Jump to content
PirateClub.hu

Hálozatkiépités 2 gép között!


Recommended Posts

Hy vki tudna addni olyna oldalt ahol le van írva h kell két gépet lan-on össze hozzni mert játszani szeretnék vele csak hát ha jól tom a hálozat beállítás nem olyan egyszerű gondolok ip-re :) szal ha vki addna egy oldalt vagy leírná h Xp-n h kell meg köszöném :):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ha netet is akarsz az egyik gépen, akkor abba tegyél kettő hálókártyát, illetve vegyél egy router.

 

Ha meg csak lanra kell, akkor első, bemész boltba, és megmondod, hogy tessék szépen adni nekem 10 kg cross kábelt, NEM UTP KÁBELT, HANEM CROSST! Szóval összekötöd a két gépet, mint ahogy az előbb említették, beállítod az ip címeket,az alhálózati maszk automatán beállítja magát. És utána már lanozhatsz is. De azért próbáld megpingeltetni a két gépet egymással.

Link to comment
Share on other sites

Ha meg csak lanra kell, akkor első, bemész boltba, és megmondod, hogy tessék szépen adni nekem 10 kg cross kábelt, NEM UTP KÁBELT, HANEM CROSST!

 

A crosslink kábel is UTP.

UTP = Unshielded Twisted Pair (árnyékolatlan csavart érpár)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nekem is gondom van! :(

 

Adott két számitógép:1-es az enyém,2-es a tesómé meg van egy router+egy ADSL modem!

Az ADSl-ből jövő kábel megy a ROUTER Lan 3-ba,az én gépemből jövő kábel megy a LAN 2-be a tesómé a LAn1-be!Internet van mindkét gépen csak egymást nem tudjuk sehogy elérni :( Nem tudunk belépni egymás gépébe!Mi lehet a gond? :(

 

Légyszi segitsen vki! :(

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom, hogy így routeren keresztül lehet-e kommunikálni, így még nem próbáltam! Ezért veszélyes ilyenkor tanácsot adnom... :) hálózat-varázslóval talán lehetne kapcsolatot teremteni a 2 gép között, de ha rosszul konfigurálod, rámehet a net-kapcsolatod is. Így asszondom, inkább várj, hátha jön valaki, aki ezt jobban vágja.... ;)

Link to comment
Share on other sites

2 napig nem volt net,és addig azt irta ki a Mozilla meg minden böngésző hogy szüneteltetés!Ma már van net!De csak ugy megy a net a routeren keresztül hogy a modemből jövő kábelt is a Router Lan-jába dugom pedig régen amikor a Wlan-ba dugtam még ment ugy anet hogy nem kellet tárcsáznom!Most azóta amiota szünet volt

mindig ugyanaz az oldal jön be hogy szüneteltetés ha a WLAN-ba dugóm! :( Ezért!!!!

 

 

Már müködik ha a WAN-ba dugom a modemből jövő kábelt! :)

Csak még mindig nem jó a hálózat a két gép között! :(

 

ne idézd az elötted szólót...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Vin:Routeren háló 2két gép között

Routerba benyomod a DHCP-t a gépeken beállítod h IP cím automatikus kérése

utánna mind2 gépnek 1 munkacsoportot adsz és elvileg már megy is

 

Markeee: Sztem 1xrűb ha veszel egy sima routert a PS2ő miatt

De kérdésedre váloszolva sztem megoldható csak a PS2-őbe nem tudom h fogod beállítani az IP címeket

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Sziasztok valaki segitsen már nekem.az lenne a gondom h szeretném összekötni a gépemet és a laptopot de nem tudom h kell csak filmeket szeretnék átpakolni oda vissza.a kábelem egy utp cat5-ös.ezzel lehet?nem akarok internetet is megosztani csak annyit szeretnék h cuccokat tennék oda vissza.ennek kellene a beállitása.ha vki tudja mit kell beállitani irja le már nekem előre is köszönöm.

 

már megoldottam.kézi ip-t adtam mind2nek ugyanabba a munkacsaportba tettem őket.mappákat osztottam meg és kész.aktiv 1 fórum.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Windows XP óta már alapból van minimum a Megosztott Dokumentumok (Shared Docs)

 

UTP-n belül kategóriákra oszthatók a kábelek. Sebességbeli eltérések vannak. Létezik árnyékolt Twisted Pair is. Ha a bekötési módokat nézzük igen "sima és fordított" :)

 

egyeneskötésű van, keresztkötésű, meg konzolkábel... a keresztkötésű kell ahhoz hogy 2 ugyanolyan hálózati eszköz tudjon kommunikálni egymással. Ha UTP kábelt veszel, nézd meg h minimum Cat5-ös legyen (rá van írva a vezetékre, de jó még a Cat5e és a Cat6 is)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...