Jump to content
PirateClub.hu

Gyúrjunk wazze!


jannussz
 Share

Recommended Posts

Szerintem félreértettük egymást mert nem a szériáról beszéltem. A szériákat 75kg-val csinálom, 10 ismétlés, 5 széria. 110kg a max ami engem amúgy nem nagyon érdekel csak a suliban akkor vagy kemény gyerek ha nyomsz 170-et <_< Ott érzem hogy a vállon kell fejleszteni hogy továbblépjek. Sose dolgozok nagy súlyokkal.. Tricepszet is pl csak 40kilóval csinálom gépen 30-as ismétléssel 5 szériában. Így nekem sokkal hatásosabb mint ha 80-ba nyomnék 8-at :)

 

Ez a mell edzésterv tetszik ;) Mell edzésem szombaton van, ha hétköznap edzek akkor utána a taekwondo edzésen nagyon zavar az izomláz meg érződik hogy gyúrtam és elég kellemetlen, úgy nem lehet normálisan edzeni.

Szerintem áttérek az A és B hetes módszerre kicsit utánaolvasgattam azt írják hogy megéri, kösz a tanácsot.

Link to comment
Share on other sites

Igen, az tudom milyen mikor egy másik edzésre mész gyúrás után, vagy csak izom lázzal.

Valaha Aikidoztam és mellette gyúrtam (két teljesen különböző dolog) de hát ezek tetszettek. Mikor viszont már egy kicsit elmerülni kellet mindegyikben, hát.... nekem sajnos választanom kellet vagy ez vagy az. úgy hogy én nyolc év után letettem a kardot (hogy milyen költői vagyok :P , de tényleg igaz)

 

A kevert, illetve az ösztönös edzésnek az "atyja" Shawn Ray

 

 

Ő még a napokat is keverte, Meg jegyzem ezt én is szeretem variálni, csak nem hétről-hétre úgy kb fél évenként. Mert nekem PL: a kar edzésem mindig szombatra esett de a hét vége fele már nagyon elfáradtam, így nem mindig dolgoztam meg a kezemet rendesen, viszont a mellem mivel hétfőn volt, meg a lábam mivel csütörtökön, az az egy pihenő nap után volt, jobban fejlődött mint a többi izom.

Én a 30. tricepszre egy kicsit sokallom. Keverd meg azt is, egy edzésen kezdj a tricepszel, és utána edz a bicepszedet. egy másikon bicepsszel kezdj. Egy harmadikon meg egy bicepsz és egy tricipsz gyakorlatonként haladj előre az edzés végéig.

 

Ezek a ki menyit nyom (szerintem és ezt csak halkan jegyzem meg) a kezdők hozzá állása. (én is kezdő vagyok). Van egy barátom K. ZS. erő emelő 420kg guggolt az EB-én. De amikor nincs 'edzésben' 200kg alatt is rogyadozik a lába, akkor most menyit guggol?

Szokták kérdezni tőlem te menyit nyomsz fekve, mindig azt mondom hogy mikor-menyit?

Ha beteg vagyok?

Ha edzésen kívül vagyok?

Ha nincs elég pénzem kajára táplálék kiegre?

Ha üres vagyok?

Verseny után?

Csucs formába?

Sérült ízületekkel?

stb...stb...stb.. De egy biztos az izmaimat minden körülmények közt meg tudom edzeni így vagy úgy és nekem ez elég. nincs egyetlen egy izmunk se amin látszódna egy szám, vagy fel lenne írva egy méret. A szép nagy formás izom a cél, a súly pedig az eszköz és nem fordítva (mondták nekem is a nagyok) De ez egy örök dilemma ahogy látom, ha két 15-es nyomok a padon mindig meg mosolyognak, ha többel akkor meg jön a duma (me biccctos szed valamit e)

 

Egyébként ez az életben is így van, ha ez emberek senkinek tartanak, illetve nincs haszon belőled akkor mindig lenéznek. De ha vagy valaki, vagy van valamid akkor rögtön irigyé válik mindenki és elakarják venni tőled. nincs egyensúly.

Link to comment
Share on other sites

Én sajnos kényszer pihenőt tartok még pár napig. :(

Beteg lettem, nem tudtam 3 napig rendesen enni.Ami azt jelenti hogy egyik nap ettem 2 mandarint és ennyi.A másikon már betoltam kb 5 sajtostallért. Nagyon gááááááááz! Fogytam 7 kilót!!! Nagyon sokat eszek, mondhatni zabálok és ahhoz képest 0 amit betoltam. A szervezetem nem kapott szénhidrátot ezért felélte az izmaimat.

De sebaj!Jövőhéten megint elkezdek edzeni és visszahízom.Sőt!Még többet is! ;)

Link to comment
Share on other sites

hali!

párom nagyon szeret gyúrni...habár nem látszik meg rajta:)

szeretne találni olcsón valami jo tömegnövelöt.aki tud ajánlani jelentkezését várom!

 

és nincs valami olyasmi film ami a k1ről szól?meccsek vagy ilyesmi...

imádja a k1et.főleg a ketrecharcot szereti nézni.és énis nézem vele habár ez egy nőnek nem igazán nagy öröm de végülis énis szoktam szurkolni.néha vele edzek és már várom mikor megyünk beiratkozni a gyúrásra.

 

csak havi 6-7.000Ft budapesten.van hozzá szauna meg minden.nagyon kafa hely!!!

 

na pusza mindenkinek! jó gyúrást!:)

Link to comment
Share on other sites

Innen el lehet indulni mma-t kedvelőknek szerintem.

http://www.xlfight.hu/

Témához is hozzászóljak: mit tudnátok ajánlani izomtömegnövelésnek, küzdősport mellé. A küzdősportot úgy értem, hogy kesztűs harctól kezdve földharcig, birkóig gyakorlok vegyesen[mma], így ugye összes izmot megmozgatom de szeretném intenzívebben. Szálkásítással nincs gondom mindig is gyors anyagcseréjű voltam. :P

Link to comment
Share on other sites

Heti 3 szor másfél óra, és ha jobb idő lesz még a futni és kerékpározni is fogok. Eredetileg kempozok de írtam hogy nem tisztán csak azt: birkózás, box, és más stílusok elemeit is keverjük, de van amikor egész edzés erönléti[társ cipelése, különbőző fekvőtámaszok, medicil]. Arra akarok kilyukadni hogy miért lenne nekem még érdemes edzőterembe menni, amit nem lehet fejleszteni csak ott. :)

Link to comment
Share on other sites

hát egyértelműen nagyobb izomtömeget. Mellizmot nemigazán erősít a boxolás, de viszont hátizmot annál jobban igazából konditól nagyobb izomtömeget szedhetsz fel de ne keverd össze mint sokat a nagyobb izomtömeget a hájjassággal magyarán sokan felhíznak tömegnövelőkkel és nemveszik észre hogy fele amit felszedtek az zsír és nem hajlandóak lefogyni mert akkor "jajj kisebb lesz a karom" effektus lép fél ezek szoktam elcsodálkozni :P szóval testépítés tömeget hozhat neked minden izomcsoportba nagyon izomrostokat stb szerintem érdemes csinálnod így kempoval együtt nagyon ideális hajrá ;)

Link to comment
Share on other sites

Szevasztok!

Látom nagy sikere van ennek a témának, mondom akkor én is el kezdek társalogni :D.

Régebben voltan gyúrni úgy 2 hónapot (pff tudom hogy kevés) heti 3x jártam, akkor nem figyeltem arra hogy mit ettem csak úgy nyomtam. De idén el fogok kezdeni rendszeresen járni ez olyan biztos minthogy én írtam ezt a szöveget :D. Csak szeretném a segítségeteket kérni ez ügyben hogy mit hogyan kéne?? annak örülnék a legjobban ha valaki leírna nekem egy edzéstervet :blush: . Nem versenyszerűen szeretnék "gyúrni" hanem hogy azért meglegyen a forma. Legfőképpen a has, mell, bicepsz, és persze a hátamat szeretném elsősorba fejleszteni. Most vagyok olyan 100kg és 196cm magas. Van a hasamon egy kis felesleg :) azt meg le kéne adnom vagy átalakítani izommá.

 

Válaszokat, javaslatokat előre is köszönöm. :)

Link to comment
Share on other sites

hát ha van türelmed akkor 61. oldalon írtam egy részletes 3 napos edzéstervet, ha végigolvasod és még lesz kérdésed akkor olvass tovább ha akkor is lesz akkor írj és válaszolok. A felesleg a hason edzéssel nemigazán lehet átalakítani mert olyan nincs hogy zsírból izom lesz csak diéta vagy kardióval tudod ledolgozni.

Link to comment
Share on other sites

Hali

Úgy látom vannak itt páran akiknek van némi tapasztalatuk.

 

Megesett már valakivel, az hogy egy izomcsoportot folyamatosan keményen edzett, de egyszerűen mégse nőtt?

Én két éve járok terembe, kezdettől fogva edzem a hátam a húzóckodó gépen, és azóta 30 kilóról 50 kilóval többet bírok el.

Sima rúdon pedig háromszor tudom magam felhúzni.

 

Hogyan tudnám máshogy fejleszteni a hátizmomat?

Link to comment
Share on other sites

hát lehúzás és szabályosan próbáld ne karból húzni hanem hátból lapockák mozgatásával nemszabad mindig csak egy izomcsoportra edzeni én 1 izomcsoportot hetente 1 szer edzek és szerintem ez a normális. Hát én 9hónapja járok terembe és kezdetben csak 50 kilóval ment szabálytalanul az edzés most se edzek nagy súlyokkal mivel tömegelek csak 60 al szoktam lehúzni bár kb 80 al menne ha szabálytalanul csinálnám de annak nincsen sok értelme :P szóval fő a szabályosság és meglátod a fejlődést magadon.

Link to comment
Share on other sites

van néhány hátizom gyakorlat csigán mellhez tarkóhoz huzás egykezes evezés házás csigán háromszöggel huzóckodás stb stb ezk közül válassz ki kettőt amit széles fogással kell csinálni meg kettőt amit szükkel (a huzóckodás legyen közte még akkr is ha csak 3x4 megy ) aztán csináljad és meg fog erősödni lehet hogy a karod is gyenge mivel olyan nincs hogy egy izomcsoportot edzel csak mivel egy egy mozdulat végrehajtásában több izom is részt vesz és a leggyengébb fárad el először

Link to comment
Share on other sites

Napi.kb hány percet kell lépegető gépezni,hogy látszódjon a hatás? :)

86 Kg vagyok jelenleg,és gyenge fizikumú. 6-8 kilót kéne fogyni vagy akár többet. :]

Fógyókúza nálam annyi,hogy nem eszek édességet,és próbálok nem nassolni.

A kitűzött időpont tavasz közepe.

Link to comment
Share on other sites

Napi.kb hány percet kell lépegető gépezni,hogy látszódjon a hatás? :)

86 Kg vagyok jelenleg,és gyenge fizikumú. 6-8 kilót kéne fogyni vagy akár többet. :]

Fógyókúza nálam annyi,hogy nem eszek édességet,és próbálok nem nassolni.

A kitűzött időpont tavasz közepe.

legalább 20 percet de később felmehet 40-re is

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Most szerdán egy testépítő boltba tartott táplálék kiegészítő bemutatót Markus Ruhl. Hát halljátok, nem láttam még élőbe, így visszavonultan egy tricepsz és egy mell műtét után (felrobbnt neki edzés közben) De ez az ember akora mint egy hegy, nem is ember wazzzzeg ha nem valami mutáns, akkora a vála mint két hatalmas ágyu golyó.

Na ennyit arról, hogy hogy néz ki egy testépitö, ha abba hadja a versenyzést..

Link to comment
Share on other sites

üdv

lenne egy olyan kérdésem, hogy 2 kondibeli edzés közben tényleg kell egy napot pihenni hogy regenerálodjanak az izmok?

elkezdtem kondizni, és eddig (2 hete járok még mindössze..) hétfő, kedd, csütörtök és szombaton edzettem, de haverom szerint jobb lenne ha csak hétfő, csütörtök és szombaton járnék (alkalmanként kb 1-1,5 óra) hogy legyen köztük mindig pihenőnap.

szerintetek?

Link to comment
Share on other sites

hát minden azon múlik hogy mennyit tudsz pihenni alvásra gondolok mert szerintem a hétfő, kedd, csütörtök, szombat edzés jó csak akkor napi 8 órát aludj és hétfő csütörtök ne legyen nagy izomcsoport meg nagyon különböző legyen a két izomcsoport pl hétfő mell kedd kar vagy hétfő hát kedd váll,kar

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom hogy ismeritek e de most olvastam hogy pl. a Creatin Phx és egy HMB kapszula szedése majdnem felér egy Nerobol kapszulával ami anabolikus szteroid hatású... Az igaz lehet hogy eme két szer hatása válthat ki ilyen erős dolgot ? Asszem kipróbálom mert ebben a Proteinben hosszútávon csalódtam :( 97 kg voltam 1 hónap alatt 98 inkább akkor nem szedek több proteint mert nem is menne föl már olyan sok mivel ekkora súlynál mint ami én is vagyok naggyon lassan fog most már fölpakolni magára súlyt szal maradok a kapszulás dolgoknál.. Nektek mi a véleményetek ?

 

U.i.: ezeknek a szerek hatása izomrostnövekedést és erőnövekedést biztosítanak ahogy én olvastam :D

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom hogy ismeritek e de most olvastam hogy pl. a Creatin Phx és egy HMB kapszula szedése majdnem Az igaz lehet hogy eme két szer hatása válthat ki ilyen erős dolgot ? Asszem kipróbálom mert ebben a Proteinben hosszútávon csalódtam :( 97 kg voltam 1 hónap alatt 98 inkább akkor nem szedek több proteint mert nem is menne föl már olyan sok mivel ekkora súlynál mint ami én is vagyok naggyon lassan fog most már fölpakolni magára súlyt szal maradok a kapszulás dolgoknál.. Nektek mi a véleményetek ?

 

U.i.: ezeknek a szerek hatása izomrostnövekedést és erőnövekedést biztosítanak ahogy én olvastam :D

 

Szia hát én nem ma kezdtem :-) ezért akadt most meg a tekintetem " felér egy Nerobol kapszulával ami anabolikus szteroid hatású... " Nos csak,hogy tudd a Nerobol,Naposin,Metaposterolol és társai nem Anabolikus szteroid hatásuak,HANEM AZOK Anabolikus szteroidok

amit még tudni kell róluk,hogy roppant koszos szerek ez annyit jelent,hogy rengeteg mellékhatással

 

Üdv

 

Szia hát én nem ma kezdtem :-) ezért akadt most meg a tekintetem " felér egy Nerobol kapszulával ami anabolikus szteroid hatású... " Nos csak,hogy tudd a Nerobol,Naposin,Metaposterolol és társai nem Anabolikus szteroid hatásuak,HANEM AZOK Anabolikus szteroidok

amit még tudni kell róluk,hogy roppant koszos szerek ez annyit jelent,hogy rengeteg mellékhatással

 

Üdv

 

még annyit,hogy mégcsak nem is Kapszula,hanem sima tabletta.................Szerintem aki nem versenyre készül az ne használjon ilyen xarokat!!! :-)

Módosította Gabi89
Összevonva
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...