Jump to content
PirateClub.hu

Gyúrjunk wazze!


jannussz
 Share

Recommended Posts

Na megpróbálok én is befolyni a témába (csak el ne felejtsem, hogy van ilyen). Néhány reagálás az előző kommentekre:

-A negyedóra valóban kevés én azt mondanám minimum két naponta 1-2 órát érdemes vele foglalkozni, az üres napokon meg lehet otthon csinálni néhány gyakorlatot.

-A fehérjék iszonyat jól megtudják dobni az embert izom ügyileg (sztem meg is éri a kezdőknek a szedését).

-Az én véleményem, hogy 12 évesen még nem nagyon kellene bádizni, max egy kicsit fitneszezni.

-Az edzésterv kérés így távolból sztem nem a legjobb (mivel midnenkinek eltérőek a tulajdonságai, így más és más programok kellenek nekik és persze más ütemben és hosszban)

Amúgy valahol láttam már bádis topikot, de az lehet a Csevegésben van :)

 

Illetve ajánlanék egy nagyon jó kis weblapot, ahol sok mindent megtalálhat kezdő és haladó egyaránt:

http://body.builder.hu/edzesek_index.htm4

Link to comment
Share on other sites

Én súlyzók nélkül csinálok mindent. És sokkal keményebb, higyjétek el. És itt most nem valami Norbi-féle ugribugrira gondolok.

Lehet, hogy izmosabbak azok, akik edzőterembe járnak, de ugyanannyira fáradékonyak is. Nem egy ismerősöm van, akik heti rendszerességgel járnak, de tesiórán a futásnál a kb. harmadik perc után lefáradnak, és nem sokkal ksőbb már az izzadságukban fürdenek.

De minden mozgás jó.. Szerintem ha az átlagembernek, aki nem csinál semmilyen mozgást szinte a szükséges napin kívül, nekiugrana erőből egy HÁZIMACSKA, rögtön a földön találná magát. Szerencséje, hogy nem teszi.. :)

Link to comment
Share on other sites

A gyúrás is fitnesz, nem? :D

De nem szeretem ezt a "fitnessz" szót. Ez is csak egy szó, amivel etetni lehet a jónépet.. Sok felnőtt fonnyadt cicis nő ha meglátja ezt a szót kapcsolva valami termékhez a női lapban, rögtön elmegy, és megveszi..

Egyébként én is először gyúrni akartam menni..

Átnéztem szinte az összes "egészségportált", body builder videókat néztem, sőt, tesómmal is elmentem 1-2x edzőterembe. Tesómról tudni kell, hogy felnőtt korára próbál valamit kezdeni a testével, már legalább 2 éve edz, és meglátszik rajta? Igen, a 37. hónapban már van egy kis dudor a vállán :)

 

Aztán visszamentem nézegetni az oldalakat, de most már az a fehérjepor is érdekelt, amit adott nekem reggelire kóstolóra. Végül is finom volt, biztos olcsó is (de én maradtam a Danon könnyű -és finomnál fehérje helyett szénhidrátot :) ), csak aztán minden kicsit zavarossá kezdett válni. Ezt vedd be, azt ne vedd be, ez jó, az nem jó, de várjá' amaz mégis jó, te vagy hülye, ebből ennyit csinálj, abból meg annyiszor annyit, reggelire csokit nehogy egyé', nehogy túllépd a pár száz kJ energiát, amit szabad naponta bevenni. Á.

 

Nem tudom már, hol olvastam, de elgondolkodtató: az állatvilágban nem szokás követni 5 napos edzésterveket, étrendkiegészítőket használni, se kondigépeket használni, mégis az állatok százszor erősebbek és rugalmasabbak, mint az átlagember.

Múltkor láttam Animal Planeten, ahogy valami főemlős úgy fut egy pár centi vastag faágon, mintha csak a füvön futkározna. És az a szomorú, hogy ezt a "mutatványt" az embernek is meg kéne tudni csinálnia.

Link to comment
Share on other sites

Érdekes HSZ...1 évig kondiztam (fehérje nélkül) és simán meglátszódott rajtam, mell, bicepsz tricepsz, comb, vádli, minden megnőtt. Ez az étrendes dolog meg maximum azoknak kell akik sportszerűen akarják ezt csinálni. Amit az evésről írtál az sztem full baromság, főleg a Danone-os...izomfejlődést meg ne várj erőlködés nélkül. De megbocsájts az utolsó bekezdésed meg egyenesen egy rakás szemét, ne hasonlítsad már össze az embert egy ragadozó állattal, akinek az egész teste arra lett kitalálva, hogy elejtse a prédát...a hangya meg elbírja a teste többszörösét, na puff szégyen mi nem (és még alacsonyabb rendű lény is) :D

Link to comment
Share on other sites

paulbig,

Nem azt írtam term. hogy fehrje helyett szénhidrát kéne, mert kell a fenének, de nem kell annyira megválogatni alapelemek szerint a kaját, ahogyan néhányan teszik, akiknek ez az "életstílusuk". Vannak sokan ilyenek.

Ki mondta, hogy nem kell erőlködés?

Próbáltad már ezt:

http://www.athletics.ucr.edu/strengthconditioning/hindupushups.htm

Ez elsőre egyszerűnek tűnik, de a "gyúrós" haverok is, akik megpróbálták, a tizenvalahányadik ismétlés után megunták az életüket :)

 

És ez működik, a macskák is így edzenek (mindegyik). <--- Bár igazad van, mi nem vagyunk ragadozók, de nem is ragadozókról beszéltem, hanem főemlősökről (akiknek köze nincs a ragadozókhoz..), ahova az ember is tartozik.

 

Amúgy ne értsétek félre, nincs nekem a gyúrással semmi bajom, egész jó időtöltés (ha nem megy túlzásba persze), csak kiszúrta a szememet a tma alcíme (aki már látott súlyzót..)

Link to comment
Share on other sites

paulbig-gel egyetértek....

Csak az csinálja ezt a szigorú étkezést, aki testépítő. Én speciel csak kicsit formásodni szeretnék, és ehhez bőven elég az az edzés, amit én csinálok. Fél év után is már nagyon látszódott az eredmény. Persze aki ezt egybekötné a fehérjedús étkezéssel, annak fele ennyi idő is elég lenne :)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem most kimenne 110. De még nem néztem meg. Az is lehet, hogy csak 105, de akkor nagyon szomorú lennék.

Jannussz neked mennyi megy ki?

na pár napi nem volt gépem a táp megadta magát

mennyi megy ki? :rolleyes: a csucsom fekvenyomó ruha nélkül 190-kg fekvenyomó ruhába +40-60 kg a ruha minőségétöl függően

hát ennyi

gyurjunk wazze !! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

A gyúrás is fitnesz, nem? :D

De nem szeretem ezt a "fitnessz" szót. Ez is csak egy szó, amivel etetni lehet a jónépet.. Sok felnőtt fonnyadt cicis nő ha meglátja ezt a szót kapcsolva valami termékhez a női lapban, rögtön elmegy, és megveszi..

Egyébként én is először gyúrni akartam menni..

Átnéztem szinte az összes "egészségportált", body builder videókat néztem, sőt, tesómmal is elmentem 1-2x edzőterembe. Tesómról tudni kell, hogy felnőtt korára próbál valamit kezdeni a testével, már legalább 2 éve edz, és meglátszik rajta? Igen, a 37. hónapban már van egy kis dudor a vállán :)

 

Aztán visszamentem nézegetni az oldalakat, de most már az a fehérjepor is érdekelt, amit adott nekem reggelire kóstolóra. Végül is finom volt, biztos olcsó is (de én maradtam a Danon könnyű -és finomnál fehérje helyett szénhidrátot :) ), csak aztán minden kicsit zavarossá kezdett válni. Ezt vedd be, azt ne vedd be, ez jó, az nem jó, de várjá' amaz mégis jó, te vagy hülye, ebből ennyit csinálj, abból meg annyiszor annyit, reggelire csokit nehogy egyé', nehogy túllépd a pár száz kJ energiát, amit szabad naponta bevenni. Á.

 

Nem tudom már, hol olvastam, de elgondolkodtató: az állatvilágban nem szokás követni 5 napos edzésterveket, étrendkiegészítőket használni, se kondigépeket használni, mégis az állatok százszor erősebbek és rugalmasabbak, mint az átlagember.

Múltkor láttam Animal Planeten, ahogy valami főemlős úgy fut egy pár centi vastag faágon, mintha csak a füvön futkározna. És az a szomorú, hogy ezt a "mutatványt" az embernek is meg kéne tudni csinálnia.

agyurás az gyurás a finessz meg fitnessz a kettő nem ugyanaz :angry:

Link to comment
Share on other sites

Szép vállakat? Sztem ha ogsz 2db egykezes súlyzót és tárogatsz vele. Kondiba meg van valamilyen válgép sztem mindig.

 

Jannussz: Hány kilót kellene nyomnod, hogy indulhass komolyabb versenyen?

Sztem melyik az ár és minőség alapján a legjobb fehérje?

 

Láttam fenn vagy iwiwen, 6 szor nagyobb vagy mint én :) Nem szólogatnék neked be az utcán.

A magasságodat megkérdezhetem? Mert én most 183 cm magas vok és 94 kiló. Kicsit kiábrándítónak ratom a helyzetemet, pedig nem vagyok kövér egyáltalán (véleményem szerint), van egy kis hasam amit mostanában szedtem fel :S

Link to comment
Share on other sites

Szép vállakat? Sztem ha ogsz 2db egykezes súlyzót és tárogatsz vele. Kondiba meg van valamilyen válgép sztem mindig.

 

Jannussz: Hány kilót kellene nyomnod, hogy indulhass komolyabb versenyen?

Sztem melyik az ár és minőség alapján a legjobb fehérje?

 

Láttam fenn vagy iwiwen, 6 szor nagyobb vagy mint én :) Nem szólogatnék neked be az utcán.

A magasságodat megkérdezhetem? Mert én most 183 cm magas vok és 94 kiló. Kicsit kiábrándítónak ratom a helyzetemet, pedig nem vagyok kövér egyáltalán (véleményem szerint), van egy kis hasam amit mostanában szedtem fel :S

ha láttál akkor tudod hogy nem a levegőbe beszélek ,szerintem se szólj be

173cm"magas" vagyok

az a 94-kg nem olyan rossz még 15-20kg és már én se szólnék be neked !

valamennyi zsir megy fel hiszen a versenyzők azért szálkásitanak

 

kb ha kinyomnék fevenyomóruha nélkül 220-at akkor talán kissebb versenyeket lehetne nyerni de nagyon jó fekvenyomók vannak és nagyon sok áldozattal járna felzárkózni hozzájuk ugyhogy azthiszem nekem nem ér meg annyit

megelégszem a "falu bikája" cimmel

minél magasabb legyen a fehérje tartalma és minnél alacsonyabb az ára

ajánlom figyelmedbe a folyékony aminosavakat nekem ezek beváltak+creatin

gyurjunk wazze!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Kene egy kis segitseg.

 

Anno kajakoztam 6 evig, ott volt konditerem, de azt mar abbahagytam. Ujra akarom kezdeni az edzest, de nem kajakhoz hanem csak siman gyurni. 1,5 punnyadas utan mivel erdemes ujrakezdeni? /sulyok, gyakorlatok, ido/

Link to comment
Share on other sites

Szevasztok , én csak 3 hónapja kezdtem edzeni, de mostanában már nem az hajt hogy nagy izmos állat legyek ( nem mintha bármikor is az lett volna a cél), hanem jól esik edzeni, de persze megvan az edzéstervem nekem is, szerintem mindenki úgy edzen hogy jól érezze magát és legközelebb is vissza vágyjon ! :) Bár ez lehet elég gyerekes gondolat :D . Én 193 cm és 96 kg vagyok, de ez eloszlik rajtam, persze a hasam az kicsit nagy :( , szerintem még tömeget kellene növelnem és aztán leszálkásítanom magam. Szerintetek?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...