Jump to content
PirateClub.hu

DVD-R -=vs.=- DVD+R


Recommended Posts

Én csak a saját véleményemet tudom leírni, de biztos lesz olyan aki tudományossan is le tudja írni a különbséget. Régen nagyon sokat írtam mindenféle márkára és típusra (+ és -) nekem egyértelműen a + -os dvd jött be jobban (sokkal megbizhatóbbak voltak).

Link to comment
Share on other sites

tök mindegy :)mindketö okés ma már , régebben voltak combatbile problémáik , de ma már nincs.Azt azért meg kell jegyezni , hoyg a +-os elvileg tartosabb , de nem minden asztali Dvd szereti !

 

a - felénk sokkal elterjedtebb !

 

a + pedig adatrögzitésre jobb !

 

de összegezve ma már mindegy melyikre irsz !

 

 

Módosította jocii
Link to comment
Share on other sites

nem vagyok benne biztos,de én úgy hallottam a -ost belülről kifele írja az író,a +ost kivülről befele,de most megnéztem mert +osra írtam filmet,úgyhogy megcáfolom magamat a +osnak is a lemez külső szélén van az üres hely.de én is úgy hallottam hogy a +os biztonságosabban tárolja az adatokat.

Link to comment
Share on other sites

egyetértek... nálam a +osnál van ilyen... mikor benne hagyom a gépbe akkor indításnál bootolni akar belőle és csak pörgetipörgetpörgeti... beel tudok pusztulni... mire rájön hogy hoppá erről nem lehet bootolni...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

hy all!

ezt hallottam csak!

amikor bejöttek a dvd irók(legelsők),példa:LG,támogatta a -os dvd-t...

jött a pioneer,meg a sony,konkurencia, csináltak +os irókat...

lettek igy +os-os lemezek, amiket nem mindegyik iró irt...

aztán jöttek az újabb és újabb írók amik írták mind a kettőt...

és lám melyik lemez a jobb?

a minuszos asszem előbb volt...

amugy olyat veszek amit épp látok!

ez sem igaz...inkább +ost...mind1.

 

gondoltam megosztom veletek témához tartozik! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Igázából tudtommal pont,hogy a - a jobb elvileg pedig az ember azt gondolná,hogy a + a jobb mivel az drágább de csak azért drágább mert más teknikával készül.Mellesleg az asztali DVD írok nem nagyon szeretik a +-os lemezeket már csak ezért sem olyan előnyős.

Link to comment
Share on other sites

először megjelent a dvd-rom, dvd-ram, és dvd-r, mint új lemez, semmi különleges nem volt a jelölésbe, nem minuszt jelentett, hanem sima kötőjelet, mint a cd esetében (cd-rom, cd-r). aztán pár gyártó összeállt, h ők márpedig tudnak jobbat csinálni, és ha már jobb, akkor legyen a jele +, és így lett a dvd+r, stb.. tehát leginkább csak a gyártási konzorcium különbözik, amúgy nagyon apró eltérések vannak csak, manapság pedig az írók/olcasók fejlettsége miatt kompatibilitási problémák sem nagyon vannak már.. konkrétan meghatározni, h melyik a jobb nem igazán lehet, pontosan az apró különbségek miatt, talán csak annyi, h a "minuszos" lemezeket alapból a számítástechnikában való felahsználásra találták ki, így azok adatok tárolására jobbak egy kicsit, míg a plusszos lemezeket már szélesebb körbe szánták (multimédiás célok pl.) így azok pedig inkább a filmek tárolására jobbak egy kicsit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...