Jump to content
PirateClub.hu

Gyúrjunk wazze!


jannussz
 Share

Recommended Posts

AZ ENDOMORFOK EDZÉSE

Az endomorfoknak általában nincs problémájuk az izomfejlesztéssel, nekik inkább a zsír leadása miatt kell aggódniuk, utána pedig ügyelniük kell az étrendjükre, hogy ne szedjék vissza a fölösleges súlyt. Épp ezért az alábbiakat ajánlom az endomorfoknak: (Schwarzenegger az iró)

 

1.Nagyobb hangsúlyt kapjon a nagy sorozatszámú, magas ismétlésszámú edzés (soha ne menjenek 10-12 ismétlés alá) igen rövid pihenőidőkkel, hogy minél több kalóriát elégethessenek. Jó ötlet,ha beiktatnak néhány pluszsorozatot és pluszgyakorlatot, hogy azzal is további kalóriákat fogyasszanak el.

 

2.Létfontosságú az edzés mellett valamilyen aerob tevékenység végzése, mint például kerékpározás, futás vagy más, sok kalória vesztésével járó testgyakorlás. Az edzőteremben eltöltött idő alatt természetesen égetnek kalóriákat, csak nem annyit, mint mondjuk 30-45 percig tartó kardiogyakorlattal.

 

3.Alacsony kalóriatartalmú étrend javallott a számukra, melyben azért jelen van a szükséges tápanyagegyensúly. Vigyázzunk, hogy semmit ne nullázzunk le, de ha minimális mennyiségű fehérjét, szénhidrátot és zsírt viszünk be a szervezetünkbe, s mellé vitaminokat és ásványi anyagokat juttatunk be táplálék-kiegészítők, illetve tabletták formájában, akkor nem fosztjuk meg a testünket semmiféle létfontosságú tápanyagtól.

Link to comment
Share on other sites

Ilyesmi gépem van...+Fekvenyomórúd...

Az lenne a kérésem/kérdésem:

Szeretném ha szálkásabb lennék ( jobban látszanak az izmaim ) :D

És szeretnék kérni egy edzéstervet amit ilyesfajta géppel tudok csinálni itthon...

175cm 65kg vagyok...

tavaly novemberben kezdtem el....vannak változások de többet szeretnék ezért kérnék 1 edzéstervet ... táplálékkiegészítőket egyenlőre nemszeretnék...

A gyakorlatok közt mennyi időt tartsak?

 

5fcafe350859c601_1.jpg (a képet netről szedtem)

 

Előre is köszönöm... pacsi

Link to comment
Share on other sites

Az ektomorfok edzése

 

A szélsőséges ektomorfok célja a súlygyarapítás, ami legjobb, ha minőségi izomnövekedés formájában történik. Az ilyen alkatú embernek nincs elég ereje és állóképessége ahhoz, hogy maratoni hosszúságú edzéseket tartson, általában nagyon nehezen tudják növelnii az izomtömegüket, és szinte maguka kell tömni az ételt ahhoz, hogy folyamatosan növekedjenek. Az ektomorfoknak épp ezért a következőt ajánlom: (az iró)

 

1. Iktassuk be az edzésprogramunkba rengeteg erőnövelő gyakorlatot, amely maximális izomtömeget épít. Inkább nagy súlyokat használjunk, alacsony ismétlésszám mellett (alapos bemelegítés után 6-8 ismétléstartományban dolgozzunk).

2. Tanuljunk meg intenzíven edzeni, és érezzük át minden sorozat fontosságát. Így viszonylag rövidre tudjuk szabni az edzésünket, mégis jelentős növekedést érhetünk el (a nagyobb testrészek esetén mondjuk 14-16 sorozatot, ne pedig 16-20 sorozatot végezzünk).Ügyeljünk rá, hogy eleget pihenjünk a sororzatok között, illetve elegendő időt hagyjünk magunknak a regenerálódásra két edzés között.

3.Nagyon figyeljünk oda a táplálkozásra; fogyasszunk több kalóriát, mint amihez korábban hozzászoktunk, és ha szükséges, használjünk súlynövelő és fehérjeitalokat táplálék-kiegészítésként.

4. Ne felejtsük el, hogy a célunk az, hogy a bevitt táplálékot izomtömeggé alakítsuk, így tehát ügyeljünk rá, hogy az energiát ne égessük el túlságosan sok mennyiségű más sporttevékenységgel, például aerobikkal, futással, úszással vagy más sporttal. Természetesen szükség van az ún. kardiogyakorlatokra is a megfelelő egészségi állapot eléréséhez és megtartásához, de ha valaki a konditermen kívül is óriási energiákat használ fel, akkor meggyűlik a baja a tömegnöveléssel.

 

Link to comment
Share on other sites

Segítsetek légyszi! Eddig nagyon féltem a különböző szerektől, de egyre több jót is hallok felőlük. Szóval annyi lenne

a kérdésem, hogy van-e olyan cucc, ami semmi gondot nem okoz a szervezetben, ha abahagytam a szedését se folyik szét az izmom és foci mellett is fel tudok vele szedni pár kilót. Ha veszélyes téll azt mondjátok, mert nem akarom tönkretenni magam csak pár kilót felszedni.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nicns olya cucc aminek ugymond smemi mellékhatása nincs...MEr tha mást nem a vesédben tuti csinál valamit...csak olyan keveset hogy az ugymond még határétéken belül van..

 

Már pedig van!Figyu nagyon sok cucc van amit szedhettek és semmi mellékhatása sincs!a szervezetünk is termel például kreatint csak kicsi mennyiségben, ugyhogy a kezdőknek én kreatin-monohidrátot ajánlok!én is azzal kezdtem és nagyon jo volt!

 

Segítsetek légyszi! Eddig nagyon féltem a különböző szerektől, de egyre több jót is hallok felőlük. Szóval annyi lenne

a kérdésem, hogy van-e olyan cucc, ami semmi gondot nem okoz a szervezetben, ha abahagytam a szedését se folyik szét az izmom és foci mellett is fel tudok vele szedni pár kilót. Ha veszélyes téll azt mondjátok, mert nem akarom tönkretenni magam csak pár kilót felszedni.

 

Még johogy van :D figyu én is foci mellett gyurtam és simán szedegettem felfele a kilokat igaz lassabb is lettem már nem birtam olyan gyorsan futni!az izmod meg nem fog szétfolyni :D ha abbahagyod de mindenféleképpen visszaesel mind kiloban mind erőben de még igy is megéri B) látom kezdő vagy ugyhogy kreatin-monohidrátot szedj egy kis fehérjével!

Link to comment
Share on other sites

Sztem próbáld ki a Volumass35-öt abban van minden és kezdőknek ajánlott! (én is azt szedem) De önnmagában semmilyen szer nem elég a rendszeres táplálkozás mindennek a kulcsa! Javítsatok ki ha valamiben tévedek!

Jaja az tényleg jo én is szedtem! ;) meg szedjél hozzá valmilyen kreatin-monohidrátot! B)

Link to comment
Share on other sites

hello! nem fogom elmondani szal megmutatom képen!

szóval iesmi alakot szeretnék mint a képen látható emberkének van!!mien edzést javasoltok?? miket csináljak?hogyan?...mennyit?...köszönöm a segítségeket!! úgy naggyából tudom hogy miket kéne csináljak de azért azoktol is kellene segítség akik már régóta edzenek!! köszi hello

post-85521-1205938826_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hi! Én is szeretném elkezdeni az edzést. Radikális izomtömeg növelést szeretnék végrehajtani, de szép lassan :) elvégre van időm. Mit javasoltok? Milyen gyakorlatokat érdemes csinálnom? Érdemes-e tömegnövelőt szednem?(eléggé sovány vagyok, 6 kg-al vagyok elmaradva az ideális súlyomtól) Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Soccermage: Most mennyi vagy és hány cm? Mennyi lenne az ideális testsúly?

 

gokussj4:attol függ milyet veszel

http://shop.builder.hu/termekek_list.htm4?szulo=43

itt találsz böven fehérjét csak ki kell választani és ott van hogy adagok, na ott irja hogy mennyi

Módosította Gabi89
Direkt link használata tilos.Máskor használj Code tagot. [code] [/code]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...