Jump to content
PirateClub.hu

Gyúrjunk wazze!


jannussz
 Share

Recommended Posts

kösz a válaszokat srácok! TUdom hol a határ, haverom már 2 éve jár szal ő mondott nekem dolgokat, azt is hogy nem szabad mindennap mert bedurran vagy mit csinál az izom meg ha hosszabb ideig tolod a 7/7et akkor repedni fog a bőröd ami csunyán néz ki

Link to comment
Share on other sites

 

$$$gabi$$$

 

 

hát én azt ajánlom hogy ne is szedj semmit pláne 15 évesen vagy 14 évesen nem jó nagyon ronda az amikor valaki felvan fújva, a szállkás izom a jó. pl: a felfújt gyerekeket igencsak kerülik a lányok, elég gusztustalan látvány is.

 

de amugy az ilyen dolgok nem egy két évre rá jelentkeznek hanem 30 évesen elkezd fájni a hátad derekad tiszta roncs leszel.

Link to comment
Share on other sites

A mindennapi edzésnek nincs értelme, akármelyikőtök akármit mond, ha kicsit jobban olvasnátok hozzáértőktől csak túledzed, kifárasztod magad és nem nősz, vagy nagyon keveset. Ha meg minden nap edzel, de el sem fáradsz, az is baromság. A másik meg, mindenki be van szarva a fehérjétől meg tömegnövelőtől, mert annyira tájékozatlan, hogy azt hiszi, ez kox. Pedig csak szénhidrát, fehérje, meg max kreatin, taurin van benne. Semmi káros dolog, mellesleg néhány gyógyszertárban is lehet kapni ilyeneket.

Link to comment
Share on other sites

nemén mondtam hogy kox:D amúgy ezt táplálékkiegészítőnek hívják kb mint a vitaminok. Én edzés után megiszok 1 liter tejet mint fehérje iszok egy vitamintablettát meg eszek rizst kb ugyanaz mintha tablettát vennél be(fehérje). Régebben azt mondta unokatesóm aki anno járt kondizni hogy egy fehérje kapszula adagba vagy por adagba 3 nagy szelet rántott hús mennyiségű fehérje van. szóval annyira nemlehet káros csak annyi hogy nem ezt kell enni a nap 24 órájába napi max 1 adag a többi fehérjét már ételekkel kell bevinni

Link to comment
Share on other sites

üdv emberek!

Jövőhét csütörtökön kezdek el kondizni... Esetleg valami javaslat lenne? Kezdő lévén gondolom nem egyből a "legnagyobb" súllyal kell kezdeni... mondjuk 8-10kg-mal bemelegítés aztán 15el nyomni?

Korom: 14

Súly: 75Kg

Magasság: 178cm

 

szerintetek?

Ha a 15-el nyomni az 15kg fekvenyomás lenne, az elég érdekes, mivel nálunk(és szerintem a legtöbb teremben) a legkisebb súlyú rúd 15kg, amivel meg fekvenyomunk 20 kg.

Link to comment
Share on other sites

nemén mondtam hogy kox:D amúgy ezt táplálékkiegészítőnek hívják kb mint a vitaminok. Én edzés után megiszok 1 liter tejet mint fehérje iszok egy vitamintablettát meg eszek rizst kb ugyanaz mintha tablettát vennél be(fehérje). Régebben azt mondta unokatesóm aki anno járt kondizni hogy egy fehérje kapszula adagba vagy por adagba 3 nagy szelet rántott hús mennyiségű fehérje van. szóval annyira nemlehet káros csak annyi hogy nem ezt kell enni a nap 24 órájába napi max 1 adag a többi fehérjét már ételekkel kell bevinni

 

hát általába egy adag protein(por) 25 grot tartalmaz az 100gr husnak felel meg, én is csak edzés után meg reggel szoktam inni, meg szölöcukrot szoktam bele tenni ennyi, 24 órába lehet böször is, DE nem szabad erre hagyatkozni, mivel a FELÉNEK LEGALÁBB HUSINAK KELL LENNIE, mivel mindenki tudja husisból = "hust" birsz növeszteni(izmot)

PL. van egy 90 kilós egyén. 2g/tskg az egyenlö 180 gr fehérje kell legalább, ha csak a husra hagyatkozunk akkor 900gr husit kell megenni, ami nem nagy kunszt, de az ára igen, most vegyük azt, hogy pl. 80 gr-t porbol viszünk be (reggel, edzés után vagy valamikor a nap folyamán) akkor már csak 100gr fehérje kell husibol, az pedig fél kiló (500gr) husi ami még nem is olyan drága. ezzel azt akkartam kihozni, hogy igy megéri a tápkieg nem kox, csak mint a neve is mutatja a helyes táplálkozást kiegésziti.

 

 

 

thundertibor-alexei: néha olyan érzésem van mintha nem tudnád mit beszélsz :D

Addig ártalmas 15 évesen amig szedsz proteint...

Azontúl ez csak egy "statikus sport"

szerintem itt a koxra gondoltál nem? fehérje az mehet kortól függetlennül nem ártalmas.

 

juhzo

Én edzés után megiszok 1 liter tejet mint fehérje iszok egy vitamintablettát meg eszek rizst kb ugyanaz mintha tablettát vennél be(fehérje)

az odáig jó, hogy a vitamin tabi mer az kell leginkább c vitamin ez helyes, a rizs is mondjuk én edzés után egyböl nem tudnák enni ha meg csak 30-60 perc mulva eszel edzés után, amiért megdolgoztál szinte ki is dobtad az ablakon...

a tej ... hát az jó lenne, de az a baj kazein, és mint tudjuk a kazein az lassan felszivodó, ami azt jelenti órákba telik mire eljut az izomig, ezért szoktak sokan lefekvés elött turót enni(kazein forrás), meg attól is függ milyen tej a vizes amit a boltokba kapni vagy házi... a házi jobb mint a vizes, de én valahogy edzés után nem azt nyomnám, végülis ez mindenkinél egyén függö, hogy ö, hogy akakrja és, hogy jobb neki ;) de amint mondod fejlödsz igy is tehát nálad ez válik be :)

Link to comment
Share on other sites

szerintem itt a koxra gondoltál nem? fehérje az mehet kortól függetlennül nem ártalmas.

 

Aha, persze.

kox.... -,-

 

Azért nem jó a fehérje, mert elbassza az ember gyomrát.

Olyan lessz az ember hogy ha nem eszik négyoránként, akkor már ki akar purcanni.

Tudom mert én is szedtem, de soha többet nem fogom.

 

 

 

"Nem szabad mindennap edzeni"

 

Komolyan mondom kérdezzen meg valaki egy "igazi" testépítőt, vagy olvasson egy erről szóló könyvet.

 

Az hogy ki hogy regenerálódik az teljesen egyénfüggő.

Az izomlás meg csak úgy múlik el ha az ember még rádolgozik.

 

 

Kiváncsi vagyok hogy azok a katonák akiket mindennap kiképzéseken kínoznak,

azok mégis mikor regenerálódnak?

Link to comment
Share on other sites

:P alatta, csak mennyire gondolsz mer az lehet 5 meg 2.5 :P vagy 12.5 is amugy nem ajánlom hogy csak bicepszre edz. hát nem tom hogy nézel ki de én azt ajánlom hogy inkább csináld kisebb súllyal de szabályosan én pl: visszamentem 12.5 re de azt szabályosan csinálom nem úgy mint 15 el hogy a 7 v. 8 nál már vállal is rásegítettem szóval szabályosság a lényeg.
Link to comment
Share on other sites

versenyrudak 20 kilósak szoktak lenni. tök happy vagyok mer megy mostmár a 70 kilóval a szériázás:D mind negatívon mind sima fekve nyomó padon Tárogatógéppel meg a 90 elég laza szerintem köv edzésen megpróbálom a max 100 kilót mer nagyon könnyű :P egyedül a kiemelés a nehéz, sima tárogatást azt két 15 kilós súlyzóval csinálom elég az mer ezzel a súllyal szabályos a gyakorlat legalább

Link to comment
Share on other sites

a másodikba betudod tenni mit szoktál, és az megmutatja, hogy mennyit viszel be (fehérje, ch). egy korábbi kérdésedre edzés után elvileg azonal kéne tápanyagot jutatni az izomhoz, 1 - 1,5 órán belöl pedig legalább a testsúlyod 1x ch-t és fele fehérjét,

nincs nagy titok csak enni kell 3 óránként kész amiket adtam linket megtudod nézni mi jó mi nem....

 

 

thundertibor-alexei: néha olyan érzésem van amikor olvasom az irásod, mintha nem is a földön járnál, miért a fehérje miben más makrotápanyag? ch is ugyan olyan, meg ha hust eszel akkor az nem protein? tehát ugyan az :)

 

"Nem szabad mindennap edzeni"

 

Komolyan mondom kérdezzen meg valaki egy "igazi" testépítőt, vagy olvasson egy erről szóló könyvet.

 

Az hogy ki hogy regenerálódik az teljesen egyénfüggő.

Az izomlás meg csak úgy múlik el ha az ember még rádolgozik.

Kiváncsi vagyok hogy azok a katonák akiket mindennap kiképzéseken kínoznak,

azok mégis mikor regenerálódnak?

Na ez is nagy hülyeség, MIVEL mi NEM állóképeségre megyünk HANEM izomra!!!

Persze rádolgozol, mégjobban tuledzed magam, és csodálkozol, hogy miért nincs FEJLÖDÉS. Hát azért mert nem birsz REGENERÁLODNI, a katonák nem is izmot akkarnak épiteni, hanem náluk az állóképeség dominál, ennyi és akkor nem annyira számit a regeneráció. Igen a nagy profi "igazi" testépitökre aztán halgathatsz, DE nem tudom feltünt-e, hogy ök, hogy lettek akkorák? Igen a kox bizony, ök nem 1 ANYAGOT NYOMNAK hanem egyszere 4-5 legalább és a legdrágábbakat mert nekik ezért fizetnek (versenyt nyerjenek, meg akkorák legyenek mint a 2 ajtos szekrény SZÁLKÁSAN!) és úgy mint irta juhzo is a kox sokkal jobban gyorsitja a regenerációt + ök szerinted dolgoznak? NEM csak az a dolguk, hogy otthon ülnek percre pontosan kajálnak, rendezvényeket vesznek részt, és edzenek ennyi (ezzel már tényleg profi szintre értem az "igazi" testépitökre), ha meg magyarokról beszélünk én is ismerek egy versenyzöt aki Superbody-n is indult már és ö SE edz minden nap vasárnap és néha szombaton is pihen, de szerintem nem árulok el nagy dolgot, hogy a magyar versenyeken is a 80% nyomja a cuccot

Link to comment
Share on other sites

Jaj istenem, én nem Ronnie Coleman-ről beszélek, hanem valaki aki nem 15 éves, és van némi tapasztalata.

 

És ha te csak tömegre mész, semmi állóképesség vagy legalább valami fájdalomküszöb emelés, akkor hülye vagy.

 

 

És ha már régebbi dolgokkal élsz vissza.

Véletlenül nem te mondtad hogy hordóhasú vagy és nem tudsz futni 40 métert mert leizzadsz?

 

Akkor mégis kit próbálsz kioktatni?

 

 

 

Hmm ez a téma is átment, proteincsárdába... na pá

Link to comment
Share on other sites

Jaj istenem, én nem Ronnie Coleman-ről beszélek, hanem valaki aki nem 15 éves, és van némi tapasztalata.

 

És ha te csak tömegre mész, semmi állóképesség vagy legalább valami fájdalomküszöb emelés, akkor hülye vagy.

 

 

És ha már régebbi dolgokkal élsz vissza.

Véletlenül nem te mondtad hogy hordóhasú vagy és nem tudsz futni 40 métert mert leizzadsz?

 

Akkor mégis kit próbálsz kioktatni?

 

 

 

Hmm ez a téma is átment, proteincsárdába... na pá

 

Nem csak a tömegre megyek, de valahogy tömegelésnél nem érdekel az állóképesség, fájdalomküszöb emelés? hát egy - egy edzés után amilyen izomlázam van és ha te tudnál arra edzeni egyböl megemelem a kalapom, mivel vagy normálisan csinálod és akkor egy izomot csak egyszer tudsz egy héten megedzeni, vagy pedig lightosan, áldogálsz néha beleemelsz, akkor jó, hogy tudsz 5 napot edzeni, tehát ebböl az jön le, hogy nem jól csinálod, mivel 1 hét kell a regenerálodásra, én nem tudnák heti 2x mellezni, hátazni, vagy lábazni .. söt még karozni se mert 2-3 napig nagy izomláz van,

 

De én mondtam, hogy már 20 méter után elkezdek leizzadni, de azt nem, hogy nem tudok lefutni 40 méter, a leizzadásnak meg az, hogy mennyit tudok futni nincs sok köze amugy se, mivel az genetika, hogy ha valaki kis sportol is úgy izzad mint a ló, nem állóképesség, mivel én is fociztam közel 8 évet és érdekes.... akkor is leizzadtam tehát ennyi vagy ha nálad ez a 2ö összefüg akkor komoly bajok vannak.

 

 

juhzo: én a lidl-ba szoktam 500gr 250 forint, de a plusba is szokot lenni, 500gr 150ft aszem, nem összekeverendö a gabonapehelyel,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...