Jump to content
PirateClub.hu

Gyúrjunk wazze!


jannussz
 Share

Recommended Posts

na hát jó most az nem izgat ... Am akkorígy fogom csinálni . És akkor ugy h 100 hasprés 100 felülés és 100 "kockásító " felülés :D;) Terembe am van protekciom tudnék menni ingyen de az h másik városban van 2 bussztal tudok oda átmenni illettve sok a tanulni valom.. kémia szakos vagyok azt a sok hülye számolás stb .. így nincs időm annyi de ami van azt kihasználom:D

Link to comment
Share on other sites

Én tegnap előtt kezdtem el, szóval még új vagyok. Az nem gond, ha 2 napi edzés után ha pl. kinyújtom a karomat a hajlatban eléggé fáj? És az nem baj, ha minden edzésnap ugyanazokra az izmokra dolgozok (tehát mindig ugyanazokat a gyakorlatokat csinálom)?

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Nem gond, ha a könyökhajlatban "fáj", mert az azt jelenti, hogy jól megdolgoztad a bicepszed. ;)

Nem, nem baj, ha ugyanazokra az izmokra dolgozol, az elején úgyis egyfajta átmozgató edzést érdemes csinálnod, tehát minden edzésen minden izomcsoportodat megdolgozod, de csupán 2-2 gyakorlattal. Mivel a kezdők hajlamosak lehagyni az edzésből a lábat, így hangsúlyozom, hogy akármennyire is utálod, csináld, különben magaddal cseszel ki! ;) Illetve még azt megjegyezném, hogy ha teljes testes edzést csinálsz, akkor ne menj naponta terembe, mert az izmoknak 48-72 órás regenerálódási idő szükséges(ekkor fejlődik az izom).

Jah, és ne felejtsd el, hogy a testépítésnek az egyik kulcsa a normális kajálás! Erről több testépítő honlapon is olvashatsz, tanulmányozgasd!

 

Torres

Link to comment
Share on other sites

Nagyon lepunnyadt a topic srácok! :)

Hogy ne csak off legyen, kérdeznék is:

Ha heti 4x le tudok menni terembe, akkor érdemes lenne 3 rész helyett csak 2-re bontani az edzésemet? Így heti 2x meg lenne dolgozva minden izom, nem "csúszna" át következő hétre. Szerintetek?

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

nem jó ötlet nem tudsz regenerálódni, ha igazán durva edzéseket csinálsz akkor az heti 1 izomcsoport. Amúgy multkor írtam a topikhoz egy szép kis 1 oldalas írományt csak kiírt valami errort és nemküldte el aztán már nemvolt kedvem újraírni.

Tegnap voltam a Bajnokok éjszakáján elég brutális volt, nagy élmény volt látni Tóth Danit, Lauter Viktort, Molnár Petit, Lénárd familyt és persze bunny-t :D. Tóth Dani tömege behalás kb 3 szor szélesebb mint én :D

Link to comment
Share on other sites

én annak idején évekig ugy edzettem hogy hétfő-kedd csütörtök -péntek a hétfő,csütörtök és a kedd,péntek ugyanaz volt csak az evvel a baj hogy egy napra három izomcsoport jut és igy meglehetősen hosszu egy egy edzés de igy is lehet fejlődni azért de ma már az a trend ahogy juhzo barátunk mondja hogy egy héten egy izomcsoportot csak egy szer volt anno olyan nézet is hogy edzés közbe nem lehet inni hát öcsém majd elpusztultunk szomjan de azok az idők elmultak már nekem mondjuk olyan van hogy hétfőn lábazok vagy mellezek aztán szombaton megint ezzel nincsen gond de egy héten öt-hat edzés van mert most megtehetem

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Köszi szépen mindenkinek a válaszokat!

Kérdésem az lenne, hogy ha itthon edzek lesz-e egyáltalán valami hatása, illetve látható lesz-e és ha igen, akkor mennyi idő után? Most kezdtem el egyébként, de nem tudom így jó-e...

napi 2*20 fekvő

napi 3*20 felülés

napi 3*10 húzódzkodás

és van egy súlyzóm, amit már fentebb említettem, azt pedig a McCormik által írt edzésterv szerint csinálnám.

Tehát összegezve: Ez így jó, vagy nem fogok fejlődni tőle?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

A segítségeteket kérném: nemrég kezdtem el gyúrni, nyár elején, és sajnos csak itthon tudok egyelőre és nincs nagy súlyom (összvissz 30 kiló). Elég sokat gyúrtam vele, tömeget meg erőt szeretnék nölvelni (többnyire tömeget), de sztem ilyen kis súllyal nem lehet. Mégis nincs valami megoldás rá? Fekvőtámasz, stb.? Suliban nyomtunk fekve, a 70 már úgyahogy kimegy, de inkább a testemen látszik meg a gyúrás, mondjuk az jelentőset változott azóta.

 

Szóval valaki tudni írni gyakorlatokat, amit egyelőre itthon eltudnék végezni is hasznos lenne?

 

Előre is köszi :D

 

Szerk.: már régebben is szerettem volna gyúrni, de nagyon vékony voltam, és azt ajánlottak, hogy inkább ne, előtte hízzak egy kicsit. 185 cm magas vagyok, és mostmár majdnem 90 kg, év eleje óta teljesen véletlen felszedtem vagy 16 kilót, és elhatároztam, hogy mostmár gyúrok :D hálistennek, hasban meg máshol sem látszik, hogy 90 kiló lennék, a gyúros miatt inkább izomban xD

Link to comment
Share on other sites

Hát nem akarlak elkeseríteni de 90 kilósan ha 70 et nyomsz fekve akkor ott sok a zsír, lehet nem látod, de szárazságban nem lehetsz top. Otthoni edzés az csak formatartás vagy állóképesség növelésre alkalmas nagyobb tömeg növelésére nem hiszem. Nézz tükörbe rakd belléd Lénárd Lajos képét és rájösz hogy edzeni kell:D

Naturál power :D

Link to comment
Share on other sites

Nem is azt mondtam, hanem hogy a testsúlyát az embernek illő kinyomni én jóval testsúly felett szériázok(nehezített fekvenyomás) igaz én már járok egy ideje. Amúgy 185 centi 90 kiló egy testépítő versenyen elindulhatnál(open kategóriába) tuti hogy túlsúlyosul vagy nincs az az isten hogy ne legyen rajtad zsír, 90 kilósan full szárazon úgy néznél ki hogy beszarás.

Link to comment
Share on other sites

Nem is azt mondtam, hanem hogy a testsúlyát az embernek illő kinyomni én jóval testsúly felett szériázok(nehezített fekvenyomás) igaz én már járok egy ideje. Amúgy 185 centi 90 kiló egy testépítő versenyen elindulhatnál(open kategóriába) tuti hogy túlsúlyosul vagy nincs az az isten hogy ne legyen rajtad zsír, 90 kilósan full szárazon úgy néznél ki hogy beszarás.

Link to comment
Share on other sites

nem azt mondtam h nincs, hanem h nem látszik xD

 

szerk.: nah, nemrég nyílt egy elég jó kis konditerem felénk, a tulajt úgyahogy ismerem is, majd oda lejárok. Elvileg ott csinálnak neked edzéstervet, meg segítenek mindenben :D Holnap beis nézek, érdeklődök :D

Link to comment
Share on other sites

Na sikerült szereznem 2db egykezes súlyzót (20 kgosak)

és van a 2 kezes 25 kg-os súlyzóm. Kérdésem az lenne, hogy így otthon már tudnák úgy edzeni, hogy legyen egy kis eredménye? Nem akarok én egy nagydarab állat lenni, csak egy kicsit izmosabb lenni és erősebb :)

Link to comment
Share on other sites

Persze, eredménye lesz, de bőven nem akkora, mint ha teremben edzenél! :)

 

Az én 193 centis magasságomhoz 78 kiló párosul (66 kilósan kezdtem el több, mint 1 éve), és 60 kilót nyomok ki fekve 6-8-as ismétlésszámmal. Engem nem zavar, hogy ilyen "kevéssel" tolom, mert érzem rendesen mellet és látszik is, hogy fejlődik. Illetve nem mondom hogy a 12 kiló mind izom, ami feljött, de baromi szálkás vagyok még így is! :)

 

Torres

Link to comment
Share on other sites

Na hát én is hozzászólók :D Én is itthon nyomom .. bár nekem több súlyom van de nekem is nemsokára elkell járjak edzőterembe . Most volt súly váltás azt 25 kilóval bicepszezek (rúd ) és hát mögé húzást úgy csinálom hogy 100at. De piramisozva. Szóval 4*25 és első 25 30 kiló és az mindig tízzel növelem. Szóval edzőterembe tényleg durván lehet nyomni ott a hangulat is megvan és segítő készek az emberek .Csak mivel nekem 4 kilométeres körzetben nincs edzőterem ezért inkább itthon csinálom:D

Link to comment
Share on other sites

Ezzel a géppel viszonylag sok gyakorlatot tudsz csinálni.

Ahogy az használati utasításban is levan írva: bicepsz, hát, comb, mell, tricepsz, váll sok sok mindenre jó hátránya viszont az az hogy ez csak 1 gyakorlat 1 izomcsoportra és az bizony kevés. Egy ilyen gép nem arra való hogy izmos ember váljék belőled, ez csak fittség megörzésére szolgál. Lenne még 1 rudad akkor bicepsz edzést tudnál csinálni 1 kötelet is szerver akkor kész a kar edzés mert akkor már tudsz két féle lehúzást csinálni plusz 15 kilós súlyzóval is lehet tricepszezni. Mell edzéshez tárogás kevés, hát edzéshez lehúzás szintúgy kevés lábhoz meg combfeszítőzés szintúgy nagyon keveske szóval erre edzéstervet kreálni nemkönnyű feladat, normális edzéstervet erre lehetettlen írogatni.

 

Link to comment
Share on other sites

Jelenleg kb 6. hónapja edzek. Viszont van valami, ami kicsit zavaró.... Régen vagy 7-9 év alatt mindössze kétszer voltam beteg (akkor is vagy másfél nap alatt kihevertem), most az utóbbi egy(!) hónapban vagy négyszer és érezhetően gyengébb az immunrendszerem (jóval több időre hazavágnak alapbetegségek (őszi szokványos vírus, influenza, homloküreggyuladás...)). Szedni semmit nem szedek mellette, nem is igazán akarok. Jó ez így nekem, nem hajt a tatár :) Komolyan gondolni meg úgysem fogom soha, a lényeg csak az, hogy legyen egy több mint jó alapkondim. Vitamint multivitamin (pezsgőtabletta) formájában:

http://www.edhaas.hu/index.php?mid=termek&cid=623204

+ magznéziumot, kálciumot szoktam enni. Mi lehet a gond szerintetek? Mert véleményem szerint valamilyen formában az edzéssel is kapcsolatban lehet ez :S

Link to comment
Share on other sites

szerintem bujkálhat benned valami amit nem hevertél még ki teljesen ugyhogy irány az orvos és addig ne is eddzél amig teljesen meg nem gyógyultál mert betegen semmi értelme inkább haggyál ki egy két hónapot is akár mint hogy valami komolyabb bajod legyen "nem hajt a tatár"

Link to comment
Share on other sites

Hát ez a fajta Multivitamin (mennyiség miatt) inkább átlag embernek készült nem sportolónak, nekünk megemelt vitamin adagra van szükségünk, ajánlok neked napi 1 gram c vitamint e vitamint magnéziumot vitamin az első amit venned kell ha edzeni akarsz. C vitamin mellé sok víz!!!

Link to comment
Share on other sites

Vitaminból Greens (asszem már Green Vitamins néven fut) vagy Daily-One.. a legjobbak!

 

Vállvonogatás meg nem a vállat dolgoztatja meg, hanem a csuklyásizmokat, nem is csodálom h nem fejlődik a vállad ha csak ezt csinálod.

Vállra: nyakból nyomás, mellről nyomás, oldalemelés, oldalemelés döntött törzzsel (hátsó delta), előreemelés, állig húzás. Ezeket variálhatod!

 

Am meg:

http://body.builder.hu/edzesek_csoport.htm4?id=1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...