Jump to content
PirateClub.hu

Gyúrjunk wazze!


jannussz
 Share

Recommended Posts

Most így kari után kéne egy jó edzésterv valaki összeállitana nekem egy jót magamról annyit h 4 hónapja járok 16 éves vok és hétvégén nem tok menni ugyhogy egy 5 napos napi egy órás edzésterv kéne valaki szánjon meg engem pls a gépekről annyit h szinte minden gép van ott ahova járok!

Link to comment
Share on other sites

hát kb annyi de lehet kevesebb mivel a jó paraszt tojásba több van :D magyarán nem a tescos tojás hanem a jó kis házi:D abba több van mivel nem kis jérce tojás :P hát 6 kg al:D télleg jó sokáig elleszel:D:D én bicajt kaptam, ugye vásárhely a biciklisek városa itt mindenki azzal jár melózni:P tele van az egész város bicikliutakkal itt minden áruháznak többször akkora bicaj tározója is van :D mert gondoltak a jó vásárhelyi lakosságra

Link to comment
Share on other sites

Megkérném valakinek a segítségét. Állítana össze valaki nekem edzéstervet úgy, hogy egy nap max. 45 percet tudnék rászánni edzésre. Gyors anyagcseréjű vagyok, nem hízok. Vékony vagyok, szeretném, ha lenne rajtam mindenhol valamennyi izom. Biciklis múltam miatt a lábamon van már :D Ja igen, és a vállam szélessége az nőhet? Mert elég keskeny.

Nagyon megköszönném a segítséget. :)

 

-->Máté

Link to comment
Share on other sites

hát attól függ hány éves vagy mert 20 éves korig nő kb az ember válla, de ha akkor is keskeny lesz akkor kicsit jobban rámész vállra és ennyi :P nemtudom hogy terembe vagy otthon akarsz edzeni és mien gépeid vannak ezeket leírod akkor adhatok egy edzéstervet

Link to comment
Share on other sites

16 éves vagyok jelenleg. Az edzésterv úgy lenne jó, ha itthonra is lennének gyakorlataim, és edzőteremre is. :) Itthon nincs kondigépem, össz vissz 2 db 2 kg-os súlyzóm :D Edzőterembe hétfőn, kedden, szerdán tudok menni. Max. 45 perc legyen egy nap, úgy lenne jó az időbeosztásomban. Köszi előre is!

 

-->Máté

Link to comment
Share on other sites

hát tudod én azt mondom hogy először edzés kb 3 hónapig ha úgy gondolod hogy tetszik akkor érdemes venni táplálékkiegészítőt kezdőknek fehérje ajánlott, de még ha nagyon kezdő vagy akkor érdemes csak egy jó étrendet összerakni tej az ajánlott reggel este

 

matee92-nak meg hát az pont megfelel egy három napos edzés akkor lesz egy mell napod ez lesz a hétfő kezdesz fekvenyomással 4szériát csinálsz 10-12 es ismétlésekkel olyan súllyal amibe még nem gebedsz bele de azért nehéz(ez egy tömegnövelés) fő a szabályosság azután ez kb ha jól csinálod nemlesz több 6 percnél köv gyakorlat kézi súlyzós fekvenyomás pozitív ferdepadon elég jó kis gyakorlat nagyon megedzi a teljes melledet mert a kézi súlyzós gyakorlatok a mell alsó részét dolgozzák de mivel pozitív ezért mind2-t eléggé megdolgoztatja és egy fasza kis gyakorlat:P 3. gyakorlat mondjuk negatív padon ruddal de majd ha gyakorlottabb leszel egykezessel akkor majd mondok másik gyakorlatot de ez kezdetnek nagyon hasznos szóval 3. gyakorlat fekvenyomás negatív padon szintúgy mint az előzőekben 4 széria 8-10-12 es ismétlés először próbálj 12 es ismétléseket aztán megint 12 majd 10 és 8 4. egyben utolsó gyakorlat ha van csiga a terembe akkor csigás mellizomgyakorlat ha nincs akkor tárogatás ahogy szeretnéd géppel vagy sulyzóval én a súlyzót jobban szeretem mivel jobban megtud dolgoztatni ittis 4 széria 10 es ismétlés ez amolyan levezető gyakorlat lazítod vele a melledet. Az edzés végén hasazhatsz is egy kicsit de ezt én inkább otthonra szánnám mert hasprést felüléseket otthon is tudsz csinálni sajnos 2 kilós súlyzó nem sokmindenre jó :P.

2. nap (kedd): kar edzés bicepsz tricepsz és ha gyengének találod az alkarod akkor aztis belehet rakni majd érzed kézi súlyzós fekvenyomásnál mert ha gyenge akkor az rendesen beszokott durranni:P és lehet bírnád nagyobb súllyal csak az alkarod összecsuklok de majd szépen erősödni fog szóval első gyakorlat bicepsz kezdjük ott hogy a bicepsz egy kicsi izom nemkell rá sok gyakorlat hogy megedzd elég 3 gyakorlat és gyakorlatonként 3 széria tehát összesen 9 széria. elsőnek kézi súlyzóval sima bicepszezés fontos hogy a csuklódat kifele tatsd így nehezebb lesz a gyakorlat van aki fordigatja közbe a csuklóját azt is csinálhatod ahogy jobban érzed az anynival más hogy mind két bicespsz részt dolgoztatja külső és belső bicepszet is egyaránt. Ebből 3 széria és 10-12 ismétlés ittis a lényeg az hogy szabályos legyen tehát nem elengeded a súlyt visszaengedésnél hanem szépen lassan próbálod akkor is maximálisan megfeszíteni a karodat. ha ez megvolt akkor a köv. gyakorlat francia ruddal való bicepszezés itt ha derékfájós vagy akkor ajánlom a scott padot ittis azok érvényesek mint az előző gyakorlatnál ha a külső bicepszed fejlettebb akkor érdemes szélesebben fogni ha a belső akkor belöl fogni. 3 egyben utolsó bicepsz gyakrolat pedig a kalapácsolás nemtudom hogy ismered e a gyakorlatot ez szerintem egyik legjobb nekem kedvenc bicepsz gyakorlat küldök mellékelek majd videót ha nem ismered lényege hogy alkart is erősít és kegyetlenül bedurrantja az ember:P ebből 3*12-t csinálj ezzel levan tudva a bicepsz. A gyakorlatok végeztével lazíthatsz és jön a tricepsz edzés én csigás edzést szoktam csinálni csigás lenyomás vagy letolás ki hogy hívja ezt szoktam két kezes rúddal meg egy kézzel kötéllel vagy rúd helyett kötéllel is lehet akkor kicsit alkart is dolgoztatsz szóval kicsit érdekes írtam le szóval első a csiga letolás ruddal 4*10 aztán egykézzel köteles lehúzás ugyanaz mint az előző csak kötéllel és csak egy kézzel fogod meg a kötelet így jobban lehet koncentrálni a bicepszre. 4*12 -t szoktam belőle csinálni

ezután lefekszel egy fekvenyomópadra és előveszel egy kézi súlyzót ne legyen nagy a súly mert nehéz gyakorlat következik szóval kinyújtod a kezedet a súlyzóval kb úgy áljon a kezed mint fekvenyomásnál és a kezedbe fogsz egy súlyzót és az ellenkező válladhoz leengeded vagy fej mellé kinek hogy kényelmes és közbe ügyelj hogy feszüljön a tricepszed ebből 4*12, ha ennél a gyakorlatnál fáj a könyököd mert az néha előfordul vagy vállad akkor szűk nyomással ezt helyettesítheted.

 

3. edzésnap (szerda): Hát és váll edzése. Hátat azt legegyszerűbb húzódzkodással edzeni, ha még nemtudsz akkor majd később első gyakorlat lehúzás tarkó mögé, ennél a gyakorlatnál arra kell ügyelni hogy ne karból dolgozzon az ember próbáld hátból húzni. Nem az a lényeg hogy minnél nagyobb súllyal dolgozz hanem az hogy szabályosan csináld és bedurranj ez széles hátizomra megy mások deltának hívják hibásan. 2. gyakorlat evezés hát ezt nehéz elmagyarázni szóval ha nemisered akkor küldök videót itt és az előző gyaknál is 5*10 az ismétlésszám. 3. gyakorlatnak érdemes húzódzkodni, ha csak 4-5 darab megy akkor csak annyit csinálj meg és ha van segítség akkro nyugodtan segíthet. Váll edzés ha van vállra gép akkor azt ajánlom ha nincs akkor arnold emelést vagy mind2-t ha rossz a vállad mindenképpen csak szépen fokozatosan emeld a súlyokat és bemelegítést sose hanyagold el. 2. vagy már 3. gyakorlatod vállra egy össztett gyakorlat amit nemfogok most elmagyarázni hosszú lenne túlságosan is de majd küldök videót de ezt majd csak akkor csináld ha megerősödik a váll izületed.

 

Bemelegítés: minden izomcsoport melegítése elött nagyon nagyon fontos sérülés elkerülést legkönnyebben egy jó bemelegítéssel lehet elkerülni. Én szinte mindig csinálok 20 fekvőt jó pörgősen váll, könyök, csukló körzéseket úgy hogy elkezdem lassan aztán fokozatosan begyorsítom hátnál és fekvenyomásnál nagyon ajánlatos a csípődet is bemelegíteni mert nagyon könnyen meghúzódhat és egy hét kimaradás minimum szóval derék körzés ajánlott kis hajolgatás:P és amit sose hagyjatok ki az a nyak bemelegítése modnjuk kar edzésnél ezt nem muszáj de hát és mell edzésnél különösen gépi tárogatásnál ajánlatos mivel nagyon megtud húzódni és az elég kellemetlen tud lenni (1 vagy 2 hétig nem tudod se jobbra se balra fordítani a fejed).

 

Otthon edzés: has edzést ajánlom otthonra leírtam a hasprést és a felülést ezeket csinálod heti 4 szer akkor meglesz az eredménye mondjuk hétfőn szerdán pénteken és vasárnap 4*30 kb elég lesz.:P

 

Elég intenzív edzésterv igaz, ezért érdemes mellé glutamint szedned vagy glutamin tartalmú multivitamint. Fehérjét akkor ajánlom ha már megvan egy alap.

 

Bocs a helyesírási hibákért és ha értelmezési problémáid vannak márpedig lesznek a hülye megfogalmazások végett:P akkor írj:D

Link to comment
Share on other sites

http://shop.builder.hu/termekek_reszletes.htm4?id=5624

 

Jannussz ezt szerinted megéri megvenni mivel nekem heti elég sok edzésem van azt írják hogy sok glutamin van benne meg egy elég jó kis kiegészítő bár kicsit vizesít bár az nálam nem probléma

Meg 12k körül valami jóféle fehérje táp kellene mert most újra kezdem az edzés egy hónap kihagyása után. :P

Módosította Gabi89
Direkt link tilos helyette [code] link [/code]
Link to comment
Share on other sites

ez egy 85 % fehérjetartalmu por némi egyéb kiegészitőkkel ártani nem árt nem igazán ismerem én ezeket de birom hogy mindenféle tudományos dumákat ráirnak az ismertetőbe amiből én egy büdös szót nem értek de megvan az az illóziója az embernek hogy ez milyen nagyon jó termék de lehet hogy mások pontosan értik hogy miről van szó én azt nézem hogy mekkora a fehérjetartalma és mennyibe kerül

remélem segitettem :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

http://shop.builder.hu/termekek_reszletes.htm4?id=5624

 

Jannussz ezt szerinted megéri megvenni mivel nekem heti elég sok edzésem van azt írják hogy sok glutamin van benne meg egy elég jó kis kiegészítő bár kicsit vizesít bár az nálam nem probléma

Meg 12k körül valami jóféle fehérje táp kellene mert most újra kezdem az edzés egy hónap kihagyása után. :P

 

 

Nem akarok okoskodni, de én a helyedbe vennék külön glutamint meg valami minőségi fehérjét. pl:

 

http://shop.builder.hu/termekek_reszletes.htm4?id=2671
http://shop.builder.hu/termekek_reszletes.htm4?id=617

Módosította Gabi89
Direkt link tilos helyette [code] link [/code]
Link to comment
Share on other sites

Köszönöm az edzéstervet!

Lenne egy-két kérdésem:

A lehúzás tarkó mögé gyakorlatot tudjuk mással helyettesíteni?

Mit jelent az Arnold-emelés?

A francia rúdas bicepszezés miben más, mint a sima kézi súlyzós?

A glutamint főleg milyen élelmiszerből lehet pótolni, hogy ne kelljen bevenni mindenféle szert, vagy tudsz multivitamint, amiben az is van? Mivel multivitamint azt szedek, max. váltok olyanra, amiben van glutamin.

Köszi megint előre is a válaszokat :)

 

-->Máté

Link to comment
Share on other sites

matee92.

 

A lehúzást több fajta gyakorlattal lehet helyettesíteni köztük egyik pl: a húzodzkodás széles fogással vagy evezés ruddal is elég hatásos itt egy videó róla: http://body.builder.hu/edzesek_reszletes.htm4?id=68 ez t ruddal van ha nincs t-rúd akkor sima fekvenyomó rud is megteszi

 

Arnold emelés vagy arnold nyomás: http://body.builder.hu/edzesek_reszletes.htm4?id=52

 

Különbség nagyon nincs e kettő gyakorlat között ki melyiket szereti csinálhatod úgy ha a kézi súlyzó szimpatikusabb számodra hogy az egyik gyakorlatot scott padon csinálod kézi súlyzóval másik gyakorlatot pedig állva úgy hogy a csuklódat közbe fordigatod. Sokak szerint az 1 kezes súlyzós edzések jobbak mivel ilyenkor "szabadabb" súllyal dolgozol mint a francia rúd esetében és így úgy alakítod a gyakorlatot ahogy neked a legkényelmesebb.

 

Itt egy multivitamin amibe találsz glutamin savat, de megkérdezem egyik haveromat ő valami mást szed abba is van glutamin.

http://www.aktivsport.hu/%C3%89trendkieg%C...%91-p-7771.html

Link to comment
Share on other sites

Köszi!

Viszont kifelejtettem még a kalapácsozást, azt is el tudod mondani, hogy hogyan kell? :D

És mi a hatásbeli különbség a keskeny és a széles húzódzkodás között?

Mit jelent pontosan az, ha "bedurranik" egy izom?

 

 

-->Máté

Link to comment
Share on other sites

igen azt jelenti, a testépítés egyik lényege hogy mindig meglegyen a vérbőség mindig bedurranj.

A húzódzkodáshoz azt szokták inkább mondani hogy úgy kell fogni hogyha felhúzod magad akkor az alkarod és a bicepszed derék szöget zárjon be így szabályos és ügyelni kell rá hogy ne karból húzd ha húzódzkodsz és a karod durran be igazán akkor valószínű hogy nem jól csinálta az a valaki, mindenkinek ki kell kísérleteznie a legmegfelelőbb gyakorlatot számára mert mindenkinek más a felépítése és más más gyakorlatoktól durransz be:P Nyugodtan kérdezhetsz szívesen válaszolok :)

 

Vannak ilyen trükkök hogyha igazán bevagy durranva pl bicepszed akkor nemtudod megérinteni a vállad vagy ha a mellizmod akkor nemtudod a könyökeidet összeérinteni nekem az előző még sose sikerült mert hosszúak a kezeim:P

Link to comment
Share on other sites

Matee92, ha valaki azzal a hülyeséggel akar kábítani, hogy minél szélesebben fogod a rudat annál szélesebb lesz a hátad, akkor azt az illetőt 1szerűen röhögd ki. :lol:

 

Azt pedig hogy ne használd a karod, úgy tudod kiküszöbölni hogy nem markolsz rá a rúdra, hanem csak ráakasztod a kezed mint ha egy kampó lenne. Ha sz*r*l magyaráztam akkor itt egy link. ;) Sok sikert!

 

http://body.builder.hu/bbtv_flash.htm4?id=191&flash=1

Link to comment
Share on other sites

látom te is szereted a BBtv-t hmm sokszor ne hidd el amit ott mondnak próbáld ki és ha télleg beválik akkor mond hogy az jó mert ez a széles fogás nem széles fogás ez relatív kinek mi a széles és mi a nem széles leírtam mi a széles fogás az előbb és jobb ha elhiszed hogy az van szűk fogás is az megint egy másik gyakorlat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...