Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

A gépen nem szertnék semmit sem húzni!!!

Hát az alaplapból szerintem az ASUS P5B Deluxe marad mert olvastam fórumokat meg teszteket (pl:prohardver) és ott ajánlották (meglepően jól tuningolható) igaz az újabb Intel Quad procikhoz neki is kell Bios frissítés de még úgysem az lesz bele :P, a memória(kingmax) az meg az ASUS oldalán azt írják hogy elmegy benne...

Lehet ,hogy inkább a proci felé hajlok mert olyan nagy játék fan nem vok...

Hát ha a Crysis nem megy highon max megpróbálom low-on és majd ott kiderül hogy kell-e nekem nagyobb teljesítményű VGA addigra max szerzek egy kis pénzt...

A 3 Intel Core 2 Duo Prociból akkor melyiket ajánlanátok, a sima Dual Core helyett, igaz a 3D-s programokhoz kell erős proci de még nem nagyon írtak olyan tervezőprogit ami kihasználná mind a két magot!

A tápból az FPS ár/teljesítmény aránya elég jó, és állítólag megbízhatóis, remélem ez igaz :unsure:

A memória az meg szerintem 1GB vag 2GB ez még eldől, a vga szerintem a 8600GT lesz...

Ha netán átlépem a küszöböt akkor majd azt mondom hogy rosszul adtam össze :lol:

Köszi az eddigi hozzászólásokat

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hello azt szeretném kérni hogy letudnátok irni hogy 15000 -ért milyen procit lehet veni?? AMD-böl

meg egy procit ami jó ár min ár nincs de az árát irjátok mellé de ne tul drága ami már jónak nevezhető!!

Köszi!! csak mai válaszok kellenek holnap már lényegtelen ha mégse irok!! Thanx!!

Link to comment
Share on other sites

Alaplap: Gigabyte P35-DS3L S775 (21 600)

Processzor: Intel Dual Core E2180 2.0Ghz s775 box (18 800)

Memória: 2db RAM DDR2 800MHz/1024MB Kingmax (2x 5 700)

Videokártya: Galaxy 8600GT 256MB DDR3 PCI-E (21 900)

Winchester: Samsung S-ATA2 160GB 8mb (11 000)

DVD-író: NEC AD-7200S 18x SATA fekete vagy fehér OEM (6 800)

Táp: FSP ATX-350PNF 350W 12cm FAN (6 500)

Monitor: LG L1753S-SF 5ms 17" TFT (46 200)

 

A többit igazából neki kell eldönteni, hogy melyik tetszik. Gondolok itt egérre, billentyűzetre stb.

Link to comment
Share on other sites

MSI X38 Platinum

 

Intel Core 2 Quad Q6600 2, 4Ghz LGA775

 

Iomega 1TB USB

 

Samsung 500GB 16MB 7200rpm SATA2

 

Geil 2× 2gb ram

 

BFG Geforce 8800 GTX 768Mb Ultra

 

 

Új gépet vennék és szerintetek mennyire jo ez a konfig? Megéri?

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Nem éri meg...

Alaplap P35-ös legyen (Gigabyte GA-P35-DS3), X38-al sok a gond. A videokártya pedig egy Inno vagy Galaxy 8800GTS 512MB. GTX-et már nem jó dolog venni.

 

Szerk.: Most néztem hogy ez nem is GTX, hanem Ultra XD. Ebben az esetben egy ilyet sokkal jobb lenne venni:

http://www.argep.hu/product_706649.html

Ultrát veri 30%-kal és sokkal olcsóbb.

Link to comment
Share on other sites

Jövő héten szeretném megvenni az új gépet, ahogy láttam nem nagyon változtatk azóta az árak. Egyenlőre hajlok az eddigi konfigra, de szeretném tudni, hogy nem lenne-e célszerűbb a Gigabyte GA-P35-DS3 helyett egy P35 Asus P5K alaplapot venni. Egyik jóbarátom azt mondta, hogy alaplapnál a márka számít és jó volna inkább Asus-t venni, vagy Abit-ot, vagy MSI-t. Ebben kérnék tőletek véleményt, melyet előre is köszönök!

Link to comment
Share on other sites

Hajlok rá hogy a Gigabyte elég jó. Most azt szeretném megtudni, hogy megéri-e P35 Gigabyte GA-EP35C-DS3 alaplapot venni a GIGABYTE - GA-P35-DS3 helyett. Ahogy utánaolvastam, az EP35-ben van ilyen Dynamic Energy Saver technológia, ami elég hasznosnak hangzik. Abban nem vagyok biztos, hogy konkrétan ebben a P35 Gigabyte GA-EP35C-DS3 is megvan ez a technológia. Ezt meg tudná valaki mondani? Mert a TP Comp-os árlistában ezt találtam meg. Van egy lista azokról az alaplapokról, amik ilyen takarékosak.

http://www.giga-byte.com/FileList/WebPage/mb_080104_des/data/tech_080104_des-models.htm

De innen konkrétan nem találtam az adott boltban az alaplapot. A bolti listában GA-EP35C-DS3 szerepel, a technológiát tartalmazó listában pedig GA-EP35C-DS3R szerepel. Annak az egy betűnek jelen esetben van jelentőssége? Megérne ez plusz 5 000 forintot?

Link to comment
Share on other sites

A Dynamic Energy Saver minden "EP"-s alaplapba. Ettől kevesebb lesz a fogyasztás az alaplapnak, de nem tudom hogy megéri-e. Tesztek kéne olvasni, más kérdés hogy sehol sem láttam...

A DS3R-en egy-két plusz dolog van, ami a sima DS3-on nincs rajta (pár SATA csatlakozó-val több stb.), szerintem nem éri meg.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

vennék egy gépet olyan 200k-ért (+-5k) gamer gépet de nem vagyok 100%-ban biztos hogy milyen legyen. nagyjából tudom milyen legyen csak a részleteket nem vágom. szóval proci amd legyen ebből nem engedek :) a ram mindegy winyó samsung, alaplap mindegy, vga gforce, táp mindegy, ház mindegy, dvd író pioneer és azthiszem ennyi. légyszives rakjatok össze nekem egy pöpec gépet.

 

köszi

Link to comment
Share on other sites

Azt hogy megéri-e, úgy értettem, hogy ezzel a takarékossági technológiával megéri-e megvenni. Ha nem kódolok videót dvd írás, filmnézés, zeneszerkesztés és 3 másolás közben, akkor elképzlehető, hogy megéri az 5 ropival többet? Mert szerintem akkor inkább vennék ilyet. Amúgy a kérdésem az előbb az volt, amit megválaszoltál, hogy az EP-s alaplap is ilyen energiatakarékos-e, mert ami a TP Comp árlistájában van egyetlen EP-s alaplap, az konkrétan nincs fent azon a listán, ami az energiatakarékos lapokat tartalmazza. Majdnem ugyanaz a lap volt fent, de egy R betűvel eltér, amit nem tudtam, hogy számít-e.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

vennék egy gépet olyan 200k-ért (+-5k) gamer gépet de nem vagyok 100%-ban biztos hogy milyen legyen. nagyjából tudom milyen legyen csak a részleteket nem vágom. szóval proci amd legyen ebből nem engedek :) a ram mindegy winyó samsung, alaplap mindegy, vga gforce, táp mindegy, ház mindegy, dvd író pioneer és azthiszem ennyi. légyszives rakjatok össze nekem egy pöpec gépet.

 

köszi

Jelenleg olyan AMD proci nincs, ami ilyen kategóriában ár/teljesítmény arányban verné az Intelt.

Alaplap: Gigabyte GA-P35-DS3 (23k)

Processzor: Intel Core 2 Duo E8200 2,66GHz Box (40k)

Memória: 2x1GB Geil Ultra 800MHz Kit (14k)

Videokártya: Inno3D GeForce 8800GTS 512MB (66k)

Winchester: Samsung 400GB 7200rpm 16MB SATA2 (20k)

DVD-író: NEC AD-7200S (7,5k) (hiába hogy nem ezt mondtad, de ez gyorsabban ír)

Táp: FSP BlueStorm II. 500W (16k)

Ház: Ami tetszik (15k)

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Ha már meg lettem szólítva:

 

Gigabyte GA-P31-DS3L

Intel Core 2 Duo E4500 Box

2x1024/800+ A-Data Vitesta Dual ch. Kit

Gainward 8600GT Golden Sample GLH

WD 160 GB SATA

Samsung DVD-RW

Floppy

Asus 460W táp

Point of View Turbin ház

Logitech egér /alap, optikai/

gagyi klaviatúra

gagyi sztereo aktív hangfal pár

 

a fenti konfigot az asszony használja játékra, én nem nagyon szoktam játszani

 

én egy Toshiba Satellite notebook-ot használok

 

Üdv.: Dadus

 

Link to comment
Share on other sites

Én szerintem a 8800GT 55 körül lenne reális (persze 60 körül is szinte verhetetlen ár/teljesítményben).

Hát a gép. Nos hát a gép az gagyi, de röpke másfél hónap, és ön az új :lol:

ASUS A8N5X

AMD A64 3500+

2x512MB DDR400 Kingston

Inno3D GeForce 7600GST + Zalmi VF900-Cu LED

Seagate 320GB 7200.10 SATA

NEC AD-7173A

Floppy :lol:

Nyomorult Deer 400W :lol:

A többi dolog meg gagyi :)

Link to comment
Share on other sites

Arra jutottam, hogy rászánnék még pár ezer forintot. Ennek fényében szeretném kikérni az összeállításról a véleményeteket.

Alaplap: s775 P35 Gigabyte GA-EP35C-DS3

Proci: s775 Intel Core2 Duo E6550 2.33GHz Itt egy kérdésem is van. Ezt a procit láttam dobozos és OEM kiszerelésben, az OEM-es az olcsóbb, azt szeretném megtudni, hogy mi a különbség a kettő között és melyiket célszerűbb inkább megvenni.

Memória: 2GB DDR2 RAM 800MHz Kingmax

Videókártya: Sapphire HD 2400XT 256MB DDR3

Táp: 400W Chieftec DT400A2 PFC 12cm

 

Ez az összeállítás így teljesen kompatibilis?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...