Jump to content
PirateClub.hu

Gyúrjunk wazze!


jannussz
 Share

Recommended Posts

És figyelj hogy a pulzusod 100 és 140 között legyen mert a tested ilyenkor égeti a leghatásosabban a zsírt (elméletileg). Ja és ajánlom az L-carnitine-t súlyzós edzés elött, az aerob edzés elött pedig sima glutamint hogy ne menjen kárba a súlyzós edzés és mindezek után jöhet a jól megérdemelt fehérje turmix! Teszem hozzá én még nem próbálkoztam diétával de az okossak szerint ezt így kéne csinálni. Szóval reklamációt nem fogadok el! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

na akkor énis írok :D bizony bizony indul a strandszezon úgygondolom hasznosan töltöttem ezt az évet :P immáron 1 éve edzek és eszem ágában sincsen abba hagyni már szinte az életem részévé vált :P, de akinek egy kicsit elment a kedve az edzéstől annak itt egy kedvcsináló videó nagyon ütős http://www.youtube.com/watch?v=1k0cYPjlz6U...feature=related

Link to comment
Share on other sites

Csak úgy nagyjából 3-4 kiló feleslegtől akarok megszabadulni, ugy hogy az ne az izomból ne menjen le... csináljak súlyzós edzést is, vagy csak futás, bicikli, felülés..stb ?

 

 

Itt van neked egy link a fogyással kapcsolatba.

 

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=6098327&hl=

 

Izmot minden képen vesztesz, még akkor is ha "egyéb" kisegítőkkel segíted magad. CSAK két féle erő dolgozik a testedben katabolikus és anabolikus. Vagy ez vagy az van túlsúlyban. Te se tudsz egyszerre két irányba futni.

Egy meg hintáztatott kalória bevitellel (percre pontosan betartva) + kardió elég jó eredményt lehet elérni. (5-6 szori nap étkezésre elosztva)

 

Hintás kalória bevitel= Van három fajta kalóriás napod

3 közepes

2 alacsony

1 extra alacsony

 

és elkezded a diétádat 3,2,1, majd 3,2,1,1, vagy 3,2,2,1

 

Ez CSAK egy elméleti leírás, hogy konkrétat lehessen írni rengeteg infora, személyes kontaktusra van szükség. (test alkat, genetika, test zsír százalék, milyen szinten sportolsz, menyit költesz rá, natúr, vagy nem stb stb stb)

Link to comment
Share on other sites

Elliptikus trénerről mi a véleményetek? Mennyire lehet vele szálkásítani, vagy feszesíteni?

10 km-t szoktam vele "tekerni" naponta, vagy kétnaponta (bár nem régóta), de igazából azt nem tudom, hogy kell-e közben pihinapot hagyni, vagy mehet minden nap? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Csak nyugi, még 1,5-2 hónap és simán menni fog 65-70 kilóval a széria, pláne ha esetleg veszel egy kis kreatint. Szerintem ennél tutibb kiegészítő nincs egy kezdő számára.

Én ezt ajánlom, habár még nem próbáltam, de akivel eddig beszéltem csak dicséri. Nem drága és ha ügyes vagy akkor kitart majd 2 hónapig!

Kreatin PH-X

Link to comment
Share on other sites

Ez egy akkor hülyeség!!! Ezek, mint a hogy a nevükben is bent van táplálék kiegészítők, semmi olyat nem tartalmaz ami a mindennapi kajádba ne lenn benn. Ezek abban segítenek, hogy tud fedezni a napi szükségleteidet a fejlődés érdekében és mivel ezeket már lebontott formában eszed meg így a szervezeted gyorsabban tudja hasznosítani! A "leeresztés" pedig az edzés abba hagyásával mindenhogy bekövetkezik függetlenül attól hogy szedtél e tápkieget vagy nem. De aztán az is lehet hogy én olvastam valamit el az utóbbi 1 évbe és ez nem is így van ahogy leírtam! :D

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, szeretném a segítségeteket kérni, mivel én elég laikus vagyok e témában. Sose akartam kipróbálni, hogy mekkora az a súly, amit maximálisan ki tudnék fekve nyomni, de több ember unszolására és talán egy kis önbizalomnövelés érdekében úgy döntöttem, hogy hétfőn megpróbálok "maxot" nyomni. Az lenne a kérdésem, hogy, hogy lehetne egy ilyen számomra "nagy" napra rákészülni. Hogy lehetne a testi és a lelki határokat, ha csak egy pillanat erejéig is de kitolni? Mivel pörgessem fel magam az eddzés előtt? Enregiaitallal, L-carnitinnel? Nem mondom azt, hogy nagy súly, amit szeretnék kinyomni, de biztos jót tenne lelkileg is, ha sikerülne. Válaszotokat és a segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Tamás: Felejtsd el h ennyit nyomsz annyit nyomsz BAROMSÁG. A súly csak egy eszköz, snekit nem érdekel mennyit nyomsz.

A kezdők számára a legfontosabb a gyakorlatok elsajátítása, az izomérzet kifejlesztése. Imserd meg a tested, a határaidat. Kis súllyal nyomd, nagyon rákoncentrálva, lassan, hogy "csak" abból az izomból történjen a gyakorlat amire éppen edzel. (Teljesen nem lehet kikapcsolni a többi izmot). Tarts kis pihenőidőt (intenzív edzés), max másfél perc. Az a jó ha ég az izom végig gyakorlat közben. Akkor tudod h jól csinálod. Ne érdekeljen mennyit nyomsz, és az se h más mit gondol.

A másik része a dolognak a kaja rendbetétele. Még az elején úgyse vagy elkötelezett az életmód felé, így annyit tanácsolok: Sokszor kevés, 4-5-6 kaja 1 nap, edzésre mindig legyen betöltve szénhidrát, ez adja az erőt. Napi 2x testsúlykilogrammnyi gramm fehérje amennyit be kéne vinned (78 kilósan 156g), szénhidrátból meg jóval többet. Kerüld a szemét kajákat. Csirke rizs a legalapvetőbb, amire rá kell "szoknod". Ha ezekre figyelsz és betartod, főleg az elején, garantáltan szépen fogsz fejlődni.

ivtec: Egyetértek, előző 2-3 nap ne edzz, aludd ki magad, aznap sok kaja, esetleg energia ital, csoki, talán nyomás előtt egy pump vagy hot blood, aztán spanold fel magad. Pl ha haverod jól megpofoz párszor és leüvölt, az hatásos. Aztán sok sikert. :)

Link to comment
Share on other sites

ujvok a topicban, de látom RapiD vágja a dolgokat! szoval az ő szavaira hallgassatok!

ha én maxot nyomok akkor előtte nemhergelem magam.full koncentrácio a rúdra,persze előtte melegíítés rendesen,aztán ami kifér...

 

am nemtom,és amikor (kezdtem lassan 3éve) akkor sem szedtem semmit, és most sem szedek semmit.és azért sztem egész jól tudtam haladni.

am diáknak nehéz jól kajálni, főleg ha menzán eszel.napi 4-5 az cinkes.+nem azt eszel amit akarsz.de megpróbálom énis bevinni a megfelelő tápanyagot.

 

jut eszembe...RapiD és a többiek!

azthallottam h ha mézet eszek edzés előtt akkor jólfogom bírni, de ez mennyire mozditja ki a vércukor szintem? mennyire lehet ez veszélyes.szoval én edzés előtt, 3-5evőkanál mézet benyomok..nemis vok utána fáradt.

köszi!

Link to comment
Share on other sites

én is ugy tudom hogy a méz az jó mert 17 féle cukrot tartalmaz ha valakinek van módja és rendszersen eszegeti az biztosan jó hatással van az egész szervezetére

én ugy gondolom hogy bizony néha meg kell nézni hogy mennyi az a max amit ki birsz nyomni én legalább is 1-2 hetnte a piramis végén egyezek és belenyomok a maximumba nem kell a nagy sulytól félni

a csucskisérlet előtt is kell edzeni egyáltalan 3-4 napig semmire nemfogysz elgyengülni egyáltalán sőt

nekem most uj melóm van és örülök hogy 2-3 edzést tudok csinálni egy héten (ezelőtt heti 5volt)

na elmentem edzeni kimardt vagy 5 nap, fekvenyomtam és olyan könnyen ment égészen 180-ig mentem fel én is meglepődtem de jó volt ugyhogy egy kis pihenő kell a nagy próbatétel előtt

Link to comment
Share on other sites

Én az ilyen edzés előtti cukor bevitelnek inkább 350 ml tejjel javasolnék mindenkinek tejben elkeverhető 35 gramm szőlőcukor őrleményt ! 135 kg már kezd emberesedni a súlyod haver :) Nekem a célom az a 150 kg lenne előre de azt hogy mikor fogom elérni az kérdéses...

Link to comment
Share on other sites

Egy kis erő emelő trükk. Ha minden áron a súly a cél. A gyakorlathoz kell két segítő. Fekve nyomásról van szó. A max súlyt amit ki bírsz nyomni tedd fel a rúdra (természetesen be melegités után) plusz tegyél rá 20-40kg-mal többet.

A két segítő kiemeli a rudat, te meg tartod majd le engeded DE csak 10-15cm majd ki nyomod ne ijed meg menni fog, ha még is át lendül a holt ponton lefele a két segítő, akiknek végig ott a kezük két oldalt a rúd alatt, le emeli rólad (ha betakar a súly)

 

Hihetetlenül meg emeli ez a gyakorlat az erődet+pszichikai erőt ad.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Szeretnék elkezdeni konditerembe járni és edzeni, korábban az elmúlt pár hónapban futottam és itthon is tornáztam.

Ennek ellenére ha elkezdek konditerembe járni szükséges átmozgató edzést végeznem?

Illetve, van-e lehetőség úgy edzéseket végezni, hogy zsírt égetek de közben tömeget is növelek?!

Itt az alább leírt edzési módszer követésére gondolok;

 

Szóval egy hetem edzések szempontjából a következőképpen alakulna:

 

Hétfő-szerda-péntek konditermes tömegnövelős edzés,

kedd-csütörtök-vasárnap fél óra kocogás illetve előtte vagy utána valamilyen nyújtó torna(pl pilates).

Szombat pihenő.

Erről mit gondoltok?

 

Tudom, hogy a táplálkozás sokat számít így arra is odafigyelnék, viszont nem tudom mennyire befolyásolhatják a vese működését a táplálékkiegészítő szerek?! Így ebben a kérdésben is a segítségeteket kérném. Egy vesém van...

 

Már utána olvastam a dolgoknak, viszont ezekre a kérdésekre nem találtam választ, ezt tőletek várom.

 

Köszönöm a válaszokat előre is!

Link to comment
Share on other sites

1. Szerintem nem fog ártani ha csinálod ezt az ármozgató edzést 2-3 hétig, addig is szokja a tested ezt a fajta terhelést.

2. Az a nagy helyzet hogy sajnos nem lehet egyszerre izmot növelni és közben zsírt égetni! Vagy az 1ik vagy a másik! :(

 

Én a helyedbe hanyagolnám a kocogást, ellenben a nyújtással! A tápkiegtől meg nem kell félni nem fogja tönkretenni a vesédet, de ha tényleg odafigyelsz a táplálkozásra ahogy azt írtad, akkor szerintem az első fél évbe nem is kell használnod mert anélkül is fog jönni az eredmény. :)

 

Amúgy én 4 nap edzenék egy héten:

 

Hétfő: Mell

Kedd: Hát, váll

Szerda: Pihenő

Csüt: LÁB

Péntek: Bicepsz, tricepsz.

 

Hát én kb ennyit tudok segíteni, de azért várd meg amíg egy nálam jóval tapasztaltabb is leírja a véleményét! :D

Link to comment
Share on other sites

Sokat tanakodtam azon , hogy mi a különbség 2 gyakorlat között... Ugye van a sima guggolás amikor a rudat a tarkódhoz rakva mész lefelé és van az a másik gyakorlat amikor a rudat előre rakod a válladhoz és úgy mész lefelé és kicsit nyomja is a vállat de mind a kettő lábra megy vagy most másra is vagy hogy van ez ?

Link to comment
Share on other sites

Berto most ezalatt a Ronnie Colemanos vidi alatt arra gondolsz , hogy most a guggolás erős vagy tömegnövelő e ? Hát ha ennyi súllyal csinálod mint Ronnie akkor mind a kettő :) Amúgy meg sztem tényleg egyben a guggolás erő és tömegnövelő is egyben ha erre akartál célozni ... ( szerintem )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...