Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nem tom, szerintem a Ninetendos zenék nagyon is jók, most kaptam le egy válogatást, azon találtam ezt a gyöngyszemet:

http://www.youtube.com/watch?v=ubizHUPhPyE

Szerintem nagyon aranyos kis dal! :)

Link to comment
Share on other sites

A többi elég hard techno, szóval nem ilyen kis vidám zenék...de S.Ewe legtöbb dala dallamos és hasonló vonalvezetésű!

Hamy nekem annyira nem jön be, ahhoz túl lájt, hogy Hard Techno legyen, ahhoz meg kemény a stílusa, hogy HardCore, szóval egyensúlyozik a kettő között, ez sokaknak tetszik, nekem kifejezetten nem! :)

Link to comment
Share on other sites

Aha, szóval nekünk is azt kéne csinálni, mint ahogy mások szokták, hogy mindenféle rockbandának nyitnak külön topicot, aztán 4-5hozzászólás utána elsikkad a téma? Mert ha az ember jobban megnézi, akkor ez a nagy helyzet...

Link to comment
Share on other sites

Jah, de nem naponta 3-at és külön a Power, meg a Hard és a Grind meg a többi alműfajnak...amúgy ha az apád lennék, akkor már régen a sarokban állnál, vagy kukoricán térdelnél, életed végéig... :) És ez elsősorban egy warez oldal, ha zenéről akarsz csevegni, akkor vannak külön olyan weboldalak, amik ezzel foglalkoznak... :P És ott talán még érdekel is valakit a vergődésed!

Link to comment
Share on other sites

Én meg feltölteni, meg letölteni...de, akkor hagyjuk a témát, megértem a Te érvedet is! Én nem szólok bele, hogy hány témát nyittok, de akkor Te se véleményezd, hogy mit beszélgetünk itt egymással, és akkor nem lesz gond! OK? :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Én nem szólok bele, hogy hány témát nyittok

Pedig pont ezt csináltad, nem is olyan rég...

 

És ez elsősorban egy warez oldal, ha zenéről akarsz csevegni, akkor vannak külön olyan weboldalak, amik ezzel foglalkoznak...

 

A Flóribáizmus nevében követelem, hogy azonnali hatállyal zárjuk be a PirateClub általános témáit (mert hát mi a fahasznak egy warezfórumra?), zúzzuk be az összes hangszert (nehogy már valaki zenei hangokra veje magát... kész katasztrófa), és nyilvánosan végezzük ki a rockereket (mert hát mindegyik egy büdös, primitív, hosszúhajú köcsög, akik valami értelmet is keresnek abban, amit hallgatnak) és azokat, akik nem töltenek orrba-szájba fel és le (mert ők simán csak csehesszék meg)!!! :D

 

Kicsit off lesz, de ez a topik már inkább nem vs topik hanem elektronikus zenék ismertetése...

 

Mondjuk engem nem zavar, hogy elektronikus zenéket ismertetnek itt, max nem szólok ahhoz a témához. Úgyis majd jön valaki, akinek a hozzászólásán elrágódhatunk "on" hozzászólásokkal...

Link to comment
Share on other sites

Flóri: Én úgy tudom hogy ez a téma nem a letöltési részlegben van. ;)

 

Azért hogy a témához is hozzászóljak: Régebben, (gyerekkoromban) próbálkoztam az elektronikus zenékkel, de valahogy nekem olyan üresnek tűntek. Nem hoztak ki belőlem, ill. nem sugároztak felém semmilyen érzelmet.

Az ilyen Fatboy Slim félék elmennek, de (nem akarok megsérteni senkit) az ilyen "falusi disco-s" gépzakatolások számomra szörnyűek. (végig megy a darálás és vagy 20x benyomják ugyanazt a női hangot pl. meg ilyenek. :D )

Link to comment
Share on other sites

Nem tom egy GrindCore, vagy Deathmetal számban mi értelmet lehet keresni, de, ha neked sikerült majd akkor jelezzed felénk is...számomra a zene szórakozást jelent, nem az élet értelmét keresem...amikor rapot hallgattam, akkor is inkább az elvont és dallamos rapot szerettem, pl. Akkezdet, akik nem szájbarágták a dolgokat, hanem burkoltan fogalmazták meg, így ki is szűrtek egy olyan hallgatóságot, akik 50Centet is hallgatnak... :) A hangszereket én nem zúznám be, csak a gitárokat! :) Ezzel reformálnánk is alapjaiban a zenét! A rockerekkel semmi bajom, mint említettem sok ilyen zenét hallgató barátom van, de ők nem próbálnak másokra semmit sem ráerőltetni, meg bizonyítani, hogy az ő zenéjük mennyivel igényesebb, meg sokkal többet mond...mert Ti mindig ezt a két érvet hozzátok elő. Aztán ha rákérdezek, hogy mi van pl. az Emo-val, akkor meg megy a tagadás...

Link to comment
Share on other sites

A rock mióta egyenlő a grindcore-al? (azt se tudom mi az... jó azért tudom) Én az ilyeneket egyenlőnek veszem a disco-s cuccokkal. Pl. a nickem egy remek együttes nevét viseli. Egy pár solo meghallgatása után is bezúznád a gitárokat? (Ne a színpadi megjelenést nézd ha zavar, hanem a zenét!)De ott van még egy csomó normális együttes.

 

Mortuus: Fent van a gépemen egy pár Dalriada album, de még egyszer se hallgattam bele. :P Na majd most.

Link to comment
Share on other sites

számomra a zene szórakozást jelent, nem az élet értelmét keresem

Tudom, rohadt nehéz lehet elfogadni, de nem csak Te vagy ezen a szánalmas világon...

 

A hangszereket én nem zúznám be, csak a gitárokat! Ezzel reformálnánk is alapjaiban a zenét!

Ki mondta, hogy egy zenésznek kell használnia gitárt? És vajon a képzett zenészek többsége miért használ? ;)

Ne legyél hülye... :)

 

de ők nem próbálnak másokra semmit sem ráerőltetni, meg bizonyítani, hogy az ő zenéjük mennyivel igényesebb, meg sokkal többet mond...

Nekem is van pár technos haverom, de azok meg nem próbálják rámerőltetni azt, hogy mi igénytelen buzik vagyunk, és hogy egy zenében csak "tucc" számít. Meg nincs orbitális nagy pofájuk és rögeszméik. Hidd el, nem bántunk ;)

 

Aztán ha rákérdezek, hogy mi van pl. az Emo-val, akkor meg megy a tagadás...

Ez most olyan, mintha téged nyaggatnánk hamvai pizsivel. A "hangszerelés" ugyanaz, de egész más stílus...

Az, amit ma EMO-nak hívnak, semmi köze az EMO-hoz, ami tényleg a punk zenéből indult ki.

 

A hokizófotel és társaik csak egy cég által kreált semmi, amiből kaszálhatnak... Semmi köze az érzelmes hardcore-hoz.

Link to comment
Share on other sites

Én technot hallgatok és nem house-t, szóval megint a nemhozzáértés dominál... Nem mondanám, hogy minden képzett zenész gitártémákat nyom...amúgy meg többnyire a képzetlen zenészek (mármint akik nem jártak zeneiskolába, ha erre értetted te is), szoktak többnyire újító dolgokat felmutatni...akik inkább hobbyból zenélnek és nem megélhetés céljából...aki a zenéből akar megélni, az követ valami mintát, ötvöz olyan dolgokat, amik nagyot fognak durranni...és ehhez gitár kell, mert megszokott és populáris eszközzé vált!

 

Akkor maradjunk annyiban, hogy akik eddig írtak azzal már nem veszekszem többet és le van zárva a téma, csak ha valaki igen intelligens alak ír majd, és úgy érzem, hogy nincsen igaza, akkor fogom elmondani a véleményemet...rendben van?

Link to comment
Share on other sites

Én csak a Te hozzánemértésedet akartam megmutatni ezzel a példával, de ahogy látom, nem érted a lényeget... Többet néztem ki belőled :(

 

Szerk: Rendben van, de akkor tartsuk is ehhez magunkat. Az intelligencia itt meg eléggé nézőpont kérdése. Gondolom egy HT-sel nem fogsz vitatkozni a Rock zenéről.

Link to comment
Share on other sites

Tény, hogy a gitár túl populáris manapság, és a sok gyökér csak azért erőlteti mert menőnek érzi magát tőle.Jah, ez engem is zavar.De mi van azokkal akik tényleg szeretnek gitározni?

Rengeteg híres rockzenész van aki nem járt zenesuliba.Szerintem sem feltétlenül jó, ha oktatnak, mert akkor nagyon beléd rögzítik a dolgokat, és nem gondolkozol szabadon.De előnye is van.Mert azért mégiscsak érteni fogod, hogy hogyan épül fel a zene stb stb stb

 

Flóri te általában csak a műfaj szégyenfoltjait, eltorzult változatait említed meg.Így belegondolva az egészbe, ha ez azért van, mert csak ezeket ismered akkor meg is értem, hogy nem szereted a rockot vagy metált, a gond csak az, hogy ezek nem igazi rockot vagy metált vagy mit tudom én még mit játszanak.Csak pénzszerzési eszközök.Bábok, akikért a csajok rajonganak, mert olyan édesek meg helyesek, meg hűdejól zenélnek, meg ilyen jó számot írtak, de igazából sehol semmi, a számokat nem ők írják, élőben még nem játszottak, smink nélkül meg ocsmányak :D

És ezek miatt utálnak egy műfajt, holott közük nincs hozzá, csak rájuk akasztották a hozzá nem értő pénzes bácsik.

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy a Tank Csabda egy elég szánalmas magyar, magukat rock-nak képzelő együttes tribute zenekara :D

 

A képzett, képzetlen zenészekről meg annyit, hogy mind2-ben vannak igaz nagy zenészek. Az igaz, hogy akik maguk tanulnak meg zenélni, mutatnak új dolgokat, de azért azt sem mondhatja senki, hogy pl Satriani (aki gitáron játszik, meg még egyéb hangszereken) saját iskolát működtet és abszolút egyedülálló stílusa van, neki egyik híres-neves tanítványa Steve Vai, aki úgyszint sajátos hangzásvilággal rendelkezik, esetleg említhetnénk Petrucci-t, aki a társaival a Berkeley egyetemen tanultak jazz szakon, a legprofibbak között kerültek ki onnan, és ő is gitáros, de vegyünk egy dobost, Portnoy-t, aki szintén képzett zenész, modern dobos kategóriában talán 12-szer nyerte el a legjobbnak járó díjat, ami nem azt mutatja, hogy nem bővelkedik zenei eszközökben. Bárhol játszik, fel lehet ismerni a játékát, de alkalmazkodik is az adott bandához, project-hez, amiben játszik, tehát nagyon sokrétű zenész. Amiért vki iskolát végez vmiből, sztem csak pluszt adhat, mert embertől függ, hogy aztán fejlődik-e vagy sem, nem az iskolától.

 

De ez csak mellékes :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...