Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Az tetszik amit az iparról írsz, és úgy is van, de akkor sem lehet mindenféle zenét egyformán szeretni.Van akinek mindegy mi megy, csak dübörögjön.Van olyan is aki "elvár" vmit a zenétől.Én szeretem az olyan zenéket amik érzelmeket váltanak ki az emberből, és akkor igazán jó, ha a szám alatt ezek váltakozó erősségűek.Pl szerintem egy jó zenében van csúcspont.Van egy bevezető ami már feldob egy bizonyos szintig, a verse alatt tartja, a refrénnél még jobban feldob, vagy lenyűgöz, vagy bármilyen érzelem és így tovább.Általában a csúcspontok azok vmilyen szólók.. ének, gitár, vagy bármi, vagy ha nem szóló akkor vmi nagyon frappáns.A lényeg hogy ötletes az egész, és attraktálja az érzelmeket.(bocs nem jut eszembe a magyar szó :D )

A technot pl azért nem szeretem mert az belőlem semmit nem vált ki, végig egy síkon halad.Szóval nem lehet mindenkinek mindent szeretni, mert pl ha én zenét hallgatok, akkor nekem a zenével szemben vannak elvárásaim, mert csak úgy ad valamit, ha azoknak megfelel.Máskülönben az számomra csak zaj, ami zavar.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mindenkinek be kéne látnia, hogy egy másik zenei stílust lenézni abszolút láma dolog, és csak az illető szűklátókörűségéről ad tanúbizonyságot.

 

Az lehet, hogy csak én vagyok képes a dolgok mélyére látni, fogalmazni annyira nem tudok jól, de azt látom, hogy ami ma a zenében megy, az egyáltalán nem az egészséges kultúráról szól, hanem inkább az iparról, pénzről, térhódításról, stb.. És valamiért a hallgatók is azt gondolják, hogy nekik kötelező részt venniük ebben a csatározásban. Nagyon nem jó.

 

Hogy is mondjam, én meg tudom magyarázni, miért nem tetszik a másik stílus, igazából hallgathatnám és akkor elvileg nem lennék szűklátókörű, de attól nekem nem lesz jobb, hiszen nem szeretem és nem más miatt hallgatom, hanem magam szórakoztatására. Én jól tudom, hogy mit miért hallgatok, és nem úgy kezdek bele, hogy elsősorban rock-ot, bár azon belül is rengeteg fajta van, hanem azt keresem, amiben ZENE van, nekem nem kell média, hogy megállapítsam mi jó, mi nem, mert tuti, hogy ellenkezne a véleményünk.

Én rég nem foglalkozok azzal, amit az ipar nyom, sőt nem is foglalkoztam, aki ezen rágódik, megérdemli, vhogy szabadnak érzem magam zenei téren úgy, hogy saját utamat járom és fedezek fel értékes dolgokat, művészileg, zeneileg, szövegileg, mert vki így keres zenét és ezeket figyeli meg benne, nem csak azt, hogy üssön...

Link to comment
Share on other sites

Igazábol xemta, nem azzal van baj, hogy nem akarsz belebuzulni egyfajta zenébe, hanem azzal hogy néha olyan hülyeségekkel érvelsz aminek semmi alapja.

 

Senki sem akar itt rád eröltetni semmit, mert veled ellentétben mi értjük a te állaspontod, viszont nekünk úgy tünik hogy te képtelen vagy felfogni, hogy mi keresünk valamit a zenében, az értéket, és hogy mi ezt a rockban találtuk meg. Ami nem jelenti azt, hogy mást nem is halgatunk (legalábbis nálam). Nem tudom hogy te ezt hol olvastad, de ilyet mi soha nem állítottunk.

Link to comment
Share on other sites

Igazábol xemta, nem azzal van baj, hogy nem akarsz belebuzulni egyfajta zenébe, hanem azzal hogy néha olyan hülyeségekkel érvelsz aminek semmi alapja.

 

Senki sem akar itt rád eröltetni semmit, mert veled ellentétben mi értjük a te állaspontod, viszont nekünk úgy tünik hogy te képtelen vagy felfogni, hogy mi keresünk valamit a zenében, az értéket, és hogy mi ezt a rockban találtuk meg. Ami nem jelenti azt, hogy mást nem is halgatunk (legalábbis nálam). Nem tudom hogy te ezt hol olvastad, de ilyet mi soha nem állítottunk.

 

Sorry? Mi volt a hülyeség, amivel érveltem?

Én azokról beszéltem, akik próbálják ráerőltetni a saját ízlésüket másokra, ha nem jött volna le. De úgy látom, ebben a topicban is csak ez megy, senki se hinné el, hogy én nem karddal a kezemben jöttem ide. Vannak pl. a Youtube-on egyének, akik szeretnek mindenhova beírni ilyesmit, hogy "A zene a progresszív rockkal kezdődött, x meg y banda, ők az istenek, és csak ők játszanak igaz zenét" Minden zenéhez, ami nem az ő ízlésük. Az ilyenektől pl. falra mászok, remélem, nem ti írogatjátok ezeket.

 

Egyébként ennek a topicnak sincs semmi értelme az ég világon, normális ember nem győzködi a másikat a saját ízlésére való áttérésről.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja, csak hát a topik nem is erről szól :) Eredetileg csak annyi volt, hogy akik benéznek ide nyomnak egy szavazatot ide vagy oda, leírják, hogy mire, miért és szevasz.Aztán jött az intelligensebbik fajta user és harminc felkiáltójellel plusz kepsz lokkal benyögött vmi marhaságot, és fikázta az egyik oldalt, és ekkor jöttek a felvilágosító célú hozzászólások.A csírákat idővel bannolták, jött a béke, aztán mint egy körforgás kezdődött minden előröl. :)

Link to comment
Share on other sites

Ez úgy van, ahogy b4m mondja, ám azoknak is igazuk van, akik a prog rock-ot éltetik, bár ez alapján következik, hogy a klasszikus zene a ZENE alapja. Én pl egyszer sem próbáltam rád erőltetni az én általam hallgatott zenei stílusokat, mégsem tudod igazán felfogni mit is próbálok mondani.

Mint már oly sokszor leírtam, azon kívül is van értelme a topic-nak, hogy csak szavaznánk egyik-másik műfajra, hiszen mind a rock és mind a disco egy műfaj, ami a zene kategóriába tartozik és csak annyi a dolgunk, hogy megkeressük a 2 stílusban a zenére jellemző dolgokat, majd összemérjük a végeredményt. Aki ezeket megtalálja, azzal már lehet beszélni magáról a zene fogalmáról, az fel tudja mérni, mi a jó-rossz egyikben, másikban, harmadikban, és ő nem erőlteti senkire azt, amit hallgat, ő csak elmondja, hogy mit miért érdemes, érdemesebb hallgatni, mint a másikat, aztán vagy megfogadod a tanácsod vagy nem, innentől indul az a dolog, hogy ráizgulsz egy stílusra, és azért sem engedsz be másikat és így lehet vki szűk látókörű, mint ahogy te mondtad. Erről is szólhat ez a topic, már akinek leesik a tantusz... ;)

 

Pont most találtam egy jó cikket, ami talán kicsit témába vág, és ha nekünk nem nagyon akarod vagy tudod elhinni, miről is beszélünk zene és mondjuk hozzátartozó szöveg alatt, akkor talán Zorán gondolatmenete kicsit meggyőz:

 

"

Vajon elgondolkodik-e a zenélő ember azon, hogy a közönsége mit szeretne hallani, vagy inkább azt énekli, ami a szívében van? Érdekes kérdés, Zorán megadja a választ.

 

"Én ezt már régen megfogalmaztam magamban, ami egyébként korábban ösztönösen jött, de ma már nem annyira; különösebben nem voltunk mi tekintettel soha semmire és senkire. Lehet ezt rosszallóan is fogadni, de ha arra gondolunk, hogy hány divatirányzat született a pályafutásom óta, szóval, ha azokkal kicsit is azonosultunk volna, beleszaladtunk volna abba a csapdába, amelybe oly sokan, hogy elmúlik az adott divat és azzal együtt ők is. Tehát inkább a saját kútfejünk után mentünk, akár a zenét, akár a szöveget tekintve. Tudom, hogy kockázatos dolog nem a közönséget kiszolgálni, nem azt tekinteni legfőbb szempontnak" - felelte a népszerű énekes a Sikeres Nők című lap kérdésére.

 

"Hozzáteszem, mi sem a fióknak szeretnénk dalokat írni, agyunk hátsó fertályában mindig ott motoszkál, hogy jó lenne, ha szeretnék a dalainkat, de mégsem ez a legfőbb szempont. Inkább az, hogy mi milyen állapotban vagyunk, egy-egy lemezünkön mindig igyekszünk visszaadni azt a kort, amelyben született: a hangulatainkat, érzelmeinket, vagy azokat a gondolatainkat, amelyek éppen akkor foglalkoztattak." - folytatta.

 

"Meghatározza a közeg is, amelyben élünk, a politika, a társadalmi helyzet, de a magánéletünk is. Nyitott szemmel éljük az életünket, a minket ért hatások, benyomások óhatatlanul is megjelennek a dalokban.""

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Sorry? Mi volt a hülyeség, amivel érveltem?

Nem azért zenéltek az emberek az ősidőkben, hogy kifejezzenek valamit. Leginkább magukat pörgették fel vele, de még az ún. klasszikus műveket sem azért írták...

 

A válasz a kérdésedre... nincs mit!

Link to comment
Share on other sites

Én azokról beszéltem, akik próbálják ráerőltetni a saját ízlésüket másokra, ha nem jött volna le. De úgy látom, ebben a topicban is csak ez megy, senki se hinné el, hogy én nem karddal a kezemben jöttem ide. Vannak pl. a Youtube-on egyének, akik szeretnek mindenhova beírni ilyesmit, hogy "A zene a progresszív rockkal kezdődött, x meg y banda, ők az istenek, és csak ők játszanak igaz zenét" Minden zenéhez, ami nem az ő ízlésük. Az ilyenektől pl. falra mászok, remélem, nem ti írogatjátok ezeket.

Fordítás:

Szerintem ti 12 éves kis pöcsök vagytok amiért megpróbáljátok rámerőltetni a zenéteket.

Fogadok hogy a Youtube-os Trollok valójában rockerek, és nem csak a lulz miatt próbálják felhergelni az embert.

Szerintem ti irogatjátok, mert különben miért is kérdezném meg?

Link to comment
Share on other sites

Egyértelműen rock. Nem akarok flamet indítani, de az egy dolog, hogy nem jön be maga az elektronikus zene. De attól már falra mászok, mikor a Pistike is nagy zenésznek hívja magát, mert hát ő csinált a nagy zenei tudásával egy mixet, és máris ő lesz DJ Senkiseismeri. Van kismillió Dj, azt hiszem háromnak rémlik a neve (De ők biztosan értenek hozzá, előttük emelem kalapom)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

De attól már falra mászok, mikor a Pistike is nagy zenésznek hívja magát, mert hát ő csinált a nagy zenei tudásával egy mixet, és máris ő lesz DJ Senkiseismeri. Van kismillió Dj, azt hiszem háromnak rémlik a neve (De ők biztosan értenek hozzá, előttük emelem kalapom)

 

teljesen igazad van ilyen zenét még egy ovodás is meg tud csinálni számítógépen néhány óra leforgása alatt .....még egy banda (rock/metál) hónapokat is tölthet a gitár témák dalszöveg dob basszus témák megírásával még ezek egy DJ pultal meg számítógépel össze ezskáblnak valamit majd "buliba" meg csak annyit csinálnak hogy nyomnak egy PLAY gombot és lejátszák xD és rázzák a fejüket egy fülhalgatóval a fejükön és gombokat csarnnak a semmiért xdxd

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"teljesen igazad van ilyen zenét még egy ovodás is meg tud csinálni számítógépen néhány óra leforgása alatt .....még egy banda (rock/metál) hónapokat is tölthet a gitár témák dalszöveg dob basszus témák megírásával"

 

Jah, persze, azon, a két akkordon, meg a FFFFFFFFFFFUUUUUUUUUUUUUCCCCCCCKKKKKK!!! és ÖÖÖÖÖ....aztán tényleg marha sokat kell gyakorolni....

Amúgy akkor dobj össze valami zenét, ha magasabb szinten érzed magad egy óvodásnál és nyomd be ide...érdeklődéssel várjuk....

 

Hogy példát is mutassak:

http://www.youtube.com/watch?v=gXuj7ukzwUs&feature=PlayList&p=34E7BE5487890860&index=29

 

Itt is tényleg, fullra lehet érteni mit ordibál, ezt én is próbálnám hetekig...

 

Egy saját szám, nehogy már azt mondja valaki, hogy csak a szám jár, még a bassuson alakítanom kell, mert annyira nem tetszik, meg a pörgetést kicsit erősebbre alakítom, de amúgy már végleges a track!

http://rapidshare.com/files/267375416/FloriBa_-_Progressive_Error.mp3

Link to comment
Share on other sites

Szerintem vegyük inkább ezt példának :)

http://www.youtube.com/watch?v=hEQRoyXs-Yo

Ez nem a csúcs, de nem is a legalja, asszem így igazságos.(bár megjegyzem a szóló ebben a számban szerény véleményem szerint az egyik legjobb metál szóló)

Link to comment
Share on other sites

Na Flóri kiv vok a zenédre, majd leszedem este....

 

Hogy egy picit a rock mellé álljak, mostanában sokat játszok a Guitar Hero-val, és nagyon nagyon tetszenek azok a számok amik benne vannak.... :D Van is egy-két kedvencem belőle. A Clawfinger pedig jóóóóó :D Bár az épp nincs a GHIII-ban csak mondom.

Link to comment
Share on other sites

Igazad van, én nem is szólok semmit, annyira nem alacsonyítom le magam, hogy betegyek olyan videót, amit 4-en vonaglanak, meg folyik a vér és valami disznóvágáshoz hasonló "zenére" rázzák a hajukat...mert az egy dolog, hogy sokan azt mondják, hogy a techno egyszerű, de 20perc alatt meg tudnám én is tanulni, hogyan fogjak le két akkordot, azt váltogatom, és ordítok, aztán valami dobgéppel meg nyomok alá egy alap dobot és biztos vagyok, hogy lenne olyan akinek bejönne...

 

http://www.youtube.com/watch?v=BZJ0_opuGYk

Ezt nem tudom, hogy lehet nevezni, meleg metál?

Jah és mivel ez egy rockról szóló topic, teszek még be rock zenét:

http://www.youtube.com/watch?v=JJwxTTW6HIA

 

Mert, kb. ez a stílus önmagában akkora fika, mint amit ide betettetek, a gitáros zenések. És ezt mennyit kell próbálni?

Link to comment
Share on other sites

Már megint ezek a szélsőségek....

 

Nem mi kezdtük, csak amikor jönnek a nagyokosok osztani az észt, akkor mindig ilyet raknak be, mert persze olyanokról tudomást sem vesznek, mint a power/heavy/progresszív/speed/pirate :rolleyes: metál, mert ugyebár abban nem üvöltöznek és lássanak csodát, mintha némi tudás is kellene hozzá, de hát hiába magyarázok, megint csak mi vagyunk a hülyék meg igénytelenek

 

Ja és Flóri Bá, már beraktál egy olyan videót, szóval mégiscak lealacsonyodtál

Link to comment
Share on other sites

Nem én hallgatok ilyet, nem nekem jön be, szóval én nem alacsonyítottam le senkit sem! :)

 

Azok akik ilyen nagy arccal beírnak, és köztem annyi a különbség, hogy én hallottam már sok rock számot, sok rocker barátom van, de

1. ők sosem szólnak be nekem, hogy "jaj, de sz*r a csengőhangod, vagy megint milyen szemetet hallgatsz?"

2. minden stílusnak vannak alfajai, amiket nem játszik a rádió, de pl. miért van az, hogy én Technot, vagy Break, Speed-, HardCore-t még sosem hallottam pl. a Danubiusban, de a Nézzed meg jobban, hogy élnek anyádék, vagy a Szivárvány, Királylány naponta többször lemegy? De tudnátok egy Techno előadót, vagy DJ-t mondani fejből? Szerintem nem...és ez nem azért van, mert szemetet tolnak, csak nálunk magyaroknál a rocknak már van 3generációja is, míg elektronikus zenében, most indult a 2.

 

Maradhatunk annyiban, hogy akkor nem szólok be többet, meg teszek be példa videókat, de akkor elvárom azt, hogy senki se legyen nagyképű, paraszt, no meg állítson olyan dolgokat, amihez nem sok köze van. Én az egyszerűbb, már primitívnek mondható HardTechnotól kezdve, a nehezen követhető Breakcore-on át, a régi, jófajta, popularitást mellőző HardCore-ig mindent meghallgatok.

 

Minden stílushoz kell egyfajta tudás, csak én úgy vagyok vele, amiket én csinálok zenét, az az enyém, más nem szól bele, nem kell próbát megbeszélni, amit úgy érzek, gondolok azt teszem bele, ez mindvégig benne is marad. Nem kell drága hangszerre költeni, programmal is kikeverhetek hangokat és ma már vannak olyan progik amelyek olyan hangokat generálnak, hogy meg nem mondanád hallás után, hogy nem egy banda csinálta, hanem egymás alá tettél 6-7sávot.

 

És végül betennék egy gitáros zenét, amit nagyon szeretek, a szövegét is lefordítottam, mert érdekelt miről énekel az ipse, habár szerintem ő sem sok időt fektetett a szám elkészítésébe:

 

http://www.youtube.com/watch?v=HeC-ShrfHdQ

 

Jah és azért nem egy live videót nyomtam be, mert ennek van hangra a legjobb minősége, igaz azóta már lekaptam 320-ba is! :D

Link to comment
Share on other sites

Rendben, akkor ezt lerendeztük, én elismerem, hogy semmit se konyítok az általad hallgatott zenéhez, nem is szólom le, őszintén szólva nem érdekel ha 10 perc, az se ha 10 hónap alatt készül el egy disco/technó szám, tudom sokan vannak, akik ilyennel érvelnek, hogy ezért jobb a rock, mert abban sok időt töltenek egy szám kidolgozásával de ez vice versa is igaz, mind2 stílusban vannak semmitmondó és nagyon kidolgozott számok is, ezt mindenkinek be kell látnia. De Flóri Bá, azért az Antifitness Club-ot rockként beállítani, az nagyon durva volt <_< Nah remélem szent a béke (én naiv) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Megint olyan ember miatt vitatkoztok (metal4ever), aki egyszerűen minden olyat bebüfögött a fórumba, amit máshonnan hallott a hasonló agyi képességű haverjaitól.

 

Flóribából meg több intelligenciát néztem ki, minthogy folytassa a dedózást... :-/ De megnézném, hogy milyen Death vagy mittudomén számot tanulna meg 20perc alatt. :D

Link to comment
Share on other sites

Csak válaszképpen:

 

Az emo eredetileg a hardcore punk zene egyik ága. Az ?emo? szócskát a kezdetektől fogva számos különböző jelentéssel alkalmazzák, amelyek között gyakorta csak a közös eredet az összekötő kapocs. A kifejezés használatának jogossága is számos vita tárgya volt már. Az "emo" szó az angol ?emotional?, azaz érzelgős szóból ered.

 

Tehát az ha a punk rock zene, akkor az EMO is az...egyszerű belátni! Ez nem kötözködés, ez tény...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...