Jump to content
PirateClub.hu

Gyúrjunk wazze!


jannussz
 Share

Recommended Posts

Hasizomra ajánlom a tányér eltolást, mellre otthonra hát fekvő támasz különböző változatait (ha nincs semmid othon, már mint úgy értem súlyozd)

 

A tányér eltolást nem viccnek szántam.

 

Olvasd csak el ezt.

http://body.builder.hu/pub_zsiregetok.htm4

 

 

Szálkásítás

 

 

 

Tévhitekről:

 

 

 

1. Nincs semmiféle szer, amivel szálkásítani lehet diéta nélkül.

 

2. Nincs "szálkásító edzés", a sok ismétlés kis súllyal baromság nem zsír hanem izomvesztést okoz: az x kilogrammal felépített izom kevesebb terheléstől leépül, különösen csökkentett tápanyagbevitelnél!

 

3. Diéta nélkül szálkásítani nem lehet!

 

4. Célirányosan szálkásítani egy adott izmot vagy testrészt nem lehet. Nem lehet egyik izmon tömegnövelni, a másikon szálkásítani. Vagy tömegelsz, vagy szálkásítasz.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Magamról

 

Én is edzzegetek egy-két éve, először mindig mint másodlagos sportot űztem a súlyzózást, boksz, karate, aikido mellett. De most már csak ezzel foglalkozom. Néha ki hagyok pár hónapot, évet rajtam független okok miatt. Nincs semmi nagy eredményem egy-két amatőr fekve nyomon indultam, nyertem vagy második lettem a súly csoportomban.

 

Edzésem egyszerű

1nap mell

2nap hát

3nap láb

4nap szünet

5nap váll

6nap kar

7nap szünet

 

Gyakorlataimat és az intenzitást mindig keverem, célnak megfelelően.

Mellre 60-140kg használok csúcsom 210kg

lábra 60-150kg használok, csúcsom 220kg

fel húzás hát ezt ritkán csinálom úgy 240-250körül

 

Karom mérete 40-50cm

Mellkas mérete 120-136cm

Láb 60-68cm

sulyom 95-120kg (az attól függ)

Link to comment
Share on other sites

Jók a képek ;)!

Ha mindennap otthon megcsinálok 40 fekvőt, 120 felülést, 40 háterősítő gyakorlatot (hason fekve, kezek a tarkón), 40 szer felemelem a lábam a fejem fölé (a szekrény alját fogom, és a földről a hasizommal a lábamat felemelem úgy, hogy megérintse a szekrényt), csak az államra és a lábujjamra támaszkodva 2x 20 mp-ig kitartom magam (csak hátizom), + 40-40 emelés 5 kilós súlyzóval a két kézre, + tekerek napi átlag 16 kilométert, futok heti 2x 4000 m-t, elérhetek valamit?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok van egy 13 éves kisfiam aki szeretne gyúrni hogy növelje a testtömegét és azért legyen alakja is szerintetek ilyen korba el lehet kezdeni?(más oldalakon már olvastam róla hogy nyugodtan el lehet kezdeni de hátha van közöttetek akinek már volt ilyen gondja) Ha igen tudnátok írni egy edzés tervet ? előre is köszönöm a válaszokat :)

Link to comment
Share on other sites

a saját érdekében mondom hogy ne kezdje el.. ha most elkezdi, nagyon alacsony lesz, hidd el. szerintem legkorábban 16 évesen érdemes elkezdeni. nem egy olyan srácot ismerek aki már 14 éves kora óta gyúr és nagyon alacsony. olyan 160-165 centi. de ez csak az én véleményem.. gondold át azért, vagy kérdezz rá a bodybuilder-en..

Link to comment
Share on other sites

A test építés mint a nevében is benne van építkezés. Egy ház úgy készül el, hogy meg felelő alapot biztosítunk neki. 16-18év alatt még nincsenek tökéletesen kifejlődve, meg erősödve. Súlyzós terhelést én nem javaslok (ez csak magán vélemény nem biztos, hogy igaz) Ha mindenképpen testet akar majd építeni, szerezzen először megfelelő alapot hozzá, atlétika, kenu, boksz, torna, úszás.

 

 

http://body.builder.hu/edz_gyerekedzes.htm4

Link to comment
Share on other sites

Helló mindenki.

 

Tanácsot szeretnék kérni. Most járok egy fogyókúra vége felé de egy-két helyen van még fölösleg, amit úgy gondolom célirányos gyakorlatokkal lehetne eltüntetni. Konkrétan a mell oldalánál, a lepkénél lévő zsír ledolgozására gondolok. Erre nem tud valaki hatékony gyakorlatokat ajánlani?

Link to comment
Share on other sites

valaki elmagyarázná a tömegnövelő fekvenyomás gyakorlatát pontosan hol fogjam meddig engedjem le mert ma kaptam pár infót és eddig tejlesen másképp csináltam azt mondta a csákó hogy mikor leengedem teljesen engedjem le meg ne hajlítsam ki teljesen a karom mikor kinyomom. Én eddig úgy csináltam hogy 1 cm volt a rúd és a mellem között és teljesen kihajlítottam a karom. Jannusz oszd meg velünk tapasztalatod hogy a legjobb:P

Link to comment
Share on other sites

a rud érintse a mellkast nem kell megpattintani de érjen hozzá a könyököt a felső pozicióban akaszd ki magyarán nyujtsd ki teljesen sokan nálunk is ugy nyomnak fekve hogy a rud és a mellkasuk között átférne még egy ember mert nem engedik le és akkor ő a nagy bika ugyanez vonatkozik a nyakmögül nyomásra is leengdik a rudat kb 5centit és akkor mondja hogy nézd 80 kg val nyomok nyakból

Link to comment
Share on other sites

Én nem szeretnék senkivel se kötekedni, de szerintem nem kell kinyújtani a kart a felső holtponton, mert az csak az izületeket teszi tönkre. De ha nekem nem hiszel akkor itt egy videó ahol a testépítésben igen jártas ember ezt elmagyarázza pontossan! h

ttp://body.builder.hu/bbtv_flash.htm4?id=163&flash=1

Módosította Gabi89
Direkt link tilos
Link to comment
Share on other sites

a saját érdekében mondom hogy ne kezdje el.. ha most elkezdi, nagyon alacsony lesz, hidd el. szerintem legkorábban 16 évesen érdemes elkezdeni. nem egy olyan srácot ismerek aki már 14 éves kora óta gyúr és nagyon alacsony. olyan 160-165 centi. de ez csak az én véleményem.. gondold át azért, vagy kérdezz rá a bodybuilder-en..

ez nagy baromság amúgy, mert, ha genetikailag csak 165 centi vagy, akkor hiába kezded el 25-30 évesen gyúrni akkor is 165 leszel, vagy ha 13 évesen akkor is csak 165 leszel, genetika minden..

amúgy írtad, hogy 16 évesen lehet legkorábban elkezdeni, és miért? ha már azt gondolod, hogy a magasság a fejlődéssel van, akkor 18 lenne nem?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok van egy 13 éves kisfiam aki szeretne gyúrni hogy növelje a testtömegét és azért legyen alakja is szerintetek ilyen korba el lehet kezdeni?(más oldalakon már olvastam róla hogy nyugodtan el lehet kezdeni de hátha van közöttetek akinek már volt ilyen gondja) Ha igen tudnátok írni egy edzés tervet ? előre is köszönöm a válaszokat :)

 

Nekem még nem volt ilyen "problémám", de itt ez a cikk ami lehet hogy segítségedre lesz: http://body.builder.hu/edz_gyerekedzes.htm4 És ez a növekedés dolog tényleg baromság!

 

Link to comment
Share on other sites

én igaz No1 proteint használok de a 100% wheyt szerintem is jobb:P nemvédem meg a termékem :D:D dehát miért kamulnék amugy érdemes megnézni azokat a videókat ami McCormik mutaott sok érdekes és hasznos dolog van benne:P pl a mell edzésemet úgy konkrétan átis rendeztem miatta:D

Link to comment
Share on other sites

Lehet h nem állsz meg a növésben ha elkezdesz gyúrni tizen évesen, de 1000 más okból nem ajánlatos 15éves kor alatt. A csontok még nem fejlődtek ki teljesen, az ízületek sincsenek felkészülve a hirtelen terhelésre, főleg ha előtte nem sportoltál megfelelően.. Pl: sulimba jár egy 15 éves 1.-ős gyerek, 100 kg-t kinyom fekve, mittom én mióta gyúr, erre vmelyik nap hallom, hogy megy műtétre, mert meghajlott az alkarcsontja.. szal hajráá:P

Link to comment
Share on other sites

ez nagy baromság amúgy, mert, ha genetikailag csak 165 centi vagy, akkor hiába kezded el 25-30 évesen gyúrni akkor is 165 leszel, vagy ha 13 évesen akkor is csak 165 leszel, genetika minden..

amúgy írtad, hogy 16 évesen lehet legkorábban elkezdeni, és miért? ha már azt gondolod, hogy a magasság a fejlődéssel van, akkor 18 lenne nem?

 

Nem is azt mondtam hogy ha 25 évesen neki állsz edzeni akkor majd nőssz mint a gomba..

Persze genetika minden.. de te már 13 éves korodban tudtad hogy 20 évesen milyen magas leszel? Nekem a szüleim mindketten alacsonyak, én mégis 185 cm vagyok. Én is 16 évesen kezdtem el, mert akkor már 180 cm voltam.

Link to comment
Share on other sites

ezen ne kezdjetek el vitázni mindenki döntse el maga hogy mikor akarja elkezdeni nem egy gyereket láttam már hogy nagyon nagy szája van de aztán 1v 2 hónap mulva megunja aki már kb 5 hónapot végig edzett azzal már inkább foglalkozok azok komolyan csinálják nembeszélve aki már 10 éve tolja nézzétek meg a BBtv-t:D én most egész délután azt néztem iszonyat jó:D

Link to comment
Share on other sites

http://body.builder.hu/video_lejatszas.htm4?id=772

itt az isten műsor:D alol a BBtv linkre kattintva nézhettek több videót is lehet itt sok embernek ez a honlap alap de nekem még újdonság

Módosította Gabi89
Direkt link tilos.
Link to comment
Share on other sites

a rud érintse a mellkast nem kell megpattintani de érjen hozzá a könyököt a felső pozicióban akaszd ki magyarán nyujtsd ki teljesen sokan nálunk is ugy nyomnak fekve hogy a rud és a mellkasuk között átférne még egy ember mert nem engedik le és akkor ő a nagy bika ugyanez vonatkozik a nyakmögül nyomásra is leengdik a rudat kb 5centit és akkor mondja hogy nézd 80 kg val nyomok nyakból

 

 

Én egyet értek ezzel, sajnos engemet is ért egyszer egy kis meglepetés mikor az egyik amatőr fekve nyomora készültem. Gondoltam milyen kis bika vagyok meg ilyenek, azt mikor megmutatták mi a hivatalos hát izé öhöm öhöm...

 

A másik az izomzat minél nagyobb utat jár be annál jobban meg van dolgozva, persze vannak kivételek, mondjuk én az egy kezes bicepsznél nem engedem le teljesen a kezem mert így nem tud pihenni és jobb a bedurranás, vagy a láb toló gépen se nyújtom ki teljesen a lábam és nem nyomóm össze a hasamat se teljesen.

 

Helló mindenki.

 

Tanácsot szeretnék kérni. Most járok egy fogyókúra vége felé de egy-két helyen van még fölösleg, amit úgy gondolom célirányos gyakorlatokkal lehetne eltüntetni. Konkrétan a mell oldalánál, a lepkénél lévő zsír ledolgozására gondolok. Erre nem tud valaki hatékony gyakorlatokat ajánlani?

 

NINCS semmi külön erre, külön arra (sajnos) ezt olvasd el megéri

 

http://body.builder.hu/edzo_query.htm4?edzoquery=di%E9ta&sorrend=2&page=11

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...