Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

szerintem hülyeség hogy gyenge embernek számít ami csak egy adott stílushoz kötődik........az ember függő hogy ki milyen .........csak az a gond hogy elég sok a romlott ember,akik ha valami proglémája van a másikkal akkor erőszakos módon próbálja meg oldani a dolgokat

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Míg bebizonyított tény h a monoton zene lásd disco techno agresszívvá teszi az embereket....."

 

Ugyan mutasd már meg ennek az idióta baromságnak a bizonyítékát! :D Ekkora hülyeséget még életemben nem olvastam. Én még egy DJ-t se láttam összetörni a keverőpultját, ellenben nem egy videót láttam már arról, hogy a gitáros széttöri a gitárját a színpadhoz ütve, vagy bezúzza a hangfalat (a gitárjával)....

 

 

".mikor fog neked 1 raszta tömegnövelő bogyókat szedni aztán discoba menni hogy aki rosszul nézz rá azt megverje?soha"

 

Ez a másik baromság. Mikor megy egy "raszta" egyátalán diszkóba? Nekem a körülbelül 8 éve rapper barátom minden gond nélkül eljár szórakozni dizsibe a barátnőjével, én is hajlandó lennék elmenni egy-két rock koncentre (nyilván előadó függő).... Úgy hülyeség az egész hszed ahogy van, már ne haragudj meg légyszíves.

Link to comment
Share on other sites

Miért baj, ha valaki több stílusú zenét meghallgat? :| Szerintem akkor nyílik ki igazán az ember szeme. Jó, mondjuk én soha nem fogok repetitív hardcore techno-t hallgatni önszántamból, sem dropD-reszelős 4 percig-szólózok-metált. De azon kívül elég sok stílusba szívesen belehallgatok néhanapján, amitől úgy egésznek érzem magamat.

 

Nincs azzal baj, hogy több stílust is szeret az ember, de az nem egyenlő azzal, hogy több stílust hallgat. Én is szeretek több stílust is, mert ismerem őket és vmennyire értek is hozzá, vmiért tudom egymáshoz kötni az adott stílusokat, ilyen értelemben nem beszélhetünk sodródásról. Ha vki egyszer rap-et, másszor disco-t, emellett Kárpátiát hallgat, az nem azért teszi, mert értene bármelyik stílushoz, hanem ezt a gondolkodás módja határozza meg, ugyanis többnyire fogalma sincs, mit hallgat, csak tudja, hogy ez a menő és akkor ő is menő akar lenni. Ha azt mondom, hogy rock zene, neki a Kárpátia meg a Linkin Park jut eszébe, köze nincs az egészhez, de osztja az észt, és ezek nem a zenei hovatartozás után lesznek aljanépe, hanem már előtte.

Pont ilyenről olvasgattam a Bayern-es fórumban, ugyanis a Real le akarta igazolni Ribéry-t, de a német csapat nem adta, erre jöttek az okos Real fanok, hogy milyen sz@r a Bayern, ki az az Uli Hoeness stb, stb, miközben fogalmuk sincs, hogy mi a saját kedvenc csapatuk kezdő 11-e, sőt még talán az edzőt sem tudják ki, de mivel ott játszik C. Ronaldo és Kaká, így ők is Real divatmajmok lesznek, csak jár az arcuk és fogalmuk sincs miről beszélnek...

Az ilyen embereket nem bírom, és ezekről akartam írni...

 

 

Előfordul, hogy összetöri a gitárt, mint show elem, van rá pénze, következő koncerten ugyan olyan nyugodtan, színvonalon játssza le a számait, majd megint összetör egy gitárt, ez egy szokás, hozzátartozója a zenésznek. Keith Emerson sok koncertjén úgy játszott a Hammond orgonáján, hogy kezdte szétszedni, magára borította, majd a színpadon fekve játszotta tovább a szólóját, aminek értelme nincs, de látványos, persze ezt már sztem nem csinálja, kicsit öreg lenne hozzá :D Pl a The Who dobosa szétverte a dobszerkóját a koncert után.. értelme nincs, de abban is biztos vagyok, hogy nem agresszivitás miatt tette, amit tett... Ezeket a zenészeket egyszer sem vitték diliházba ezen műveletek után ;):D

Link to comment
Share on other sites

Hangulatos zene, de nem az öldmeganyád kategória, még mielőtt vki elkezdené ;) Nem annyira szeretem, mert inkább a lassabb zenéket hallgatom, ellenben nem baj, ha kemény ;) De rosszat nem tudok róluk mondani, eléggé technikásak és gyorsak, talán az egyik gitárosának Petrucci a példaképe, de érthető is :D

Link to comment
Share on other sites

Én nagyon bírom őket, ma egy exosztálytársamtól megkérdeztem, hogy ő ismeri (rocker az arc 150%-ig), mondja persze, mondom és tetszik is a zenéjük, aszongya jóhogy, mondom nekem is, aszongya, akkor rossz ember nem lehetek :D Ezzel mondjuk egyetértek :P

Link to comment
Share on other sites

metal4ever:

Szerintem a hozzászólásomból mindenki levehette, hogy nem ismerlek. A véleményemet az eddigi hozzászólásaid alapján alakítottam ki.

Link to comment
Share on other sites

"Míg bebizonyított tény h a monoton zene lásd disco techno agresszívvá teszi az embereket....."

 

Ugyan mutasd már meg ennek az idióta baromságnak a bizonyítékát! :D Ekkora hülyeséget még életemben nem olvastam. Én még egy DJ-t se láttam összetörni a keverőpultját, ellenben nem egy videót láttam már arról, hogy a gitáros széttöri a gitárját a színpadhoz ütve, vagy bezúzza a hangfalat (a gitárjával)....

 

 

".mikor fog neked 1 raszta tömegnövelő bogyókat szedni aztán discoba menni hogy aki rosszul nézz rá azt megverje?soha"

 

Ez a másik baromság. Mikor megy egy "raszta" egyátalán diszkóba? Nekem a körülbelül 8 éve rapper barátom minden gond nélkül eljár szórakozni dizsibe a barátnőjével, én is hajlandó lennék elmenni egy-két rock koncentre (nyilván előadó függő).... Úgy hülyeség az egész hszed ahogy van, már ne haragudj meg légyszíves.

 

a butaságodhoz csa kgratulálni tudok...elolvastad te egyáltalán amit írtam vagy csak belekötöttél...ráadásul a dj sose fog szétverni 1 keverőpultot mivel az színjózan és levan foglalva...ráadásul aki már odajut h saját zenétcsinál és előadja azt mixelve az már erősen értelemre vall....

de belőled ez hiányzik barátom már ne haragudj meg létszives....

http://www.consultationmagazin.hu/index.php?menu=cikk&id=258

 

deazért segítek:"Nem mindegy: zene vagy zaj

 

Azt tudnunk kell, hogy zene nem csupán gyógyító, hanem egészségkárosító is lehet, kedvezőtlenül hatva például a szívműködésre. Vegyük például a televízióműsorokat. Az éles, monoton hangok feszült érzelmi állapothoz vezetnek, beépülnek az idegpályák impulzusaiba, így gyakorolva hatást az idegrendszer bizonyos területeire. Ennek következményeként jelentkezik a pszichés diszharmónia-érzés, mely a szervezet működésére is kihat.

"

 

^^<333

 

A gitárzúzás meg csak showelem.

 

Dete szerintem még a stílusirányzatok kialakulásában és azoknak kapcsolatáról se tudsz sok mindent ha a rapper haverodat hoztad fel....

Link to comment
Share on other sites

Sztem mindenképpen művészi ;) Ha vki a gyorsaság mellett, mögött képes észrevenni a dallamokat, a zene felépítését, akkor az tudja értékelni, az már hozzá tud szólni a zenéhez vagyis vele már lehet zenéről társalogni ;)

Hát... Én hallok valamit.. Meg tetszenek is a zenéik... De nem tudom, félek bármit is írni, mert nem értek a rockzenéhez, és csak kinevettek :(

Link to comment
Share on other sites

Dragonforce-tól egy számot ismerek, frets on fire-ban szoktuk eljátszani, az tetszik xD A többiről nem tudok nyilatkozni. Metal4ever, ne sértődj meg... látom, még nem jártál a last.fm magyar groupjában. Ott vannak ám az igazi tajparaszt sznobok, akik direkt arra verik a nyálukat, hogy felhúzzák a másik agyát. Thommz biztos nem akart megbántani.

 

Pankit meg hagyjátok, aki szereti az elfen lied-et, rossz ember nem lehet :P

 

Jah amúgy slig voltam, csak nevet váltottam

Link to comment
Share on other sites

Ma már másodszor kapom meg a fejemre a rossz ember nem lehetek jelzőt xD Köszönöm :D

 

Paul: Szerintem te nem vagy képben, nem értem, hogy msot egyátalán a rock zene ellen vagy vagy mellett? "ráadásul a dj sose fog szétverni 1 keverőpultot mivel az színjózan és levan foglalva...ráadásul aki már odajut h saját zenétcsinál és előadja azt mixelve az már erősen értelemre vall...." Mert eszerint a rockkoncerteken mindegyik együttes be van állva, ráadásul az előadók értelmetlenek. :D Vicces vagy.

 

"Azt tudnunk kell, hogy zene nem csupán gyógyító, hanem egészségkárosító is lehet, kedvezőtlenül hatva például a szívműködésre. Vegyük például a televízióműsorokat. Az éles, monoton hangok feszült érzelmi állapothoz vezetnek, beépülnek az idegpályák impulzusaiba, így gyakorolva hatást az idegrendszer bizonyos területeire. Ennek következményeként jelentkezik a pszichés diszharmónia-érzés, mely a szervezet működésére is kihat."

 

Ennek mi a szar köze van a zenékhez? kit érdekel a tévéműsorok káros hatása egy ilyen topikban?

 

És még belőlem hiányzik az értelem, látom...

 

A linkedet meg nem lehet megnyitni... Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Vegyük például a televízióműsorokat. Az éles, monoton hangok feszült érzelmi állapothoz vezetnek

 

némaértő olvasás KARÓÓÓÓÓÓÓ ülj le..

 

a linkemet meg meglehet nyitni...több mint 3 embernek elküldtem msnen ezt a linket amit ide helyeztem be..de ha nagyon érdekel a dolog a google a b arátod..szépen beírsz 1 idézetet és kidobja az egséz cikket :)

 

"Mert eszerint a rockkoncerteken mindegyik együttes be van állva, ráadásul az előadók értelmetlenek. Vicces vagy."

szóltam én 1 szót is a rockerekről?

 

nem fejtem ki a rap zene kialakulását mert még azon is forgnál 1 fél órát....annyit viszont elmondok h hangszerelésileg nemsokban különbözik a discokban hallott zenétől..talán ezért viseli el kedves barátod barátnője jelenlétében az a fajta zenét...

 

Ja és a manga meg az anime helyett tessék ismeretterjesztő anyagokkal foglalkozni,olvasni

4008_tmbm_cut.jpg

ajánlom mindenki figyelmébe ezt a könyvet nemcsak pankinak

 

rengeteg érdekes dolog van bennne és sok mindenre fényt derít ami ebbe a topicba is kitünő forrásanyag

Link to comment
Share on other sites

szóltam én 1 szót is a rockerekről?

 

Nem szóltál, csak mertem asszociálni.

 

Az éles, monoton hangok feszült érzelmi állapothoz vezetnek

 

Mikor hallasz ilyet tévében? Én már a Barátok közt alatt is ilyen állapotba kerülök, egyébként meg nem nézek tévét ezen kívül.

Link to comment
Share on other sites

A mangákkal és az animékkel semmi gond nincs :P:D Nyugodtan lehet őket olvasni/nézni.

 

Dragonforce?Vki itt a fórumon egy elég vicces jelzővel illette :D :D "nintendómetál"

Nekem nem jött be :mellow: Nekem kb úgy jött le az egész banda, hogy a gitárosok megmutatják, hogy ők mekkora janik mert gyorsan tudnak játszani.

Link to comment
Share on other sites

Érdekes, mindenki elmondja hogy nekem ez vagy ez tetszik, de senki sem érvel hogy miért.

Én személyszerint a rockot kedvelem, és egyetlen nyomós ok miatt. A diszkó az nem zene (egy csomó generált zörej), mellesleg, többnyire semmitmondó (tisztelet a kivételnek).

Az más tészta hogy ki mit szeret halgatni, de azért nem hasonlítsátok össze a sárgarezet az arannyal. (remélem mindenki érti)

Link to comment
Share on other sites

b4m, nekem nagyon bejön, tetszik hogy ilyen gyors meg minden... Mást nem mondok, mert nem akarok csacsiságot írni. (az animés résszel meg egyetértek..... xD)

 

Mortuus, én még az itt tartózkodásom alatt egyetlen dolgoban sem értettem egyet veled, bár nem sok hszedet olvastam (elsősorban csak az X360 VS PS3 topikban, de ha jól tudom, ott sem reagáltam senkinek semmire), de most megtört a jég! :D Eyeless, én igyekszem elkerülni hogy írjak valamit a rockról, mert nem értek a stílushoz sajnos egy picit sem, javaslom neked is ugyanezt! :)

Link to comment
Share on other sites

hát ja ebben egyet értek végülis ritmustalan tuctuc most nem akarom meg sérteni ennek a kedvelőit de akkor is és hát az csipí a szeme hogy ez a zene elvesztette a zeneiségét......a 80-s évekeben a retro disco zenébe tuttomal volt hangszer is ami miatt elnézhető de most már egyáltalán nincs sőt az ének is kihalt ami elszomórító hogy ma mit hívank zenének ..........de ha van is ének akkor csak valami másik előadó számait remixelik így bele keveredik annak az adot előadó hangja én a helyükben elszégyelném magam hogy mások zenéit rontják meg mert nekeik nincs semmi zenei tehgetségük .példa rá : pl az utóbbi időben hallottam egy ilyen remix-et vagy mit mikor halgtták melletünk és egy régi Nirvana azám volt és szegény Kurt Cubain forgólódna a sirjába ha ezt meg hallanaá.....bár én nem nagyon halgatok Nirvanát de ez szémség volt

 

én tulajdon képpen a disco és rap elen vagyok a leg jobban hiszne az ilyen és hasonló stílusokban nincs hangszer és az igazi zenét a hangszer mozgatha és a normál emberi vokál és egy együttes összehangolt előadása ..........és szerinteme amit számító gépen összedobank és a Dj pulton néhány gomb csavrgatásval csinálnak abszolult tehetségtelen zenének számít........és mi előtt valameik azzal jön hogy a metálba hörögnek és enek sincs semmi ritmus azt mellesleg meg jegyezném hogy az ilyes metál zenék ugymond Extrém metálnak számít ami annak a közönségnek ajánlott akik gyors ritmusokat kedvelik a hörgés is csak az iylen stílusok zenei értékét jelképezik ami lehet sokaknak nem tetszik de sokaknak igen..........és legalább meg maradt a hangszeres tisztaság :)

Link to comment
Share on other sites

"...80-s évekeben a retro disco zenébe ..."

 

Igen, végülis AZ volt a disco zene, ami most megy a diszkókban, az house, progressive, dance... (legalábbis mifelénk ezek mennek).

 

"de ha van is ének akkor csak valami másik előadó számait remixelik így bele keveredik annak az adot előadó hangja"

 

Ez baromság. Kismillió olyan zeném van, amiben énekelnek, és nem remix. Van a remix kategória is, ez tény, de így ne általnosítsd le, hogy CSAK remixek....

 

Az a Nirvana szám nekem is megvan, vagyis van egy remixem belőle, de ettől még az eredetit is szeretem.....

 

Amúgy nálam tudod mi a gépzene? Az 8-bit. Az tényleg gépzene, amikor a Nintendo, vagy Amiga vagy ilyesmi, ilyenekkel készül el egy muzsika. Ez tényleg gépzene... Most is azt hallgatok.

 

Ez a gépzene:

 

http://www.youtube.com/watch?v=pmfHHLfbjNQ

 

Meg ez:

 

http://www.youtube.com/watch?v=s1tatiU2ha0&feature=related

 

 

Link to comment
Share on other sites

Persze, csak a röhögéstől nem bírok írni.

Ez a tv-s példa elég gyengusz, a hanghatások mellé képi hatások is párosulnak, csak ezt már elfelejtették megemlíteni. Az összes zenei stílusban találni ilyen hangokat, miért a discora kell kivetíteni ezt? Eme cikk alapján kb a Föld lakossága harmadának ilyen problémája van, és ehhez még tv se kell.

A rap olyan mint a disco? Rapcore-al mivan?

És arra még mindig nem válaszoltál, hogy én miért nem vagyok agresszív.

Link to comment
Share on other sites

"Most komolyan b4m te is azt fogod fel a hszemből h animét szabad nézni?"

 

Én például ezt nem értem. Szerintem hülyén fogalmazol, és azért nem tudja senki hogy mit próbálsz a tudtunkra adni. Azt pedig továbbra sem értem én sem, hogy mikor vannak a tévében éles, és monoton hangok. (Éles még horrorfilmbe elmegy, de a kettő együtt...)

Link to comment
Share on other sites

LOL ezen úgy tudok röhögni, ha valamelyik okos azt mondja, hogy egy "disco" (nevezzük inkább electro-nak, mivel olyan, hogy disco műfaj ma már nincs, szerintem a legtöbben a trance-ra, dance-ra, vagy a house-ra gondolnak ezen gyűjtő név alatt) számban nincs hangszer, csak össze-vissza csavargatnak a dj pulton... Nos elárulom, van benne. A szintetizátor mégis mi, ha nem hangszer? Talán játék? Nem épp... Aki nem látott még élőben profi szintit, fogalma nincs, mi mindent lehet vele művelni, és igenis kell hozzá tehetség. Ráadásul rengeteg electro számban használnak elektromos gitárt, és elektromos dobfelszerelést is. Na ezt cáfolja meg valaki... Jó, biztosan van olyan is, aki csak csavargat, de az annyit is ér...

 

Amúgy rokkmetálhácé zenét is lehet csinálni számítógéppel. Egy szó: garageband. Akinek van macintosh-ja, biztosan ismeri, én is szoktam vele szórakozni, jó kis progi :)

 

Jah ez a 8-bites zene nagyon jó :D Bejön. Kéne egy link, ahol ilyen régebbi 8-bites, dos-os, nes, vagy snes játékok vannak mp3-ban. Mert sajnos a midivel már nem sokra megyek...

Link to comment
Share on other sites

Érdekes, mindenki elmondja hogy nekem ez vagy ez tetszik, de senki sem érvel hogy miért.

valamiért úgy érzem, hogy arra akarsz célozni, hogy nem volt érv a hsz-emben.(mivel ezt utánam írtad eyeless)

ha így van, akkor talán próbáld meg még1x elolvasni.sok sikert ;) ha mégsem így volna, akkor ezt hagyd figyelmen kívül :)

 

Most komolyan b4m te is azt fogod fel a hszemből h animét szabad nézni?

ööö... összezavarsz :D nem, különben nem írtam volna semmit.nekem épp az ellenkezője jött le.

 

Panki: oké, csak elmondtam róla a véleményem, nem mondtam hogy ne hallgasd :D ezt most azért mondom, mert úgy írtad, mintha támadtalak volna :D amúgy nincs bajom a gyors zenékkel.sőt.

 

Bizony a szinti hangszer.A szinti szólókkal úgy vagyok, hogy vagy tetszik, vagy idegesít :D Bár asszem az előbbiből több van.

Link to comment
Share on other sites

Persze, csak a röhögéstől nem bírok írni.

Ez a tv-s példa elég gyengusz, a hanghatások mellé képi hatások is párosulnak, csak ezt már elfelejtették megemlíteni. Az összes zenei stílusban találni ilyen hangokat, miért a discora kell kivetíteni ezt? Eme cikk alapján kb a Föld lakossága harmadának ilyen problémája van, és ehhez még tv se kell.

A rap olyan mint a disco? Rapcore-al mivan?

És arra még mindig nem válaszoltál, hogy én miért nem vagyok agresszív.

 

Az alap rap az télleg olyan mint a tényleges disco zene azmeg h ki mit ért azalatt aztmár nemtom....meghát a mostaniak nagyrésze is-discokban lejátszott zenék-...inkább hasonlít progresszív hagnokra mint élőzenére....

a tv műsoros pőéldára a legjobb ami nekem 1.nek beugrott...anno avalóságshowk kiszavazásai...semmi képhatás nincs csak az az idegesítő monoton zene...mag a két illető fényképe..nameg sthol buci varázslatos lezáromszavazást kézmozdulata

 

Azmeg h nem minden ember lesz agresszív azért se engem kéne lehülyézni és ezt nem neked írom..

 

A város ahol én születtem és a még máig is a lakóhelyem olyan szemétdomb diszkó van h az eszméletlen...minden apró hülyeségért beléd kötnek..és ez nincs máshogy debrecenben sem...lásd a zene topicban felhozott retro nevezetű szórakozóhely topicja..oda írtam be 1 kis sztorit...

 

másrészt..nem zárkózok el a "gombzenétől" kedvenc sttílusaim között van a dnb is....de valahogy akkor se birom elviselni a techno által nyújtott hanghatásokat...túl erotikus nekem már az a ricsaj...b.sza a fülem...és lássuk be 1 dnb track ben több a munka mint 1 technoban...volt anni 1 antifaces video is erről...a srác evőeszközök tányérok összeütésével madj azok vágásával csinált techno zenét...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...