Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

EVGA 8800GTS KO 512MB GDDR3 PCIE (79.417)

Intel Core 2 Quad Q6600 (48.173)

CSX 2048MB DDR2 1200Mhz DIABLO KIT (32.029)

FSP BlueStorm II. 500W (15.084)

WD 320GB 7200rpm 16MB SATA2 (17.148)

ASUS P5K-E WIFI (32.371)

Genius SW-HF 5.1 5000 (kb. 25.000)

Gépház tetszés szerint (kb. 17.000)

Monitor, tetszés szerint (kb. 40.000)

 

Forrás: ipon.hu

 

Ez egy elég jó konfig, hogyha nemkell se billentyű, se hangfal, se egér, azt átlehet hozni a másik gépből, akkor ez egy tökéletes izomerős konfig! :) A 3DMark06 egy teljesítménymérő alkalmazás, leteszteli a géped és ad egy pontszámot! :) És így összehasonlíthatod a többiek gépével a tiedet! :)

 

Ui.: Bocsi, hogyha egy kicsit elsiettem! :(

Link to comment
Share on other sites

aha akkor jo...de a tesom notebbokjan szaggat.......AMD Turion 64 x2 Mobile Technology TL-60 /2.0 GHz, 2 x 512 KB L2 cache/

Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600 GS TurboCache

2GB DDR2

en azt hittem hogy ezen nem fog szaggatni a CRYSIS...de megis..meg a legkissebben is egy cseppet.......

es azt akarom meg megkerdezni hogy meg i eri venni norebokot de erosset........erted hogy jatszasra

Link to comment
Share on other sites

Szerény személyemnek egy Asus Lamborghini VX2S-e van! :) De ez 700.000 FT volt. A Crysis viszont csak medium-highon játszható rajta! :( 700.000 FT-ból viszont már egy igen erős gépet lehetne kihozni! :) Amin megy a Crysis Very High 1600x1200-on szaggatásmentesen! :)

Link to comment
Share on other sites

hali!

 

ujra kérdezőskődni szeretnék:)

 

nah tehát kérdezném h melyik lenne jobb választás?

ASUS P5K PRO vagy ASUS P5KC ????

 

azt néztem h a ramnál a p5kc-nél csillagok vannak a nagyobb mhz-nél..gondolom tulhuzásnál..

 

de én nem akarom tulhuzni egyáltalán!!

 

szerintetek melyik a jobb döntés??

Link to comment
Share on other sites

Na ismét lenne egy kérdésem:

Nem rég vettem gépet és majd bővíteni fogom ehhez kapcsolódik kérdésem:

Vegyek-e még bele 2GB (1066MHZ lenne) ramot így kijönne a 4GB vagy vegyek v.mi durvább VGA-t?

Mitől lenne gyorsabb?

BFG 9600GT OC 512MB-s vga-m van Core 2 E8200 procival és Gigabyte-DS4-es Heat pipeos lappal.

A többit nem írom le fölösleges.

Link to comment
Share on other sites

Helló. Tudom, nem vmi jó szájízbe váltam el ettől a fórumtól, úgyhogy utólag is bocs, akinek a lelkébe gázoltam, gondolok itt most Dadusra pl, meg a Psion gyerekre. De érdekelne egy harmadik vélemény is a problémámban.

 

Szeretném kérni az illetékesek segítségét, mert nem tudok dönteni. A jelenlegi konfigomat szeretném kicsit újítani amely áll egy Asus M2NPV-VM alaplapból, és egy Athlon 64 X2 3800+ processzorból, 4600+ órajelen, tehát 2400 MHz-en. A következő néhány gondolat jutott eszembe, mint potenciális lehetőség:

 

1. elvileg ebben a hónapban jelennek meg a 65 nm-es K8-as processzorok, engem konkrétan a 6400+ érdekelne, meg ehhez egy ASUS M2N32 SLI Deluxe. Ez mennyire lenne jó választás, azonkívül hogy k***a drága, és valszeg úgyse lesz rá pénzem?

2. Mivel úgy tudom hogy az 5600+ BE is ebben a hónapban debütál, így ez lenne a másik lehetőség amit megvennék, mellé vmi olcsóbb alaplap, itt viszont elakadtam, mit tudnátok ajánlani (amennyiben lehetséges ATX méretű legyen)?

3. Maradnék egy korábbi tervemnél, ami egy 5000+ BE procit foglal magába, plusz a jelenlegi lapom, de ezt szeretném elkerülni, mert szeretném a mostani lapot lecserélni.

4. Ha majd kapható is lesz, akkor vennék egy Asus M3N-HT Deluxe lapot és mellé egy Phenom 3 vagy négy magos procit. Ez mennyire lenne jó ötlet, tudván hogy valszeg erre se lesz pénzem, de a remény örök :)

5. Egy Gigabyte P35-DS3L mellé egy E8200. Ez esetleg..?

 

De ha van értelmesebb ötlet, akkor azt is szívesen olvasnám. Köszönöm előre is a helpet!

 

Everest19-nek üzenem, hogy 700e forintból én inkább vmi szép nagy LCD tévét vettem volna, meg egy PS3-at...

Link to comment
Share on other sites

Szia Panki51 !

 

Én nem vagyok egy hosszútávú haragtartó. Az előbbi hozzászólásod pedig határozottan fórum konfort. Nekem az első procim Intel volt, utána következett két AMD, majd tavaly év végén váltottam Intel Core 2 Duo-ra, nem bántam meg. Csatlakoznék az előttem szólóhoz, válaszd az 5. verziót. Én úgy látom, hogy az AMD most nagyon kűzd, egyrészt még nem forrot ki a natív négymagos CPU-ja, valamint többfrontos háborút indított, ami megosztja az erőforrásait, továbbá pénzügyi gondok is nehezítik az életét.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Ehh, nem akartam má odaírni hogyha lehet akkor az Intelt ajánljátok utoljára, me én AMD fan vagyok... :D Azért jött ez az ötödik pont, mert egyik tanáromnak egy ilyen konfigot raktam össze, ugyanazzal a lappal plusz procival, és nem volt éppen utolsó a teljesítménye.... KB mennyi lenne ez árban, én úgy 65-70 körül saccoltam a maximumot. Meg igazából azért gonoltam AMD-re mert ha a 8800GT elöregedik, akkor én szerettem vna melléje még egyet venni majd pár év múlva, hogy SLI-be menjenenek. Bár ki tudja, addigra kint lesz a GF 11000-es széria, meg az AMD 7800-as is :P Na szal mennyibe fájna ez nekem, az ötödik pontom?

Link to comment
Share on other sites

Szia kita100 !

 

Szerintem inkább a memória vásárlást preferáld. A Crysis valószínűleg jobban menne, ha a processzoron húznál kb. 400MHz-et.

 

Itt egy teszt a döntésed elősegítéséhez:

 

http://www.tomshardware.com/2008/02/21/nvidia_geforce_9600_gt/page13.html

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Van itt Szegeden két bolt, oda járok, netről csak a végszükség esetén rendelek. De nagyjából úgy látom hasonlóak az árak akkor, me megnéztem az itteni boltok árlistáit is. Kössz Dadus. És bocs még1x a múltkoriért. Csak kicsit besokalltam, hogy akármit mondtam, le lettem érte idiótázva...

Link to comment
Share on other sites

Szia Panki51 !

 

Nincs mit.

Mint írtam bennem már rég nincs harag. Egyébként tökéletes ember nem létezik, így nekem is van hibám. Én úgymond félárván nőttem fel, több nevelő apát túlélve, mondanom se kell, hogy szinte mindent magamnak kellett megszereznem, lehet hogy, ezért gumicicám a pénz kérdés, és forr fel az agyvizem, amikor többszázezer Forintok repkednek úgy mint ha az zsebpénz lenne. Lehet, hogy ezen a téren kellene tréningeznem magam kicsit, próbálkozok vele. Ezentúl igyekszem visszafogni magam. Lehet, hogy ez a hozzászólás is törölve lesz, de nem baj most már leírtam.

 

Üdv.: Mindenkinek

Link to comment
Share on other sites

Hello.

Nah, én is nemsokára összedobnék egy új konfigot, csak nemtudom passzolna-e a VGA az alaplaphoz.

 

Ezt az alaplapot venném meg:

http://www.ipon.hu/?product_id=18930

 

És ezt a VGA-t hozzá

http://www.ipon.hu/?product_id=24441

 

Ugye a fő problémám az, hogy ez a VGA már PCI-E 2.0-ás, és az alaplap nemtom milyen, és hogy működne e vele?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...