Jump to content
PirateClub.hu

Gyúrjunk wazze!


jannussz
 Share

Recommended Posts

Szerintem pont jó az úszásban, hogy azokat a részeidet mozgatod meg, amit a teremben nem, és ráadásul segít lelazítani, nyújtani... Ami ugye fontos, és sokkal jobb mint otthon szenvedni evvel. Tény h nem ettől leszel nagy, de nem is ettől kell... Arra ott a terem. Én heti 1-2x tuti úsznék ha tehetném.

Link to comment
Share on other sites

Én pont most jöttem meg nyaralásról, napi 1 óra úszás és tényleg segített ellazítani.. Igaz h nem nőttem alatta semmit, de vhol olvastam h 3 hónap kemény súlyzós edzés után 1 hét pihit be kell iktatni a túledzés elkerülése végett.. Szal jó volt ez az úszás erre a célra. ;)

Link to comment
Share on other sites

úristen!

Úszástól nem erősödsz meg,meg nem fárasztó dolog? :D

Köss bele egyszer egy vízilabdásba és megtudod :)

Egy edzésen akár 2-4 órát is vízben vannak majdnemhogy folyamatosan, azért ahhoz nem elég az izom(tehát nem elég csak püffedni a gépek alatt és gyúrni hanem oda már állóképesség is kell)...

Menjetek el egyszer haverockal vizilabdázni poénból és megtudjátok milyen az...

Én pl kurvaszálkás nagyon vékony semmiizom ember vagyok(nem szoktam gyúrni , régen csináltam, de inkább aktívsportolok) mégis bírom az edzéseket(futás,vízilabda,bicikli).

Ezekben azért eléggé ki lehet fáradni, ja persze el is felejtettem nem 10 m kell futni, hogy kifáradj :P

Link to comment
Share on other sites

hát szerintem akkor te nem láttál egy profi testépítőt se vízilabdások és a testépítők ég és föld. Vizilabdásnak nem szálkás izomzata van nem 120 kiló izom az tény hogy nagy állóképessége van, de már csak ezért se lehet olyan erős mint egy testépítő.... meg egy alap dolog hogy tágítani kell a tüdődet mert különben nemfogod bírni a lábedzéseket mert ahoz aztán tüdő kell. Meg kicsit gondolkodj szerinted nem edzenek ők is terembe ??? erősítenek ők is...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

Lenne néhány kérdésem:

- 172 cm és 75 kg vagyok, kell vmit még felszednem vagy mit csináljak magammal?

- tudnátok néhány gyakorlatot mellre (összvissz egy egykezes súlyzóm van)?

- miért van az, hogy sok gyakorlatnál azt érzem, hogy A vállam fárad (fáj), és nem az amire "gyúrok", pedig a vállam már akkora, mint egy ház

- tolódzkodni két bárpult között szoktam, de nagyon fáj tőle a csuklóm, rosszul csinálom (persze a hátam, a vállam és a mellem már nem annyira fáj)?

- fekvőtámasznál miért "kattog" a könyököm?

Egyelőre ennyi :)

Remélem nem baj, hogy olyan sokat kérdezek, remélem néhányra válaszoltok

Előre is nagyon-nagyon köszönöm...

Szevasztok

Link to comment
Share on other sites

Szevasztok!

 

Van egy-két fura dolog mióta elkezdtem kondizni(2 hónapja) még pedig az hogy mintha lassan fejlődnék vagy nem tudom. Nem szedek semmi kiegészítőket meg ilyeneket hanem inkább sokat eszek.

Pl van a fekvenyomás már 2 hónapja csinálom rendesen és eddig 40el melleztem mostmár megy 4x8 szériába és csak most jött el az a pillanat hogy 45el csinálom és abba 2x6 megy csak :( .

Van valami ötletetek vagy olyan gyakorlat amivel feltudnám gyorsítani a fejlődésem?Vagy pl olyan trükk vagy hogy csináljam másképp a gyakorlatokat?

 

Egyébként ez a baosztásom: hétfő-mell,bicepsz szerda-váll,tricepsz Péntek-hát

 

Ja és a másik a hasizom eddig nem csináltam de gondoltam elkezdem mik azok a gyakorlatok amik a leghatásosabbak?Ez a kérdés vonatkozik a mellre meg stb :)

 

Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni mert így azt érzem mintha feleslegesen járnék le kondiba :(

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

Lenne néhány kérdésem:

- 172 cm és 75 kg vagyok, kell vmit még felszednem vagy mit csináljak magammal?

- tudnátok néhány gyakorlatot mellre (összvissz egy egykezes súlyzóm van)?

- miért van az, hogy sok gyakorlatnál azt érzem, hogy A vállam fárad (fáj), és nem az amire "gyúrok", pedig a vállam már akkora, mint egy ház

- tolódzkodni két bárpult között szoktam, de nagyon fáj tőle a csuklóm, rosszul csinálom (persze a hátam, a vállam és a mellem már nem annyira fáj)?

- fekvőtámasznál miért "kattog" a könyököm?

Egyelőre ennyi :)

Remélem nem baj, hogy olyan sokat kérdezek, remélem néhányra válaszoltok

Előre is nagyon-nagyon köszönöm...

Szevasztok

 

-te tudod h mit szeretnél elérni, szerintem 75 kg az elég lenne.. ha olyan 140cm lennél:D

-egykezes súlyzóval az áthúzás amit tudsz csinálni, ami egy jó mellkas tágító gyakorlat, de azt nehéz kézi súlyzóval kell nem 5-15 kgmal

-hogy érted h fáj a vállad? izomláz szerű v izületi fájdalom?

-nekem is fájna a csuklóm ha két bárpult között tolódzkodnék.D vegyél bérletet, anélkul nem vinnéd sokra, otthon örülj ha felszedsz 3kg izmot 1 év alatt

-nekem is kattog mindenem, ízület erősítő sokat segít (joint-X pl)

Szevasztok!

 

Van egy-két fura dolog mióta elkezdtem kondizni(2 hónapja) még pedig az hogy mintha lassan fejlődnék vagy nem tudom. Nem szedek semmi kiegészítőket meg ilyeneket hanem inkább sokat eszek.

Pl van a fekvenyomás már 2 hónapja csinálom rendesen és eddig 40el melleztem mostmár megy 4x8 szériába és csak most jött el az a pillanat hogy 45el csinálom és abba 2x6 megy csak :( .

Van valami ötletetek vagy olyan gyakorlat amivel feltudnám gyorsítani a fejlődésem?Vagy pl olyan trükk vagy hogy csináljam másképp a gyakorlatokat?

 

Egyébként ez a baosztásom: hétfő-mell,bicepsz szerda-váll,tricepsz Péntek-hát

 

Ja és a másik a hasizom eddig nem csináltam de gondoltam elkezdem mik azok a gyakorlatok amik a leghatásosabbak?Ez a kérdés vonatkozik a mellre meg stb :)

 

Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni mert így azt érzem mintha feleslegesen járnék le kondiba :(

 

lábad az nincsen v mér nem gyúrsz rá? a kajád biztos nincs rendben, és nem mindegy h miből "eszel sokat". Nincs olyan h "leghatásosabb gyakorlat", mindenkinek más jön be.

 

Link to comment
Share on other sites

tamás007:

Szerintem még az lehet a gond a megfelelő táplálkozás mellett, hogy rosszul csinálod a gyakorlatot. Negatív szakaszban szép lassan egészen a melledisi engeded le a súlyt, a pozitív szakaszban pedig robbanékonyan nyomod ki! És figyelj arra hogy az utolsó 8-10 centit már ne nyomd ki (ne akaszd ki a könyököd)!

 

critical_source:

A greens-t most már Intelligent Designs forgalmazza. Teljessen megegyezik a Scitec-el.

Link to comment
Share on other sites

Tökéletes gyakorlat (trükk?) nincsen, az a lényeg h edzés közben próbáld meg lehető legnagyobb részben az aktuálisan edzett izomcsoportra koncentrálni a gyakorlatot (tehát lehetőleg ne segíts bele más izomcsoportokkal, de ez lehetetlen, mert "kikapcsolni" az izmokat nem lehet, de azért törekedj a helyes végrehajtásra mindenképp); érezzed a húzódását, ernyedését az edzett izomcsoportnak és akkor biztos jól csináltad az edzésedet! A Neked legmegfelelőbb gyakorlatokat meg majd kitapasztalod, amiben Te a legjobban érzed az izmaid működését! :)

Link to comment
Share on other sites

tamás007:

Szerintem még az lehet a gond a megfelelő táplálkozás mellett, hogy rosszul csinálod a gyakorlatot. Negatív szakaszban szép lassan egészen a melledisi engeded le a súlyt, a pozitív szakaszban pedig robbanékonyan nyomod ki! És figyelj arra hogy az utolsó 8-10 centit már ne nyomd ki (ne akaszd ki a könyököd)!

 

critical_source:

A greens-t most már Intelligent Designs forgalmazza. Teljessen megegyezik a Scitec-el.

Köszi :)

Link to comment
Share on other sites

"Egy végzős TF-es fiatalember, Bitter István fejéből pattant ki a gondolat, hogy össze kellene mérni az erőt fekvenyomásban másokkal is. A Magyar Ifjúság (A Magyar Kommunista Ifjúsági Szövetség Központi Lapja) oldalain hirdették meg a felhívást az első fekvenyomó versenyre, és testépítő bemutatóra, a Jégcsarnokba: 1968. február 24."

 

"Bitter elsőként lett magyar 3. helyezett EB-n."

 

forrás: body.builder.hu, tesztoszteron.hu

old_1971_sv_januar_d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Üdv mindenkinek!

 

Kicsit visszaolvasgattam itt a dolgokat. Kezdő vagyok, kb 2 hete kezdtem el edzeni.

 

Egy kérdésem lenne:

 

Rendesen étkezek, rendszeresen, edzek, pihenek ... stb .. minden szabályt betartok!

 

Csak 1 gond van velem:

 

Dohányzok! :(

 

Ez megakadályozza azt, hogy esetleg hízzak, fejlődjek?

Link to comment
Share on other sites

Rolland!

A dohányzás bizony fogyaszt,De heti 2-3 száltól nem lesz semmi bajod(az még nem dohányzás)

Én 1 doboz beton sofit szívtam minden nap, elég vékonyka vagyok, és most hogy lecsökkentettem napi 2 szálra, eszek mint az állat :)

1 hét alatt +3 kg (persze nem izomba de majd átdolgozom.)

Szal ha csak keveset szívsz akkor nyugodtan szívd ha jól esik, de ha kicsit többet akkor csökkentsd, vagy állj le teljesen!

Gyúrás szempontjából nem gáz a cigi annyira mert ott nem veszi annyira igénybe a tüdődet, mint például a futásnál,úszásnál.

De ha tehetitek hagyjátok abba minél előbb, már én is megbántam.

Link to comment
Share on other sites

Na ha már a káros szenvedélyeknél járunk, elkell dönteni hogy testépíteni akar az illető vagy edzegetni cigi pia nuku egy szál két szál aztán ott lesz a többi egy hét alatt 3 kiló :P szerintem kicsit eltúlzod zsíros kajákat ehetsz ilyen mértékű gyarappdás akkor egy hét alatt 12 kiló szétrepednél szóval valószínű kicsit nagyot mondtál de nembaj cigi mindig belassít akármennyit szívsz nameg a pia hát arról meg ne is mondjak semmit 2 üveg sör az halál a tesztoszteron szintednek vágod hogy aki sörözik annak is kicsit nagyobb lesz a melle ? vajon miért is van hát mert faszán a sör is befolyásolja a hormonháztartást igaz csak nagyon kicsi szinten de ez épp elég hogy akadájozzon a regenrálódásba énis megdöbbentem mikor meghallodtam hogy a sör női hormont "termel" de igaz.

 

NO cigi No pia+normális kajolás akkor ha kezdő vagy jó genetikával vagy megáldva akkor 1 év alatt felszedhetsz olyan 5-6 kiló szín izmot amit eléggé sok csak gondold el izom és a víz kb azonos fajsúlyú víz kicsit könnyebb de 2 kiló izom az olyan 1-1.5 liter vízznek felel meg na akkor gondolkodjatok az mennyire látványos nem kell itt egy két hónap alatt csodát várni.

 

Átdolgozást remélem csak elírtad :P mert a zsírt kín keservesen lehet eltüntetni magadról iszonyat nehéz....(ezér van annyi köver bádis, mert meghízik a sok tömegnövelőtől de lusta lediétázni és egy idő után már úgy néz ki mint aki kövér lenne.

Na ennyi lenne egész héten utaztam szóval kicsit most fusztrált vagyok bejártam az egész nagy alföldet, tolna megyét, mátrát. Melóm miatt.

Link to comment
Share on other sites

mértékkel mehet a sör meg a bor is de az nem azt jelenti h hétvégén bekúrsz mint a szemét, h ugy kel la haveroknak összekaparni. Meg nem is azért nehéz fejlődni pia mellett mert az alkohol mittom én felborítja a hormonháztartásod (bár ebbe is van vmi) de mikor fog eszedbe jutni h enni kellene amikor ki vagy ütve a sok piától. (sry a tagolatlanság miatt)

 

Link to comment
Share on other sites

hát én szórakozóhelyeken általában őszilevet szoktam inni tudom kicsit vicces:P ott is szokták nézni hogy watta fakker mit iszik ez a gyerek volt hogy visszakérdezett a pultos hogy neme rosszul hallodta :P dehát nem vagyok az a nagy piás. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...