Jump to content
PirateClub.hu

Általános- Kisebb tuningok!


vikking56
 Share

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

szaszta nekem egy olyan kérdésem van hogy kinéztem magamnak egy helyzetjelzőbe épithetö strobit a kocsiba de egy olyan problémám van ebben a ügyben hogy az odáig okés hogy a helyzetjelzöbe beépitem ok az menni is fog nem nagy kunc de a redör megálit bekapcsolom neki az meg ezzerel elkezd vilogni vagy van neki egy olyan kapcsolója külön hogy nem fog villogni csak ha bekapcsolom és a normál állapotban csak szimplán világít és ha beröfentem a strobit csak akkor megy a villogás valami tanács hogy hogy is van ez pontossan köszi mindenkinek elöre is

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok

Nekem van egy egy Fiat Brava-am. 1.6 16v szelepes. Direct szuro es sport kipogoval van csak tuningolva. En nagyon meg vagyok vele elegedve. Ahoz kepest ,hogy nem olyan nagy marka nem rossz kis auto. 1.6 -os kategoriaban keves ellenfel van hal istennek. Egy kis chip es vezermu tengely csere meg kellene,akkor lenne az igazi.Szerintem a direct szuro kell egy autoba! Eszrevehetoen jobb a gyorsulas. Tud valaki brava tuning oldalat es meg is osztja velem megkoszonnem.

 

HELLO

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hello A rendorok az ilyeneknek nem igazan orulnek! Szerintem ugy old meg ,hogy beepitesz egy kulon kapcsolot az autoba es ha hasznalni akarod be kapcsolod. Egyik haveromat azert megbuntettek a fakabatok,mert vilagoskek ledeket raktam bele.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

szevasztok!

Nekem egy Ford sierrám van és házilag tuningolgatom, ha épp tehetem, hisz ha jó munkát akar az ember meg kell fizetni az árát!

eddig annyit csinálgattam rajta hogy kapott egy uj hengerenkénti elektromos injektort, direkt szürőt, (ami csak akkor ér valamit szerintem ha jó kirufogó rendszered van alatta), uj sport kipufogórendszert (remus, erre futotta csak :) )valamin spoilereket hogy nézzen ki valahogyan!

a motort azt haver csinálta nekem (tartozás fejében) de kegyetlen lett!

bár nem nagy szám az egész autó de jól esik lenyomni az ,,apucitol kapott" autóval vagánykodókat!

igy lett 170 hp.

nem tom mi a vége, mert csak 220 van az órámban de akad 5.-be a fordulatszám 70%-a körül!

szerintem olyan max245-250-et mehet, de nem esküdnék rá.

post-47386-1181826182_thumb.jpg

post-47386-1181826236_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

szevasztok.

nekem egy 2.0 Ford Mondeo kombim van. nem panaszkodhatok rá elég jól húz a 137 lóerő.a papír légszűrőt lecseréltem 2 sportszűrőre,így érezhetően jobb a gyorsulás.a belsejébe ujj kárpitot,pedálokat,elöl a lábaknál neont és kissebb átmérőjű kormányt rakattam.a szine az gyári fekete.a hátsó ablakokat és a hátsó szélvédőt lefóliáztattam sötét feketével mivel a mélyládát ígyis "megsütötte" a nap.a hátulját pedig megemeltettem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Az egyszerű tuningok között tényleg ott van a légszűrő, kipufogó, meg a csippelés, és ezek az alapok nélkül nem is nagyon indul el egy tuningolás. Igazából az a baj amikor az ember vesz a szakadt trabira egy "sportkipufogót" és istennek érzi magát. Tényleg hogy jobb lesz a kimenetel. De a hangon kívül nem sok minden változik, ahhoz az egész kipufogórendszert kell cserélni elvileg. Nagybratyó öreg zsigája volt olyan hogy lekapcsoltad és visszatettegy a gyújtást visszaröffent mintha semmi sem történt volna, úgyhogy sokminden adhat erőt. A direkt légszűrő az több okból is jó: több levegő:szebb járás meg könyebb szerelni :D

A csipelés meg csak ugye elvileg dízelhez van, bár talán az új bengás compokat is meg lehet dekázni...

Szóval ami a legfontosabb szeritnem hogy magad csináld és nem boltban rakasd össze

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

Hali!

 

Én ugy vagyok ezzel, hogy egy jó felni és jó festés tökéletes egy gyönyörű autóhoz. én elitélem a direktszüröket meg a sportkipufogokat...

Láttam ma egy Ladát, az volt a hátuljára irva h: Faló miii

 

 

pl. az ilyen spamelo szövegek is jók. az ilyen tuningok embertől függenek, mondjuk nem biztos hogy jó szemmel néznének rád ha egy tárgyalásra egy agyon optikázott autóval mész.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hali mindenkinek, segítségeteket kérném, ugyanis nekem egy 2006-os hyundai accent-em van egy 97 lóerős 1.4-es benzines, 16 szelepes sornégyes motorral. Kevés pénzből gazdálkodom, úgyhogy a segítségeteket szeretném kérni, hogy mivel tudnám növelni az autóm teljesítményét, kicsi pénzből (havonta max 20 ezer), de úgy, hogy a motor se menjen tönkre? egy kipufogó rendszer már van rajta ( nem csak dob, hanem leömlők is meg minden) illetve tettünk rá/bele sportlégszűrőt is. a felfüggesztést is megbabrálnám egy kicsit, mivel most elég puha, a fékekkel viszont semmi gond nincs, mocskos jól fognak :D. Válaszaitokat előre is kössz!

Link to comment
Share on other sites

Üdv mindenkinek!

 

N()rbert, szerintem nagyon nem tudsz már tuningolni a motoron, esetleg chippel, de nem nagy változás!

Nekem van egy Octavia 1,4 ECU chip van benne, igy olyan 86 ló körül lett a 75ből!

Ha gyüjtögetsz, akkor esetleg keresel egy olyan céget, aki motor bontás nélkül szere rá turbót, vagy kompresszort, amivel esetleg nagyobb teljesítményjavulást érhetsz el!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Szia. én meg nem ajánlom,de lehet,hogy ez idő alatt már rájöttetek. A direktszűrő előnye a több levegő

bejutása a motorba ugye? Ha több a levegő amit áttenged, több a kosz is! Ezt tapasztalatból írom, és lehet hogy a drágább szűrőknél is ez a helyzet. Volt egy sima mezei direktszűrőm, meg volt egy green szűrőm is. A green jóval drágább volt, de az optikai tuningon kívül más változást nem észleltem.

A szűrő utánni csövem mindíg tele volt finom porral ami a cső falára rakodott. Fújhattam rá akármennyi olajat.

Ezek után döntöttem úgy,hogy keresek egy olyan szűrőt ami gyári de jóval nagyobb ccm-re van gyártva. Vettem egy teherautó szűrőt, igaz nem piros meg zöld,hanem sima fehér, de ezzel jobban gyorsul a kocsim, és nincs a cső falára rakodva a por. Pedig ezen olaj sincs. Tehát el kell dönteni,hogy a motor élettartama a fontos vagy az optikai tuning a szempont. Üdv.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Egyértelmű hogy a teljesítmény növelés a motor megpiszkálásával csökkenti az élettartalmat...

Egyik haveromnak egy 1.4-es Hondája volt. Tökéletes, semmi baja nem volt. Elkezdte tuningolgatni motorikusan és utána egyik baj után jött a másik... többet volt szervízbe mint amennyit használta, igaz tényleg megugrott pár pacival, de milyen áron?! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...