Jump to content
PirateClub.hu

Gyúrjunk wazze!


jannussz
 Share

Recommended Posts

én is e felől szeretnék érdeklődni. hogy milyen otthon végezhető gyakorlatok vannak, a fekvőtámaszon kívül :), mert a jelenlegi alakatommal, hát enyhén szólva nem szeretnék viccet csinálni magamból egy konditeremben :lol: esetleg vmi táplálkozási tanács, mert a 170 cm-emhez még kellene pár kiló az átlagos testsúlyhoz :happy:

Link to comment
Share on other sites

Hna ez engem is érdekel, mert ugyanaz a helyzett mint stickmannél, hogy a terembe kicsit vicces lenne :D

Plusz még az érdekel hogy mennyivel érdemes kezdeni, és a gyakorlatok számának a növelése milyen ütemű legyen. Van itthon súlyzó is, de súlya 3 kg + csuklósúly kb 2,3 kilo. Ezzel mennyit kéne csinálni hogy eredménye is legyen, mert elég kicsi az öszsúlya. Vagy érdemes egyáltalán ezzel szenvedni vagy szerezzek nagyobb súly

út :D ?

Link to comment
Share on other sites

Nah a végéhez ér lassan az alapozó időszakom. :) 9,5 kiló jött eddig fel... A tömegnövelés sikeres volt eddig. Szerintetek érdemes lenne-e Creatin Monohidrátot szedni? A hatásosabb sejtnövekedésért. Jah és van a BioTech USA-nek egy Creatine Transport nevű terméke. Szerintem jól hangzik, mert eléggé sokmindent tartalmaz és az ára is barátságos... :)

Link to comment
Share on other sites

Hna ez engem is érdekel, mert ugyanaz a helyzett mint stickmannél, hogy a terembe kicsit vicces lenne :D

Plusz még az érdekel hogy mennyivel érdemes kezdeni, és a gyakorlatok számának a növelése milyen ütemű legyen. Van itthon súlyzó is, de súlya 3 kg + csuklósúly kb 2,3 kilo. Ezzel mennyit kéne csinálni hogy eredménye is legyen, mert elég kicsi az öszsúlya. Vagy érdemes egyáltalán ezzel szenvedni vagy szerezzek nagyobb súly

út :D ?

 

nekem ugy vannak súlyzóim, hogy egy 3kg-os meg egy 5 kg-os. ugy nyomom velük hogy egyik kézbe az egyik, másik kézbe a másik. így 20-at, majd kézcsere. egy perc kihagyás és ez ujra.

 

Link to comment
Share on other sites

Nah a végéhez ér lassan az alapozó időszakom. :) 9,5 kiló jött eddig fel... A tömegnövelés sikeres volt eddig. Szerintetek érdemes lenne-e Creatin Monohidrátot szedni? A hatásosabb sejtnövekedésért. Jah és van a BioTech USA-nek egy Creatine Transport nevű terméke. Szerintem jól hangzik, mert eléggé sokmindent tartalmaz és az ára is barátságos... :)

 

Hát grat a 9,5 kiló-hoz :)

Ha szedeni akkarsz akkor Monohidrát szerintem elöször, ez nagyon jo én is most nyomom (4 hét /+6 kiló eddig) de itt már probáld nagyon sok ch-t meg fehérjét magadba pakolni akkor van hatása. máskép semmit se ér szinte.

Link to comment
Share on other sites

am elmondanám, hogy én kb 6 hónapja edzek teremben (persze meglátszik) és jönnek teljesen kezdők is. Mondjuk én is otthon alapoztam rá, de aki nagyon vékony, azt sem nézik le (vagyis inkább nem mutatják ki) és ha kéred segítenek, rendes mindenki. Én is szoktam mutatni, hogy hogyan is kéne a dolgokat, mert általában teljesen tapasztalatlanok.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem is ha van lehetöségetek akkor terembe edzetek.

Ne érdekeljen mit gondolnak. Törödj magadal csináld becsületesen, ha látják akkor nem fognak lenézni és akkor a fejlödés se marad el. Én pl. nagyon örülnék ha termbe edzhetnék. De sajnos nincs rá lehetöségem. :(

Link to comment
Share on other sites

17 éves vok rekordom 95kiló fekve nyomva, nem gyúrok lábra, mert focizok a gyúrás mellett, és hosszú távon futok , ezért nem kéne nehéznek lennie a lábamnak. 72kilós vok és 70-el szériázok 4*9-et (fekve) és bicepszezek azt 35 kilóval nyomom, két kezes rúddal állva, tricepszre és vállra és hátra nyak mögül nyomást csinálokk, és nyakig húzást, fürdés előtt megszoktam csinálni 150 felülést és 150 hátizmos cuccot (a hiperhajlításra hasonlít, de földön), ha van kedvem és elszántságom előszeretettel csinálom a felhúzásnak nevezett gyakorlatot kb 55 kilóval, hát ennyi...

És fontos megjegyeznem, hogy nem szedek semmit, max tojásból csinálok valami kotyvalékot fehérjepótlás céljából... Sztem a strandgyúrós kifejezés rám nem illik, mert ha nem is konditeremben, de rengeteget edzek lábra...

Link to comment
Share on other sites

Fura, amikor esetleg a haverokkal vagy ismerősökel a gyúrásról dumálunk, akkor mindig az jön elő hogy " mennyit tudsz fekve nyomni?".

Most nem azért, de miért vannak annyira oda a fekvenyomásért?

 

Most nemrégen jött néhány sovány gyerek a sulinkből,

Abből áll az edzésük hogy proteint zabálnak és fekvenyomnak(és végtelen sok ideig dumálnak)

 

Pedig ha jól tudom ez a gyakorlat csak három izomcsoportot edz.

Mi olyan nagy cucc?

Link to comment
Share on other sites

17 éves vok rekordom 95kiló fekve nyomva, nem gyúrok lábra, mert focizok a gyúrás mellett, és hosszú távon futok , ezért nem kéne nehéznek lennie a lábamnak. 72kilós vok és 70-el szériázok 4*9-et (fekve) és bicepszezek azt 35 kilóval nyomom, két kezes rúddal állva, tricepszre és vállra és hátra nyak mögül nyomást csinálokk, és nyakig húzást, fürdés előtt megszoktam csinálni 150 felülést és 150 hátizmos cuccot (a hiperhajlításra hasonlít, de földön), ha van kedvem és elszántságom előszeretettel csinálom a felhúzásnak nevezett gyakorlatot kb 55 kilóval, hát ennyi...

És fontos megjegyeznem, hogy nem szedek semmit, max tojásból csinálok valami kotyvalékot fehérjepótlás céljából... Sztem a strandgyúrós kifejezés rám nem illik, mert ha nem is konditeremben, de rengeteget edzek lábra...

 

Jol elmondtál mindent csak azt nem, hogy milyen magas vagy.

A másik én is birom hogy jönnek csomoan azzal, hogy ennyivel nyom fekve - meg annyival. De pl. evezni nem tudnak, guggolni nem tudnak, csak fekve nyomni. Van 1-2 haverom akik együtt edzenek, másnap suliba csak azt mondják most ennyibe - most annyiba nyomtam fekve, DE a mellük nulla, ugyanis 1db gyakorlattol NEMLEHET nagymellet épiteni(csak akkor ha nagyon jo a genetikád), be kell iktatni tárogatást, egykezes nyomást, és akkor majd szépen fejlödik (saját tapasztalat)

Link to comment
Share on other sites

Igazad van davcsi!

Van egy haverom aki magas és szintén nagyobb súllyal szériázik. Aztán amikor a hátazásra kerül a hangsúly akkor még azzal a súllyal se tudja csinálni amivel én csinálom... " Nem szoktam hátazni! " címszó alatt. Én több gyakorlatot szoktam csinálni minden izomcsoportra. Szerintem mellre még jó a pull over is.

Link to comment
Share on other sites

Ha felfújom a fejem, akkor lehet hogy az utánfutót is ki tudnám fekve nyomni, talán egyszer.

De persze úgy hogy nincs semmi az utánfutón ^^

 

De ezzel lehet csak annyit érnék hogy szétmenne a szegycsontom, és a fejemen kijönnének a vénák :x

Könyökről nem is beszélek.

 

Szerk: kicsi utánfutó, talán egy kicsit több 100 kilónál

 

Szerk2: Bár elég régen emelgettem nagy tárgyakat a műhelyben, lehet hogy több is menne, vagy lehet hogy erőemelés szempontjából visszaestem.

Link to comment
Share on other sites

Jol elmondtál mindent csak azt nem, hogy milyen magas vagy.

A másik én is birom hogy jönnek csomoan azzal, hogy ennyivel nyom fekve - meg annyival. De pl. evezni nem tudnak, guggolni nem tudnak, csak fekve nyomni. Van 1-2 haverom akik együtt edzenek, másnap suliba csak azt mondják most ennyibe - most annyiba nyomtam fekve, DE a mellük nulla, ugyanis 1db gyakorlattol NEMLEHET nagymellet épiteni(csak akkor ha nagyon jo a genetikád), be kell iktatni tárogatást, egykezes nyomást, és akkor majd szépen fejlödik (saját tapasztalat)

185 cm magas vagyok, és ezek után beiktatok tárogatást peck-deck géppel, régen is csináltam, de akkor úgy éreztem nem fejlődök tőle rendesen, remélem most másként lesz...

Link to comment
Share on other sites

Ja tényleg, amúgy ha van az aznapi edzésprogramban mell, akkor ugye azzal szokás kezdeni??(Tudom, hogy ezt a kérdést a body.builder.hu-n is feltehettem volna, de ott valószínűleg, egy "még egy hülye kérdés..."- szintű válasszal beérték volna...)

Link to comment
Share on other sites

Ja tényleg, amúgy ha van az aznapi edzésprogramban mell, akkor ugye azzal szokás kezdeni??(Tudom, hogy ezt a kérdést a body.builder.hu-n is feltehettem volna, de ott valószínűleg, egy "még egy hülye kérdés..."- szintű válasszal beérték volna...)

 

ÖÖ bocsi de ezt nem nagyon értetem. Most azt akkartad kérdezni hogy mellel edhetsz-e pl. bicepszet vagy tricepszet?

Mert akkor a válasz igen. Én pl. mellel a bicepszet edzem

Link to comment
Share on other sites

17 éves vok rekordom 95kiló fekve nyomva, nem gyúrok lábra, mert focizok a gyúrás mellett, és hosszú távon futok , ezért nem kéne nehéznek lennie a lábamnak. 72kilós vok és 70-el szériázok 4*9-et (fekve) és bicepszezek azt 35 kilóval nyomom, két kezes rúddal állva, tricepszre és vállra és hátra nyak mögül nyomást csinálokk, és nyakig húzást, fürdés előtt megszoktam csinálni 150 felülést és 150 hátizmos cuccot (a hiperhajlításra hasonlít, de földön), ha van kedvem és elszántságom előszeretettel csinálom a felhúzásnak nevezett gyakorlatot kb 55 kilóval, hát ennyi...

És fontos megjegyeznem, hogy nem szedek semmit, max tojásból csinálok valami kotyvalékot fehérjepótlás céljából... Sztem a strandgyúrós kifejezés rám nem illik, mert ha nem is konditeremben, de rengeteget edzek lábra...

 

tudnál magadról egy képet feltölteni?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...