Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Amúgy a gépzenét hogy csinálják? Szintetizátorral, dobgéppel stb.? Mert nem hiszem hogy FL Studio-val van mind csinálva... :P Énektanárom fiatalkorában csinált, meg akartam kérdezni töle, de puff, itt a nyári szünet. húdekár.

Link to comment
Share on other sites

Oké, biztos vannak. De ha itthon leülök/lefekszek akkor se gondolokdok azon nap mint nap, hogy na vajon mire készteti az embert a düh? Kit érdekel, úgy őszintén? Legalábbis engem biztos, hogy nem, szóval ilyet kár is felhozni nekem, hogy gondolkodtam-e már el ilyeneken. Nem, mert nem érdekel. Aki akar, az nyugodtan beszélgessen magával, meg bólogasson, hogy bizony, az embert erre készteti a düh, meg hogy honnan jöttem, hová tartok, stb.... Szóval nekem valami kicsit elfogadhatóbb magyarázat kéne a zenék és ízlések közti különbségre..

Link to comment
Share on other sites

Személy szerint nem keresem azt, hogy pl melyik szám szól a dühről, de ha meghallok egy számot, ami arról szól, esetleg hasonló témáról (pl Dream Theater - Sacrificed Sons c. száma, amiben megemlékeznek a 2001 szept. 11-i tragédiáról), akkor úgy mégis belegondol az ember, hogy hová jutott a világ, mi jöhet még, mi késztet egy népcsoportot ilyen dolgok elkövetésére, akkor beugrik a vallás, stb, stb, de ez addig tart, amíg a számot hallgatod, se előtte, se utána nem is gondolkozol rajta. Vagy pl az East - Ha zászlót bont a félelem c. számát hallom, akkor abszolút beugrik a mai magyar politikai helyzet, hogy az emberek többsége milyen sötétségben él, megy a mézesmadzag után, úgy hogy maguk után csak rongálást és félelmet hagynak és ezen is el lehet mélázni, hogy talán kicsit az embereknek nem ártana előbb gondolkodni, aztán cselekedni és nem jobban lehúzni az országot, persze mindenkinek meg van a véleménye, lehet vki utálja ezt a számot, mert nem a számára megfelelő oldalról világít rá a dolgokra, de miután vége a számnak, akkor jön egy új, ami megint más gondolatokat hoz fel, de lehet hogy csak épp vidámmá tesz. És még lehetne tovább sorolni. nem kell akarni ezeken a dolgokon gondolkozni, elég az hozzá, hogy leüljön az ember zenét hallgatni (persze a megfelelőket) és jönnek maguktól a dolgok.

Link to comment
Share on other sites

Érdekes hogy mindjárt mindenki a zenével jönn, pedig igazából a szöveg, a mondanivaló, az ami elgondolkodtat legalábbis én igy vagyok vele.

Szerintem a zene az érzéseid stimulálja, a szöveg pedig elgondolkodtat azon amit a zenész közölni akar veled.

Itt jön az én kérdésem hogy mikor gondolkodtat el teged egy efekt, jó lehet án vagyok hülye, de valahogy nem fér a fejembe. Eleve szerintem az elektronak a szórakoztatás a célja és semmi komolyabb, de ha nem így van akk gyözzetek meg. Amúgy egész végig ezt probálom valahogy elmagyarázni, de látom vagy nem jól fogalmazok, vagy csak egyszerűen nem egyezzünk, ami nem jelenti azt hogy nincs igazam, legalább pár dolgot illetően. Kampányolhattok az elektró melett, de e két műfajt nem lehet egy szinten említeni, mint ahogy a klasszikust se lehet egy lapon említeni a mulatóssal. :P

Link to comment
Share on other sites

Most jöttem a ballagás utáni buliról és a véleményem megváltozott. Az elektro arra jó, hogy a tömeg beinduljon, szórakozzon. Ezt szerintem egyedül hallgatni hülyeség. Ide kell társaság.

Egyik csaj meg is kérdezte, hogy én mióta vagyok "technos". Hát én soha sem voltam az, nem is leszek. Csak a tömeg elragadott. Azokra az ütemekre muszáj mozogni valahogy.

Link to comment
Share on other sites

"....a szöveg pedig elgondolkodtat...." "mikor gondolkodtat el teged egy efekt"

 

Most akkor szöveg vagy effekt? Mert szöveg már párszor igen, ahogy Horty megfogalmazta így számomra is érthetővé vált, hogy mit szeretnél mondani. A szöveg témájáról, ha olyan, én is szoktam néha elmélázgatni, levonni a megfelelő dolgokat, de azért ritkán megyek bele mélyenszántó gondolatokba. :P És itt jön Robinho is, akinek szintén igaza van, két hét múlva pénteken lesz az új Sensation, a péntekit ugyan egyedül fogom hallgatni, de a szombatin visszont összegyűlűnk, és együtt nézzük/hallgatjuk. Én mondjuk egyedül is szoktam élvezni, de úgy biztosan jobb lesz, ha négyen haluzzuk.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tényleg? Mert nekem nem megy egyszerűen, hanem nem azt mondom, hogy pánikrohamot kapok, csak egyszerűen nem érzem magam kényelmesen, feszengek, meg ilyesmik. Ez alól a dnb és a trance kivétel, de egyébként így vagyok vele.

 

Ez Robinho-nak ment, ha valaki félreértené :P

Link to comment
Share on other sites

Mondtam én hogy a metálra mozogni kell, okoska?

Lehet hogy a headbang sem valami nagy szám, de azzal legalább nem röhögteti ki magát az ember, nem úgy mint azokkal a "táncokkal" amik olyanok mintha valaki Parkinson-kóros lenne és épp akkor jött a roham. :lol:

Most nézd már meg ezt lol hát nem szánalmas? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Az igaz, hogy sok beteg ember úgy néz ki, de aki ad magára és nem akar mindenféle "tecktonik" mozgást csinálni, az tud ember formában is mozogni.

A headbang pedig egy jó dolog... :P Azt sem kell leszólni.

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol:

szóval azt mondod ezzel a fejrázással és fejkörzéssel nem röhögteti ki magát az ember? :huh:

nekem és még jópár embernek ez éppen elég vicces! :D

 

persze, headbang-elni mindenki tud, nem kell hozzá semmien tudás, vagy esetleg ritmusérzék, csak rázod a fejed meg villában a kezed...

 

"nem úgy mint azokkal a "táncokkal" amik olyanok mintha valaki Parkinson-kóros lenne és épp akkor jött a roham. "

:huh: azt mégsem tudják az emberek elsőre megcsinálni, bár laikus szemmel....

ha már itt tartunk, a headbang-elés valamiylen szinten tisztálkodási szokás(persze csak ha egyedül csinálod) :lol:

 

szerk.: valahogy tudtam hogy a tecktonikkal fogsz dobálózni :lol: ehhez szeretném hozzáfűzni, hogyha te ezt elkezdenéd csinálni, mert mondjuk olyan komoly arcod lenne, hogy nem csak pofázol laikus szemmel, hanem ki is próbálod és utána mondasz véleményt, akkor rájönnél hogy ez nem is olyan könnyű...vagy 10-szer biztos pofánvágnád magadat...ami persze nem lenne hátrány.

Link to comment
Share on other sites

Köszi Dani de engem a meleg táncok hidegen hagynak :P

Lehet hogy a headbanghez nem kell tudás, de azt nem azért csinálják hogy kemények legyenek vele, nem úgy mint a diszkósok hogy "na lemegyek a diszkóba' oszt megmutatom mekkora rajos királygyerek vagyok mert nálam felfedezték a epilepszia egy új formáját" :P

Meg ez a tánc nem is tudom hol olvastam, hogy egy melegbárból indult, szóval inkább nem szólalnék meg... :P:D

Így már jobb, prof. Panki? :)

Link to comment
Share on other sites

Egy epliepsziás roham azzal kezdődik hanyattvágódsz/elesel, tehát nem igazán. :) Aztán végtagrángás, habzó száj, eszméletvesztés.

 

Mellesleg -bár elismerem, vannak ilyen emberek- a legtöbben nem azért mennek a diszkóba, hogy megmutassa, hogy milyen raj gyerek, tehát ez megint baromság amit írtál.

 

A Tecktonik francia Metropolis nevű bárból indult, amit a legnagyobb jó indulattal se neveznék melegbárnak, szóval ismét megbuktál, egyes, leülhetsz.

Link to comment
Share on other sites

Akkor helyes hogy epilepsziát írtam, mert ez a tánc leginkább végtagrángáshoz hasonlít, az eszméletvesztés is tapasztalható, mert ilyet egy beszámítható állapotban levő ember nem csinál :lol: (ha linkelsz valamit azt rakd code tagbe ;) )

Pegid a cukirózsaszín azért bevillan :P

Link to comment
Share on other sites

Hát srácok a headbangről csak annyit, hogy kb mindenféle zenére szoktak.Ha nem hiszitek, gondoljatok bele mi is az a headbang.

 

Szerintem a zene az érzéseid stimulálja, a szöveg pedig elgondolkodtat azon amit a zenész közölni akar veled.

jah bizony... zeneelméletben is van egy ilyen rész, nem mindegy, hogy hogy jönnek egymás után az akkordok.

egy szám lehet egyszerre dühös és elgondolkodtató is, csak meg kell oldani... pl a dallamokon érzed a dühöt a szövegen meg elfilózol.ez a két dolog gyakran társul a zenében.

szerintem a zenészek átvették a költők szerepét, és ha egy országban vagy az egész világban nagyon nem stimmelnek a dolgok, akkor egyszerűen nem lehet mindig bulizós, "élj a mának" felfogású zenéket nyomni, mert az eltereli az emberek figyelmét a valóságtól.Persze lehet és kell is bulizni, de a dolgokat nem árt reálisan látni.

Link to comment
Share on other sites

Úgylátszik a Headbang-et azrét csináljátok mert keménynek érzitek magatokat... :lol: vagyhogy kemények legyetek.

hát kőőőkemények vagytok apám...

 

lehet egy indiszkrét kérdésem?

még most is fekete póló,fekete gatyába járkálsz/járkáltok?

 

annyira nevetséges hogy még mindig ugyanazzal a szarral dobálózol...ki szeretném hangsúlyozni sokadjára, nem mindenki nagyképű köcsög diszkós aki eljár a szórakozó helyekre, vannak akik csak azért járnak le(nem rendszeresen) hogy jól érezzék magukat, bulizzanak egy jót, aztán vannak azok akik azért mennek le hogy felszedjenek 600 csajt utána jól bebaltázzanak/bedrogozzanak, és telehányják a diszkó előtti utcát(rendszeresen, minden szombaton)...

Link to comment
Share on other sites

Akkor helyes hogy epilepsziát írtam, mert ez a tánc leginkább végtagrángáshoz hasonlít, az eszméletvesztés is tapasztalható, mert ilyet egy beszámítható állapotban levő ember nem csinál :lol: (ha linkelsz valamit azt rakd code tagbe ;) )

Pegid a cukirózsaszín azért bevillan :P

Persze, a szavaim kiforgatásán kívül már többre nem vagy képes, azt látom. A végtagrángáshoz köze nincs ennek, de minek is magyarázom, úgyis csak lököd a saját faszságaidat. Gondolom, te is ha elmész egy rockbanda koncertjére, akkor végig színjózan vagy, és ellenállsz a többtíz ember által kínált kannásbornak. Nevetséges...

Link to comment
Share on other sites

De jó hogy mindannyian a lényeget vitatjátok meg... <_<

Nem értitek, hogy ez szélmalomharc? Hiába próbáljátok meggyözni egymást hogy "a headbang hülyébb mint a mi táncunk" vagy hogy "a végtagrángatás idiótább mint a headbang". A másik fél úgyis lenevetségesezi a másikat.

Link to comment
Share on other sites

Panki én jót akarok neked, erre te trágár módon beszélsz velem :( Micsoda kegyetlen világ :(

 

Gondolom, te is ha elmész egy rockbanda koncertjére, akkor végig színjózan vagy, és ellenállsz a többtíz ember által kínált kannásbornak

Hppá hoppá csak nem általánosítunk? :) Minőségi koncertekre járok, ahol nem holmi kannásbort kínálnak hanem minőségi italt ;)

 

még most is fekete póló,fekete gatyába járkálsz/járkáltok?

Inkább mint cukirózsaszín pólóban meg papucsban :rolleyes:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Chryss: Én tényeket közöltem, ő meg dobálózik az idiótaságaival. Ha neki ez nevetséges, hát tudom érte sajnálni.

 

Mortuus: Mellesleg nektek mi a tánc? Pogó? Vagy mi? Elektron belül jónéhány ágnak megvan a maga tánca (pl a belinkelt tecktonik, de ottvan a dnb is, hardstyle, jumpstyle, stb).

Stage diving, mosh? Igazából ezek nem is táncok, csak részei (lehetnek) egy koncertnek. Legjobban a circle pit tetszik :D "Ez a pogozásnak egy olyan változata amikor acélbetétes lábbelivel rugdosó mozdulatokat tesznek, és egymást direkt lábon, illetve társaságtól függően, hasi tájékon rugják."

És akkor még te szólód le a tecktonikot, ugyanmár...

 

Légyszíves soroljon nekem fel valaki táncstílusokat amit egy rockkoncerten hasznosítani tudnék, ezt most bármiféle élcelődés nélkül kérem, pusztán a tájékozódás végett. A pogón kívül. Előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Inkább mint cukirózsaszín pólóban meg papucsban :rolleyes:

 

fő az igényesség, beleizzadsz abba az igénytelen fekete ruhádba, mindegy emrt úgy is csak 2 van belőle.undorító...

a papucs az miért buzis? :o ezek szerint akkor te a balatonon is cipőbe járkálsz. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...