Jump to content
PirateClub.hu

Gyúrjunk wazze!


jannussz
 Share

Recommended Posts

"73kg körül mozgok, nem vagyok szálkás nem is akarok. A csúcsom fekvenyomsában olyan 100kg körül lehet, nem mértem már rég. Abból következtetek hogy a 3x6x85kg kimegy"

 

"Nekem meg a mellem van lemaradva és nehezebben is fejlődik, holott erőben megvagyok elégedve úgy-ahogy."

 

A kettő hozzászólás üti egymást szerintem!

Módosította riska
Link to comment
Share on other sites

Én kb 1 éve nyomom kisebb nagyobb kihagyásokkal.De rengeteget fejlődtem és 1 darabig nem fogom abbahagyni.edzéstervem nagyon sok mindent kipróbáltam már:az izometrikus gyakorlatoktól szuperszettek sima gyakorlatok minden volt már ;) rövid idő alatt hosszú út :P

Link to comment
Share on other sites

Én nyár eleje óta csinálom és tök jól megy.Most először a szálkásításra mentem rá mert van rajtam egy kis felesleg. :) Heti 3x megyek.Az edzéstervem fejből nem tudom mert egy ismerősömhöz járok akinek van egy házi konditerme és ő írja ösze minden napra az edzésemet(egyébként ő már 4 éve csinálja)Azt tudom h az 1.Nap: tricepsz-mell 2.Nap: láb 3: váll-hát-bicepsz.

Link to comment
Share on other sites

Én 7 hónapja kezdtem. Ugy csinálom hogy bemelegítek. gyúrok karra sulyzókkal meg expander meg haspad hát számokat nem szoktam mindig amenyit birok de ugy sulyzó karonként 200x felváltva emel aztán 50 haspad stb. Utána lemegyek futni 1 órát és lazításként fogáserősítöt nyomkodom. :) ilyen turmixos csodaszereket nem szürcsölök bár riska 1,5 hónap alatt 10kg ja igen csábító :D amikor nagyon benne vagyok akkor reggel 2 tojás fehérje este meg a sárgája régebben fehérjeturmixot ittam de muter annyira be volt pörögve hogy tönkreteszem magam mert hormon szerek emg stb. hogy le kellett álnom.

Link to comment
Share on other sites

Császtok!15 vagyok!

 

1éves folyamatosan megszakítások nélkül heti 3-4 szer járok kondiba izom csoportonként táplálék kieglszítő nélkül,nem is szurom magam.fekve 70kg-t túrom (1szer csak)szerintem koromhoz képest nem szar)tricepsz is 70kg val megy kar 30kg(persze széria 10)ARnold Gym-be járok.a has gyakorlatokat én is rühellem főleg amikor szénsavas ásványvizet veszek:)

Link to comment
Share on other sites

Császtok!15 vagyok!

 

1éves folyamatosan megszakítások nélkül heti 3-4 szer járok kondiba izom csoportonként táplálék kieglszítő nélkül,nem is szurom magam.fekve 70kg-t túrom (1szer csak)szerintem koromhoz képest nem szar)tricepsz is 70kg val megy kar 30kg(persze széria 10)ARnold Gym-be járok.a has gyakorlatokat én is rühellem főleg amikor szénsavas ásványvizet veszek:)

 

Hát ha 15 vagy, akkor nem tetted jól hogy elkezdted a kondit, nem mondták a teremben ??? Pontosan nem tudom az izom nevét, de ha valki tul hamar elkezdi a gyúrást, az az izom nem fog fejlődni, és abbamarad a növés. Így volt haverral is. De lehet hogy nem így van, de ismerősömnek konditerme van és ő mondta, hogy még várjak a gyúrással ez már 3-4 éve volt.

 

Én már fél éve nem kondiztam mert most nincs suli, nálunk meg 6000 a havi jegy felnőtt és nem jó a diák mert 18 elmultam.

Egyébként mikor abbahagytam 70 kg al nyomtam fekve, kicsit nehezen ment. 60 ak simán.

Ja és aki vékony az könnyebben nyom fekve. Láttam már 60 kg os gyereket 110 kg al nyomni.

Post látszik is elég jól rajtam hogy abbahagytam a gyúrást fél évre, mert a karom eléggé lement pedig majdnem elértem a 40 cm-t. Fekvenyomást nem nagyon szerettem, de nekem a bicepszezés ment nagyon jól 20 kg al kezdtem. Haver 50 el :D de ő állat.

Szedtem fehérjét, kondizás után, hát meghiztam tőle, ugyhogy abba is hagytam, pedig gyurtam rá rendesen. 95 kg voltam fehérje szedés elött utána vagyis most 103 vagyok, de voltam 105 is. Igaz a vállam kiba**ottul megnőtt, de szerintem a fehérjének ahhoz semmi köze ilyen az alkatom.

Link to comment
Share on other sites

Hy All!

En 19 eves vok!

Kb Julius 10-korul kezdtem a Kondit!

Elsődleges célom a fogyás volt!

Eleinte elég keveset jártam [ heti max 2 alkalom]

Kezdtem 20 kiloval ami elég gyotrelmesen ment mivel nem voltam addig 1 sportfazon!:)

Majd rá 1 héttel kinyomtam a 30 at és most már az 50et 5x kinyomom!

Egyébként a Napi Gyakorlatom elég vegyes:

4*10 30KG-Súllyal Fekve!

2*10 40KG Súllyal fekve!

1*5 50KG Súllyal fekve!

Felülésben:

Kezdésnek 20 lassu felules majd minden nap 1el tobb igy hónap végéra 50 et csinálok!

És Hónap eleján megint kezdem előröl!

Hajlitott karral dőlt padon mellre: 4*10 KG-os súlyokkkal!

Lábra 1előre még nem Gyurtam mert elég eros a lábizomzatom!

A Fő problemam hogy érettségi alatt hozzájutottam 25 kg súlyfelesleghez és most igy 80 KG Vagyok 173 cm-rel!

Probalkoztam először azzal hogy semmit nem ettem egy htig csak szódát vizet és kexet!

Az eredmény: 4.5 kg Fogyás és minden este szédülés volt!

Ez nekem nem nagyon érte meg de legallabb mar csak 80 KG vok ami meg mindig sok mivel mindenem lóg főleg a hasam és a mellem!

Msot már 2 hete minden nap járok 1 orat edzek a napi előirt adagnak megfelelően!

Néha kicsit fáradt vok - Izomlázam nincs 1 általán ami az elején igencsak megvolt rendesen!

Kulonbozo szerekre nincs pénzem és nem is nagyon akarok szedni!

Szerintetek igy szerek nelkul jutok majd valamire idővel?

PLS!Véleményeket Kérek!

By3 All!

 

Link to comment
Share on other sites

Szerek nélkül is lehet valamire jutni, de azzal csak az elején tudsz eredményt felmutatni. Bár fogyáshoz nem kell szer.

 

A legjobb edzés fogyáshoz a futás, kocogás, biciglizés, ugráló kötelezés és egyéb teljes testet megmozgató sport. Csak úgyebár ezek igencsak igénybe veszik az izületeket, főleg ha túlsúlyos az ember. Ezért minimum kálciumot és magnéziumot fogyssszál (jók a különböző pezsgő tabbletták is). De mellé más multivitamint és ásványianyagot is foggyaszál. 3000Ft ért lehet 75napra elegendő multivitamin és ásványianyag komplexumot venni. Érdemes. Vannak jó zsírégető tabletták, melyek fokozzák a zsírégetést. Haverom szedett is ilyeneket és szépen fogyott tőle. Csak utánna megelégedett magával és nagyját vissza szedte.

 

"Probalkoztam először azzal hogy semmit nem ettem egy htig csak szódát vizet és kexet!" Ezt senki ne csinálja!!! Nem csak éhezéssel lehet fogyni, főleg ha nem juttatsz a szervezetbe semmilyen tápanyagot.

 

Mellesleg ha gyorsan hízól vigyázz, mert ha nem tudja a bőröd követni a fogyást akkor megereszkedik és csüngeni fog.

 

Szóval szerintem a kondi nem a legjobb a fogyáshoz. Valami sportot válasszál magadnak. Vehetsz otthonra egy boxzsákot is akár. Az is jó edzés és fejlődsz is tőle. És akkor elevagy otthon fekvőtámaszozol, felülést csinálsz, futsz, ugráló kötelezel, boxolsz. És ezekhez jóformán mindened megvan. De ezt mindennap jó lenne csinálnod. Étrendeden módosíts, kevesebbet de táplálót (müzli+tej), és ásványi anyagokat és vitaminokat a szervezetbe. A szénhidrát nem feltétlenül ellenkezik a fogyással, sőt még jó is lehet. Ahol több a felesleg, próbálj meg ott mozogni többet. A lényeg az hogy minden nap izzadj le a gatyáig, és akkor hatásos a edzés.

 

Nem akarok okoskodónak tünni, de szerintem valami ilyesmi lenne a helyes út. (félve tanácsol az ember amúgy, mert mindig jön utánna egy okoskodó személy aki mindent "jobban" tud; de ez a szkam már csak ilyen)

Link to comment
Share on other sites

Szerek nélkül is nő az izom, és ugy legalább meg is marad és nem tesz tönkre a koksz meg a sok sz*r. És 184 cm körül mozgok és 103 kg vagyok, koplalásról hallani sem akarok, soha nem is tettem, nem is fogom addig mig lesz mit ennem. Ha valaki koplal az nem jó fogyokúra, napi 5 evéssel is lehet fogyni, sokan mondják, hogy hülyeség, de nem az. Szénhidrátot kell legfőképpen kerülni. Napi 30 perc futás nagyon jó a fogyásra, én 1 szelet kenyeret eszek vacsorára akkor már kezdek fogyni, pedig 5 el is elbirnék.

Kondizásban még az a jó, hogy kezdetben az izom nagyon megnő, de utána viszont lassabban fog nőni, rám így jött +10kg de az zsír is meg izom is egyben :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

sziasztok!

 

én meg mostanában szeretném elkezdeni. 185 cm vok és oian 83-85 kiló körül mozgok, de most épp nem vok kövér, se túlsúlyos, csak a hasamon van valami. szal, hogy fogjak neki, mit csináljak? hova járjak? stb... előre is thx :D

 

Hali!

Szerintem a súlyod a magasságodhoz tökéletes. Te most konkrétan gyúrni akarsz, vagy csak a hasadat akarod ledolgozni? Ha csak a hasra hajtasz akkor tudom ajánlani a felülést, hasprést, lábemelést, futást, de ha gyúrni akarsz akkor tudok adni 1 kezdőknek való edzéstervet (ha kell).

Link to comment
Share on other sites

Kevin amikor elkezdtem edzeni 1 éve 48 kg voltam és 165cm kb

Most 78kg vagyok és 178 magas török zuzok mindent..:D

Néznek is a konditerembe minap is felraktam 65kgra az most olyan normál súly nálam azt odaszaladt 1 csávó hogy segyt aztnézett nagyot mikor eleraktam 8at:P

Nem tudom én valahogy mindent korán kezdek:)

A célom a 40es kar karácsonyra:D 15 évesen nem lenne rossz:D

Most kb mindent megtennék azért hogy olyan karom lehessen,jah egyépként kockás has?hát nem tomnekem volt kockás hasam még anno csak az volt a baj hogy nekem jöttek azt két perc alatt megnyaltam a földetpl.kosár edzéseken,most nincs kockás hasam de nm kötekedik velem senki:D bár nem vagyok verekedős tipus nah ez gogy a picsába jön ide bocs elkalandoztam:P

Link to comment
Share on other sites

Én minen nap más izomcsoportot szoktam megmozgatni.

Ilyeneket csinálok:

Fekvenyomás, állva egy ill kétkezezés, fűrészelés, kalapács, homlokhoz engedés, 45 fokozás, hashozhúzás alias evezés(ez a kedvencem 70 kg al, ez kib*sz*tt könnyű legalább is nekem), csigán lehúzás, állhoz húzás, tricepszezés csigával, tárogatás gépen, vagy padon.

 

Link to comment
Share on other sites

kevin! lehet, hogy érdekelne!!! amúgy kicsit izom kéne, meg még persze plusz has ledolgozása...

 

Sorrendbe írom:

1. Lábemelés állványon vagy fekve 4x20-25

2. Lábtológép vagy guggolás 4x10-15

3. Fekvenyomás 4x8

4. Lehúzás csigán (nyak mögé) 4x8

5. Oldalemelés 4x8

6. Bicepsz scott-padon (ha az nincs akkor állva) kétkezes súlyzóval 4x8

7. Tricepsz csigán 4x8

8. Vádli ülve (vagy állva) 4x8

 

Mivel mondtad, hogy a hasadat is le akarod dolgozni így levezetés képpen egy kis felülés és haspést kéne csinálni.

A gykorlatokhoz súlyokat nem írtam mert nemtom mennyit bírsz el, de azt majd te kitapasztalod.

Ezt az edzéstervet hetente 2x megcsinálod (pl: kedd, csütörtök) és az eredmény nem marad el.

A későbbiek folyamán ezt ki lehet bővíteni, de végülis amit most leírtam ezzel a meglevő súlyodat pöpecül át lehet alakítani (és nem leszel kigyúrt állat sem).

 

Remélem tudtam segíteni! :)

Módosította Kevin021
Link to comment
Share on other sites

üdv. szeretek sportolni s elég sokat olvasgattam mostanában gyúrásról, gondoltam megosztom veletek a véleményem. az érthető hogyha megdolgozzuk az izmunkat akkor elkezd fejlődni, de pontosan hogyis történik ez? nemkezdem el részletezni a biokémiai vegyületek hatását hanem inkább egyszerűbben fogalmazok. vannak bizonyos anyagok amelyek inger hatására(edzés) kiváltják az izomnövekedést és ez megközelítőleg 32-48 óráig tart. eztán megáll a növekedés

nincs inger nincs terv ami alapján építkezne a tested. tehát gyúrás után ennyi ideig fejlődik az adott izomcsoport. gyakorlatilag arról van szó h a testednek megmutatod milyen irányba fejlődjön de szükséges időközönként újrra felkellfrissíteni h ne fejeltse el. ezért én mostanában 2 naponta edzek s minden izomcsoportot megmozgatok 1 edzésen nagy súly kevés ismétlés és szériaszám. miért kevéssel? a cél az hogy elindítsduk a folyamatot, nem az hogy kimerítsük az energiaraktárunkat(ebben az esetben először kaja emésztéssel feltöltődnek a raktárak és csak utána fejlődik az izomzat). szal célszerű 2 naponta az egész testet megedzeni nagy súlyokkal kevés szériával. 6-8 hetes edzés, aztán utána 1-2 hét teljes pihenés szükséges h az izomzat regenerálódjon.

 

persze azt is hozzá kell tenni hogy az izomtömegnövekedés 80%-ban a táplálkozáson múlik. én nem kajolok semmilyen táplálékkiegészítős dolgot vagy vitamin tablettát. gondolj csak bele a természetes úton sehogy nem jutsz akkora mennyiségű fehérjéhez meg ásványi anyagokhoz mint egy olyan tápból. szerinted a szervezeted hogyan dolgozza fel ezeket? egyik barátom 2 évig gyúrt és minden nap ette ezeket. +30 kiló izmot szedett fel de a veséje tönkre ment és kórházba kötött ki. nem erre van tervezve a testünk. inkább egyetek túrót igyatok tejet csirke tojás hal ezek a természetes fehérjék. a vitaminok meg zöldségekben gyümölcsökben vannak és ahhoz h felszívódjanak szükség van a rostokra meg ami a gyümölcsben van(ezt egyetemen hallottam) szal a vitamintabletta szart se ér magába kis mennyiségben tudja csak a szervezetünk hasznosítani. nagyjából ennyit szerettem volna hozzá fűzni a dologhoz. jó edzést :)

Link to comment
Share on other sites

100 % ig egyetértek veled. Azon mindig röhögni szokok, ha valaki tömegnövelőt szed, azért hogy nehezebb legyen, ezt soha nem fogom megérteni. Enni kell sokat és hízik az ember és kész, és akkor lehet azt izommá dolgozni, és nem kell semmi káros sz*rt beszedni.

Link to comment
Share on other sites

Én is egyetértek veled. Nekem is van pár ismerősöm akik szednek mindenféle sz*rt, aztán reped a bőrük össze vissza. Én mindig is a tiszta edzés híve voltam, és az is maradok. Most rászoktam a túró evésre, naponta vagy 2 naponta megeszek 1 ilyen 250 g-os csomagot (porcukorral). Tök jó mert az étvágyam is jobb lett, meg valahogy az edzés is 1 kicsit jobban megy.

Hétfőn megdöntöttem a saját csúcsomat fekve 80 kg 1x (76 kg vagyok), tökre örültem neki.

 

 

Ui.: "MetalGun" az aláírásodban lévő szöveget milvel csináltad? Volt ilyen betűstílusod? Mellesleg én el tudtam olvasni segítség nélül is. Jó dolog ez a Székely-Magyar rovásírás.

Módosította Kevin021
Link to comment
Share on other sites

s4ki: hát sok igazat szóltál. De:

1 edzéstervedhez hozzá szólva:

-az izmok hamar hozzászokank az ingerekhez, így edzés tervedben lehet nem kellene ragaszkodnod a kevés széria, kevés ismétlés, nagy súly dologhoz

-nem biztos hogy mindegyik izmodnak, porcodnak, ízületednek jó tesz a nagy súly

-vannak olyan izomcsoportok melyeket egy gyakorlattal nem lehet normálisan megedzeni (pl a leg kényesebb a három nagyobbrészből álló váll és a legnagyobb izomcsoportunk a hát, nomeg a láb is)

-az edzésterv mindig az adott céltól függ (szálkásítás, tömegnövelés, erő növelés)

-edés előtti feltöltés, emésztés? attól függ milyen szénhidrátot fogyasztassz. van gyorsan és lassan felszívódó. a gyorsan felszívódóból van kevés, ami leggyakoribb az a szöllőcukor (dextróz) és azt nem sok hagyományos kaja tartalmazza

-az izomnak nem csak abban az 1-2 hetes időszakban kell regenrálódnia. ezért vannak például ribóz készítmények melyek elősegítik a regenerálódást

 

2 az izmodnak nem muttatsz semmiféle irányt. a testedzéssel roncsold az izom sejtjeid és ezzel ösztönzöd fejlődésre, hogy a sejtek új izmokat építsenk a következő igénybevételhez (alkalmazkodik)

 

3 hát nem tom 80%? Akkor ha valaki megfelelően táplálkozik az izmosodik? nem hinném. Ezt így nem mondanám hogy ez 80 ez meg 20 %.

 

4 természetes fehérjét miért dolgozná fel hatékonyabban a szervezet? Esetleg azért mert kevés fehérje van benne. De ha megfelelő mennyiségben alkalmazod, megfelelő transzport rendszerrel, akkor hatékonyabb lehet. Fehérjéből is van többfajta (gyors és lassú felszívódású). Ebből is a gyors az ritkább a natúr táplálékokban.

 

5 ésszel alakalmazva a táplálékkiegészítők nem válnak az ellenségeddé. De esztelen, rendszertelen és nagy menyniségű fogyasztásuk igen.

 

6 Egy kis multivitamintól és ásványianyag komplexumtól nem lesz bajod (persze lehetőleg folyamatos felszívódású legyen vagy több kapszula per nap fajtájú). Itt ami lényeg hogy megfelelő mennyiségű vizet fogyasszúnk, és sima vizet, nem pedik akármilyen cukros italt és nem is ásványvizet. Mert a hagyományos és gyors kajákban sem van megfelelő menyniségű.

 

Tehát nem állítsúnk szélsőségeket.

 

Létezik a tiédhez hasonló edzés, de az kifinomultabb és több szenpontot vesz figyelmbe. A neve HST (Hipertrófia-Specifikus Tréning), uttán nézhettek a neten de ha gondoljátok röviden leírhatom a lényegét és kinézetét.

 

(A hozzászólást nem kötekedésnek szántam, hanem egyes féligazságok iagzzá formálásának, tételének. Vagy valami ilyesminek. Persze nem lehet minden részletesen leírni.)

Módosította Raziel#666
Link to comment
Share on other sites

én turmixot szoktam inni: banán túró méz tej és cukor. reggelire tökéletes. amúgy a bőrrepedés a túlgyors növekedéstől van.a bőr nem tud abban az ütemben tágulni mint ahogy növekedik az illető. van erre vmilyen krém terhes nőknek szokták használni de valszeg nemlesz senkinek szüksége rá aki normális ütemben fejlődik :)

Link to comment
Share on other sites

raziel666 örülök h írtál. igazad van néhol túlzóan írtam.pl a 80%kaja csak 1 szám volt, semmi alapja de szerettem volna kihangsúlyozni a helyes táplálkozás fontosságát.

 

a tömegnövelőt meg minden egyéb szert( nemistudom a pontos megnevezésüket) talán azért ellenzem ennyire mert láttam haverom hogy járt. lehet neked van igazad és ő túlozta el vagy fogyasztotta helytelenül. szal ha vki ilyenekhez nyúl akkor az alaposan tájékozódjon s olyantól kérjen segítséget aki ért hozzá.

 

tom h hozzászokik az izomzat a terheléshez ezért kell idővel emelni a súlyt meg optimalizálni a dolgokat. nemakartam részletekig belemenően írni mindezekről csak a felszínt kapirgáltam meg hátha vki aki eddig másképp edzett felfigyel s ha vkit valóban komolyabban érdekel a dolog akkor ezeknek úgyis utánajár.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...