Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na, ma érdekes dologra jöttem rá...sok orosz és ukrán, meg lengyel oldalon vagyok fent, náluk jobban megy az elektronikus zene, mint nálunk. Aztán nézegetem a fórumokat, DJ Hammond név alatt elég sok EP fut, az oroszok meg írják, hogy very good, meg kérnek még belőle...mostanában mixeken is látom ezt a nevet, kezd nagyon feltörni. Ma találtam egy részletes feltöltést, nézem a kiadót; Magyar. Utánakeresek, az arc pesti, bulikat szervez itthon. Külföldön már külön Topicja van a zenéinek egy igen nagy létszámú oldalon, itthon meg alig lehet róla tudni...na, azért ez a nem mindegy. Ezért is nyer minden VS. topicban a rock zene...

Link to comment
Share on other sites

Na, ma érdekes dologra jöttem rá...sok orosz és ukrán, meg lengyel oldalon vagyok fent, náluk jobban megy az elektronikus zene, mint nálunk. Aztán nézegetem a fórumokat, DJ Hammond név alatt elég sok EP fut, az oroszok meg írják, hogy very good, meg kérnek még belőle...mostanában mixeken is látom ezt a nevet, kezd nagyon feltörni. Ma találtam egy részletes feltöltést, nézem a kiadót; Magyar. Utánakeresek, az arc pesti, bulikat szervez itthon. Külföldön már külön Topicja van a zenéinek egy igen nagy létszámú oldalon, itthon meg alig lehet róla tudni...na, azért ez a nem mindegy. Ezért is nyer minden VS. topicban a rock zene...

 

Talán azokban az országokban jobban el tudja adni a kreálmányait, ebből az következhet, hogy Magyarországon kevésbé érdeklik vagy kapós a zenéje. Ebből következhet, hogy itthon elég sokan hallgatnak vmiféle hangszeres zenét, rock, jazz, metal, blues, klasszikus, szimfonikus, stb, stb. De különben vannak olyan rock zenészek, akik külföldön is avagy külföldön híresebbek, mint hazánkban, mert ő ott talált meg a megfelelő közönséget vagy megélhetést, pl sokan nem ismerik Szabó Gábort, ám annál többen ismerik Santana-t, sokan nem tudják, hogy Szabó Gábor írt Santana-nak számokat pl: Black Magic Woman.

Link to comment
Share on other sites

Én is voltam rockfeszten anno, a Fresh Fabrik és a Rémember is fellépett és mondták, hogy ez ritkaság, mert nem nagyon szoktak magyaroknak zenélni...persze angolul "énekeltek", meg lehetett látni, hogy az egész fellépés eladásra van kihegyezve, sokkal igényesebb felszerelésük volt, mint az előttük fellépőknek, és többet is hangoltak. Jah amúgy Kalapács meg Depresszió koncert után zenéltek. :)

 

Beszéltem egy gyerekkel, megvan neki az összes Hammond track, mivel ismeri személyesen, szóval kiteszem az oroszoknak, lehet akkor több gázt kapunk majd a télen!

Link to comment
Share on other sites

Lehet hogy több "rockzene" megy a rádióban, mint electro... de hát azok milyenek? :D Most érted, Huligenszhez nem sok kedvem van... vagy az éppen menő tinibandákhoz.Szóval semmivel nem járunk jobban, mi akik rockzenét hallhatunk.Néha belöknek egy-két régi klasszikust, mint ma reggel a House of the Rising Sun, de ennyivel be is tudják 1 napra.

 

A 20perces dologról csak annyit, hogy 20 perc alatt az ujjaid nem szokják meg a húrt, nemhogy még begyakorolsz egy váltást normális tempóban.Thát ha még soha nem fogtál gitárt.

 

Az a 2 akkordos dolog meg elég erős, a leggagyibb punkzenében legalább 3-4 akkord van.

 

Bob Dylanről meg annyit, hogy ki*khm* jó ötletei vannak, de a gitártéma általában nincs túlságosan kidolgozva, ő a gitárt inkább arra használja, hogy legyen mire énekelni.Pl az All along the watchtower is egy király szám, meg minden, de lehetett volna jobb is, és ezt Hendrix meg is mutatta, amikor feldolgozta.

Link to comment
Share on other sites

Én pont ezért kedvelem, mert nem dolgozza ki a számait, így a szövegen marad a hangsúly. Persze ehhez ismerni kell azt a korszakot amikor írta, hogy az ember jobban átlássa, éppen mire akart utalni. Habár, ahogy fordítottam, kiderült, a fent linkelt száma bármelyik korszakban megállja a helyét...sajnos!

 

De választ még mindig nem kaptam a kérdésre, hogy hány Techno előadót ismertek és hallottatok eddig! Kicsit segítek:

http://www.youtube.com/watch?v=Y4BU0SS-8x0&fmt=18&annotation_id=annotation_589216&feature=iv

 

Na, itt aztán végig tényleg a gombnyomogatás megy, Pistike is összedobná a számaikat. Jah és egy másik topicban feltett kérdésre, ezen banda első albumának, szerintem fele Hardcore volt és nem a rock irányvonalon belül...

 

[http://www.youtube.com/watch?v=5Az_7U0-cK0

 

Ez a szám is elektronikus, habár nem lehet igazán sehova besorolni, érdemes végignézni, szerintem van olyan belemenős, mint bármelyik totálbrutálmetál szám!

 

Még egy link, ez is elektronikus zene, kíváncsi hányan mondják rá, hogy igénytelen:

 

http://www.youtube.com/watch?v=2PBeKzVhWHY&feature=related

Az előadó nem magyar, de többször járt hazánkban és száminak magyar címeket adott! Azt nyilatkozta, hogy amiket készít zenét, leginkább a magyar nyelv pörgőssége és nehézsége fejez ki a legjobban...

 

És végül az elektronikus zene véglete, amit már tényleg csak a legbetegebbek hallgatnak pl. én is :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=qdj0uQ2drlA

 

Véleményt várok!

Link to comment
Share on other sites

Ja, de maradhat a szövegen a hangsúly, csak érted, én pl szeretem hallgatni pl egy jó akusztikus gitár gyönyörű hangját, megadja a filinget, és közben lehet figyelni a szövegre.Mint pl Bikini - Közeli helyeken ... gyönyörű hangja van az akusztikus gityónak benne.

 

Hány technó előadót ismerek vagy hallottam? :mellow: Részemről fogalmam sincs, rengeteget mutattak már, itt a fórumon is, meg személyes ismerősök, de mivel nem fogtak meg a nevükre sem emlékszem.De az olyanok neve biztos ismerős lenne akiket izomból nyomatnak orrba szájba, pl Tiesto meg Bárány meg aza Hamvai ... bár azt vágom hogy azok nem technot nyomnak, csak úgy példának mondtam.

Meg manapság már nem is a techno a menő, hanem a trance... mármint ha nem vagyok eltájolva műfaj téren...

Link to comment
Share on other sites

Nem, habár a magyarok asszem inkább House-t játszanak, én sem ismerem őket. Trance-t sosem hallgatok, nekem túl nyálas, én azt mondanám rá, hogy lányos zene! :) Hamvai PG-t meg csak Hamvai Pig-nek szoktam mondani, egyik volt lakótársam szokta nyomatni, de valami szörnyű, hogy legtöbbször a trackek átkeverésébe belebeszél, hogy az esetleges hibákat ne lehessen kiszűrni, ami szerintem szánalmas egy dolog...

Link to comment
Share on other sites

Áh szóval ezért pofáznak ennyit báránnyal :D ehh... gáz.De ha még nem is azért lenne... szerintem alapból idegesítő, hogy szövegel... legalább énekelne vagy vmi.A hülyeségeit megtarthatja.

Link to comment
Share on other sites

És végül az elektronikus zene véglete, amit már tényleg csak a legbetegebbek hallgatnak pl. én is :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=qdj0uQ2drlA

 

Véleményt várok!

Ez rohadt jó :o

Link to comment
Share on other sites

Feltettem az összes Otto albumot, alapban beazonosíthatatlan zenét játszik, a neten van fent egy videója amit a Szigeten készíttek vele, érdemes megnézni. Amúgy is Breakcore-ban metál és egyéb gitáros zenéket törnek szét és nyomnak alá egy elektronikus alapot! Jah és az első stílus aminél tilos pénzt kérni a zenékért, kizárólag neten terjed, minden Breakcore lemeznél ezt fel is tüntetik... Ezért is kedvelem ezt a stílust, meg míg a rock zenéknél van egy állandó hangszer, ami nélkül nem lehet azt mondani rá, hogy rock és hiába van 300.000 alfaja, azért korlátok között mozog, az elektronikus zene ebből a szempontból teljesen szabad!

 

http://www.youtube.com/watch?v=3QAqJAfBjN8&feature=related

 

Tessék, egy remek példa, a teljes szabadságra!

Link to comment
Share on other sites

Nem, van nyugodtabb is, alapban nincsen megkötés, van ami inkább DnB szerű, van ami meg Metal alapokra nyugszik végig...ezt a stílust nem lehet igazán behatárolni, kevesen játsszák még igazán profi szinten, de amióta hallgatom egyre jobban fejlődik, habár az biztos, hogy populáris sosem lesz, egy Breakcore bulin 200ember már tömegnek fog számítani Magyarországon! :)

Link to comment
Share on other sites

Amúgy is Breakcore-ban metál és egyéb gitáros zenéket törnek szét és nyomnak alá egy elektronikus alapot!

Ja, az azért feltünt (lehet hogy részben azért tetszett meg :P ). Köszi hogy megismertettél vele.

Link to comment
Share on other sites

Én most Venetian Snare albumokat és maxikat szedek, 3giga van fent összesen ezen az oldalon...amúgy itt írják, hogy a FLAC teljesen jogtiszta, tehát, az így felkerült albumok nem szegnek szerzői jogokat. Ennél a zenénél kell is a minőség, nagyon sok az élő hangszer, ugye van mikor szimfonikusokkal játszik. Egy gond van, sem a telefonom, sem az mp3 lejátszóm nem ismeri fel, szóval nyomhatom át őket 320-ba! :(

 

Jah és az oldalon így van osztályozva: Breakcore / Gabber / IDM

 

Szóval ez válasz is volt az előző kérdésedre! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ezért is kedvelem ezt a stílust, meg míg a rock zenéknél van egy állandó hangszer, ami nélkül nem lehet azt mondani rá, hogy rock és hiába van 300.000 alfaja, azért korlátok között mozog, az elektronikus zene ebből a szempontból teljesen szabad!

 

Ezért jobb, ha egy banda experimentális. Általában valamifajta rockot játszanak, de legalább egy-két albumon elrugaszkodtak az alapoktól:

 

http://www.youtube.com/watch?v=JBsLFNcnwGM

 

Bár lehet hogy őket nem volt túl fair említeni :)

Link to comment
Share on other sites

Ez a példa kb. olyan, mint mikor Prodigy-re mondják, hogy Techno...végülis igazuk van, mert azzal indultak és a legtöbb számukra ráhúzható, de azért mégis...idén szigeten, megint az ő koncertjükön voltak a legtöbben! :D

 

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=6291774

 

Tettem fel egy nagyon jó albumot, igazából nincsen stílusa a lemeznek, Venetian track is található rajta, érdemes bepróbálni! :)

Link to comment
Share on other sites

Ahan. És a Dragonforce nevű formáció melyikhez tartozik, mert mind a kettőt láttam már interneten írva náluk. Mellesleg iszonyat jó zenéjük van, nagyon tetszik hogy ilyen pörgős... :)

Hivatalosan talán az 'extreme power metal' az, ami a legjobban passzolna hozzá, bár én személy szerint inkább az 'utterly overestimated nintendo metal' kategóriába helyezném.

Link to comment
Share on other sites

Angel, értem, ez eszembe sem jutott, Aric magyarabbul légyszi, laikussal van dolgod :D Bár a második kategóriádból esetleg azt tudnám leszűrni, hogy te nem szereted őket. Vagy tényleg van ilyen stílus? :D Nem hiszem. De nyugodtan belém lehet kötni, mondom, abszolút hozzánemértő vagyok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...