Jump to content
PirateClub.hu

Gyúrjunk wazze!


jannussz
 Share

Recommended Posts

Köszi.

Linkelek inkább mer így hosszú lenne ;)

 

http://www.tesztoszteron.hu/emagazin_01_01_ghj564_hst_megtervezese.php

 

http://tesztoszteron.hu/emagazin_01_48_loa_311_hst_analizis.php

 

http://www.tesztoszteron.hu/testepites_hst_kulonbsegek.php

 

http://www.tesztoszteron.hu/emagazin_01_22_poi_252_megint_hst.php

 

http://www.tesztoszteron.hu/emagazin_01_02_dkg435_hsp.php

 

http://www.tesztoszteron.hu/testepites_hst_gyakorlati.php

 

HST: Hipertrófia Specifikus Tréning

http://www.tesztoszteron.hu/link.php?kl=http://www.fitnesspont.hu/mass-shop/magazinok/PDF_files/MS19/HST_MS19_teljes.pdf

 

 

Namost, a HST megtervezése teljesen egyedi, de lehet úgy is mint ahogy az uccsó linkben 1 komplett heti edzésterv van (nekem az segítette a legtöbbet). A lényeg, az alapelvek pedig az első linkben is megtalálhatóak.

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Nem rossz!!! Majd nyáron kipróbálom, akkor több időm lesz edzeni most csak heti 3 max4 szer tudok lemenni. Kezd alakulni a forma bár még mindig sok bajom van a mellemmel. A vállam túlfejlett volt mindig is és emiatt a nyomó gyakorlatoknál nem szeret dolgozni a mellem de mióta visszavettem a súlyokból és másképp fogom a rudat végre érzem a hatást és a mellem is elkezdett fejlődni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok !

 

Tudnátok nekem javasolni olyan készítményt ami marha sűrű lesz ha hozzákeverek tejet , vagy vizet és laktat mint 2 db. csirkemell ? Gondolok itt pl. olyanra mint régebben volt a Sportrobi amit régen a nagyon ittak :) Nem akarok drága Jumbot vagy ilyesmit venni ... Szóval amin lehet látni ha lenyelem akkor tele lesz a poci :)

Link to comment
Share on other sites

Hali mindenki !

Nekem egy olyan kérdésem lenne h milyen gyakorlatokkal állítom meg magam a növekedésben ? Mert úgy tudom h alapvetően a gyúrásra azért mondják h megállít a növekedésben mert ahol keményen terhelem a testem ott a csontok megkeményednek és ezáltal nem növök tovább (... ha tévednék javítsatok ki :D ).

Én most úgy vagyok vele h egyenlőre csak otthon edzek hasra illetve karra .

Hasra csinálok lábemelést hasprést sima felülést illetve még ezt

Karra 9kg-s 1kezessel csinálok ilyen állva befordítom a súlyzót akármit... :D akkor ülve koncentrált emelést illetve kalapácsot , meg fekvőket.

a kérdésem az lenne h ha ezek nem is, de mi az amit el kéne kerülnöm annak érdekében h ne álljak meg a növésben. Am 16 éves 171-2 centi magas fiú vok.

Előre is köszi !

 

Szerk.: esetleg vannak olyan sportok amiktől "megnyúlhat" az ember ?

Szerk2.: A Kreatin keresztbe tehet a növésemnek ? mert még csak 1-2 hete szedem, de ha igen akkor azt egyenlőre hanyagolom.

Link to comment
Share on other sites

Alapvetően nem gyakorlatoktól függ, hanem a súlyok nagyságától. Pl: gugolást úgyse fogsz 140 kilóval csinálni szóval szerintem nincs itt probléma, csak ne koxolj, mert akkor garantáltan megállsz a növésbe. 16 évesen már nyugodtan ellehet kezdeni az edzés, majd úgyis 2-3 év múlva érsz el arra a szintre, hogy nagyobb súlyokra is rámehetsz. Akkora meg már biztos eléred a végleges magasságodat.

Link to comment
Share on other sites

:D:D Kreatin az mióta kox?:D Kox az illegális doppingszert jelent kreatin az nem káros csak a sok fogyatékos a tv-ben azt terjeszti. Én az anabolikus szteroidokra és a növekedési hormonokra gondoltam. Táplálékkiegészítő az nem káros az épphogy kiegészítik, teljesé teszik a tápanyagbevitelt. Kreatint meg kúrában szedd de ilyen fiatalon fölösleges. Hízol tőle 5 kilót ebből max fél kiló izom a többi mind víz. Egyél sok húst járj el edzeni rendszeres, bár 19-20 éves korodig ne várj drasztikus fejlődést, mert akkortájt maximalizálódik a férfiak természetes tesztoszteronszintje a te korodban még igen kevés és ezáltal a fehérje szintézised se az igazi de korodhoz képest tekintélyes tömeget tudsz felpakolni persze, ha a genetikai adottságaid megvannak hozzá.
Link to comment
Share on other sites

Cső tusnyák!

Ha 16 éves vagy (mint én :) ), akk sztem felesleges a kreatin. Túlzottan megerősödsz tőle, és az a 10-20 kg plusz fekve nem biztos hogy később jót tesz az ízületeidnek. Majd kb 18-20 éves kortól nyomhatod.

Én most csak fehérjét meg vitamint szedek, meg most fogyott el egy glutamin. A glutamin serkentheti a növekedési hormont, szal ha már nem akarsz nőni, akk azt kihagyhatod. De ha szeded is, akk se leszel egy Jao Ming, a genetikád úgyis behatárolja. Amúgy a glutamint én szerettem, jól visszatöltötte a glikogént és segített a regenerációban.

A többit meg már elmondta előttem juhzo.

 

szerk: hoppá ez nekem is dupla post lett.. bocsii

Link to comment
Share on other sites

Cső tusnyák!

Ha 16 éves vagy (mint én :) ), akk sztem felesleges a kreatin. Túlzottan megerősödsz tőle, és az a 10-20 kg plusz fekve nem biztos hogy később jót tesz az ízületeidnek. Majd kb 18-20 éves kortól nyomhatod.

Én most csak fehérjét meg vitamint szedek, meg most fogyott el egy glutamin. A glutamin serkentheti a növekedési hormont, szal ha már nem akarsz nőni, akk azt kihagyhatod. De ha szeded is, akk se leszel egy Jao Ming, a genetikád úgyis behatárolja. Amúgy a glutamint én szerettem, jól visszatöltötte a glikogént és segített a regenerációban.

A többit meg már elmondta előttem juhzo.

Link to comment
Share on other sites

Glutamin az egy aminosav. A fehérjéket aminosavakká bontja le a szervezet. Glutamin az egyik legfontosabb aminosav a szervezetben megtalálható aminosavak 30%-a glutamin. Általában katabolizmus elkerülése végett szokták szedni, inni. Ez az az állapot amikor a szervezet az izomzathoz nyúl hogy energiát szerezzen, magyarán nem építi az izomzatot, hanem bontja azt. Glükogén raktárt visszatöltésére nem ez való, mert ez nem szénhidrát. Én azt ajánlom hogy edzés után dextróz és maltodextrózt keverj a turmixba az első gyors felszívódású szénhidrát a második meg lassú tehát az inzulinszinted nemfog leesni. Remélem tudtunk segíteni, ha lenne még kérdésed nyugodtan írd le és megpróbálunk válaszolni. Glutaminból G-bombot ajánlom vagy L-glutamint, egyik ízesített másik nem.

Link to comment
Share on other sites

"Leereszteni" :P hát, ha abbahagyod az edzést akkor leépül az izomzatod mert fölös izomzatot a szervezet nemtart fenn. Az emberi test mindig a legalacsonyabb energiaszintet akarja biztosítani, magyarul ha abbahagysz bármilyen sportot akkor visszafogsz esni az alap szintre. Testépítéssel is ez a helyzet, ha nem edzel nincs meg az a terhelés akkor miért tartsa fent azt a tömeget a szervezet. Glutamin az csak a katabolikus állapot elkerülésében segít edzésnapok között, mikor nemeszel eleget plusz edzés után is hasznos lévén az izom számára legalapabb aminosav. A szervezetnek szüksége van tápanyagra minőségi tápanyagra nem kenyérre meg péksüteményre, hanem normális szénhidrátra pl rizs brokkoli és normális fehérjére: kacsa, csirke ,pulyka, marha+napi 3-5 liter víz és esszenciális zsírsavakra. Nem viszel be elég kaját akkor nem fogsz fejlődni, nem tudsz regenerálódni, ezért nehéz ez a sport mert a konyhában dől el minden. Rendszeres étkezést nehéz finanszírozni tudom, de megkell próbálni napi 1 órát rááldozni a főzésre. Vitamin az alap dolog multi x et szokták ajánlani. Fehérje bejutását semmi nem segíti. Aminosavvá lebontja a szervezet majd az épül be az izomzatba. Fehérjeszintézis tesztoszteronszíntől függ ami majd később fog növekedni, 16-17 évesen ne várj csodát.

Link to comment
Share on other sites

Igen egyetértek az előttem szólóval de semmi értelme olyan korán eddzeni mert megálsz a növekedésbe, illetve lelassul ha már nem akarsz magasabb lenni akkor jó.Az alap szintre viszont teljesen nyilván nem fogsz visszaesni, de törekszik rá a szervezet.

Link to comment
Share on other sites

Hello. Nekem az lenne a kérdésem, hogy övet szeretnék venni, de nem tudom, hogy melyik fajtával járnék jobban? Szerintetek melyik fajta jobb a rendes csattos bőröv vagy az újabb fajta tépőzárasok? Remélem tudtok segíteni. Köszi szépen előre is.

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Hello!

Én mindenképp a hagyományos csatost ajánlanám, én is azt használom, az már rajtad múlik, hogy a keskenyebbet vagy szélesebbet veszed-e.

 

Itt van egy Titan öv:

http://www.titanpower.hu/index.php?page=shop&lang=hu&kat=%D6VEK

Igaz egy kicsit drága, de ezek a legjobbak.

Link to comment
Share on other sites

Na most megosztom veletek hogy mivel próbálkozok a mellem felhozásához. Olvastam tesztoszteronon, hogy ha egy adott edzés után kreatint eszel és nem vagy kreatinkúrába akkor azzal az adott izomcsoport jobban fog fejlődni mellemet ha feltudnám hozni akkor akár forma 2 be eltudnék indulni jövőre. Csak mivel 182 magas vagyok ezért 85 kiló viszonylag szárazon kellene azzal már odamernék állni. Naturálon máshol nemigen van esély. Nyáron amúgy kipróbálom azt a HST edzést. Meg tolok egy kreatin kúrát aztán kis diéta oszt lehet odabaszni a gólyatáborba:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Lagzi, sajnos súlyzós edzéssel nem hiszem hogy lehet a lövőerődet javítani. Egy cikkben olvastam hogy a focistáknak egyedül a combközelítőiket edzhetik meg elég komolyan a többit azt edző mellett, mert túl nagy tömegtől belassulnak. Na más vége a vizsgáimnak happy minden most és elkezdek izomállat módjára tömegelni, főzőcskézni, házinénivé változok :D de hát a testépítő életmódhoz ez is hozzátartozik. Heti 3 edzés megemelem 4-5 re próbálok alakítani magamon. Most olyan 76-77 körül mozgok cél a 80 ha az meglesz és még nincs augusztus akkor több persze aztán egy diéta. Írjatok ti is, veletek mi a helyzet, a fórumot ne hagyjuk ellaposodni. :D

Link to comment
Share on other sites

Hát kedves juhzo barátom a helyzet a következő. Már itthon rohadok egy éve és itt pusztán nincs lehetőségem normálisan edzeni. Egy év alatt sikerült magam kínkeservesen 70-72 kilóra feltornázni 62ről és most hogy itthon vagyok nem csinálok semmit csak melózok és eszem a ki**szott szendvicseket lefogytam 66ra. Ha isten is úgy akarja akkor szeptembertől ismét suliba járok és végre ismét lesz lehetőségem betenni a lábam egy terembe. Az első hónapot egy kis átmozgatással képzelem el és utána a egy 3 hónapos Weider-féle tömegelésbe kezdek. Remélem mire befejezem sikerül visszajutnom 71-72 kiló környékére. Hát röviden velem ez van. :D

És ha már itt vagyok akkor megkérdezem hogy van e esetleg tapasztalatod ezekről a termékekről.

 

http://shop.builder.hu/gyartok_lista.htm4?gyartoid=315

Link to comment
Share on other sites

Akk egy helyzetjelentés:

Áprilisban "ünnepeltem" az 1 éves terembe járást egy finom kis HST-ciklussal, ami erőbe nagyon megdobott és híztam 1,5 kg-t is alatta. Akk voltam 72 kg és elértem fekve a testsúlykg-ot. Testzsírom 10% körül mozog immár fél éve, remélem ezt tudom tartani. Aztán jött a jó idő, egyre többet eljárok intervallumba futni, állóképesség miatt, aztán nyáron továbbra is edzés, és majd úszás, futás, ugrálókötél, és kipróbálom az ilyen crossfites dolgokat (kocsitolás, traktorkerék-görgetés, farönk-felvétel stb.). Úgy komolyabb cél nincs a nyáron, kajálás marad ugyanígy, inkább erőbe és kondícióba akarok fejlődni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hát nem gyenge :D Hány kiló körül mozogsz? Én most elgondolkodtam és megpróbálok jövőre felkészülni valami naturál versenyre aztán sikerül ahogy sikerül. Most egy év kemény edzés, kajolás, gyenge részek felhozása ami nálam mell, vádli, combhajlító.

Link to comment
Share on other sites

jannussz: Nem gondoltál még arra, hogy kicsit szálkásítasz? bár én örülnék ha márcsak kilóban ottlennék mint te, vagy nemis kéne még annyi se (ránézésre 85-90-t mondanék Oo, nemtudom milyen magas vagy) de nincs az a formás izomzat, ami lehet jobban nézne ki, vagy nem ez a csélod?

Link to comment
Share on other sites

na 100-plussz minusz 2-3 kiló körül vagyok

szálkásitottam már egy párszor de nekem igy jó igy érzem magam jól a bőrömbe nem versenyzek ugyhogy ez az én fazonom

de minden tiszteletem azoké akik folyamatos szálkás izomzattal rendelkeznek

Link to comment
Share on other sites

Hát én még fiatal korba vagyok (20év) ilyenkor gyorsabb az emésztés és ezáltal könnyebben lehet a testzsírt alacsonyan tartani, egy páré múlva már nekem is oda kell figyelni. Amúgy überdurva :D elsőnek Nasser El Sonbaty jutott eszembe a képről. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...