Jump to content
PirateClub.hu

SUSE Linux


fuzaco
 Share

Recommended Posts

 

A Linux-ok egyik legjobbja, a Suse Linux! Legújabb verzió.

* Eval version on 1 DVD (32bit or 64bit) or 5 CDs (32bit only)

An installable evaluation version that can be later upgraded to the complete product.

* Live version on 1 DVD (32bit)

This version runs entirely from the bootable DVD and is not installed on the hard disk.

* Sources on 1 DVD (32bit and 64bit)

Includes all SUSE Linux 10.0 sources.

 

 

Ja, ha valaki nem tudná ez operációs rendszer! A program maga teljesen ingyenes! És angol nyelvű!

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Linuxéknál mindenkire gondolnak...akinek nincs dvd meghajtója annak ott az 5 cd, akinek van neki ott a dvd-s változat, ennyi. Telepítésről meg csak annyit, hogy szépen kiírod a cd-s vagy a dvd-s változatot pl. nero-val, s bebootolsz dvd-ről vagy az 5 cd-s változat 1-es számú cd-ről, a többit látni fogod.

Link to comment
Share on other sites

Ja a 32 biteset szedd!

 

Jó tanács elöre hozzátok léttre a particiókat (olyan progival amihezértesz) amikre rakni akarjátok a linuxot mert a beépített particionálóval lehet poruljárni ha nem csináltad még, azért particiókat mert kell kb 10GBs a rendszernek és 1GB a swapnak.

Link to comment
Share on other sites

Jah két cds

48759[/snapback]

 

Igen 2 CD-s, de ha rám hallgattok, akkor csak az első lemezt húzod le, majd a netről update-eled a rendszert és a csomagokat.

(sajnos az 1.2 már nem a legújabb csomagokat tartalmazza, de ez ne zavarjon meg senkit, ott a netes update. UHU TEAM: már epekedve várjuk a következő release-t!!! Hajrá-Hajrá!!!)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Véleményem erről a linuxról,eddig csak windowst használtam,de láttam már linuxot...

Nagyon szar,a telepítés azért nem indult el,mert egy csúcsgépben csak egy s3 4mbos vga volt,ok,beraktam az mx440-esemet(64mb),a telepítő elindult,pontosabban nem fagyott be :D.

Telepítés közben a hátralévő résznél hibát láttam,egyszer gb-ban irja ki a hátralévőt,5perc mulva mikor ránéztem már percben irta ki :D

Ezek után egy számomra szép(az eddig látottok(9.1,uhu linux...)hoz képest szép linuxot láttam.

Gondoltam megnézem a beépitett játékokat,sok játék van benne,sokadikra gondoltam kipróbálom a motoros játékot,amit már windowsom volt szerencsém kipróbálni :D

Hát igen,a ronda grafikáju játék csak ugy szaggatott egy ilyen géppel:

amd64 3200+

1gb ram

gef4 mx440 64mb-128bit

hát röhögtem egy jót.

kalap szar az egész.

Nagyobb a gépigénye mint a vistanak...,és az legalább nem szaggat

Link to comment
Share on other sites

Akkor fogadd el, hogy a Linux nem neked való. Sokan tudják használni, értenek hozzá és csak egy kis kísérletezőkészség és utánaolvasás szükséges ahhoz, hogy a Windows-zal majdnem egyenértékű rendszert rakj össze (csak a játékok többsége nem megy, ill csak emulálva, de minden másban felülmúlja, legalábbis a Linux felhasználók szerint :) ).

A gépigényről: állítsd be a 3D gyorsítást rendesen és menni fog, látszik, hogy egyáltalán nem értesz hozzá.

Az a gond, hogy úgy álltál hozzá, ez olyan mint a Windows, pedig nem, csak annyiban hasonlítanak, hogy mindkettő operációs rendszer.

 

A témához:

Az XGL tényleg gyönyörű, olyan effekteket tud, amiket Windowson még jó ideig nem láthatunk, bár én szeretem az egyszerű felületet (már amennyire a Windowsnál jóval szebb KDE3.5.x egyszerű:)) és a Suse sem a kedvencem, de köszi a linket. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Attól függ, milyen szervernek szánod. Ha már ismered a Fedorát, akkor sztem maradj annál, az egy nagyon jó disztrib, a Suse inkább desktop rendszer, rengeteg kiegészítő programmal, de megoldható azzal is.

Szervernél inkább az egyszerűségre szavazok: ftpd, sshd, apache, mysql, php, samba, ha töltögetni akarsz akkor még mldonkey (eMule, BitTorrent, DC++, Gnutella, Kazaa, Overnet, SoulSeek, OpenNap hálózatokat támogatja, webes kezelőfelülete is van) is. Billentyűzet, egér és monitor sem kell. Nem szeretem a Susét, de ez csak a saját véleményem, ha felhasználóbarát disztribúciót keresel, akkor inkább az Ubuntut ajánlanám.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...