtes! Talán jobb is hogy törölve lett :) Amúgy azért ajánlom a CM RC-690-et, mert a családban van már egy ilyen gépzház, és ha nem sajnálsz még néhány ezrest, hogy vegyél bele egypár hűtőt, akkor nagyon jó hűvös lesz a gépedben, ami sosem hátrány. Ezt elfelejtettem írni az előző hszbe....

 

Amúgy csak csatlakozni tudok Dadushoz, jómagam is szerettem vna a 8800GT-m mellé egy másodikat venni, de rájöttem hogy felesleges. Egyrészt az még több áramot fogyaszt, másrészt a procim nem jár akkora órajelen hogy mindkettőt egészségesen kihajtsa :P Harmadrészt meg még minden elfut nagyon szép felbontáson, és amúgyis csak egy 17"-es CRT monitorom van.

Link to comment
Share on other sites

Szia Chipi !

 

Én már inkább 4GB memória Kit-et vennék, ill. az E7200-ast, amit, ha nem fogtál ki egy igen gyér példányt, akkor gyári hűtővel fesz emelés nélkül fel tudsz tornázni 3-3,2 GHz-re. A táp vélhetőleg elég lesz, de 400W felett nem csak a BSII létezik, van azonkívűl is használható táp.

 

Üdv.: Dadus

 

 

Hát egyenlőre csak ennyi pénz áll rendelkezésemre. És ezért lesz csak 2GB, és az ár miatt választottam csak a síma FSP 400W-ost! De ha ez kevés neki, akkor veszek 450-500W-t!

Igazából majd szeptember elején veszem meg, és hátha addig mennek lejjebb az árak!

Akkor valószínűleg az E7200-as lesz!

 

Azért várom még az infókat!

Link to comment
Share on other sites

Üdv Panki51!

 

Van bővebb információd a CM/RC 690-ről?(Úgy értem hűtés terén.) Csak mert Én is azt a házat néztem ki magamnak, okos ötlet az a sok venti. Az lenne a kérdésem, hogy úgy terveztem majd a ház oldalát kialakítom plexisre, és két 80mm-es ventihelyet csinálok a plexire a VGA körül, ami egy HD 4870 X2 lesz. Minden ventit meg akarok bele venni, ezek LED-es ventik lennének porszűrőkkel együtt. Szóval a tervem egy komolyabb modding ház kialakítása belőle.(Kábelharisnyák, neonok, UV rácsok). Egyedül az a gond hogy olvastam az X2-nél 90 fok körüli üzemi hőmérsékletet is mértek, és azt nem tudom hogy a sok venti mennyire csinálna hűvöst a házban szal mennyire tartaná hűvősen a sok venti a VGA-t(+2 oldalsó a VGA körül). Vagy érdemesebb vízhűtésben gondolkodnom??? Ha ezekről lenne vmi tipped/tapasztalatod/infód azt nagyon megköszönném! :)

Jah és még annyi hogy a 690-en a csatik azok felül vannak vagy elöl? Mert képen kétféle verziót is láttam.

 

Thanxxx előre is!

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

A hűtés terén tudtok vmi okosat mondani? Egy elég meleg tetőtéri szobában lenne a gépem és a jelenlegi szeretett belassulni ha melege volt!

Am ezt a Intel Core 2 Duo E8400 2x 3.00GHz procit lehet feljebb húzni? Lenne értelme? És ez a gép mire lenne képes a játékok terén, gondolok itt a Crysisre?

Link to comment
Share on other sites

Üdv Panki51!

 

Van bővebb információd a CM/RC 690-ről?(Úgy értem hűtés terén.) Csak mert Én is azt a házat néztem ki magamnak, okos ötlet az a sok venti. Az lenne a kérdésem, hogy úgy terveztem majd a ház oldalát kialakítom plexisre, és két 80mm-es ventihelyet csinálok a plexire a VGA körül, ami egy HD 4870 X2 lesz. Minden ventit meg akarok bele venni, ezek LED-es ventik lennének porszűrőkkel együtt. Szóval a tervem egy komolyabb modding ház kialakítása belőle.(Kábelharisnyák, neonok, UV rácsok). Egyedül az a gond hogy olvastam az X2-nél 90 fok körüli üzemi hőmérsékletet is mértek, és azt nem tudom hogy a sok venti mennyire csinálna hűvöst a házban szal mennyire tartaná hűvősen a sok venti a VGA-t(+2 oldalsó a VGA körül). Vagy érdemesebb vízhűtésben gondolkodnom??? Ha ezekről lenne vmi tipped/tapasztalatod/infód azt nagyon megköszönném! :)

Jah és még annyi hogy a 690-en a csatik azok felül vannak vagy elöl? Mert képen kétféle verziót is láttam.

 

Thanxxx előre is!

 

Helló! Hát annyi infóm van róla, hogy gyárilag asszem van elöl egy 12 cm-es ledes venti, ez szívja be a levegőt, és a tetején elhelyezhető két venti, illetve a hátsó részen még egy szívja ki, tehát csinál egy faszás huzatot. Hogy ez a vGA-t mennyiben befolyásolja, azt sajnos nem tudom megmondani, de SZERINTEM nem sokban, hiszen az X2-nek zárt hűtője van, nem olyan mint pl az én 8800GT-men, ami úgymond "lyukacsos", és teljesen nyitott a nyák hátulja felöl, tehát az extra levegő ott még betudna menni. Amúgy a 90 fok két mag esetében szerintem még elfogadható.

Amúgy ami itthon van, annak az elején vannak a csatlakozói.

 

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

A hűtés terén tudtok vmi okosat mondani? Egy elég meleg tetőtéri szobában lenne a gépem és a jelenlegi szeretett belassulni ha melege volt!

Am ezt a Intel Core 2 Duo E8400 2x 3.00GHz procit lehet feljebb húzni? Lenne értelme? És ez a gép mire lenne képes a játékok terén, gondolok itt a Crysisre?

Neked is csak azt tudom mondani, hogy a hűtés szempontjából ezért lenne jó választás a CM RC-690. Jó huzatot csinál a gépházban, és a meleg levegő könnyen kiáramlik. Azzal számolj hogy még melegebb lesz a szobában, ha erős hardverekből építkezel, nálam is átlagban legalább mindig melegebb van két fokkal, ha megy a gép..... Amúgy persze hogy lehet húzni, hogy érteleme van-e, azt csak te láthatod, ha gyorsul tőle valami, akkor van, ha nem, vagy csak kismértékben, akkor szerintem felesleges melegíteni a prockót. Ezt neked kell eldöntened.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm az információt Panki51! :)

 

Hát majd meglátom hogy bírok vele, esetleg DuOrb hűtő, vagy vízhűtés ha nagyon forró lenne a helyzet.

 

Gregorzoli: Egy ilyen kártyához elég lesz neked a 3.00GHz-es alapórajel is, HD 3xxx-es szériához úgyis minimum 3GHz-es kétmagos processzor kell, ez pedig így is megvan. Ha 4GHz-ig szeretnéd húzni akkor külön hűtő is kellene rá valószínűleg, az meg csak plusz pénz. :) És játékokban jelenleg még többre mész a két maggal, mint a négy maggal.

Link to comment
Share on other sites

Arra lennék kiváncsi hogy megéri szerintettek ez a gép a 87900 ft-ot?

 

Alaplap P31 chipset Gigabyte P31-S3G alaplap,

Intel Core2Duo E4600 2.4GHz 800MHz 2MB dobozos processzor

RAM DDR2 2048 MB 800MHz Kingmax,

HDD SATA2 320GB Samsung 7200rpm 8MB cache,

DVD-író 20x +/- Dual Layer LG/NEC/Samsung,

VGA Ati Radeon HD3650 512MB DDR3 VGA,

Alaplapra integrált 8 csatornás 7.1-es hangkártya,

Alaplapra integrált 10/100/1000 Mbps-os Gigabit hálózati kártya

Hangfal Genius SP-S110 sztereó hangfal,

Egér Codegen MO-0008-CAC9 optikai egér PS/2,

Billentyűzet Codegen KB2007 magyar nyelvű PS/2,

Ház ATX Codegen M609-CA ház + 550W Stability Power

Link to comment
Share on other sites

Arra lennék kiváncsi hogy megéri szerintettek ez a gép a 87900 ft-ot?

 

Alaplap P31 chipset Gigabyte P31-S3G alaplap,

Intel Core2Duo E4600 2.4GHz 800MHz 2MB dobozos processzor

RAM DDR2 2048 MB 800MHz Kingmax,

HDD SATA2 320GB Samsung 7200rpm 8MB cache,

DVD-író 20x +/- Dual Layer LG/NEC/Samsung,

VGA Ati Radeon HD3650 512MB DDR3 VGA,

Alaplapra integrált 8 csatornás 7.1-es hangkártya,

Alaplapra integrált 10/100/1000 Mbps-os Gigabit hálózati kártya

Hangfal Genius SP-S110 sztereó hangfal,

Egér Codegen MO-0008-CAC9 optikai egér PS/2,

Billentyűzet Codegen KB2007 magyar nyelvű PS/2,

Ház ATX Codegen M609-CA ház + 550W Stability Power

 

Intel Core2Duo E4600 2.4GHz 800MHz 2MB dobozos processzor<--ha 3 GHz-re tuningolná akkor jó lenne

RAM DDR2 2048 MB 800MHz Kingmax<--inkább CSX-et vegyél az is van ezen az áron

VGA Ati Radeon HD3650 512MB DDR3 VGA<--HD 3850 512MB van már 20k körül és sokkal gyorsabb.

Egér Codegen MO-0008-CAC9 optikai egér PS/2<--Codegen egér? Inkább vegyél egy olcsó Logitech egeret. Van már az is 2-3k körül.

Billentyűzet Codegen KB2007 magyar nyelvű PS/2<--Logitech billentyűzet is van 2-3k körül

Ház ATX Codegen M609-CA ház + 550W Stability Power<--Codegen ház az csak egy papír doboz, nem való semmire. Inkább COOLERMASTER RC-331-KKN1-GP Elite 8500 Ft-ért. Instability Power bármikor szétégetheti a gépet. FSP 400W van 6k-ért.

 

Lehet, hogy ez így picit több lenne, de lenne egy megbízható és gyorsabb géped.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok vettem 1 gépet és kiv vagyok a véleményetekre!

 

 

Core 2 Duo 6750

3 giga DDR2 Kingmax ram :)

Ati 4850

MSi P6N SLI V6 alaplap

2*350 giga vinyó

 

És szerintetek max felbontásno ez nálam 144*900 minden on textúra extra Mennyi fps lehet a max multiba ami kijöhet?:)

 

Válaszokat előre is köszönöm:)

Link to comment
Share on other sites

Processzor: Vehettél volna ugyanennyiért E8400-at, ami már 45 nm-es és alapból magasabb az órajele.

Memória: 2 gond van vele. Első: Kingmax (van jobb is, pl a CSX) Második: 3 giga (nem mennek duálban) De persze vehetsz hozzá még egyet.

VGA: Tökéletes.

Alaplap: Rossz választás. MSI nem remekel mostanában. nVidia chipset van rajta, amit az Intel nem igazán szeret, tehát tunigra szinte 0. Másrészről ha úgyis ATi kártyát vettél, akkor az SLI-vel semmit nem tudsz kezdeni.

Vinyó: Jó.

 

A processzornak kellene egy 3,2GHz, hogy ne fogja vissza a VGA-t, de ebben a lapban 3GHz is jó eredmény...

Link to comment
Share on other sites

A Kingmax semmivel se rosszabb mint a CSX, sőt egy tuningversenyen le is győzte az összes ilyen tuningmemóriának kikiáltott ramokat, úgyhogy nyugodtan vehetsz Kingmaxot Agr :)

 

Szerk.: Most ovlasom, hogy már megvetted, hát Ati kártyát SLI-s lapba ültetni valóban igen nagy hiba volt, eleve intel proci mellé intel chipsetet kellett vna, és a 6750 tényleg nem volt nyerő választás.... Elég régi már.

Link to comment
Share on other sites

"A Kingmax semmivel se rosszabb mint a CSX"

 

Kingmax nem tuning memória.

 

"sőt egy tuningversenyen le is győzte az összes ilyen tuningmemóriának kikiáltott ramokat,"

 

CSX 800 MHz stabilan bírta az egyik tesztben az 1300 MHz-et. Erre egy Kingmax nem képes.

 

http://prohardver.hu/teszt/csx_ram_egyeb_erdekessegek/csx_ddr2-800_tuningmemoria_olcson.html

 

"Az 1300 MHz-es effektív tempóhoz 6-10-10-30-as késleltetést javasolt az alaplap, de nagyjából fél órás tesztünk a nagyon éles 5-6-6-18 értékekkel (2,2 V-tal) is hiba nélkül futott le. A tuning vége valahol DDR2-1300 fölött van, mert a következő FSB:DRAM osztóhoz tartozó DDR2-1350-nel már nem indult el a rendszer."

Link to comment
Share on other sites

És nem is írta, hogy szeretne tuningolni bármit is :) Fölösleges rátraktálni olyan dolgokat, amit ki se fog használni. De mivel már megvette, így ez lényegtelen.... (Amúgy nekem alapfeszültségen elszaladgált a Kingmaxom 960 Mhz-en 5-5-5-18 mellett, úgyhogy azért valamit tudhat...)

Link to comment
Share on other sites

Hy!

Lenne egy kérdésem:

Megéri-e a mostani gépemet fejleszteni vagy inkább várjam meg a Nehalem elérkezését?

 

A mostani gépem:

Core 2 Duo E8200@3.0GHZ

Gigabyte P35-DS4

2*1 GB Kingston ram 800mhz

BFG Tech 9600GT OC

400GB Samsung winyó.

Pénz sztem nem fog számítani csak az érdekelne hogy várjak-e.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...