Jump to content
PirateClub.hu

Gyúrjunk wazze!


jannussz
 Share

Recommended Posts

Guggolj egyenes háttal, és nagyobb súlynál használj övet. Akinek komolyabb gondjai vannak a guggolással az is tud lábazni, lábtolással, lábnyújtással, lábhajlítással, merevlábas felhúzással, kitörésekkel stb. de meg lehet próbálni keretben is guggolni. Lábazás nélkül nem lehet ezt a sportot csinálni. A tested fele. Csak épp azt a legkeményebb megedzeni, ezért szeretik sokan, sokmindenre hivatkozva kihagyni.

 

Link to comment
Share on other sites

Ki hogyan vélekedik az izomcsoportok elosztásáról az edzésben?

A legközkedveltebb a mell+bicepsz, hát+tricepsz, láb+váll elosztás.

Én most inkább azokat tettem egy napra amik amúgy is dolgoznak a másik, nagyobb izom edzése közben: mell+váll+tricepsz, hát+bicepsz, láb.

Kinek melyik jött be, vagy éppen milyen időközönként lehet érdemes váltogatni a szisztémát?

Illetve szokta valaki különszedni a combfeszítőt és a hajlítót?

 

Link to comment
Share on other sites

én ugy osztom el hogy nyomógyakorlatok aztán huzó gyakorlatok nekem ez vált be

 

amugy csak nézd meg a magazinokat soféle jó megoldás van mindenki másképp edz nemcsak azon mulik ki milyen edzéstervet csinál sok mulik a kaján és az egyéb dolgokon ki mennyi pénzt tud rá szánni kevesen engedhetik meg maguknak hagy csak a havi kajájuk több mint százezerforintba kerüljön és a többiről még nem is beszéltem ugyhogy valaki versenyzői babérokra tör az kösse fe a gatyáját mert ez a sport csak viszi a pénzt :(

Link to comment
Share on other sites

fekvenyomok kezdve 30 foknál, 4 szériánként emelem a szöget. tárogatás ferdepadon, előreemelés, állighuzás. ismétlésszámok mindig: 16-12-10-8

1,5 éve edzek, tömeget nem mérek. amikor kezdtem 50 kilóba nyomtam bele párat, most kb 100at nyomok fekve 2x

 

nekem stimmel ez a program, fejlödök töle...

Link to comment
Share on other sites

Sokat ne várj ettől a programtól, még pár év és úgy fogsz kinézni tőle mint a Notredami toronyőr.... laugh.gif

 

szerintem jobban mint te pár év mulva a dianabolodtol!

 

Narancs, ez egy komplett edzésed? Mert annak elég gyérnek tűnik.

(És ha nem mérsz tömeget akkor azt miért méred, hogy mennyibe nyomsz bele fekve? laugh.gif )

 

nem nem eza komplett edzéstervem.

 

nemtom mért oan megdöbbentő mindenkinek, hogy a fölsö mellet az elsö vállal edzem. mind a kettö edzésénél segédizom a másik.

Link to comment
Share on other sites

nemtom mért oan megdöbbentő mindenkinek, hogy a fölsö mellet az elsö vállal edzem. mind a kettö edzésénél segédizom a másik.

 

Én is együtt edzem, de ugyanazon edzésen edzem még a mellet, az oldalsó és a hátsó vállat és a tricepszet is.

Szerintem jó ötlet együtt edzeni őket, de nem elég csak azt edzeni egy egész edzésen. Például nem biztos, hogy érdemes külön edzened a mellet a felső melltől, vagy az első vállat az oldalsótól és a hátsótól.

Link to comment
Share on other sites

szia jannusz! segítenél nekem 1 edzésterv összeálításában?:) én 190 cm 75 kg, 15 éves vagyok, egy héten legalább négyszer letudok menni edzeni, hát, váll , bicepsz, ezzekre szeretnék leginkább fejlödni, a mellem ésa tricepszem már egészjó, a bicepszemel akármit csinálok nem fejlödik:(

Link to comment
Share on other sites

Ha abbahagyod a táplálék kiegészitők szedését tapasztalható e visszaesés?(fogyás)

 

Megszámlálhatatlan sokféle táplálék kiegészítő létezik. Így ez a kérdés értelmetlen. A táplálék kiegészítő nem más, mint koncentrált tápanyag, ami (a nevében is benne van) a táplálkozás kiegészítésére szolgál. Ennek tükrében gondold át.

Link to comment
Share on other sites

sziasztok kb. én is már másfél éve eddzek ilyen eddzéstervek mellett:

 

Hétfő : fekvenyomás ; tárogatás fekve ; ferdepad ; bicepsz franciarúddal ; bicepsz franciarúddal ülve ferdepadon ; egykezes bicepsz súlyzó ülve padon térdelve ; tolóckodás csigán vagy rúdon

 

Kedd: ( láb nap ) guggolás álltalában 100kg-ig nagyon ezt nem is akarom addig csinálni míg úgy nem megy hogy cask úfy dobálom magamon mert nem akarok gerincroppanást vagy deréksérvet vagy heresérvet :) ezután meg laza kis kikapcsolódó húzockodás

 

 

Szerda: nyakbólnyomás ; állig húz állva ; térdelve felhúzás ; vállazás előre bicepsz súlyzókkal ; guggolva mellig húzás franciarúddal ;

 

A csütörtök megeggyezik a keddel a péntek meg a hétfővel és hétvégén meg csúcsnyomás a fekvenyomópadon szigorúan csak ha van fölöttem valaki... :)

 

álltalában olyan szériákban csinálom a dolgokat hogy minimum meglegyen a 4 X 6 ha nem érzem jól magam szal gyengeség fáradság de ha minden fasza és megy akkor álltalában 6X 8 a fasza

 

 

jah és bicepszre mi a legfaszább terv hogy vastagodjon

 

mivel csóró vagyok semmi szert nem szedek ez érthető is mert nem akarok szőlőmagok csinálni a heréimből

az igazi szer az a rántotthús meg a párizsis kenyér vízzel :) ez van bakker

ez egy életérzés nem pedig egy hobbi

most olyat hogy csinálom fél évig utánna abbahagyom olyan nincs mert hülyeség sztem

jah nektek már volt valami sérülésetek badizáson belül ? nekem fekvenyomásnál a jobb vállamban elszakadt egy ín

és fél évig nem tudtam fekvenyomni meg az ezekhez hasonló dolgok szal szoptam egy nagyot

elkell árulnom hogy én hülye nem melegítettem be rendesen nah mindegy de már elmúlt

peace és várom a véleményeket akik értenek is hozzá :)

 

Link to comment
Share on other sites

egykezes bicepsz súlyzó ülve padon térdelve, tolóckodás csigán vagy rúdon, térdelve felhúzás, guggolva mellig húzás franciarúddal. ien gyakorlatok nincsenek. minden izmot heti 1x edzz. ha nem pihennek nemfognak fejlödni. érdemes kis izomcsoportot naggyal edzeni. pl mel-bicepsz, hát-tricepsz stb. kis ismétlésszámmal sztem rosz mellet, vagy hátat edzeni, mert a suly kinyomásán erölködsz, nemtudsz figyelni a szabályosságra, és más izmok is dolgoznak majd közbe. a kar vastagodására scott-pados bicepsz. ha nincs pénzed tápkiegre akkoris probálj rendesen kajálni. a legfontosabb hogy edzés után sok szénhidrátot és fehérjét kajálj. Az ínszakadás azért volt mert bemelegités nélkül használtál nagy súlyt. De mindenre választ ad a bodybuilder.hu-n az alapismeretek rovat (http://body.builder.hu/edzo_faq.htm4) sok sikert!

Link to comment
Share on other sites

hogy van az hogy a táplálékkieg dobozán az van írva hogy 2 kanállal mixelj össze fél liter tejbe és ezt ismételd meg 2-3 egy nap a magyar nyelvű tájékoztató meg azt írja 1 kanállal 1 nap egyszer.. és ezt ne lépd túl??? :blink:

 

meg miért van az h mindenki azt mondja h vízzel kell és nem zsírszgény tejjel szedni a kiegészítőket ??

 

és olyan készítményt amire az van írva hogy folyamatosan biztosítja az izmok aminosav ellátását de amellet sok benne a fehérje az hogy kell szedni ?? tréning előtt v után? :blink: :blink:

 

bocs a sok amatőr láma kérdésért....

 

előre is kösz a választ

Link to comment
Share on other sites

hogy van az hogy a táplálékkieg dobozán az van írva hogy 2 kanállal mixelj össze fél liter tejbe és ezt ismételd meg 2-3 egy nap a magyar nyelvű tájékoztató meg azt írja 1 kanállal 1 nap egyszer.. és ezt ne lépd túl??? :blink:

 

meg miért van az h mindenki azt mondja h vízzel kell és nem zsírszgény tejjel szedni a kiegészítőket ??

 

és olyan készítményt amire az van írva hogy folyamatosan biztosítja az izmok aminosav ellátását de amellet sok benne a fehérje az hogy kell szedni ?? tréning előtt v után? :blink: :blink:

 

bocs a sok amatőr láma kérdésért....

 

előre is kösz a választ

általába reggel éhgyomorra és edzés után közvetlen jó szedni meg lefekvés előtt nekem leglábbis igy vált be de mindenképp étkezések között

 

Link to comment
Share on other sites

hogy van az hogy a táplálékkieg dobozán az van írva hogy 2 kanállal mixelj össze fél liter tejbe és ezt ismételd meg 2-3 egy nap a magyar nyelvű tájékoztató meg azt írja 1 kanállal 1 nap egyszer.. és ezt ne lépd túl??? :blink:

 

meg miért van az h mindenki azt mondja h vízzel kell és nem zsírszgény tejjel szedni a kiegészítőket ??

 

és olyan készítményt amire az van írva hogy folyamatosan biztosítja az izmok aminosav ellátását de amellet sok benne a fehérje az hogy kell szedni ?? tréning előtt v után? :blink: :blink:

 

bocs a sok amatőr láma kérdésért....

 

előre is kösz a választ

 

szerintem ez attol függ mien tápkieg. sose a kanál fontos, hanem hogy hány gramm! a mennyiséget a testsulyodhoz kell igazitani. étkezések helyett lehet turmixot inni, edzés után a legfontosabb, meg reggel felkelés után. azis fontos hogy mi a célod. tömeg növelése, vagy inkább fogyás. tréning elött szénhidrátra van szükség. ha van pénzed g-bomb, ha nincs sima cukor is jó.

 

bransi: nemtud kiégni 1 izom. ienröl még sose hallottam. a scott pados bicepsz formál csak, akkr van értelme ha elég tomegü a bicepszed.

Link to comment
Share on other sites

A g-bomb nem szénhidrát. Edzés előtt semmiképp nem jó a cukor! Amiylen gyorsan felviszi a vércukorszinted olyan gyorsan le is esik. És marhára nem jó behipózni mondjuk 100 kilós fekvenyomásnál.

Edzés után fontos a gyorsan felszívódó szénhidrát, ami a szőlőcukor, vagy a vitargo.

Kiégni nem tud egy izom, de túl lehet edzeni.

És tejjel sosem iszunk turmixot!

bransi: ezt az edzéstervet szerintem alakítsd át, különben nem jársz jól.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...